Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Jak nabrat svalovou hmotu / Začátky v nabírání
Autor Zpráva
Fiffa20

Člen

# Zasláno: 9 Dub 2011 10:31:58


Ahoj,

Je mi 20 let a rozhodl jsem se začít posilovat. Tentokrát už pořádně. Před začátkem posilovaní jsem měl cca 57 kg na 171 cm, což je fakt málo, ale nikdy jsem nebyl takovej ten "kulturista z dachau" kosti mi nikde nelezli a na to jak málo važím jsem všude " obalenej"


Do posilky chodím asi 14 dní, mám 60 kg a " docela břicho" . Snažím se fakt dost jíst, každý 2 hodiny. Jídelníček zatím žádnej nemám, takže nevím kolik čeho do sebe dostanu, ale ja myslím že se k němu nějak postupně dopracuju. Z doplnku mám zatím jen protein. Uvažuju o kreatinu.

Problém je, že mě to trošku citím na břichu. Nevím jestli je to ta fáze, kdy se roztahuje žaludek a zvyká si na víc jídla nebo tak,.. ? Po obedu, kdy se fakt porádne najím jsem schopen sníst něco dalšího. Prostě se necitím nějak plnej. Před posilováním, jsem vydržel prakticky až do vecera...

do posilky chodím 3-4x tydne. Snažím se delat ty základní veci, na objem ) benč apod.)

Dělám někde chybu? Fakt se mám takhle "cpát"? Díky za vsechny tipy a rady

Marek

Moderátor

# Zasláno: 9 Dub 2011 11:41:36


Fiffa20
To je dobře, že uvažuješ o kreatinu. Doporučuju ti o něm ještě alespoň půl roku jen uvažovat Protein je ok, bez dostatku jídla to ale stejně moc nepomůže.

Břicho se může roztahovat, ale taky můžeš tloustnout, záleží kolik a čeho jíš. Pokud máš po jídle hlad, tak nejspíš nejíš dost nebo jíš co nemáš. Pokud jsi se pustil do posilování 3-4x týdně, zvlášť pokud cvičíš základní cviky, je docela pochopitelné, že z toho máš hlad, takže bych se jídla nebál. Pěkně se cpi, ovšem s rozumem. Jednak vhodné věci (určitě jsi četl návody pro začátečníky, viď?) a jednak zas ne tolik, aby ti bylo blbě.

Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!