Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Osobní deníčky - hubnutí / M i s h a 28/162/82 -> cíl: zdraví, dobrý pocit, optimální hmotnost
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
M i s h a

Člen

# Zasláno: 20 Čen 2007 21:09:18


=============================
20 . ČERVNA 2007, středa
=============================

Ahojky všem, kteří zabloudíte do mého deníčku. Dovolte, abych začala trochou o sobě, co tu dělám a co od sebe čekám

Jsem 28 letá ženská s výškou 162 cm a konfekční velikostí 44-46.
S nadváhou mám problémy od dětství. Celá naše rodina má špatné stravovací návyky, které jsem bez uvážení s největší chutí přejala. Ale se stejnou chutí, s jakou jím se i pouštím do diet, víceméně neúspěšných až do doby, kdy jsem se naštvala a chtěla udělat něco pro své zdraví.
Bylo to zhruba před pěti lety, kdy jsem si něco nastudovala z netu a jiných zdrojů a řídila se energetickou hodnotou potravin, počítala KJ a denně běhala na trenažeru min 40 min. Uchýlila jsem se i ke carnitinu před tréninkem - dá-li se mé aktivní snažení takto nazvat.
Spíš než na váhu jsem dala na centrimetry. Po 4 měsících jsem měla velikost 38 a byla jsem spokojená.

Dnes s odstupem a po nastudování materiálů od Marti vidím, že jsem si dobře zruinovala svalovou hmotu, pokud jsem vůbec nějakou měla a tím, že jsem zase přibrala na úžasných 82 kg to teď budu mít těžké. Chudák tělo

Teď na to půjdu chytře a nechám si poradit, navíc mám zcela ideální podmínky, protože od začátku června budu bydlet sama čili žádní pokušitelé v dohledu...

=============================

Hnedle co jsem narazila na stránky o zdravé výživě a hubnutí, rozhodla jsem se, že to od neděle zkusím.
Musela jsem se hrozně smát - až bláznivě. Princip hubnutí spočívá jednoduše v tom, že se člověk stále něčím láduje, aby nekolísala hladina krevního cukru, a tudíž člověk nepropadal náhlým chutím na sladké, či netrpěl prudkými hlady, doprovázenými nárazovitým přejídám - co dím - přežíráním - že Miško? :-D

No tomu by měl být konec. Tak jsem se nabudila rozumným uvažováním a radami zdejších lidiček, z nichž velká většina má velmi pozitivní výsledky, že jsem musela žasnout, že něco tak jednoduchého člověka jen tak nenapadne. Ale není divu, při záplavě všech komerčně zaměřených informací o hubnutí, které se na nás řinou ze všech médií.

Při slově dieta se mi dělá již x měsíců mdlo a podvědomě "dietu" stále odkládám až na..., avšak tohle je něco zcela jiného. Člověk si baští docela slušně, není problém v tom, aby mu to chutnalo a hlavně má neustálý příjem jídla po celý den až do doby, než ulehne ke spánku.
No ale to jsem se zase někam zapletla, hlavní co chci říct je, že jsem se tedy, tak nabudila, že jsem své předsevzetí nedodržela a začala s tím už hned.

Cestou do práce jsem si nakoupila racio chlebíky, rajčata, ředkvičky a tvrdý tvaroh, které jsem se rozhodla po prostudování článků z netu pro dnešek sníst.

A teď už se dostávám k jídelníčku a jeho energiím, abych si udělala dnešní sumarizaci a pak budu pokračovat v rozvláčném nadšeném vyprávění

---->
9.00 1 x racio, 1 x rajče
10.00 káva jacobs 3v1 (ano ano, já vím )
11.00 1 x racio, 1 x rajče
13.00 2 x racio, 75 g tvrdého tvarohu, ředkvičky
15.30 1 x racio, 1 x rajče
17.30 75 g tvarohu, zbytek ředkviček
20.30 150 g cottage, 1x paprika

KJ 3508,26 B 87,5 T 13,07 S 84,68
----->

Pohyb - ráno cesta do práce pěšky (cca 2 km)... směšně málo, já vím. Směji se sama sobě.

Co zatím nedokážu je rozvrhnout si jídlo tak, aby obsahovalo prostě vyvážené množství bílkovin a sacharidů v každé porci, dle ideálních doporučení v tabulce.
Takže když se podívám na to, co jsem dnes zbodla, tak to není z hlediska rozložení ideální, ale nezlobím se na sebe
To přijde. Chce to čas, abych si na to zvykla.

Dnes jsem si domů, kromě dobré nálady, potu a únavy přinesla i výplatu, jejíž část jsem s největší radostí proměnila do nákupu. Vůbec nechápu, kde se ve mě vzala ta drzost, nebo lehkovážnost, troufnout si na větší nákup, když teprve začínám, a tak říkajíc stále prd vím. Nu což. Je vidět, že si fakt neumím odříkat.

Můj nákup obsahoval:
- Velký kadeřavý salát, 3 rajčata, 2 červené papriky, hrstku brambor, brokolici
- 3 x bílý bio jogurt, cottage přírodní, cottage s paprikou, čerstvý tvarohový sýr s pažitkou (630KJ/100g tuk 8%), měkký netučný tvaroh (360KJ/100g tuk do 1%) - obojí olé označené Klasa (původně jsem byla rozhodnutá nevzít nic, kde není štítek s přesným označením, nicméně to málo informací na obalu a informace z Martinových tabulek mi stačily a už to bylo ve vozíku, ani nevím jak )
- Emco missFit medovou a meruňkovou, či jaká to je, četla jsem, že to všichni papáte, tak začnu den stejně , pak směs musli DAVO pro fitness a redukční dietu bez volných cukrů, s přídavkem carnitinu a ještě čehosik... hafo dexi chlebíků, racio o podobných extrudovaných výrobků s energií na 100g max 1400KJ a s co nejnižším obsahem tuků - strávila jsem študováním etiket hezkou řádku času.. pak bio otruby, bio tmavou rýži, sojové kostky. Z věcí, které jsem chtěla, ale nenašla bych koupila i šmakoun. Ale toho si můžu nechat leda tak zdát, nicméně, vzhledem k tomu, že nejím maso by mi bodnul, abych nasbírala ty proteiny, protože jsem zjistila, že to je bez masa docela problém. Četla jsem, že někomu Martin soju až tak nedoporučoval z důvodu, že většina se stejně nestráví, takže se budu muset naučit "improvizovat".
Pak jsem také koupila sterilovaný hrášek a kukuřici od Bonduelle, které v množství menším než malém hodlám přidávat do rizota, které mám ráda.
No shrnuto, moc odvážná jsem nebyla, ale budu se rozšiřovat v obzorech i dietních vědomostech...

Napsala jsem toho tolik, že už bych mohla být i potichu a dochroupat si tady tu chutnou červenou papriku, kterou zakončuji den. Dopoledne jsem měla kolem dvanácté docela hlad, jinak jsem byla moooc spokojená a bříško si chrochtalo - chro chro. Ještě pravidelně mrskat tělem a už bych si i řekla, že jsem si udělala radost, ale asi si ji neudělám, jak se tak sleduju.

Přeji všem hubnoucím spolubojovníkům hodně zdaru, děkuji za veškerý materiál ze stránek, rady, pomůcky i postřehy všech hubnoucích, kteří se o svou zkušenosti podělili, jsem ráda, že jsem vás našla lidi.

P.S.: mojí ledničce to moc sluší

misacek

Člen

# Zasláno: 20 Čen 2007 22:30:05


A určitě to bude brzo slušet i tobě já radši nebudu s ničím radit, chtěla jsem jen přivítat
jsem taky začátčník, i když asi vidím ty chybky, ale nechám na zkušenějších(Navíc je mi jasné, že jsi ještě nebyla odrána dost vybavená zasobama , že? )

Takže

M i s h a

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2007 12:49:10 ° Změnil/a: M i s h a


Díky mišáčku Pár řádek potěší

=============================
21 . ČERVNA 2007, čtvrtek
=============================

Dnešní bojování s jídelníčkem

---->
7.00 1/2 kaše Emco
9.00 2 x racio, 100 g salátu
11.00 1 bílý bio jogurt s 1 lžící ovesných vloček a 1 lžící otrub
13.00 2 x racio, 100 g salátu
15.00 2 x racio
17.00 1 x racio, káva s mlékem
19.00 tmavá kostka fit s ovesnými vločkami 55 g
21.00 zapečená brokolice s malou červenou cibulí a nízkotučnými tvarůžky
celozrnné bio těstoviny 50 g, mrkev 50 g

KJ 4435, B72,4 T13 S178


Zapsala jsem si některé "své" potraviny, takže jsem jen částečně vycházela z kalkulačky.

---->

Dnes jsem trpěla semo tamo hladem a honila mě mlsná, z čehož mi logicky vyplynulo, že jsem nejedla dobře.
Neměla jsem v práci vůbec čas na jídlo ani na zapisování, časy jsou orientační, výkyvy + - půlhodina, tak jsem to jedla tak nějak všelijak, a "oběd" jsem si nechala v klídku na večer. Což asi není ideální volba.
Moc se mi to dnešní jídlo nelíbí, když srovnám jídelníčky některých jiných lidiček nebo ty doporučené.
Pro mě je to nové a zajímavé sledovat, ve kterém jídle člověk přijmul kolik a kterých živin. Je to důležitá věc, když člověk chce docílit dobrých výsledků a být opravdu zdravý a v pohodě.
Ráno jsem chtěla do práce opět pěškobusem, ale než jsem se vykývala, bylo na to pozdě a večer zase silně lilo, jinak bych šla aspoň z práce, neb mě vždy čeká úžasná štreka do prudkého kopce. Vím že jsem s tím pohybem nic moc, ale právě proto jsem měla původně v plánu začít od neděle, protože to už budu mít rotopédík.
Musím se ještě s něčím svěřit. Vyloženě mi nedělá psychicky dobře sportovat na veřejnosti. Kdysi jsem při mém huboucím režimu navštívila posilovnu, ale kdykoliv jsem se na sebe podívala, čemuž se ve fitku prostě nedá vyhnout, když jsou všude velký zrcadla, bylo mi na nic. A hrozné bylo i to srovnání, kdy jsem vůbec nezvládala to, co pro cvičící byla brnkačka. Cítila jsem se naprosto nemožně a neschopně. O to více, když jsem byla jediný metráček mezi "namakanými" borci a krásnými sexy slečnami...
Vůbec mě to nemotivovalo. Nevím proč to tak je, ale je to tak. Moc mě láká jít si zaběhat, máme tady cyklostezku a krásnou přírodu, ale vnitřně na to nejsem připravená. Říkám si, že se přes to přenesu, až pár kil shodím, abych se cítila líp. Fakt jsem ze své váhy psychicky na dně. Tak si můžu gratulovat, protože si za to můžu sama.. chich achic, dobře mi tak, aneb jak pravili Šimek s Grossmannem - člověk musí řádně jíst a hodně spát, aby tělo mělo sílu se proti obezitě bránit )

Tak všem přeji moc pěkný den, či noc, podle toho kdy čtete a držte se...=============================
22 . ČERVNA 2007, pátek
=============================

Jídelníček 3.den

---->
7.00 1/2 kaše Emco
9.00 1 x vícezrnný plátek + 50 g Olé sýr
11.00 1 x vícezrnný plátek + 50 g olé tvaroh
13.00 brokolice s mrkví
15.00 1 x plátek + 50 g olé sýr
17.00 1 x plátek + 50 g olé tvaroh
19.00 1 x plátek + mrkev

KJ 3150 B53,7 T16,9 S104

pohyb - svižným tempem z práce do kopce...
---->

Hernajs, to je mi líto, že nám vypadnul net. Už druhý den se díky počasí nemůžu připojit. Uklidňuje mě jen to, že jak to bude možné, šoupnu si to na stránečky. Je to opravdu fajn pocit, když člověk nehubne sám a existuje spousta lidiček, od kterých lze čerpat inspiraci.
Dnes jsem odolávala pokušiteli, který mě sváděl bohatě obloženou pizzou. Ví, že držím dietu a schválně si rejpe. Abych pravdu řekla, vypadala krásně, ale já místo sýra viděla tuky, viděla jsem to množství kilojoulů a nějak jsem na ni neměla chuť. Horší by bylo, kdybych měla. Někde jsem četla, že hypotalamus řídí v těle funkce, které mají za úkol udržovat tělesnou hmotnost a v jeho popisu práce je kromě již zmíněného také odvrátit nebezpečí nedostatku a úbytku váhy, takže člověk při hubnutí kromě své vůle bojuje i s přirozeností svého těla.
Říkám si každý den, který se vzdaluji od svých špatných stravovacích návyků - dobrý den. Co bych z toho měla, kdybych slupla 250 g sýrové pizzy na posezení? Špatný pocit, výčitky, zastavila bych již nastartovaný proces, několik dnů by trvalo, než bych se dostala tam, kde jsem teď, i když jsem teprve na začátku. Osobně považuji začátky za to hlavní, protože mám zkušenost sama se sebou, že při pokusech - schválně říkám pokusech - člověk lehko sklouzne k tomu, že si řekne - tak ještě si dám a začnu až .. po oslavě, kde se bude jíst, od zítřka, pondělí, neděle, příštího týdne, velikonoc...
Nevím jestli i vy máte podobné zkušenosti
Jsem ráda, že jsem odolala a ještě víc, že to ani nebylo příliš těžké.
Dnes jsem uvažovala nad tím, že jedna věc je zhubnout, ale druhá věc je váhu si udržet. Kdysi jsem tak krásně shodila - a držela se na nízkoenergetickém příjmu celé 4 měsíce, denně jsem cvičila a vůbec nedokázala pochopit, že jsem dřív mohla být tak silná a mít takový apetit.
A je to pár let a jsem na tom hůř než předtím. Přemýšlela jsem nad tím, co se s člověkem děje, když po takové dřině, kterou ho to stálo a po té nádherné odměně, začne opět nekontrolovaně jíst. A co se děje v člověku, když vidí, že přibírá, ještě je to ve fázi, kdy by to mohlo jít zastavit a nestálo by to ani tolik energie, ale jí dál a dál a je nešťastný, ale přesto jí.
Nechápu sama sebe. Nejvíc se bojím toho, abych nesklouzla zase do stejných kolejí. To je můj největší strašák.

Pokud jste mých pár řádků četli, hlavně se nenechejte zastrašit vy. Věřím, že hodně dělá i opora druhých lidí.

Mějte moc fajn a držím nám všem palečky

M i s h a

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2007 13:09:32 ° Změnil/a: M i s h a


=============================
23 . ČERVNA 2007, sobota
=============================

Dnes už jsem měla na zub a mám ještě v plánu

---->
08.00 kaše Emco celá
12.00 tmavá kostka, kefírové nízkt. mléko, 3 půlky vlašského oříšku
15.00 zeleninový salát kadeřavý s hráškem
17.00 100 g nízkt.tvarůžky, rajče

KJ 3648 B48 T16 S105

pohyb: do práce a z práce pěšky
---->

Čas je orientační. Dnes skoro nebudu doma, ale fachá net, tak to sem hážu za chvíli jdu zase pryč a nebudu mít možnost nic přikusovat, takže mi to takto bude muset stačit...

Dnes jsem v sedmém nebi. Cestou z práce jsem se zastavila v jedné prodejně fitness a mám domluvené mučidlo, které mi doporučila jedna moc sympatická mladá dáma, takže nakonec to nebude rotoped, ale takové šlapky s držákama na ruce co rozhejbe každý kousek v těle
Navíc tato slečna dělá i osobní trenérku, ani nevím jak a jsem s ní domluvená do fitka Což je krok kupředu.. pro mě.... Překonám ty svoje depky ze svého těla, úplně na to zapomenu a pojedu, jak se má... fu.
Mějte se moc príma a krásný víkend

andilek007

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2007 13:44:36


Ahojky, vítám tě mezi hubnoucími Jdeš na to s nasazením, což je dobře Akorát ty jídeláky by chtěly trochu vylepšit:

mezi 8:00 a 12:00 je velká mezera, dej tam ještě jedno jídlo

15:00 jen salát? chybí ty bílkoviny a sacharidy (ne v podobě zeleniny, ale spíš brambor ).

17:00 chybí ti sacharidy, přidej chlebík
poslední jídlo by mělo být 30 min. nebo hoďku před spaním, takhle budeš mít zbytečně hlad, když máš poslední jídlo v pět! (mělo by být- 19:00, 21:00)...

Tak hodně zdaru při hudnutí


M i s h a

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2007 17:34:53


Díky Andilku.

Pomáhala jsem stěhovat jedné paní věci z bytu, kde se mám příští týden zabydlovat. Pěkně jsem se natahala s těžkými věcmi a dala jsem si pěšky stejnou štreku, jakou chodím do práce. Pěkně jsem se zadýchala i zapotila..

Vařím si až teď. Přidám si k tomu ty brambory, jak jsi mi radila a i zbytek poupravím. Děkuju za korekci.

Poslala jsem Marťovi fotky, které jsem si dnes pořídila. Mou smyslnou postavu tvoří sýry jako hermelín, gouda a další tučné druhy, dále čokolády, tatranky, oplatky, zmrzliny a různé sušenky..
Ráda bych se dostala na váhu někde kolem 55 kg. Bude trvat než to srazím, nezbývá než velká trpělivost. Zatím jdu pročítat materiály a další deníčky, než se uvaří ty brambory..

M i s h a

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2007 21:56:56 ° Změnil/a: M i s h a


Takže znovu dnešní jídelníček

---->
08.00 kaše Emco celá
12.00 tmavá kostka, kefírové nízkt. mléko, 3 půlky vlašského oříšku
17.30 vařený brambor 100 g, ledový salát 50 g, sojové kostky 30 g, steril.hrášek 50 g
18.00 káva s mlékem
19.00 nízkotučné tvarůžky 200 g, plátek Finn Crisp, 10 g vlašský oříšek
21.00 Lepicol

KJ 5104 B105 T27 S144

Pohyb:
Do práce a z práce pěšky, stěhování a ta stejná trasa dolů i nahoru pěšky ještě jednou svižným tempem

---->

Dnes jsem měla dost času si znovu projít materiály a hlavně se podívat na tzv. vzorové jídelníčky. Vidím, že je nutnost, abych si je tvořila předem, aby tam opravdu bylo za den to, co má být. Brala jsem v úvahu to, co jsem tady někde četla od Martina, že na kilojouly kašle, dívá se na složení. Z toho jsem vycházela.


A šup sem s jídelákem a plánem na zítřek

=============================
24 . ČERVNA 2007, neděle
=============================

5.den

Jídelníček
---->

07.00 Emco 1/2, zelený čaj
09.00 50 g tvaroh, 1 paprika
11.00 totéž
13.00 brambory 100 g, steril.hrášek Bonduelle 50 g, salát 100 g,sojové kostky BonaVita 50 g
15.00 cottage 60 g, rajče, káva s mlékem
17.00 tvaroh 50 g, červná řepa čerstvá
19.00 cottage 60 g, brambory 100 g, paprika
21.00 Lepicol

KJ 4255 B83 T16 S132

Pohyb:
dlouhá procházka svižnějším tempem 2 h, cvičení 1 h

---->

misacek

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2007 22:15:03


Jsi si jistá, že lepicol je jídlo?

blecha

Moderátor

# Zasláno: 23 Čen 2007 23:27:11 ° Změnil/a: blecha


Nahodou jsem sem zabloudil a koukam, ze ten posledni jidelak z 24.6., na ty predchozi jsem se ani nekoukal, stoji za hovno. Takze si precti znova navod pro zacatecniky, aspon 3x. Plus ostatni clanky. Hlavni problem - blbe rozhazeny dlouhy sachry. Nemas nahodou obcas z tohodle blbyho jidelaku hlad?
Jinak sama soja a veci z mlika. Ty nesnasis maso?

Irena

Člen

# Zasláno: 24 Čen 2007 09:58:49


M i s h a

Ahoj. Každý začátek je těžký, myslím, že se ti to časem podaří vychytat.Opravdu je lepší si jídlo vymyslet den nebo dva dopředu a podle toho nakoupit. Hrášek a kukuřice nejsou dobrá zelenina, obsahují moc sacharidů.
23.7. máš jenom 4 jídla, to je málo, lepicol se nepočítá a káva smlíkem taky ne.
Držím palce.

M i s c h a

Člen

# Zasláno: 24 Čen 2007 19:29:47 ° Změnil/a: M i s c h a


Přečetla jsem si vaše reakce již ráno, ale nešlo mi se vůbec přihlásit pod mým jménem a heslem, ať jsem dělala co jsem dělala...

Děkuju vám za nahlédnutí a za korekci , jsem vám moc vděčná.
Posílám dnešní jídleníček, který jsem si opravila.


---->

07.00 Emco 1/2, zelený čaj
09.00 50 g tvaroh, 1 paprika, 2x dexi Finn Crisp
11.00 2 x racio, bílý jogurt
13.00 ledový salát, 20 g rýže, 50 g sojové kostky
15.00 1 x Finn Crisp, 50 g cottage, rajče
17.00 2 x racio, 50 g net.tvaroh
19.00 1 x Finn Crisp, 50 g bílky, paprika

KJ 4126 B74 T16 S135

Pohyb:
dlouhá procházka svižnějším tempem 2 h, cvičení 1 h

---->

blecha
Na hovno jo? a já se tak snažila Popravdě to s jídelníčkem dělám tak, že jdu do tabulky, klikám na potraviny, které mám v ledničce a dívám se na to, jak závěrem vycházejí hodnoty.
Měla bych mít B80 T19 S138
Až to mám, rozepíšu to do dne. Články jsem si četla a ne jednou, asi si stojím na vedení.
Možná bych si měla jídelníčky kopírovat, aspoň pro začátek a maso nahrazovat, sojou nebo bílkama, šmakoun jsem zatím nenašla, ale ještě nemám obejíté všechny potencionální zdroje tady u nás.
Každopádně děkuji za nahlédnutí i za korekci
Dívala jsem se k tobě do deníčku, je to tedy počtení. Jsi opravdu dobrý, máš můj obdiv. Kéž bych všechno kolem změny ve stravování a pohybu takhle zvládala.


Irena
Děkuju ti mocinky za podporu. Dala jsem se na změnu, takže jsem v tom a jsem ráda, že ne sama

misacek
Lepicol je psyllium s "hodnými" bakteriemi vhodné pro střevíčka . Není to jídlo, ale netuším, kam ho zařadit vzhledem k doporučeném odstupu od jídla. Spát chodím většinou kolem 10-11 h, tak jej šoupnu na konec dne. Myslíš, že to není dobře?

misacek

Člen

# Zasláno: 24 Čen 2007 22:54:49


M i s c h a

Jojo, já už se na netu poučila to je asi dobrá věc,já bych to asi neužila,od té doby co si dávám poránu místo cigára a kafe vločky a jogurt .... Koukám, že ti to dává Bleška pěkně zostra, tak se nedej (ani otrávit,ale to myslím si při tvém nadšení vůbec nehrozí, to je super)

Hodně štěstí a elánu do dalších dnů

Leydyna

Člen

# Zasláno: 24 Čen 2007 23:06:19


M i s c h a
Ahoj jestli můžu poradit, tak bych se vykašlala na Lepicol a koupila si radši klasický psyllium, vyjde tě levnějš a službu ti udělá uplně stejnou. Zkoušela sem oboje a taky sem ho dávala před spaním.

misacek

Člen

# Zasláno: 24 Čen 2007 23:08:44


M i s c h a

S tím Šmakounem, mrkni na jejich stránky, je tam seznam obchodů, kde koupit. Já můžu poradit jen dobře kde nakoupit v Praze a v Benešově, kdybys chtěla

LenkaD

Moderátor

# Zasláno: 24 Čen 2007 23:14:57


M i s c h a
Ahojky. Držím palce při hubnutí a sestavování vhodných jídelníčků. Do začátku si klidně okopíruj deníčky někoho jiného. Hlavně měj ke každému jídlu B i S a mezery 2,5-3hodiny. Jez něco menšího i hodinu před spaním.
Bleška je rejpálek, ale myslí to dobře

Brumle

Člen

# Zasláno: 24 Čen 2007 23:45:53


MIscha
Ahojky teda to je u tebe poctenicko jsi me uplne dostala pekne jsem si pocetla a moc ti fandim!
Neboj s odhodlanim zvladnes vse!Hodne stesti
Vitam te tu!

M i s c h a

Člen

# Zasláno: 26 Čen 2007 05:15:42 ° Změnil/a: M i s c h a


Děkuji vam lidičky za tolik řádků a děkuji za povzbuzení, hrozně to potěší

=============================
25 . ČERVNA 2007, pondělí
=============================

Tento jídleníček jsem nezvládla, bohužel... Sice jsem si vzala na pochůzky po městě, které se měly protáhnout zabalené jídlo, které jsem si v žádoucí časy pojídala, ale ke konci dne jsem to časově vůbec nezvládala a vypadalo to takto:

---->
08.00 2 x racio, 50 g tvrdý tvaroh (nebyl čas na vaření)
11.00 totéž, rajče
13.00 1/2 Emco
15.00 2 x racio, zase tvaroh, rajče, ledový salát
17.00 50 g steril.hrášek Bonduelle, 2 x racio, 50 g tvarůžky
... nic
---->

Měla jsem toho hodně na zařizování kolem bytu, večer kolem věcí, co jsem si potřebovala pořídit a pak hybajdy za novou osobní trenérkou do posilovny.

Začaly jsme s Ivou o půl osmé, rozehřály, strečink a pak kolečko na posílení všemožných svalů (kromě jednoho si nepamatuju nastavení žádného přístroje ) bylo těch informací trochu privela, ale zase si říkám, že díky tolika novým informacím dostal masáž i mozek
Je zřetelný rozdíl mezi tím, jak cvičí muži a jak ženy Mužský se do toho dovede úžasně zakousnout, a má čirou radost z toho si pořádně nakládat, ale často vynechává např. strečink, ženy to mají zase více promyšlené, a cíleně tvarují všechny partie, nejde jim tak "o úspěch" mezi ostatními ženami, prostě se toliko mezi sebou nesrovnávají Je to jen takový první postřeh.
Byla jsem včera ze cvičení ani ne moc unavená, bylo mi hrozně fajn a odsud jsem celou cestu domů pěšky. Bylo příjemné teplo a obloha hrála překrásnými barvami, prostě kouzelná procházka. Přišla jsem v deset, zalehla a okamžitě usnula.

Leydyna
Děkuji za osobní postřeh a zkušenost. Čisté psyllium jsem nezkoušela, já to baštím také kvůli těm bakteriím, ale je fakt, že je lze do těla cpát i jinou formou a při této stravě máme všichni vlákniny dost a dost. Dolupnu ho a nový už si pořizovat nebudu. Mám celkem problematickou pleť, a to vždy souvisí se stavem střev, takže se je snažím dát do cajku a být na ně co nejvíc hodná, aby mi oplatitly stejnou mincí

misacek
Misacku, diky moc - jukla jsem na www.smakoun.cz, tak u nás by mohl byt v Delvitě, kde jsem jukala, ale neeejni, ale mame min.5 prodejen zdravé výžiivy s bio produkty apod. a mám dovču, takže čas to obmrknout. Do Prahy občas jezdím, teď ale v nejbližší době tam asi nepojedu, každpodáně i tak moc díky, třeba se to jednou hodit bude.

LenkaD
Leničko, děkuji za přivítání v mém deníčku a za radu. Máš můj obdiv, jak ti vše moc pěkně šlo již na samém prvopočátku. Jsi jeden z mých takových vzorů Jo Bleška rejpe, ale to vůbec nevadí, má recht.

Brumle
Ahoj Brumli, k tobě jsem také koukala už dřív Děkuji za přivítání v mém deníčku. No jo, docela mi to žvaní, jinak jsem založením spíš introvert. Ale když už se do toho jednou pustím tak nevím kdy přestat

-----------------------
Dávala jsem jídelníky k nakouknutí Ivce a vyčinila mi - nejen tedy že nejím dvakrát dobře, ale prý hrozně málo. Takže jsme se domluvily, že to zvednem a hlavně že přidáme masejčko. Byla jsem jen 5 let vegetarián, ale nemám pocit, že by mi to něco zvláštního dalo. Myslím, že je na čase myslet moudře a rozumně. Sice mi maso nijak nechybí, ale zase kde teď mám čepat plnohodnotné bílkoviny...
Takže do boje se všim všudy.
A veledůležitá věc.
Včera jsem po měsíci a půl postoupila vážení. Na váhu jsem od té doby nevlezla, skrze tu hroznou hodnotu, kterou ukazovala a snažila jsem se omezovat jídlo a chodila často kam to šlo pěšky
A mám 75 kg. Mé srdce zajásala, nicméně radost jen poloviční, protože jsem ztratila zcela jistě i část svalů, protože než jsem přišla sem, tak vidím, že jsem jedla na prdlajs.
Takže bych Marťu nebo někoho ráda poprosila jednak o změnu čísla v záhlaví mého tématu, ale hlavně, ráda bych začala jakoby oficiálně ode dneška, kdy znám i své parametry a opravdu ze sebou dělám to, co mám.
Dnešní jídleníček bude vzorový, pak si taky půjdu zaběhat, koupila jsem si běžeckou značkovou obuv, takže otřesy na klouby by měly být minimální, vím že je to pro ně zátěž, ale mě se běhat fakt hrozně chce.
Takže čára --------------------------------------------------------------------------------


M i s c h a

Člen

# Zasláno: 26 Čen 2007 08:58:15


=============================
26 . ČERVNA 2007, úterý
=============================

Váha 75 kg
OH=99
OP=89
OB=111
OS=64, Opaže=30, Olýtka=37

---->
05.00 Emco, kafejčko bez cukru, s mlíkem
08.00 50 g tvarůžky, 15 g chleba, paprika, rajče
11.00 2 x racio, paprika, 50 g cottage
14.00 100 g kuře, 50 g rýže, čínské zelí
17.00 rajče, 1 x racio, 50 g tvrdý tvaroh
19.00 1/2 diet.suchar, 30 g cottage
21.00 totéž

4094 B81 T17 S120

---->


Jinak, nevěřili byste, jak obtížné je sehnat sportovní podrpsenku. A to co se nabízí jako sportovní podprsenky je snad ještě méně k uvěření a to je prodávají ženský.
Jen v jediném obchodě se mi dostalo opravdu příjemného jednání a "soucitu" s mým vybavení, které profesionálně odhadli a patřičně oděli... Takže nakonec, našli rádcové a to je hlavní.
Dnes mám v plánu pěškobusovou trasu "Po stopách šmakouna", započnu a dokončím přestěhování do nového bytu, musím se objednat k zubaři a nakoupit další věci do zdravé ledničky a zařídit si internet na novou adresu.
Možná tady pár dnů nebudu, protože zatím nevím, jak tam bude s netem. Každpodáně se brzy objevím, neb se dobrovolně přiznávám, že jsem normálí netovej závislák

misacek

Člen

# Zasláno: 26 Čen 2007 09:09:14


Téda, to je odhodlání, to je paráda ....a co mě překvapilo nejvíc: já snad neviděla vegetariána, který by byl tak "svolný" s návratem k masu , tomu říkám rozhodnutí . Misho držím ti megapalce a brzo se ozvi, jsem zvědavá jak to všechno v praxi rrrrroztočíš

Martin

Administrátor

# Zasláno: 26 Čen 2007 11:47:47


M i s h a
koukám, že jsi zapoměla heslo, zkus kliknout na nápis Heslo u přihlašování. Třeba to zafunguje a polše ti to nové heslo.

Jídelničky děláš moc pěkné, tak jen vydržet a být důsledná

alus

Člen

# Zasláno: 26 Čen 2007 12:18:29


Přeji hodně zdaru, určitě ti kilča půjdou pěkně dolů

Leydyna

Člen

# Zasláno: 26 Čen 2007 12:53:43


M i s c h a
Já se střevama, taky docela dlouho bojovala a to i přes to, že sem jídeláky dodržovala, dokonce sem do sebe ládovala navíc různý ty bifidobakterie v tabletách, jenže nic nezabralo. Až na obyčejný ochucený kysaný nápoje od Madety, kam se na ně hrabe Danone!!! Kdyžtak vyzkoušej, určitě budeš spokojená.

atlanta

Člen

# Zasláno: 26 Čen 2007 13:36:06


Mischa,
tak vítej mezi náma a přeji hodně zdaru

MartinD

Člen

# Zasláno: 26 Čen 2007 14:46:36


ahoj misho. ty si byla vegoška ? Já to vydržel 3 měsíce jako vitarián...můžu říct, že jsem rád, že to mám za sebou, stával se ze mě naprosto nepříjemnej člověk bez dobré nálady i když se "zdravým" stravováním

Přeji hodně úspěchů !

xtreme

Člen

# Zasláno: 26 Čen 2007 20:03:13


M i s c h a
tak jak koukám tak se tady pěkně pereš s jídelníčkama. Přeji hodně vůle a vytrvalosti.
Kéž bych měla nasazení jako ty. Nějak se nemůžu znova nakopnout a tak jím co mi padne pod ruku .. snažím se aspon ty zdravé potraviny, ale chybí mi pravidelnost a kombinace sacharidů a bílkovin v jednom jídle

Krabka

Člen

# Zasláno: 27 Čen 2007 18:16:09


Pěkné, jen mě všichni radili tvargle nebo tvaroh na noc a ráno nějaké dlouhé sachry - vločky s mlékem , kaše apod. - Tak sem to podle rad zkušených přeházela.
A dodržet sachry + bílkoviny v každém jídle.
Jinak šikulka jen tak dál a nevzdávat se.

M i s h a

Člen

# Zasláno: 2 Čec 2007 14:17:01 ° Změnil/a: M i s h a


Ahojky lidičky moc vás zdravím, už se mi po vás stýskalo. Píšu z práce, protože zatím nelze jinak, takže nemám moc čásku, ale vždycky když to půjde tak písnu.

misacek
já tobě taky držím moc palečky, máš krásné jídelníčky. To vegetariánství jsem rozmýšlela už dlouho, určitě přes rok, ale až nyní jsem byla připravená do pusy vložit nějaký maso. Člověk se musí trochu překonat. Byla jsem zvědavá, co to se mnou udělá - a ... nic to se mnou neudělalo. Necítím se ani hůř ani líp. Mám za sebou jeden přírodní kuřecí steak a včera jsem byla na malé domácí oslavě, kde jsem dostala kousek grilovaného vepřového (to mi nejelo). Díky misulko za pár řádek Odpoledne, kouknu k tobě.

Martin
Díky za radu - jak snadné Děkuji ti moc za pochvalu co se týče jídelníčků, stále na nich pracuju.

alus
děkuji, to potěší

Leydyna
Děkuju. Kysané nápoje celkem můžu a sem tam zařazuju. Nejsou ani tučné, a jak říkáš na střevíčka jsou blaho Budu zařazovat častěji, protože fakt s tím udělat něco musím, jsem ráda, že vím, že to tobě zabralo. Takže jdu na to

atlanta
Děkuji moc za přivítání. Jsem ráda, že jsi mi sem písla.

MartinD
Marti, já to vydržela trošku dýl. Asi mám výhodu, že mi maso nechybělo. Určitě vegetariánství není vhodné pro všechny, určitě jsi slyšel o tom, že záleží jakou má kdo krevní skupinu a navíc je fakt, že se to stále řeší a nejsou jednoznačně jasné názory odborníku na skutečnost, jestli maso ani či ne, kdo hledá najde silné argumenty pro i proti.
Jisté je, že to s masem nehodlám přehánět. Chodím 3x týdně do posilovny a zatím jsem rozhodnutá si maso dát je ve dnech, kdy mám trénink. Jinak budu stále sójovat, sýrovat, mlékovat, bílkovat či tofovat Asi bych řekla, že je to jako se vším - tedy vždy znát míru. Extrémy nejsou fajn.
Být rozhodnutý pro zdravý životní styl je to pravé ořechové - takže

xtreme
Koukala jsem do tvého deníčku, protože jsi mě hned zaujala. Věřím, že se do toho dostaneš zase. Chce to dát si čas, musí to v tobě uzrát.
Včera jsem měla prohřešek, byla jsem na rodinné oslavě a sezobla i jogurtový zákusek. Ale nevadí mi to, protože v životosprávě pokračuju dál. Večer jsem se to snažila "vycvičit". Mám to jako dobrou zkušenost, protože mi teď to připadalo tak sladké, že jsem nepochopila, jak jsem to dřív mohla pořádat v takových kvantech.
A jsem na sebe pěkně naštvaná, že jsem to nechala s těma špekama zajít tak daleko. Bude to ještě hrozná dřina.
Začala jsem si kupovat časopis Fitness, kde člověk také nasbírá hodně inspirace a motivace. Jedna z důležitých věcí je ze začátku být na sebe přísnější a nedovolit si například volno od pohybu, aby se člověku nestalo, že se z vyjímky stane tu a tam a pak se úplně poleví.


Dnes mám 74,1 kg. Takže pokračuju dál. Jídelníčky stále držím, ale přidala jsem si trochu energie, takže jsem někde kolem 5000 KJ, abych případně pak měla z čeho ubírat. Chci zůstat v tom mírném tempu, hlavně se hodně hýbat a pak se uvidí.
Posilovna mě hrozně baví a všem, kteří ještě váhají - tak doporučuju zkusit to!!
Nikdy jsem nesportovala (vyjma nějakého domácího cvičení) a je to opravdu fajn, člověk má dobrý pocit, že pro sebe něco dělá.
Už to u mě není tak, že si dávám "lásku" jídlem (jak jsem pochopila) ale sportem

kveta

Moderátor

# Zasláno: 2 Čec 2007 19:06:29


M i s h a
Ahoj, hele pocki, ty jsi dala dolu za necelych 14dni 8kg?

M i s h a

Člen

# Zasláno: 9 Čec 2007 08:58:59


Pondělí 9.7.

Pokračuji v jídelníčcích tak, jak je doporučeno, čili v každém jídle bílkoviny a sacharidy + zeleninu, odpoledne víc bílkovin, ráno víc sacharidů, snídám musli nebo kaše, jím 6x denně.... ale je fakt, že ve volném čase nestíhám jíst pravidelně.
Sport:
3 x týdně fitko - zatím všechny partie, takže mi zabere jedno cvičení 2 hodky, na posílení, jelikož svaly nemám veškeré žádné, o čemž vypovídá i smutný fakt, který mi odhalila nová váha - 31 procent tuku. Mimochodem jsem se dívala na Marťův trénink pro začátečníky a s klidným srdcem mohu prohlásit, že ač teprve začínám, nezvládnu...... ale těším se, až si ho budu moci dopřát.
Ve dnech, kdy nejdu do fitka půl hodiny hopsám na orbitreku.


Dnešní míry
OH 96
OP 85
OB 100
Váha 72,4 kg

Květi,
ne, určitě ne - vážila jsem se před asi měsícem a pak už jsem na váhu nestoupla, jak mi bylo z toho hrozně. Nechtěla jsem a nebylo ani kde. 75 kg - to jsem se vážila v posilovně první den. V průběhu jsem si koupila digitální váhu, takže teď se mohu sledovat pravidelně.
Vždycky když zjistím, že jsou mi kalhoty o něco volnější, chce se mi zajásat, ani to břicho v zdrcadle se mi nezdá tak vypouklé, ale jakmile jdu civičit, tak se na sebe nemůžu skoro ani podívat. Jsem ze všech lidí ve fitku vždy bezkonkurenčně ta "nej" a zase mě má radost přejde.
Jakmile budu mít z domu internet, budu si zase psát denně jídelníčky.

kveta

Moderátor

# Zasláno: 9 Čec 2007 12:41:25 ° Změnil/a: kveta


M i s h a
Jsem ze všech lidí ve fitku vždy bezkonkurenčně ta "nej" ... nejhezci, ja vim.

Klid, co ti je po lidech? .. delas to snad pro sebe a ne pro ne?!
Do fitka se chodi cvicit a ne predvadet nejaky ladny telo, popripade pekne spodni pradlo (i kdyz je pravda, ze u nas to 98.7% zenskejch dela a my se tomu taky pak s klukama z fitka v hospode smejem).
Cim driv si jich prestanes vsimat, tim lip pro tebe ... ver mi.

Hlavne vydrz!

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!