Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Osobní deníčky - hubnutí / Teddy 28let/168 cm - původně 59 kg, nyní těhu, cíl: přibrat jen to potřebné!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Autor Zpráva
Teddy

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2009 08:27:03 ° Změnil/a: Teddy


Ahoj Martine, ahoj všichni,

tyto stránky již sleduji delší dobu a jsem z nich nadšená. Tímto bych, Martine, přímo Tobě chtěla říct, resp. napsat, že jsi vážně profík a je vidět, že děláš něco, co Tě baví, čím žiješ a to se odráží i na kvalitě těchto super webovek.

Co se mě týče, se stravou a hubnutím i přibíráním mám bohaté zkušenosti. O mých dlouholetých experimentech bych mohla napsat tlustou knížku...

Nepatřím k těm, kteří mají super geny a váhu nikdy nemuseli řešit. V dětství jsem dělala závodně moderní gymnasiku, po ukončení jsem v pubertě začla postupně přibírat. Vlastně celou pubertu až do konce vejšky jsem patřila k tlouštíkům. Moje maximum bylo 72 kg. Jsem typ, kterému se vše ukládá do zadečku, stehen, to vše kompletují silnější ruce.

Po x dietách a dělené stravě jsem v r. 2005 začla sportovat - fitko, aerobick, plavání - to vše s nadšením a víceméně jsem jedla hlavně jen bílkoviny a zeleninu. Zhubla jsem na 62 kg, nechápala, proč nemůžu víc a začla studovat dost knížek o stravování. To vše vyústilo k tomu, že jsem vlastně už jedla jen bílkoviny (ale bez tuku, tzn. žádné sýry apod.) a skončila vlastně jen na 200 g masa, resp. drůbeže, příp. tvarohu a zelenině.
K tomu všemu maximum sportu vč. rotopedu. Každý den jsem na něm hodinu jezdila, k tomu odpoledně ještě nějaký sport a dostala se na svůj životní extrém, kdy jsem v létě 2006 skončila se 46 kg a anorexií.

Po vrácení do "normálu" jsem se vrátila zpět k 60 kg, které jsem si dříve i po anorexii dokázala udržet. Vlastně už 3 roky nejím normálně, pořád se hlídám, pořád hlavně maso a zeleninu, tvarůžky, tvaroh apod. Občas zhřeším, občas mě chytne nával chutě na sladké, ale pak je zase klid a dostávám se zpět na tuto váhu.
S touto váhou jsem otěhotněla a momentálně jsem doma se skoro 2letým Tadeáškem na mateřské. V těhotenství jsem přibrala skoro 20, což se dalo čekat, protože po letech dietování a zdravé stravě jsem se absolutně nehlídala a tělo si po příjmu všeho tzv. normálního, začlo ukládat vše do tuků.
Plánujeme mu od léta pořídit sourozence. Moc mě inspiroval deníček Kikuš, která mě přesvědčila, že i v těhotenství se dá jíst zdravě a přibrat jen to potřebné.

Momentálně se teprve po 2 letech po porodu víceméně dostávám k té své šedesátce, někdy váha ukazuje 60,2 někdy 62. V těchto mezích se udržuji, ale hrozně ráda bych shodila na 56-58 kg. To byla váha - můj ideál, při které jsem vypadala hodně dobře. Je pravdou, že když jsem ji měla, stravu jsem si maximálně hlídala a hodně sportovala. Proto mi to teď zřejmě nejde. Pohybu mám méně, s malým prckem už to není jen o čase pro sebe, ale s pomocí manžela, občas zajdu na aerobik nebo spinning.

Důvod, proč jsem tady je, abyste mi poradili, resp. se obracím hlavně na Martina, jak se stravovat, když jsem celá léta zvyklá jíst opravdu hodně málo. Víceméně v souhrnu to vypadá tak, že ráno posnídám knaeckebroty s tvarohem nebo vločky, dopoledne i odpoledne nějaká zeleninka nebo ovoce na svačinu, oběd a večeře jen bílkovina, resp. maso se zeleninou.
4 roky prakticky nejím přílohy - tzn. rýži, brambory, těstoviny jen výjimečně a když, tak odděleně.

Vím, že výše uvedené není v souladu s tímto způsobem stravování a proto bych ráda nějaké doporučení od vás.
Delší dobu vlastně jím kolem 2000 - 3000 kJ denně, s rozložením nemám problém. Jím cca po 2-3 hodinnách, ale jen asi v 5-6 denních dávkách.

Moc prosím o radu, jak zhubnout alespoň ještě 4 kg, tzn. na 58 kg, kolik a čeho jíst, abych si váhu držela a i v případném dalším těhotenství zbytečně mnoho nepřibrala. Nevím, zda se ke mně budou hodit v těhotenství nynější jídelníčky těhotné Kikuš.

Děkuju moc za případné rady a komentáře!
Dana

Kikus

Moderátor

# Zasláno: 23 Čen 2009 08:56:54


Teddy
Ahojki Maminko!
....jestli budu mít chlapečka, vybrali jsme mu taky jméno Tadeášek
Vítám tě v klubu a jestli můžu, zkusím ti něco poradit, ano?
Přečetla jsem si tvůj rozbor sebe samé a mám pocit, že teoreticky víš a znáš všechno, co je potřeba. Je se po tom všem, čím sis prošla, bojíš to aplikovat na sebe.
Jsi přibližně stejně vysoká jako já, tak si asi umím představit jak asi vypadáš a jak bys asi vypadat chtěla
Bojím se jen jedné věci - máš za sebou dlouhá léta hladovek, šizení tělíčka o důležité živiny a díky tomu se tvé tělo naučilo fungovat ve vysoce nouzovém režimu. Jeden z důsledků toho se projevil v těhotenství tak, jak to popisuješ.
Myslím si, že tvým prvním úkolem, dříve, že začneš hubnout, by mělo být to, že si dáš do pořádku zásady stravování a přivedeš tělíčko k normálnímu režimu. Hrozí tu určitě riziko - po letech, kdy jsi nejedla sacharidy a ani tuky, bude tvé tělo asi hooooodně moc vyhladovělé a jakmile si "přičuchne" ke správnému jídlu, bude si ho asi chtít pořádně užít. Píšu ti to jen jako varování, nechci tě odradit, protože si touhle fází budeš muset projít, abys mohla začít normálně fungovat.
Proto bych ti doporučovala začít co nejdříve a co nejpečlivěji sestavovat jídelníčky a učit se jíst.
Projdi si článečky, klidně i můj deníček, myslím, že ty hodnoty, které jsem měla já před těhotenstvím by se na tebe hodily určitě. Nemyslím ty úplně první, ale ty, kdy jsem na sacharidech kolem 140, bílkoviny kolem 70-80 a tuky bych v tvém případě drasticky neškrtila, ale cíleně je dávkovala kolem 25-30g.
Zaměř se na kvalitní sacharidy, bílkoviny máš už zmáknuté, tuky doplňuj z rostlinných olejů, ryb, semen, ořechů, či soji.
Nesnaž se teď hubnout, snaž se dát do pořádku své tělo.
Můžou se stát dvě věci - buď trošku přibereš, ale toho se neboj, to bude jen nutná reakce. Pokud to udržíš a vydržíš, pokud se tělo dostane do normálu, určitě pak už nebude problém s tím jakkoliv hýbat. Anebo ta druhá bude, že přirozeně začneš spalovat ty nechtěné tučíky díky tomu, že tělo začne pálit tak jak má.
Podstatné bude, že ti začne správně fungovat metabolismus a to je základní předpoklad pro případné další hubnutí, anebo udržení rozumné váhy v těhotenství, které brzy plánuješ.
Myslím si, že i pokud by se ti teď nepodařilo zhubnout na vysněných 58kg, že to nemusí být takový problém, protože pokud otěhotních a budeš fungovat tak, jak máš, tak nepřibereš žádné závratné kila, po porudu budeš tam, kde jsi teď a těch pár kil pak sundáš prostě přirozeně.
Kdybys teď ještě drasticky zbuhla, pak otěhotně, stalo by se ti pravděpodobně to,co při prvním těhotenství a další hubnutí by bylo o to složitější!

Budu ti moc držet palce, moc ti fandit, dokud tu ještě budu mít možnost být.
Kdybys cokoliv potřebovala, napiš mi. Klidně se u mě inspiruj, jen si to přetvoř na své chutě a potřeby - já jsem bezlepkář, nemám tam pečivo, protože ho nesmím, ty ho ale určitě zařaď, je to lepší, než samá rýže.
Určitě ti pak i ráda poradím ohledně stravy v těhotenství

Rencaa

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2009 09:13:06


Teddy
Vítej
Se zájmem jsem si přečetla tvůj úvodní příspěvek - obdivuju jak jsi otevřená a upřímná sama k sobě
Myslím že Kikuš ti popsala jedinou správnou cestu jak ven z tvých problémů - moc držím palečky ať se z toho vymotáš!


Teddy

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2009 09:20:27


Kikus
Kikuško,

děkuju moc! Ani jsem nečekala tak rychlou odpověď, ale tak jak si myslím, že Tě "znám", budeš podobný případ jako já. Pracující mamina na mateřské, které vyhovuje ten zdravý stres a honička a chce být ve všem takřka dokonalá, vše stíhat apod. Proto jsi asi už taky takto brzy s dítkem vzhůru a "pracuješ", viď?

Moc a moc děkuju za rady. Já vnitřně cítím a ani jsem vlastně nečekala jinou závratnou radu a je mi naprosto jasné, že největším problémem bude naučit se jíst přilohy. Stravu a teorii mám za ty roky zvládnutou na jedničku a kdybych teď měla začít studovat znovu, nebude to ekonomie ale nějaká dietní sestra - ha, ha. Moc mě to baví, dieta a sport se vlastně před miminkem stali mým největším koníčkem a smyslem života.

Není nad to, když se člověk cítí skvěle - jak psychicky, tak fyzicky, pak se to odráží i na všem ostatním v životě

Přesně, jak píšeš, největší strach mám zvednout ty hodnoty. Do teď vlastně funguji na cca B 40-50, S do50, T do10. K tomu teď nemám tolik pohybu jako dřív, takže to budu muset vykompenzovat alespoň tím rotopedem a taky moc dobře vím, že kdybych jedla rýži, brambory apod. - nebudou mě přepadat občasné chutě na sladké - což je tak jednou do měsíce, ale to stojí za to...

Tvůj deníček mám hodně v malíčku, takže vím, jak šel Tvůj dosavadní vývoj, i co papkáš. Nemám s tím problém, jídlo mi absolutně vyhovuje, i jeho časy. Pečivo moc nejím - ze zvyku a strachu ze ztloustnutí, ale miluju knaeckebroty od Wasa apod. i rýžové tzv. srandičky (jak jim říkám), takže to budu muset zkusit. Hlavně se musím psychicky odprostit od toho, že jím hodně a kombinuji B se S, to je hlavně můj největší problém - je to asi hodně o té psychice.

Ale jak říkáš, třeba se metabolismus roztočí na vyšší obrátky a i kdybych byla před otěhotněním na 59 kg, byla bych šťastná. V těhotenství bych to praktikovala jako ty a alespoň bych viděla, že se opravdu dá přibrat jen těch 12-13 kg.

Mám v Tobě velkou oporu a inspiraci.
Děkuju mockrát za doporučení, zkusím naplánovat jídelníčky a "naučit se" jíst...

Teddy

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2009 09:27:10


Rencaa
Děkuju mockrát za podporu! Na stránkách jsem už docela dlouho a přišlo mi zbytečné zakládat si svůj deníček, ale teď vidím, že to opravdu dodá elán do dalších plánů a hlavně motivaci.
Takže zatím moc děkuju a jdu na to

Kikus

Moderátor

# Zasláno: 23 Čen 2009 09:34:01


Teddy
Výborně! A máš pravud, jsem v kanceláři a pracuji....a co se týká studia výživového poradenství, tak se na to chystám, hned jak se to uklidní po druhé miminku

Teddíku, prosím tě, zkus zapracovat na té hlavě! Kdyby to šlo, vykašli se na ta čísla úplně, ale to zpočátku nepůjde, budeme muset vážit a počítat.
A druhý úkol bude - oprostit se teď na chvilku v hlavě od cíle "zhubnout", ale nahradit jej cílem "být hodná na své tělíčko, protože ono se mi pak za to odmění"
Ale uvědom si, že sacharidy jsou právě tou nejdůležitější složkou, díky které přibíráš, hubneš (jasně, tuky taky), anebo se cítíš dobře. A díky kouzlení s nimi se dají dělat zázraky. Jen musíš trefit to AKORÁT množství.
Ale POZOR, přibírá se nejen z nadbytku, ale i z NEDOSTATKU! A skoro bych řekla, že dostat se z toho nedostatku bývá mnohdy horší

Hele, tohle je docela obrazně napsáno - dovíš se tam, co se děje, když hladovíš
http://www.f-sport.cz/bb/index.php?action=vthread&forum=5&topic=1967

Zkus hned napsat co, kdy a kolik jíš a dáme se do práce


A ještě na závěr něco, prý je to pěkné

- tělo je jako oheň v krbu nebo kamnech. Potřebuje kvalitní dřevo, aby krásně hořel, nečoudil a vydával teplo a zář a bylo u něj dobře. A to dřevo, to je to naše jídlo. Když použiješ kvalitní dřevo, oheň hoří hodně, krásně, nesmrdí a nemáš z toho téměř žádný odpad, jen jemňoučký popel. Když začneš topit PET flaškama, bude to smrdět, nebude to hřát a budeš mít krb zanesený hnusným slizkým sajrajtem - takhle si můžeš představit lidské tělo když jej krmíš hotovkama, hambáčema, uzeninama a tak...
Ale i u toho kvalitního dřeva musíš pravidelně přikládat, abys oheň udržel a nesmíš toho dřeva dát málo, jinak ti oheň skomírá, a nesmíš ho dát ani moc, nebo oheň zadusíš....
Večer když jdeš spát, tak zatáhneš u krbu ventilaci a ohýnek se zklidní a jen tak bliká - to je tvé tělo v nočním zpomaleném režimu. Ráno, když vstaneš, je v krbu pář červených uhlíků, musíš rychle přiložit, ale nesmíš tam dát velký špalek, ale malé kousky, aby se oheň rozhořel z těch uhlíků - a to je naše sacharidová snídaně, která tvé tělo po ráno nastartuje. Pak přikládáš pravidelně po polínku a udržuješ oheň....a přes den jíš v malých a pravidelných dávkách a udržuješ své spalování na správné úrovni....


Martin

Administrátor

# Zasláno: 23 Čen 2009 09:50:02


Teddy
ahoj,

jak píše Kikus prvni se to musí srovnat. Navíc pokud budeš chtít mít miminko stejně nemůžeš být v nějakém stresu. 168/62 navíc není žádná katastrofa, Takže prvni normální rozumný jídelniček a pak se uvidí. Nevidím, žádné cvičení, takže bych začal okolo hodnot 130g sacharidů a 70g bílkovin a uvidíme. Když tak můžeš i poslat fotečky a uděláme ti stránečku.

Teddy

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2009 10:06:00


Kikus
Já se z toho picnu... Přemýšlela jsem taky, že si dálkové udělám další školu se zaměřením na sportovní výživu a poradenství. V plánu jsem to měla, až se vrátím do práce zpět na plný úvazek a dálkově. Kikinko, asi jsi mé druhé já

O sacharidech vím vše, jen k nim mám psychický blok, ale od toho se oprostím, až uvidím, že i při vyšších dávkách netloustnu... Jaký máš názor na těstoviny? Jsou špatně, protože neobsahují dlouhé sachry???
O hladovění vím, ale nikdy jsem díky bohu nezhubla na úkor svalové tkáně. A to díky bílkovinám. Když jsem se dopracovala k anorexii, byla jsem samý sval, možná někde najdu ještě nějaké foto a pošlu Martinovi pro srovnání, jak vypadám teď... Tuky samozřejmě hezky nakynuly, protože už nikdy nemudu tolik sportovat jako tenkrát... Nechápu, kde jsem brala ten elán, když jsem takřka nejedla...

S jídelníček to teď nepopíšu úplně přesn, ale jen pro představu - pokud sem tam neochutnám jídlo pro svoje kluky nebo neoblíznu lžičku např. po Pribináčku po Tedýskovi a snažím se hlídat, tak vypadá asi takto:
6:00 2 knaeckebroty s tvarohem a příp. ředkvičkou nebo okurkou (jen na obložení) + káva s mlékem (bez ní být nemůžu :sad
8:30 kostička sýru (17 g) - tavený Fitness nebo Apetito light s kouskem zeleniny
11:00 50 g kuřete + 100 g zeleniny
13:30 50 g kuřete + 100 g zeleniny
16:00 100 g zelenina, příp. kostička taveného sýru nebo 2 plátky Eidamu
18:00 většinou poslední jídlo 100 g kuřete nebo tuňáku nebo tvarohu + 100 zelenina

Je to hrubý nástřel - jen pro představu, není to vždy a pravidelně, ale takto asi v souhrnu vypadá. Nemám to teď rozpočítané, ale v souhrnu za den vypadá denní příjem cca 2200 kJ B50 S 40 T10. Opravdu jen pro představu, ale na těchto hodnotách se i při obměnách jídelníčku držím.

Hrůza, viď? Po těch letech mi to už tak nepřijde, ale pro ty, kteří nejsou v obraze, to musí vypadat hrůzostrašně

Teddy

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2009 10:14:22


Martin
Díky moc za rychlou reakci. Dám během dneška dohromady foto a pošlu Ti je. Pro představu vymakanou postavu době mého experimentování (kolem 50 kg a samý sval), pak v těhotenství a nynejší.
Ještě jsem zapomněla pro představu. Váha pro mě je důležitá, ale není rozhodující. Zabírá u mě - měřit se!

Takže současné míry:

75 cm (měřím se pod prsy - protože ta dostala po dietách i kojení dost zabrat)
71 cm (kolem pupíku - těsně přes pupík - tam kde je piercing)
92 cm (boky - měřím jak přes kosti tak i trochu přes zadek)
92 cm (boky2 - to je nekritičtější místo - jsou to vlastně ještě stehna, kolem místa pod zadkem)
57 cm (stehno)

Nejlíp jsem se cítila kolem 89-90 cm přes boky, což u mě odpovídá těm 3-4 kg, která mám navíc a vysněné váhy kolem 57-58 kg. Váha u mě dost zkresluje, kdo ji neví, myslí si, že mám tak 55 kg. Máme v rodině dost těžkou konstituci, takže si myslím, že mi hodně váží kosti. Ale to nemění nic na tom, že ta 4 kg si myslím, přebývají.

Nedávno jsem si měřila v lékárně (jak mají ty přístroje na měření BMI, krevního tlaku a tělesného tuku) hodnoty. Vím, že zkreslují, ale cca plus mínus by mohly odpovídat - a tam mi taky vyšly hodnoty tuku kolem 4,2 kg, takže si myslím, že těch 58 kg je moje zdravé minimum.

Zatím díky moc, fotečky během dneška určitě pošlu - jen technický dotaz - na Tvůj mail???
Díky.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 23 Čen 2009 10:20:11


Teddy
jj, na f-sport zavináč f-sport.cz

Kikus

Moderátor

# Zasláno: 23 Čen 2009 10:26:54


Teddy
S tím studiem je to takové ošemetné - nikde ti asi nedají razítko na to, že umíš poradit co mají lidi jíst, aby přirozeně a zdravě zhubli. Je to tu docela ovládnuté farmaceutickými firmami a různými dogmaty, takže klasický dietolog - alespoň u nás například napíše pacientům Meridii a řekne, ať nežerou...a lidi to tak udělají anebo to udělají ta,že tlačí Meridii a žerou
Ale snad se najde alespoň něco rozumného...

K tomu jídelníčku:
Asi to vidíš sama. Akutní nedostatek paliva!
Víš, z bílkovin se dá taky vyžít, ale sama jsi zjistila, jak to pak je - stačí pak jakákoliv stresová situace - těhotenství napřílad a už se to rozjíždí.
Pak je tu fakt, že pálením jen bílkovin si dost zanášíš tělo odpadními látkami - to je aspekt, který by měl člověk při jídle také brát na vědomí - nejen nějak vypadat za každou cenu, ale také prospívat tělíčku!

Takže co by sis poradila?
Já, jako tvé druhé já to zkusím, ju?
Na snídani dej cokoliv z vloček - knekáč si nech na večer, to je slepený vzduch, který se ti rozpustí ještě dříve, než dojde do bříška. Rozhodně není schopen splnit tu zážehovou funkci pro tvůj metabolismus....pokud to ráno zabiješ, pak nemá smysl se po zbytek dne o cokoliv snažit.
Takže - 40g ovesných vloček, deci mlíka nebo půl pytlíku instantní kaše Emco, k tomu třeba 20g vloček, zalít vodou. Můžeš přisypat semínka, dát dva tři oříšky.
Další krok - ke každému z dalších jídel přidat sacharidovou složku. Rýži, brambory, pečivo (černé pečivo z žitné mouky nebo směsi žitné a jiných,kdy žitná je ve složení na prvním místě).
Knekouše povoluji jen na poslední dvě jídla!
Ke všemu syrovou zeleninu pokapanou rostlinným nerafinovaným olejem. S 10g tuku na den dlouhodobě si hodně ubližuješ. Chybí ti nenasycené mastné kyseliny, které podporují buněčnou výměnu, funkce mozku a podobně
Tak a třetí krok - všechno to hezky zpapkat a nebát se vůbec ničeho!
Slibuju, že ti to neublíží!

Teddy

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2009 10:45:04


Kikus
M o o o c k r á t d ě k u j u !!!
Po tom, co mám za sebou, už tělu nemůžu ublížit víc, takže hned od zítřka začínám!
Ještě během dneška napíšu svůj zítřejší jídelníček a sepíšu hodnoty, aby to bylo lépe vidět.
O sacharidech to moc dobře vím, taky na sobě cítím, že když jich mám víc, najednou se cítím třikrát víc nabušená - ale ta únava z jejich nedostatku už mi ani nepřijde...
Děkuju Bohu (a to nejsem věřící), že mám krásného zdravého chlapečka - po tom všem... Proto bych se chtěla dát taky dohromady před druhým mimískem... Dejme tomu, že mám na to měsíc - vím, že je to irelevantní, ale už ta změna mysli a odbourání strachu - jíst více - stojí za to!!!
Kikinko, posílám fotky Martinovi, dám sem ještě během dneška svůj zítřejší a budoucí jídelníček - musím ještě doladit ty časy - nejsem totiž zvyklá jíst po 18té hodině...
Zatím opravdu moc děkuju, nečekala jsem takovou spolupráci!
D.

Kikus

Moderátor

# Zasláno: 23 Čen 2009 10:47:37


Teddy
Tak jo...ale klidně můžeš nanečisto papkat už i dnes
A nelimituj se tolik tím termínem, ať tě to nestresuje...ber to spíš tak že "od teď už to budu dělat jen dobře....a na pořád!"

MichalPM

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2009 10:57:39


Kikus
Kikus,ty ses fakt bozi...skorem by se mne chtelo bejt znovu tlustochem,abych si k tobe mohl jit pro radu..
doufam,ze te potkam na kurzech vyzivovyho poradce...myslim,ze ty budes ta prava na tohle..

Teddy
ahoj,preju ti hodne vytrvalosti a sily v tom,naucit se normalne jist..
jde to,uvidis...

Teddy

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2009 11:05:09


Kikus
Kikuško,
prosím jen o drobnou radu.
Je rozdíl mezi ovesnými a pšeničnými vločkami (kromě tuku), rýži dlouhozrnnou a parboiled (Lagris).
Těstoviny jsou špatné díky absenci dlouhých sachrů...? Mám pravdu?
Díky!

MichalPM

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2009 11:07:13


Teddy
ovesny vlocky jsou ok, psenici nebrat!(kratky sachry)
ryze - to je jedno celkem,jen ji nerozvarit.
testoviny jsou dost kratky sachry,takze jen obcas..

Teddy

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2009 11:11:00


MichalPM
Díky moc za rady i povzbuzení. Po těch 4 letech dietování už mě to samotnou unavuje a vnitřně si strašně přeju "jíst normálně", což je v mým případě alespoň kombinovaně s přílohami. Myslela jsem si, že pšeničné vločky jsou ok, díky minimu tuku oproti ovesným, nevěděla jsem, že mají taky krátký sachry... Takže díky!

Kikus

Moderátor

# Zasláno: 23 Čen 2009 11:27:58


MichalPM


Teddy
Tak Míša už to zvládl jasně stručně jak on to umí

Pšenice, ač obilovina, jako je žito a oves, obsahuje prostě jinak "tvarované" sacharidíky...a taky kukuřice, ju? Tu taky nebrat.
Těstoviny, obvykle z pšenice mají tento defekt také a navíc to tam umocňuje ještě způsob zpracování té pšenice...
Teoreticky by se daly vzít žitné těstoviny - je tam jiná výchozí surovina...existují takové a jsou celkem v každém supermarketu k dostání...ale na žebříčku dobrých sacharidů jsou prostě až po vločkách, žitu, rýži........někde tady asi
Rýže je fakt jedno, jen neber kulatozrnnou, ale ta není úplně obvyklá...můžeš zkusit ochutnat všechny druhy, já třeba miluji basmati nebo jasmínku, jsou dražší, ale dobroučkéééééééé
Klidně to střídej, existují i dost "exotické" rýže, třeba červená nebo černá nebo různé směsi...každá má v sobě něco dobrého...

Teddy

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2009 11:31:19


Kikus

Děkujííí.
Martinovi jsem právě poslala fotky, je mi z toho ouvej, když se vidím před 3 lety a teď.
U mě je největší problém zadek a stehna - viz fotky, je to hrůza, ale jedinou cestou, jak se mi je podařilo shodit, byla hodina rotopedu denně a bílkoviny a bílkoviny...
Rýži i vločky mám ráda, jen přijít na ten správný poměr a gramáž...

Kikus

Moderátor

# Zasláno: 23 Čen 2009 11:37:16


Teddy
Jsme tady od toho, abychom pomáhali, takže rozpočteno do 7 jídel bys měla dostat tyto poměry živin:

sacharidy bílkoviny
28,0 4,7
21,0 9,3
21,0 9,3
21,0 9,3
21,0 9,3
14,0 14,0
14,0 14,0
140,000 70,000

Tuky neřeš, ty se ti tam naskládají samy, ale pokud budeš pod 25g tuků z jídla, doplň to tak, jak jsem ti radila.
Ty čísla ber orientačně, plus mínus cosi, ano? Ať se z toho nezblázníš....
Někomu - třeba mě, vyhovuje taky si navýšit snídani ještě o pár sachříků a ty beru z posledního jídla...takže mám poslední třeba kolem 8g (to vychází asi na jeden plátek rýžového polystyrenu) a o to více dávám na snídani

Teddy

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2009 12:15:30


Kikus
Juju, časy už jsem si rozdělila do 7 jídel denně, spíš mám problém, že mi při kombinacích nesedí ty poměry BaS v jednotlivých denních dávkách. Vím, že to asi nebude vycházet úplně přesně, ale aspoň orientačně se chci strefit.
Kikinko, prosím, do teď jsem měla za to, že maso, rýži i brambory vážím před vařením resp. jinou úpravou... Je tak?

Kikus

Moderátor

# Zasláno: 23 Čen 2009 13:06:52


Teddy
Jojo, všechno se váží za syrova, je to tak.
A ty poměry jsou fakt orientační. Prostě zkus jakž takž zachováva klesající tendenci sacharidů a stoupející tendenci bílkoviny a v celkové součtuse plus mínus strefit do celkového čísla, ale i kdyby to bylo plus mínus (raději plus ) 10g vůbec nic se neděje, jde o celkový princip, ten je teď u tebe důležitější, ne o hraní na čísla
Až zvládneš jídlo jako takové, pak si můžeš hrát s gramy a kombinacemi, na to bude ještě spousta času

Teddy

Člen

# Zasláno: 24 Čen 2009 07:06:18 ° Změnil/a: Teddy


Kikus
Ahojky, tak přikládám dnešní jídelníček:
Vím, že hodnoty nejsou úplně dokonalé, ale pro mě je nejtěžší zkombinovat sachry s bílkovinama, takže snaha se cení, že ju?

6:00 40 g ovesné vločky + 100 ml mléko (+50 ml mléko do kafča)
8:30 25 g žitný chléb + 17 g Apetito linie + ředkvička
11:00 25 g žitný chléb + 40 g tvaroh bez tuku + ředkvička
13:30 120 g brambory + 50 g kuřecí prsíčka + rajče
16:00 120 g brambory + 50 g kuřecí prsíčka + rajče
18:30 10 g Knaeckebrot (Burger) + 40 g tvaroh bez tuku
20:30 10 g Knaeckebrot (Burger) + 45 g olomoucké tvarůžky

Celkově jsem na hodnotách:
3 722 kJ B72 S 125 T 12

Mám jen strach z toho, že nebudu mít hlad a budu jíst násilím, což nevím, jestli je úplně ok a taky budu mít problém s posledním jídlem, protože roky jsem jedla naposledy před 18hod. Každopádně se budu snažit.
Po ranních vločká s mlíkem už mám pocit narvanýho žaludku, takže doufám, že tělíčko se s tím popere, rozproudí zažívání a bude mít hlad. Hrozně se bojím rostoucích kil, ale uvidíme tak po 14 dnech a pak si od vás zase nechám poradit...

Jídelníčky vypiluju, musím přijít sama na kombinace, které mi vyhovují a není mi po nich těžko - s tím budu nejvíc bojovat - nemít pocit přejezení...

Kikus

Moderátor

# Zasláno: 24 Čen 2009 09:11:59


Teddy
No paráda!!!
První pokus se ti fakt povedl, mám z tebe radost!
Je tam vidět ta opatrnost ze sacharidových složek ale já to do tebe budu hustit tak dlouho, až mi uvěříš...
Zkus písat i dílčí hodnoty jednotlivých jídel, ať vidíme ten vývoj - určitě by to chtělo přidat chlebíčku na druhé jídlo, to bys z toho pak vyčetla, ale jak říkám, budou to pro tebe šoky a pokud zvládneš tohle fakt sníst a vydržet u toho, tak to časem navýšíme tam, kde to má být.

Jsem si jistá, že zpočátku nebudeš mít hlad a budeš jíst asi trochu násilím. Tyhle pocity má každý ze zkupiny "hladovkářů", kteří tady začínají. Připrav se asi na 14dní, kdy budeš tímhle způsobem přesvědčovat tělíčko a měnit jeho rytmus. Ale musíš vytrvat, stejně jako u dětí, ono si dá říct. Nejsou vyloučeny ani pocity přejezení, nepříjemné plnosti, možná budeš mít i problémek s to proto, že tělo si musí zvyknout zpracovat potraviny, které dlouho nepřijímalo. Také se může stát, že ti třeba to plně žitné pečivo vůbec nebude sedět, chce to prostě vyzkoušet a poslouchat, co tělíčko říká...
Po asi těch dvou týdnech ucítíš jako kdyby se uvolnil nějaký špuntík, co ti to v bříšku všechno drží a pak už bude jen lehkost a spokojenost. A v tuhle dobu by mohly přijít první výsledky.
Pravděpodobně budeš najednou cítit i mnohem větší hlad a to v těch dvou až třech hodinových intervalech, toho se nelekni, to je právě to dobré znamení, že tělíčko už začalo pálit, jak má

Tak se drž, já budu držet palce

Rencaa

Člen

# Zasláno: 24 Čen 2009 09:39:44


Teddy
Přibývajících kil bych se zas tak nebála - podívej na složeníí svého jídelníčku Samé zdravé věci, dlouhé sacharidy, málo tuků.
A když přidáš trochu pohybu tak to bude OK!Metabolismus se zrychlí a začne pálit!

Teddy

Člen

# Zasláno: 24 Čen 2009 10:09:12


Kikus
Děkujíííí!!!
Přesně, jak říkáš, sama jsem moc a moc zvědavá, jak to bude vypadat cca za těch 14 dní. Pevně doufám v to, že začnu mít hlad, budu se cítit v pohodě a lehčí a budu krásně chodit - však víš kam
Jen mi je líto žaludku, chudák teď neví, co se děje. Po letech dělené stravy mu tam posílám ještě něco navíc, tak snad to přežije
Dílčí hodnoty jsem si psala, ale stresovalo mě, že se moc nestrefuju do požadovaných hodnot, tak aspoň pro teď tímto způsobem. Všechno vypiluju. Slibuju.
Zatím se poperu s těmi tak mnou obávanými sacharidy a jestli i něco zhubnu, tak vážně teprve uvěřím - jsem hrozná, viď? Vyzkoušela jsem už toho vážně hodně, tak proč nezkusit i toto, že... Je to zdravá a racionální cesta, hlavně před otěhotněním musím být na tělíčko hodná, takžei kdybych nezhubla a udržela alespoň rozmezí 60 - 62 kg, budu šťastná, a to moc! Strašně jsem zvědavá, co tomu všemu tak zhuntovaný tělo, řekne. Za 14 dní podám detailní výsledky. Jsem plná elánu a budu vše dodržovat. Myslím, že žitné výrobky mi neublíží. Mám je moc ráda. Dnes jsem si nakoupila žitný chléb od Penamu a dokonce jsem sehnala i plně žitné knaeckebroty od Racia, k tomu nějaké rýžové chlébíky pro obměnu. Dřív jsem je taky jídávala, vůbec mi nevadí. Jsem v šoku z toho, jak mám teď pestrou stravu - je to paradox, pro někoho je tento způsob ochuzen o spustu dobrůtek, mně vyhovuje, protože jím věci, které jsem si dosud zakazovala... Tak uvidíme, držte mi palečky, snad se nestane opak a po letech šizení nepřiberu 5 kg

Teddy

Člen

# Zasláno: 24 Čen 2009 10:09:52


Rencaa
Děkujííí za milá slova a povzbuzení. Snad to bude ok a vše bude, jak píšeš

Kikus

Moderátor

# Zasláno: 24 Čen 2009 10:36:46


Teddy
Moc dobré žitné chlebíky dělá Vitastar - dají se koupit ale jen v Kauflandu. Je to vždy jen žitná mouka a mají asi 8 variant - s vločkami, lněným semínkem, slunečnicovým a tak...ač jsem bezlepkář, občas ochutnám, to mi nedá a tyhle jsou fakt výborné. A úplně nejlepší jsou z toustovače, nebo na sucho opečené v troubě

Tomu, že uvěříš, až uvidíš, se nedivím, to je přirozené. Takže budu doufat, že zrovna ty nebudeš nějaká zvláštní začarovaná vyjímka, to by mě moc mrzelo.

Budu ráda, když budeš hlásit stavy myslím teď ty pocitové.
Jak už jsem tu psala milionkrát, každý člověk je originál a těžko se na něj aplikuje nějaký univerzální návod, takže to beru i jako rozšíření i mých zkušeností...
Podstatné ale je to brát v klidu a nic nehrotit. Psychika tady funguje obrovským způsobem a dokáže i spoustu věcí pořádně pokazit. Ale z toho co a jak píšeš věřím, že ty to zvládneš...navíc jsi mi fakt blízká a moc by mě mrzelo, kdyby to s tebou nevyšlo

Teddy

Člen

# Zasláno: 24 Čen 2009 11:20:17


Kikus
Mooooc děkujííí za milá slovíčka. Jak už jsem psala, stránky sleduju delší dobu a přišlo mi zbytečné zakládat si vlastní deníček, ale teď jsem za něho ráda, protože mi to vážně dodává elán a hlavně výdrž - nezklamat sebe, ani Tebe - Tvůj deníček jsem četla od začátku a hodně mě nabudil
Osobně si po dneších 3 jídlech a s nimi souvisejících pocitech myslím, že na váze mi do konce týdne naskočí tak 2 kilka, myslím, že na rozměrech budu stejně, ale žaludek a střeva se zaplní větším množstvím jídla než jsem byla dosud zvyklá, takže se musím držet a nezpanikařit a držet se blízké vidiny, že za 14 dní - koukám do kalendáře - což vychází na 8.7. - už určitě musí být vidět změny - psychické i fyzické, takže do té doby váze nebudu moc věřit a přikládat jí váhu.
Taky jsem byla zvyklá vypít až 3 litry denně, což teď asi nezvládnu, protože toho jídla je víc, takže to vidím tak na 2 litry za den, bude to i tím, že jsem vodou vlastně i zaháněla hlad, takže teď ji nebude tolik třeba.
V Kauflandu taky hodně nakupuji, abych pravdu řekla, pro Fko jsem výrobky od Vitastaru nekupovala úmyslně, protože jsem si nebyla jistá kvalitou jejich složení, ale pokud je máš osvědčené, až dojdou zásoby, určo si je nakoupím. Je to i o té ceně a všichni víme, že co je zdravé, je taky dražšší, takže budu jedině ráda...
Kikuško, moc děkuju za podporu, jsi mi taky moc blízká, jsem zvědavá, jak dopadne tento experiment Nedokážu odhadnout, jak se tělo zachová, jen si myslím, že kdybych se měla dlouhodoběji držet na 64 kg, asi to nebude to pravé ořechové... Ale chceme rozproudit metabolismus, tak to teď nebudu předčasně řešit

Kikus

Moderátor

# Zasláno: 24 Čen 2009 11:56:40


Teddy
Tedíku, nejraději bych ti doporučila zavřít tu váhu na 3 týdny někam pod zámek. Její vypovídací schopnost je fakt blbá. Nejlepší je sledovat co dělají kalhoty
Nicméně, můžu ti říct z vlastní zkušenosti, že i přes pocit nacpanosti šlo číslo na váze dolů.
Co se týká pití, měla bys vypít cca 0,4 l na 10kg hmotnosti, což pro tebe představuje cca 2,5 l za den, plus něco při cvičení....momochodem, na to ucpané bříško hodně pomůže jakýkoliv pohyb, i jen procházka, tak se toho neboj.
Proděláváš hodně změn, ale jsou to změny k lepšímu, nemůže to dopadnout špatně a jak píšeš - neděs se předčasně něčeho, co pravděpodobně vůbec nenastane. 64kg budeš mít jako já, někdy v 6. měsíci dalšího těhotenství

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!