Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Recepty a jídla / Mliko ?
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Anonymní# Zasláno: 8 Bře 2005 20:13:08


Bude mi k necemu to, ze vypiju denne litr mlika ?

OtaSanek

Člen

# Zasláno: 8 Bře 2005 20:22:05


Co treba ze nebudes mit zizen?

Anonymní# Zasláno: 8 Bře 2005 21:09:16


A dostaneš do sebe 30g bílkovin, což taky není špatné Ale nezkoušej to vypít na ex

Mars

Člen

# Zasláno: 8 Bře 2005 21:35:56


OtaSanek


Anonymní# Zasláno: 8 Bře 2005 21:39:02


Za litr mlika denne nemit zizen.. to asi tezko

Martin

Administrátor

# Zasláno: 9 Bře 2005 09:32:18


Anonymní
ne nebude

Look

Moderátor

# Zasláno: 9 Bře 2005 15:45:32


Anonymní - běžně vypiju litr mléka - äle že bych pak neměl žízeň? Piju i tak dalši 4 litry tekutin.

Anonymní# Zasláno: 8 Dub 2006 22:08:49


mléko není na žízeň!!!!

jedinecny

Člen

# Zasláno: 10 Dub 2006 15:32:56


Anonymní
a na co teda je?
Kdyz mas zizen a nechce se ti nic chystat tak sahnu po vychlazenem mlicku a saju a saju...

Martin

Administrátor

# Zasláno: 10 Dub 2006 15:44:08


Anonymní
mléko je na žízeň leda že by si s ním zkusil vytřit v kuchyni

WildOrchid

Člen

# Zasláno: 10 Lis 2006 19:24:56


http://www.magazinzdravi.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=1 4
co rikate na toto?

Marek

Moderátor

# Zasláno: 12 Lis 2006 15:52:52 ° Změnil/a: Marek


WildOrchid
Já říkám, že mi ten odkaz nefunguje..
teď už funguje

Mahamotti

Moderátor

# Zasláno: 12 Lis 2006 16:35:00


Žádný savec kromě člověka (a kočky domácí) po skončení tohoto období již mléko nepřijímá.
..a kočkám to není přirozené, protože to mlíko jim dává člověk


Konzumujeme-li kravské mléko, děláme dvě věci, které jsou proti zdravému "selskému" rozumu. V dětství servírujeme svým potomkům mléko jiného živočišného druhu. V dospělosti konzumujeme mléko, tedy potravu určenou pro kojence.
no bože, tak pozřu mléko jiného živočišného druhu.. kdybych požral maso stejného živočišného druhu, tak by to společnost taky neunesla.. tak kde je problém? jíst jiné živočišné druhy je ok, ale pít jejich mlíko ne? Tělo cvičícího je ve stádiu překotného růstu, tedy v podobném stavu v jakém je tělo kojence


Někdy mezi rokem a půl a čtyřmi lety věku ztrácí většina světového obyvatelstva (zejména tmavé a žluté pleti, ale i s významným zastoupením lidí bílé pleti) postupně schopnost trávit laktózu.
Nerozpustný mléčný cukr začíná u těchto lidí v trávicím traktu kvasit, může způsobovat nadýmání, křeče a průjem

Bohudíky jsme běloši pokud někomu mlíko nedělá dobře, tak ať ho nepije. Pokud vadí jen laktoza, tak tu jsou furt sýry, jogurty, tvarohy....

Po požití kravského mléka se kasein v žaludku sráží a vytváří tuhou, kompaktní a velmi těžce stravitelnou hmotu, která je uzpůsobena zažívacímu traktu telete (které má čtyři žaludky). Ztvrdne-li tato hmota v lidském žaludku, polepí povrch střevních stěn, čímž brání dobrému příjmu výživných látek. Výsledkem je zlenivění činnosti střeva.
furt je to zaměřeno na slovo "mléko" co když se ten kasein sere jen diky nejake složce mleka, ktera neni v jinych mlecnych vyrobcich obsazena? Nehlede na to, ze i v lidskem materskem mlece je obsazen kasein, sice v mensim poddilu, ale je tam.

Shrnutí
Pití kravského mléka a konzumace mléčných produktů - podle výsledků desítek a stovek vědeckých studií (nemůžeme zde všechny zveřejňovat, ale v případě zájmu je možno seznam zaslat) - souvisí u dětí se zvýšeným výskytem alergií, s anémií z nedostatku železa, se snížením IQ, s raným rozvojem aterosklerózy, s akné dospívajících, s revmatoidní artritidou a vyšší frekvencí infekčních onemocnění.


bez uvedenych studii je to dost chabe... a kdyz je vlepi jen pod clanek a citace nejsou vedeny tak jak maji byt tak se s tim taky neda dal pracovat.

btw. denne do sebe natlacim 300g jogurtu, 250g tvarohu, 150g syra, nemocny sem nebyl 3 roky, IQ rozhodne snizene neni (mliko v mladi servirovano bylo ve velkem) a akne je vec geneticka..tyhlety varovani si kazdy musi prebrat sam. Kazdy je jedinecny a pokud vam nedela mliko travici problemy, tak nevim proc by se mu mel nekdo vyhybat.

blecha

Moderátor

# Zasláno: 12 Lis 2006 19:00:48


Mahamotti
Pokud ma nekdo travici problemy s mlikem a nemuze bez nej byt, tak at basti zakysany veci nebo at si uchylne zamiluje kefir.

Mahamotti

Moderátor

# Zasláno: 12 Lis 2006 19:11:00


blecha
hlavne aby z nej pak diky zrani mlika jinyho zivocisnyho druhu nebyl debil

blecha

Moderátor

# Zasláno: 12 Lis 2006 19:20:03


Mahamotti
Problem je v tom, ze pani doktorka z televize z "Jsme to co jime" tam mliko zakazuje, a bo to bylo v telce na Prime a potom jeste na Nove, tak se v tom ted kazdej vrta.

blecha

Moderátor

# Zasláno: 12 Lis 2006 19:21:18


Mahamotti
P.S.: Schvalne jsem si koupil kefir a zitra to risknu...., to pobliti...

Martin

Administrátor

# Zasláno: 13 Lis 2006 14:17:33


nojo, taky bych měl neco zakázat

radekmatej

Člen

# Zasláno: 13 Lis 2006 19:22:18


Když jsem si kupoval bernského salašnického psa, skoro ve všech knížkách psali o strašných problémech s mlíkem u psů.
No a ten můj už pět let ráno vypije půl litru, sežere k tomu mísu piškotů - taky nezdravých - a nic mu není.
Teď přechází na vločky s mlíkem, protože když vidí, co s prominutím sežeru já, musí to mít taky. A mě taky po mlíku nic není a už mi je 45.
Takže výstup. Co mi nedělá špatně, zbaštím. Co mi dělá špatně, buď nebaštím nebo se snažím tělo přesvědčit, že mi to jednou udělá dobře a že se s tím nějak musí vyrovnat ...
A taky jsem poslal žádost autorovi výše zmíněného článku o zaslání seznamu studií, které prokazují škodlivost pití mléka u dětí.
Uvidíme

Mahamotti

Moderátor

# Zasláno: 13 Lis 2006 19:39:09


radekmatej
jsem zvědav jestli jich fakt budou stovky a tisíce jak sliboval

radekmatej

Člen

# Zasláno: 13 Lis 2006 19:41:57


Mahamotti
.. ti je určitě pošlu

Barulka

Člen

# Zasláno: 29 Lis 2006 12:27:58


Tak předně pokud někdo napíše tolik informací o škodlivosti mlíka, měl by tyto informace doložit...takže v prvním bodě u mě selhává věrohodnost.
Pokud se ale zamyslím nad tím, že v přírodě žádný savec...pochopitelně kromě člověka a některých domácích zvířat (za což může zase a jen člověk)...v dospělosti mlíko již nepřijímá a tudíž se mu i ztrácí enzym chymosin, který tráví právě mléčnou bílkovinu - kasein, nejsem daleko od pravdy, že se člověk prostě vymyká. Když k tomu všemu připočtu, že mlíko od kravičky se samozřejmě mladému teleti musí nějak nahradit, když mu ho lidé berou a to právě mlíkem sojovým...docházím k závěru, že jsme teda zvěrstvo...
Každopádně, je hodně dětí a lidí alergických na mlíko a to ne kvůli tomu, že se mu již chymosin nevytváří.
Zdá se mi, že si autoři článku pletou jistá fakta....
Mlíko bez kaseinu nemůže existovata a i u malých dětí je kasein v žaludku srážen a to právě enzymem chymosinem. V dospělosti tento enzym již nevzniká, ale zastupuje ho, a to celkem obstojně, další enzym pepsin. Ve výsledku je to pořád to samé, mlíko se v žaludku zdrcne ať chceme nebo ne a to i u dětí...však kdo viděl dětské grcánky, ví o čem mluvím....
Na druhou stranu je kasein chtěnou látkou v mlíku, protože čím více kaseinu, tím více z mlíka dostaneme syrovátky pro výrobu sýra a opět zde přichází na řadu enzym chymosin - dříve získávaný z žaludků sajících telat, nyní vyráběn uměle.
Dokonce v poslední době bylo provedeno mnoho studií na snášenlivost kravského mléka. Těm, kdo mléko těžko tráví se doporučuje pít homogenizované mléko, protože při homogenizaci dochází ke změně struktury tukových-lipidových kapiček na které se váže kasein. Ve výsledku je prokázané, že dospělý člověk lépe tráví tyto drobné homogenizované globule narozdíl od kojenců.
Co je vlastně homogenizace? Mléko je velkým tlakem protlačováno skrz malý otvor. Mléčný tuk se tím rozbije na tak malé částice, že zůstanou emulgované v mléku.

Na netu jsem narazila na mnoho polopravd, nad některýma jsem se celkem pobavila, nad některýma mi šel mráz po zádech. Nejhorší na tom všem je, že člověk, neznalý věci, vám bude samozřejmě tvrdit, že mlíko ne ne ne a ne. Ale na otázku...Tak to dolož, bude blekotat krávoviny....
Znám hodně lidí, kteří chtějí žít zdravě a mají své pravdy, které samozřejmě někde šíří dál a získávají je z pochybných zdrojů.
Výsledkem pak je, že vás ochranář veškerého zvířectva bude zarytě přesvědčovat o tom, že se včelím královnám přistřhávají křidýlka, aby neuletěly...což je blábol a včelař se nad tímto jen pousměje...vím o čem mluvím, sama jsem se pobavila, když mi kamarád tuhle polopravdu říkal ...a jak jste ale na tom vy ostatní?

cikorka

Člen

# Zasláno: 29 Lis 2006 12:46:45


Barulka
Pěkný příspěvek, ale stejně nemám vyjasněno ?
Mlíko nedávám ani kočce, ale mám ráda podmáslí, mám po něm vždycky v bříšku jak v pokojíčku . Každý tvrdí něco jiného, nejlépe poslouchat své tělo a neignorovat ho .

Barulka

Člen

# Zasláno: 29 Lis 2006 12:55:52


cikorka
jj, mluvíš mi z duše

jedinecny

Člen

# Zasláno: 29 Lis 2006 13:50:19


nechci nic rikat ale naslo by se i dost jinych potravin ktere by vlastne mely byt pro evropany skodlive protoze se drive v evrope tak nejak nevyskytovaly...

Barulka

Člen

# Zasláno: 29 Lis 2006 13:56:40


jedinecny
máš pravdu, stejně tak je to s drogama a jinýma látkama - vlastně bysme je mohly nazývat kulturní drogy...podívej se třeba na alkohol...ten zdecimoval Indiány a přitom v Evropě je už po staletí...vzniknul tady....
Tabák, maruhuana...taky není z našich krajů a tam kde je kulturní drogou, tak s ní umí žít...

Rambo

Člen

# Zasláno: 29 Lis 2006 15:02:11


Tak,tak....všeho s mírou...takže zůstanu u svého obvyklého litru denně...a jako kojenec si to pochvaluju...přibral jsem za 4měsíce 7kilo...

mig

Člen

# Zasláno: 15 Úno 2007 23:59:30


aaachjo,,to mliko.....ja chlastam i kakao ,,to je taky z mlikem ,,,sladim to medem........a vahu zhazuju stejne ale tady o to tady nejde,,,,,Mliko,no tak mliko je podle me docela neskodny a kdys sem si precet ten clanek ,,viz. odkaz vyse...tak sem se az musel zasmat,,,,je jasny: kdyz nekdo ma nakej zdravotni problem nebo mu to nevyhovuje tak to nechlasta....a uz dost o tom,,,nebo bych se rozepsal a uz bych nestih cumet na bednu

Bloodyghost

Člen

# Zasláno: 16 Čen 2007 19:39:42


Já sem velký fanda kravskýho mlíka,když máme doma zásoby neni pro mě problém vypít denně 1 litr polutučnýho nebo tučnýho mlíka.A výsledek : nikdy sem neměl nic zlomenýho.Sport : posilka,bojové sporty + klasický frajéřinky jako je pourker,skate,kolo,in line.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 26 Čec 2007 15:51:24


Mléko obsahuje:

kasein,kaseinan,mléčný albumin,syrovátka a laktozu

Existují dva zcela jasné důvody,proč si dávat pozor na mléko, buď se musíme vyhýbat MLÉČNÝM BÍLKOVINÁM,nebo LAKTÓZE,tzn. cukru,který se v mléce nachází.

Laktozu strávíme pokud máme dostatek laktázy. Laktóza je ve střevě trávena pomocí enzymu laktáza*- ta laktózu v tenkém střevě rozkládá na malé částečky. Ty pak mohou být následně vstřebány střevem.
To mají malé děti v dospělosti množství u některých klesá.

Dochází tak ke kvašení nerozložené laktózy ve střevě. Reakce na laktózu se sice obvykle projevuje průjmem a plynatostí po požití mléka,ale objevovat se mohou i jiné symptomy jako křeče nebo aerofagie.


Nestravené zbytky laktozy způsobují střevní potíže a tím druhotně zhoršuji trávení všeho co jíme, včetně případného proteinu rozmichaného v mléce. Proto výrobci kvalitních proteinů laktozu odfiltrovávají.

Není to tedy o škodlivosti mléka, ale o tom, že je nesmyslné přidávat zpátky laktozu do proteinu, ze kterého ji výrobce draze odfiltroval !

zdroje:
http://www.foodreactions.co.uk/intolerance/lactose/
http://digestive.niddk.nih.gov/ddiseases/pubs/lactoseintolerance/

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!