Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Recepty a jídla / Pohanka mechanicky loupaná
Autor Zpráva
arnold

Člen

# Zasláno: 13 Čen 2013 15:51:52 ° Změnil/a: arnold


Tato plodina mě zaujala z mnoha důvodů, jako např tím že jako snad jediná rostlina obsahuje tolik aminokyselin
Aminokyseliny
isoleucin 0,37
leucin 0,57
valin 0,51
methionin 0,17
cystein 0,19
phenylalanin 0,37
tyrosin 0,20
threonin 0,38
tryptophan 0,14
lysin 0,57
histidin 0,21
arginin 0,78

dále pak
samotné složení, nutiční hodnoty ve 100g
voda 12,6
bílkoviny 9,77
tuk 1,73
sacharidy 72,4
vláknina 1,58
minerální látky 1,72
---------------------------------------------------------------------- --------

Minerální látky
Vápník 120
Železo 4
Hořčík 390
Fosfor 320
Draslík 450
Měď 1
Mangan 3,5
Zinek 0,9

Vitaminy
B1 4,2
B2 1,1
B6 0,2
E 4,1
Cholin 44
Niacin 2,1
Rutin 6,5

Já kupuju mechanicky loupanou lámanku odŠmajstrlu po 5kg v balení
nesmí se vařit jenom stačí zalít jak kafe horkou vodou a sama nabobtná, při vaření by stratila všechny léčivé komponenti jako např rutinaj.

Jednoducá příprava jídla

100g lámanky zaleju horkou vodou ,mezi tím než natáhne tak si 200g jogurtu Z valašska promíchám s kousky ovoce ,stačí 2 jahody a vysypu do pohanky a vše promíchám.
Jídlo je rychlé chutné ,chutnější než jogurt s vločkama , složením má méně tuku ,ale i méně vlákniny.
Pokud ale porovnáme všechny parametry ovesných vloček a pohanky tak vychází vítězně pohanka.

Nejvíce je tato obilnina ceněna pro vysoký obsah bioflavonidu, rutinu, obsaženého v semenech i slupkách. Působí léčivě na cévy v celém organismu. Vrací jim pružnost a spolu s přítomným vitamínem E léčí na cévách chorobné změny. Zmírňuje potíže s křečovými žílami na nohou.

Marek

Moderátor

# Zasláno: 14 Čen 2013 15:50:12


arnold
Pohanka je určitě fajn, nicméně jsem jí dodnes nepřišel na chuť. Jako alternativu mám quinou, která je na tom po stránce aminokyselin (plné spektrum) i hodnot na 100g ještě lépe (ok, ne co se týká tuku):
B14 S64 T6

arnold

Člen

# Zasláno: 19 Čen 2013 14:56:08 ° Změnil/a: arnold


Ještě zajímavosti o pohance.
Pohanka - jednoletá rostlina z čeledi rdesnovitých (Fagopyrum esculentum) patřila dlouho k málo známým obilninám. V poslední době však zájem o ni prudce vzrůstá, a to nejen mezi vegetariány a makrobiotiky. Nejvíce je rozšířena v Rusku, Indii, Číně, Japonsku, Polsku, Francii nebo Kanadě, kde jsou velmi oblíbené pohankové lívance s javorovým sirupem.
Semeno pohanky obsahuje draslík, fosfor, vápník, železo, měď, mangan, zinek. Z vitamínů skupinu B, cholin, rutin a tokoferol (E). Nejvíce je tato obilnina ceněna pro vysoký obsah bioflavonidu, rutinu, obsaženého v semenech i slupkách. Působí léčivě na cévy v celém organismu. Vrací jim pružnost a spolu s přítomným vitamínem E léčí na cévách chorobné změny. Zmírňuje potíže s křečovými žílami na nohou. Účinek rutinu ještě násobí vitamín C, proto je nezbytné jíst k pohance syrovou zeleninu. Rutin s vitaminem C snižuje riziko trombózy, infarktu či mozkové mrtvice. Pravidelná konzumace pohanky (alespoň tři krát týdně) spolu s pitím odvaru z lněného semene a zvýšeným příjmem vlákniny vyléčí během měsíce hemoroidy.
Pohanka je rovněž velmi výhodná k detoxikaci při těhotenství a vůbec jakékoli autointoxikaci (sebeotravě). Známý je léčebný účinek pohanky při praskání žilek v oku, obličeji, při zvýšené krvácivosti, žaludečních a dvanáctníkových vředech, střevních nádorech či při silné a déletrvající menstruaci.
Obsah vitaminů B 1 a B 2 pomáhá tělu aktivovat energii podporující činnost nervů. Příznivě ovlivňuje stavy podrážděnosti, nechutenství a bolesti hlavy.
Velmi důležitým vitaminem obsaženým v pohance je cholin, který regeneruje jaterní buňky po poškození chorobami a alkoholem. Zároveň napomáhá při odbourávání nahromaděného tuku v játrech. Pohanka obsahuje kyselinu linoleovou, která snižuje hladinu cholesterolu v krvi a působí proti srážení krve v cévách. Lipidy z pohanky obsahují 0,2 procenta fyziologicky aktivních rostlinných sterolů - sitosterol a compesterol, které snižují vstřebávání cholesterolu z potravy. Vzhledem k obsahu škrobů a plnohodnotné bílkoviny podobné živočišným (aminokyselinám lyzinu, metioninu a triptofanu) poskytuje pohanka vynikající plnohodnotnou stravu. Minerální látky a stopové prvky (zvláště vápník) jsou v pohance významné při těhotenství a v geriatrii (tedy pro starší občany).


arnold

Člen

# Zasláno: 19 Čen 2013 14:59:33


Marek
quinoujsem naznal, musel jsem si to vyhledat ,ale vypadá to zajímavě.Někdy zkusím.

arnold

Člen

# Zasláno: 14 Říj 2013 08:09:08


http://www.pohankovymlyn.net/pohankovymlyn/eshop/8-1-Pohanka-kroupa-la manka/0/5/85-Pohanka-lamanka-Smajstrla-5-kg

http://www.pohankovymlyn.net/pohankovymlyn/eshop/8-1-Pohanka-kroupa-la manka/0/5/84-Pohankova-kroupa-Smajstrla-5-kg

Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!