Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Doplňky výživy - všeobecně / Noční protein a dlouhý gainer - Velké říjnové vítězství marketingu
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Martin

Administrátor

# Zasláno: 30 Bře 2011 23:47:10 ° Změnil/a: Martin


posledni dobou narážím na dvě pověry a dlouhých proteinech a dlouhých gainerech.

Smyslem gaineru je doplnit rychle, co nejsnadněji co nejstarvitelněji energii a kvalitní bílkoviny. Účelem je působit zvýšeným příjmem energie během dne na hormóny a okamžitým působením na inzulín dále napomáhá k zabudování živin do svalů pomocí tzv. inzulinové pumpy. Účinek gaineru by měl být během hodiny , hodiny a půl.
Dlouhá směs sachrů je zbytečná, energii na delší dobu musíte doplňovat jídlem. A pokud máte gainer místo jídla (což stejně nejde, protože je tukutý), tak co máte místo gaineru? Tato otázka je klíčová po tvrdém tréninku, kdy je cílem dostat do svalů mraky energie v co nejkratší době? A druhé takové okno je den po tréninku. A v tvrdé objemovce se opt jako šok bere gainer. Ale gainer s dlouhými sachry takto fungovat nebude, ten zastane pouze funkci doplnění jídla.

Smyslem proteinu je opět nejen zvednout příjem bílkovin, ale i působit na hormonální systém, proto se vyráběji co nejčistější. Smysl maji i proteinové směsi (pokud jsou kvalitní), protože působí kombinovaně a někomu to zabírá lépe, zejména do objemu, každý reaguje lépe na jiný zdroj bílkovin, někdo lépe na směs. V dietě se všeobecně uplatní spíše čisté syrovatkové proteiny. "Dlouhé" proteiny jsou v lepším případě kasein, ale ten zase z důvodu těžkého trávení není dobré brát na noc, spíše přes den. Ono taky v noci se spí a regeneruje a ne, že se tráví proteiny a tečou do svalů. V horším případě to jsou silně nekvalitní proteiny s velmi špatnou stravitelnosti.


V obou případech je účelem formou marketingu vyvážit jedinou věc - horší produkt, s horší chuti, horší stravitelnosti a někdy i s horší cenou. Prostý výběr kvalitního, chutného a snadno stravitelného proteinu nebo gaineru je tou pravou cestou k úspěchu. Jednoduchou a nekomplikovanou cestou.


... a hned je o čem přemýšlet ...

mouzi

Člen

# Zasláno: 16 Led 2012 10:08:59


"Prostý výběr kvalitního, ..."
a jak poznam, ze je ten ci onen protein ci gainer kvalitni?

lelicek

Člen

# Zasláno: 16 Led 2012 12:00:38


Martine
a jaké tedy bílkoviny brát na noc, když nedoporučuješ noční protein (střídám formula 80 a whey abso retard ve dnech volna) ?
komplexní typu pharma blend, myo fusion apod. ?
nebo jak píšeš pouze micelární kasein ?
co rozumět pod pojmem ultračistá bílkovina ?
když tedy mám trénink, tak mám dát větší pauzu od trávení bílkovin a ulehnutí ke spánku ?někdy mám jen půl hodiny od kombinace tuňák+vejce na hniličku+šunka (po 2 hodinách od tréninku dávám 30-40 g whey proteinu a po půl hodině ty další bílkoviny).

a od té doby, co cvičím pravidelně a jím podle jídelníčku zde uvedeného, tak opravdu špatně spím....budím se po 3-5 hpodinách spánku a když nemůžu pak usnout, tak mi kručí v břiše a vypiji cca 25-30 g komplexnho proteinu, pak usnu a za chvíli vstávám.
když jsem necvičil tak jsem zalehl a spal jsem celou noc...žena oprávněně brblá, že ji v noci budím, protože jsou pouze výjimky kdy spím celou noc.
jak tedy lépe regenerovat ?
většinou spím tedy 5-6 hodin (je mi 46 let), a jsem dost rozlámaný.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 17 Led 2012 11:55:13


mouzi
na rovinu řečeno nepoznáš. Poznáš chuť, poznáš stravitelnost (je ti těžko, nemáš hlad, případně v noci nemůžeš usnout). Poznáš pokud tě umí nabudit a povzbudit, dodat energii. Po delší době poznáš zda ti nekazí formu (když obsahuje moc sacharidů).

Martin

Administrátor

# Zasláno: 17 Led 2012 12:00:18


lelicek
na noc kvalitní syrovátku, beef nebo egg nebo rovnou tekuté amina. Účelem je anabolizace. Navíc můžeš jít spát do pár minut, protože takový protein nezatěžuje trávení.

Zdroj živin by mělo být poslední jídlo. Nejlépe lehké maso se zeleninou a kouskem pečiva.

Nesíš, protože nemáš po tréninku kvalitní večeři. Musíš po tréninku ihned creatin/creatinové směsi, pak gainer (nebo jednu komplexní směs). Pak jdeš domů a tam si dáš kvalitní večeři, třeba kuře, zeleninu, chleba. Ta tě nasytí. A před spaním si dáš ty amina nebo rychlý a čistý protein. Mezi odchodem z posilovny a spánkem stačí 2 až 3hodiny. Pak budeš spát klidně.

lsportak

Člen

# Zasláno: 30 Srp 2012 02:39:48


ahoj, cvičím poměrně často a rád. Se zájmem si pročítám tuto diskusi a Martine, píšete, že na noc jakýkoliv kvalitní protein. Je nějaký protein určený přímo jako noční, případně jak moc se liší od "normálního" - např. Amix beef 90% ? Je lepší mít větší procento bílkovin, nebo stačí těch 70% jako má zde uvedený? Samozřejmě, že jsem prolistoval i články. Zatím jsem jel gainer + kreatin monohydrate a večer před spaním Amix Beef 90%..pár kilo je nahoře, ale pořád to není ono. Čili by mě zajímalo jestli pokračovat v nastoleném trendu, nebo jet něco jiného. Hraju si s myšlenkou CarboJet Mass Professional + nějaký protein před spaním. A na to se tu chci právě zeptat.. Jak silný, případně jestli je některý lepší než druhý, rozumná alternativa atp...

Předem díky.

Logan

Člen

# Zasláno: 30 Srp 2012 06:37:44


lsportak

na noc máš proteiny přímo dělaný ( kaseinový ), pokud jedeš objem a zvládáš trávit syrovátku, tak syrovátka je dle mě ta nejlepší možnost.

lsportak

Člen

# Zasláno: 30 Srp 2012 10:28:12


jde také o to jak to teda brát.. Když budu po tréninku brát CarboJet Mass Professional, kde je všechno (nemusím zvlášť brát creatin), tak jestli radši koupit ten Monster Beef (mimochodem velmi dobrý) a brát ho v průběhu dne, nebo nějakej speciální na spaní..

lsportak

Člen

# Zasláno: 30 Srp 2012 10:38:36


jestli třeba tohle: http://www.f-sport.cz/eshop/print.php?id=2268

nebo tohle: http://www.f-sport.cz/eshop/print.php?id=2228

.. s Amixem jsem maximálně spokojenej..

ale pokud mi někdo doporučí i něco jiného, tak se nad tím rozhodně zamyslím..

Martin

Administrátor

# Zasláno: 30 Srp 2012 12:13:15


lsportak
jde o to jestli věříš, že se bude v noci protein pomalu trávit a cestovat do svalů nebo ne.
Podle mě ne, takže upřednostním lehké jídlo (tedy i protein), který nebude rušit můj spánek a také bude působit na produkci hormónů před spaním. Pak je třeba Monster Beef anebo rovnou aminokysleiny to nejlepší.

lsportak

Člen

# Zasláno: 30 Srp 2012 13:27:54


mno to je právě ono..čemu věřit.. na trhu je toho spousta..

a ten Monster Beef brát tedy klidně přes spaním, jo?

lsportak

Člen

# Zasláno: 30 Srp 2012 13:29:18


ještě dotaz, který sem nepatří. Studoval jsem kdejakou literaturu týkající se inzulinu, GI atp. Jde mi teď o program pro hubnutí (ne pro mě) respektive co jíst..a konkrétně mi jde o ovoce..Zjistil jsem, že vhodné moc není - leda po tréninku, nicméně v hodně zdrojích se hovoří, že vhodné je. Je nějaké konkrétní ovoce, které tedy vhodné je? Nezralé banány, jablka..četl jsem o citrusech. Kde je tedy pravda?

Martin

Administrátor

# Zasláno: 30 Srp 2012 13:54:47


lsportak
jo

Ovoce jen po tréninku.

Vše na co se ptáš tu už je napsáno a to i s tím PROČ, stačí pohledat...

lsportak

Člen

# Zasláno: 2 Zář 2012 19:02:02


to je mi jasné. A samozřejmě jsem to četl. Trochu mě ale zvyklaly některé studie, které naopak u hubnutí ovoce doporučují (což si protiřečí). Někde mluví o citrusech, jinde o všem ovoci a pak aby se v tom člověk vyznal..tudíž to beru tak, že ovoce jen po tréninku.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 4 Zář 2012 09:43:23


lsportak
jj, jn po tréninku. To že v ananasu našli 100mg nějaké kyseliny je fajn, ale to asi nevyřeší těc 100g cukru co v něm je (jen odhad, nechcese mi to hledat)

Martin

Administrátor

# Zasláno: 5 Zář 2012 11:30:31... reakce na diskusi - klikni zde.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 5 Bře 2013 11:31:06


... a už je z toho i článečekCasein, Tvaroh, noční protein - ano či ne?

Bigo85

Člen

# Zasláno: 5 Bře 2013 12:39:59


To jsem asi nechtěl číst :-D Opět má člověk nad čím přemýšlet půlka članků na internetu je pro a půlka proti

Martin

Administrátor

# Zasláno: 8 Bře 2013 10:44:28 ° Změnil/a: Martin


Bigo85
tak tak
Myslím, že v praxi je hlavní ta poslední věta. Když tak si sám na sobě zkusit a je hotovo.

Venec

Člen

# Zasláno: 3 Dub 2013 21:13:18


Můžu jen potvrdit. Dával jsem půl kostky tvarohu rozmíchanou v mléce na noc a celou noc jsem koukal akorát do stropu a neusnul jsem ani po práškách na spaní. Myslel jsem, že to bylo piracetamem, který jsem bral, ale byla to blbost. Celý den jsem pak byl uplně nepoužitelný. Ten tvaroh vám akorát obalí žaludek a tráví se hrozně pomalu, takže tělo prostě pracuje a neusne.
NEDOPORUČUJI!

Marek

Moderátor

# Zasláno: 8 Dub 2013 14:05:52 ° Změnil/a: Marek


Pro objektivitu sem hodím svůj protichůdný názor na tvaroh na noc.

Co se týče aminoprofilu tvarohu, není na tom vůbec špatně. Vlastně na tom není o tolik hůř než třeba kuřecí prsa a líp než některé hovězí. Viz. třeba aminokyselinové spektrum TADY (ať už klasický tvaroh nebo cottage).

Pokud se podíváte na jídelníčky profesionálních/soutěžících kulturistů, většinou tam tvaroh nebo jeho obdobu jako poslední jídlo najdete. Jedl se tak dřív, jí se i dnes, nevěřím, že kdyby to bylo univerzálně špatně, že by se ten zvyk na téhle úrovni udržel. I F-sportem sponzorovaný Jan Mičo ho na posledním místě v jídelníčku má.

Pokud po tvarohu nemůžete spát, nejezte ho na noc. Já ho začal v poslední době na noc opět zařazovat (bezlaktozový) a spánek není ani lepší, ani horší. Takže jen že to není úplně jednostranné jak to vypadá, nikomu tvaroh na noc nevnucuju

ufonek

Člen

# Zasláno: 8 Dub 2013 20:56:38


Nestudoval jsem AMK profil tvarohu, ale právě co se týče AMK profilu, tak se doporučuje tvaroh kombinovat s vejci. Přesně tuhle kombinaci má v jídelňáku Jan Mičo.

Samotnej tvaroh je tedy překonanej, kombinace tvaroh + vejce je možná. Tady už to individuální, zda to někomu na noc vadí či nikoliv.

Filip90

Člen

# Zasláno: 10 Kvě 2013 03:12:39 ° Změnil/a: Filip90


ufonek

a v cem by mela byt lepsi ta kombinace tvaroh + vejce?

Marek

Moderátor

# Zasláno: 10 Kvě 2013 09:33:11


ufonek
To mi taky neni úplně jasný. Pokud jde o eseinciální amina, působí to na mě, že tvaroh s vejcema prohrává jen v obsahu Methioninu. Možná kvůli těm neesenciálním, protože tvaroh téměř postrádá Cystin?

ufonek

Člen

# Zasláno: 10 Kvě 2013 11:23:53


Bohužel prodávám jen jak jsem nakoupil.
O té kombinaci tvaroh + vejce se píše dost často, nicméně nikdy jsem neviděl nějaké detailní vysvětlení. Vždy pouze zmínka že se doplňujou AMK profily. Totéž kombinace luštěniny+vejce.

Vykašlal jsem se na studium AMK profilů protože stejně mám pestrý jídelníček, takže bych se z toho zblánil ještě tohle řešit. Navíc mi stejně není úplně jasné s čím to porovnávat. Co se týče tvarohu tak ten navíc konzumuju minimálně.

AMK profil tvarohu
AMK vejce

A s čím to porovnat? Na stránkách body-testu byl článek od Nováka týkající se doporučení WHO pro proteiny. Přiznám se ale že jsem to úplně nepochopil.
Konkrétně:
Obsah aminokyselin v referenční bílkovině v g/100 g bílkovin dle WHO pro dospělé osoby:
- 1,7 cystein + methionin
- 1,6 histidin
- 1,3 isoleucin
- 1,9 leucin
- 1,6 lysin
- 1,9 phenylalanin + thyrosin
- 0,9 threonin
- 0,5 tryptofan
- 1,3 valin

WHO obecně doporučuje u sportovců polovinu dávky bílkovin aminokyselinově uzpůsobit jako základ pro zvýšený metabolismus ve vysoké kvalitě. Druhou polovinu dávky WHO doporučuje jako navýšení pro metabolickou potřebu sportu.

Přepočtený požadavek rostoucího organismu (g na 100 g proteinu):
- 3,8 histidin
- 5,6 isoleucin
- 8,8 leucin
- 8,8 lysin
- 4,4 methionin + cystein
- 4,4 fenylalanin + thyrosin
- 5,6 threonin
- 1,8 tryptofan
- 5,0 valin

Sval člověka, zastoupení aminokyselin ve 100 g proteinu:
- 2,3 histidin
- 6,0 isoleucin
- 7,1 leucin
- 9,6 lysin
- 4,3 methionin + cystein
- 8,6 phenylalanin + thyrosin
- 3,7 threonin
- 1,1 tryptofan
- 5,7 valin

Ten článek už tam není, web je v přestavbě.

nebo odsud?
Potřeba aminokyselin

arnold

Člen

# Zasláno: 10 Kvě 2013 16:21:38


Co tady furt řešíte?Tvaroh, s vejci nebo bez a na co máme bílej jogurt?

Dobře stravitelnej, do hodiny je 80% stráveno, žádné problémy s laktozou
100g
Energie: 280 kJ / 67 kcal
Tuk: 3 g
Bílkoviny: 4,9 g
Sacharidy: 5 gFilip90

Člen

# Zasláno: 10 Kvě 2013 16:33:38


arnold

tak.. ale jako zase posledni jido 4.9g bilkovin je malo ne? kdyz se tu vsude uvadi.. ze by melo dosahovat aspon 20-30g.. da se urcite sehnat i 200g.. tak bude mit cca 10g bilkovin... ale zase 6g tuku je taky moc ne?

arnold

Člen

# Zasláno: 10 Kvě 2013 16:43:24


Filip90
Dáš balení třeba 380g máš tam skoro 20g bílkovin, k tomu tuku
jídlo má v 380g cca 280kcal
a to je zásadní, je to malá porce dovbře stravitelná a využitelná ,nějakých 12g tuku kosterní svalovina lehce spálí ,hlavně v noci.

Problémi jsou spíš s méně stravitelnými jídly a ještě hůř ve velkých porcích.

arnold

Člen

# Zasláno: 10 Kvě 2013 17:02:08 ° Změnil/a: arnold


Opakování-matka moudrosti

Jaké jsou účinky konzumace jogurtů na zdraví?

Podobně jako u všech kysaných mléčných výrobků jsou i jogurty významnou složkou zdravého jídelníčku. Díky prokysání jsou dobře stravitelné. Jsou výborným zdrojem pro tělo dobře využitelného vápníku, kvalitních bílkovin a dalších významných složek. Jejich konzumace pozitivně ovlivňuje přirozenou střevní mikroflóru a brání hnilobným procesům ve střevě, využívají se k úpravě zažívání, harmonizují střevní mikroflóru po užívání antibiotik, jejich pravidelná konzumace pravděpodobně chrání před vznikem nádorů tlustého střeva a konečníku. Také mají pozitivní vliv na snižování vysoké hladiny cholesterolu v krvi (nepočítáme-li ty smetanové). Díky sníženému množství mléčného cukru, laktózy, jogurty bývají tolerovány i osobami trpícími lehčími formami nesnášenlivostí mléčného cukru, neboť ten je v kysaných mléčných výrobcích částečně rozštěpen působením bakteriálníchenzymů

Marek

Moderátor

# Zasláno: 10 Kvě 2013 19:50:20


arnold
Řešim to jednak proto, že mě to zajímá, ale hlavně proto, že z mléčených produktů co jsem zatím zkusil strávim akorát bezlaktozovej tvaroh, ani bezlaktozovej jogurt ne. Je fakt, že když mi to zbylo jako jediný a nemám aletrnativu, tak to stejně jíst budu

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!