Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Doplňky výživy - všeobecně / Kvalita doplňků, "lepší proteiny" a "modernější nevím co"
Autor Zpráva
Martin

Administrátor

# Zasláno: 1 Úno 2012 10:33:40


zde je zárodek mého nového článku, kterým se Vám pokusím poodkrýt zákulisí výroby doplňků. A to proto, abyste byli odolnější vůči marketingovým kecům.

Touhle formou se zároveň můžete účastnit zrodu tohoto článečku svými dotazy a připomínkami.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 1 Úno 2012 10:40:16


Takže to první a úplně hlavní. Značky. které znáte jako Dymatize, Nutrend, Weider a další nevyrábí přímo ty produkty v nějakých šílených laboratořích. Jen nakupuji suroviny a ty míchají nebo kapslují a nakonec zabalí do pixliček.

Je to dáno objemem výroby. Pokud firma, například Lonza vyrábí nejlepší L carnitin na světě, tak by při produkci pro jedinou firmu měla horentní náklady. Pokud vyrábí pro více firem, jdou náklady dolů. Takže i když je tento Carnitin technologicky velmi náročný na výrobu, tak jej díky bohu bere docela dost firem. Ve výsledku ho i relativně malá firma může nabídnou za rozumný peníz.

Naopak jsou zde firmy, které koupí L-carnitin za polovic v číně. Ono při ceně krabičky, míchání, přepravy a marketingu sice výsledný produkt nemůže stát polovic, ale stojí třeba o 10% méně nákladů. Pokud má firma dobrý marketing a prodává ve velkém objemu, tak se jim těch 10% může proměnit ve velký zisk. A pokud jím to zákazníci berou ...

Martin

Administrátor

# Zasláno: 1 Úno 2012 10:43:41


Jenže není to až tak jednoduché.

První boj je pro výrobce s objemem nákupu těchto surovin, jejich přepravou, zpracováním, distribuci a marketingem. Zkrátka výrobce má spoustu nákladů, které na ty krabičky rozpočte. A jen malá část z nich je cena surovin.

Proto se dá do určite míry spolehat na značku. Je to dáno typem marketingu. Kdy pokud má značka, jako třeba Weider nějaký standard kvality, tak ho drží, aby nepřišla o své zákazníky. naopak pokud spoleha nějaká firma na moře marketingových keců o vylučnosti a jedinečnosti nebo na nízkou cenu, pak kvalitu při nákupu surovin nepotřebuje.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 1 Úno 2012 10:50:58 ° Změnil/a: Martin


Jenže není to až tak jednoduché II

Ve chvíli, kdy potřebujete něco smíchat s něčím tak nastáva věda. Je velmi snadné, aby suroviny spolu reagovali a zničili se nebo vytvořily nepoživatelnou kombinaci.

Ještě težší je, když se to má prodávat jako prášek na rozmichání. Trefit ty správné poměry a složky je velmi, velmi těžké. Špatné poměry, špatné suroviny nebo špatné kombinace vedou k nechutným produktům, které nejdou pozřít. Proto se velmi, velmi cení, když má firma svého "kuchaře", který umí dobře namíchat směsi. A takových firem je opravdu málo.
Přitom právě u doplňků je klíčové aby "vešly a neuškodili". Zejména, když jako součást objemové stravy, potřebujete ještě kromě doplňků sníst spoustu běžné stravy.

I jednotlivé proteiny tedy výrobci nakupují u velkovýrobců a pak je jen míchají dohromady.

Marketingové řeči o nalezenem gramu bílkovin, nebo lepším proteinu nebo lepším sacharidu, jsou tak v praxi na minimální důležitosti oproti tomu, jak se povedl produkt jako celek.

Protože zlatým hřebem všech těchto obtíží musí být produkt, který perfektně funguje. A i teoreticky perfektně složený produkt může být v praxi jen hromada odpadu. A to buď díky špatným surovinám nebo díky špatné kombinci (nebo obojímu).

hubasino

Člen

# Zasláno: 21 Led 2014 22:00:08


Zdravím Martine,

něco řeším na portálu Seznam a zaujal mě tam reklamní banner na jistý doplněk, po němž budu mít úžasný nárůst svalové hmoty do pár týdnů, aniž bych přitom přibral výrazněji tuky. Podle mě nesmysl. Rád bych na to slyšel tvůj názor.

Minimálně je podezřelá věta "Výrobek se zasílá v diskrétním balení, které neodhaluje jeho obsah. " Nikde na stránkách jsem se nedočetl o detailním složení výrobku.

Odkaz na úžasný produkt :
http://menfitnessnewss.com/czmf/s_xpczsez

Martin

Administrátor

# Zasláno: 22 Led 2014 11:50:08 ° Změnil/a: Martin


hubasino
to je klasická podvodná stránka ...

Lidi nechápu, pokud chcou podvádět, proč si nekoupí steroidy :-/ to je aspoň ověřený a funkční podvod ...

Přitom s dnes legálními doplňky výživy se dělá rozumná forma tak snadno ....

oholik

Člen

# Zasláno: 28 Led 2014 20:39:15 ° Změnil/a: oholik


Martin:
Ale některé "noname" výrobky mají přidanou hodnotu. A to za jedny prachy
Extrifit XTREME 24 HOURS FAT BURNER
http://www.potravinynapranyri.cz/Detail.aspx?id=2046

Martin

Administrátor

# Zasláno: 29 Led 2014 12:30:08


oholik
že má "nejmenuji" problémy jsem věděl, ale že by až tak, to bych neřekl.
Doufal, bych, že tam toho bylo 0,0000000g jako "špína" z číny, ale to složení vypadá až moc jako záměr ...

oholik

Člen

# Zasláno: 29 Led 2014 16:22:34


Martin
Nojo, jenomže si představ, že si něco takového dlouhodobě sype člověk, u kterého záleží na složení krve (kult. soutěže, "odpovědná" povolání, atd.). Jak dopadne třeba profi řidič, když u něj najdou při zdravotní prohlídce nějaké zbytky něčeho, co se může tvářit jako amfetaminy, atd.. Doplňky jsou určitě bezva věc, která lidem, co to myslí trochu vážně, asi skutečně ušetří hodně práce, peněz i přemýšlení. Ale jak zjistit, co tam skutečně je? Koncovým zákazníkům to může být jedno, nicméně mohly by jim vadit vedlejší účinky v podobě zmenšujících se varlat, neopodstatněné časté erekce, nebo jaterní nálezy. Na jiných webech jsou o tom desítky článků, což ale ještě znejasňuje podstatu věci, protože ti lidé pak už nepíší, zda nekouří, nechlastají, něco si nepíchají, jak žijí - jen řeknou, co brali. Pokud tedy něco k doplňkům napíšeš, tak odhal jak zjistit, z čeho to míchají a zda se při užívání už neprojevuje nějaký vedlejší účinek něčeho. Argument "vysoká cena=vysoká kvalita" neberu, to samo o sobě spíše ještě víc nahrává Chinaimportu.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 30 Led 2014 10:12:59


oholik
jsou právě dvě možnosti
a/ je to "špína" z číny, pak ti nic nenajdou, protože to je malé množství (horší to maji sportovci)
b/ opravdu to tam je a pak je to opravdu hazard

Bohužel ty testy nikdy neudávají množství ...

Martin

Administrátor

# Zasláno: 30 Led 2014 10:17:00


oholik
A věřit může holt jen tomu logu. Což v dnešní době je čím dál tím těžší.
Někdy vedou finanční potíže výrobce ke změně filozofie.
Jindy ji nezmění, zkrachuje a logo rovnou koupí čiňane (Volvo, Philps (několik oborů), Alcatel (několik oborů), Emgeton, Motorola a další ...)

Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!