Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Doplňky výživy - výrobci a konkrétní výrobky / IronMaxx - Protein 90
Autor Zpráva
Marek

Moderátor

# Zasláno: 16 Lis 2015 09:05:34


IronMaxx - Protein 90Protein cca 75-85% 9-ti složkový protein je extrémně snadno rozpustný ve vodě a obsahuje jen 3% sacharidů.

Protein 90 v E-shopu

Dzadam

Člen

# Zasláno: 4 Pro 2015 18:20:49


Dneska jsem otevřel, ochutnal a chci se podělit o první dojem.

Příchuť: pistácie (lísk. oříšek bohužel nebyl, zajímala by mě recenze od někoho, kdo ho měl)

Protein se dodává v balení standardně o 50% větším, než je potřeba. Navíc jsem zatím nenašel odměrku. V dávkování píšou počet polévkových lžic, takže je možné, že tam ani není. Upřímně bych chtěl vidět někoho, kdo to z té piksly loví polévkovou lžící. Takže první věc, co mě zarazila: balení. Němci nás asi moc nemusí, protože na něm navíc není slovo česky. Takže k přečtení čehokoliv je potřeba znát alespoň základy anglicky, nebo německy. Nebo finsky.

Prášek sám o sobě je hooodně jemný. Výhody a nevýhody toho asi není třeba rozvádět, jenom bych přece jenom doporučil opatrnou manipulaci. Vůně prášku vesměs standardní na 85%, žádné překvapení v positivním ani negativním smyslu.

Rozpustnost... díky jemnosti prášku samozřejmě parádní. Ovšem pozor. Dávka se rozpouští do 250ml a kdo by čekal jen obarvenou vodu, bude velmi překvapen. Výsledkem je naopak velmi hustá, tekutá pěna. Je to velmi zajímavá konzistence, u proteinu ji vidím úplně poprvé a nejsem si úplně jistý, kterou složkou toho dosahují. Nejspíš to bude caseinem a jeho kombinací se zbytkem složek, možná je to něco v příchuti. Už co se týče složení, není protein vhodný před (a podle mě ani po) tréninku a taková konzistence to výrazně podtrhuje.

Co se výsledné konzistence týče, myslím, že místo tohoto proteinu je jasně dáno. Jako svačina, náhražka dezertu, nebo kdykoliv máte hlad...sytější protein jsem ještě nezažil. Podle měje to u tohoto proteinu největší výhoda, byť to v podstatě vylučuje použití okolo tréninku (k čemuž ale stejně určený není).

Poslední část je samozřejmě chuť. Po prvních momentech, kdy jsem ochutnal tu našlehanou vlnu pistácií a rozzářily se mi očička přišlo bohužel zklamání. Do nosu mě praštil chemický ocas, který jsem zažil jen u banánového izolátu od Nutrendu. Ten se samozřejmě po chvíli objeví i na jazyku. Po prvních momentech výrazné pistáciové chuti přijde na řadu takové mazlavé cosi. Navíc jsou zpistácie docela cítit mandle, resp. marcipán, což je tedy úlet. Na špatnou stranu samozřejmě. Chuť byla pro mě rozhodně nejslabším článkem tohoto proteinu. Je to jediný pistáciový, který jsem měl, takže nemůžu srovnávat přímo, ale rozhodně jedna z nejslabších příchutí, kterou jsem kdy měl. Zažil jsem proteiny, které nebyly moc výrazné, ale na to si člověk zvykne. Tenhle je výrazný hodně, i přes 250ml vody (což zprvu potěší), ale hodně umělá příchuť. A na to si já osobně zvyknout nedokážu.

Celkově hodnotím tento produkt dobře, určitě má potenciál si najít své místo ve spotřebitelově jídelníčku. Pokud jsou ostatní příchutě lepší (byť krom oříšku je to hned o 10% bílkovin méně), tak bych tento multiprotein určitě doporučil.

Za málo peněz normálně muziky. 6/10

Martin

Administrátor

# Zasláno: 5 Pro 2015 14:04:45


Dzadam
Díky za dlouhou a vyčerpávající recenzi

Brát protein před tréninkem nedává všeobecně moc smysl. A po tréninku taky moc ne, určitě ne hned po tréninku. Takže výrobce asi s takovým využitím ani nepočítal.

Co brát před tréninkem
Co brát po tréninku

A ano je to primárně určeno jako protein na braní během dne, mezi jídly.

Když tak se samozřejmě dělají i proteiny s řidší konzistenci (namátkou ISO od Amixu) anebo s lahodně špičkovou chuti (Whey od Active). Jinak ta hustota je z většiny jen těmi přísadami navic.

Dzadam

Člen

# Zasláno: 5 Pro 2015 21:24:00 ° Změnil/a: Dzadam


Nějaké hydro s glutaminem po tréninku podle mě není problém. A před tréninkem jsem nemyslel bezprostředně. Jenom třeba že když mám hlad a vím, že jdu za hoďku na trénink, tak si klidně proteiňák dám, abych neměl hlad. Klasický jídlo si dát nemůžu, pač by mně bylo těžko. A z tohohle proteinu taky.

Jinak prý vytrvalostní sportovci, kteří mají několikahodinové tréninky, klidně berou určité proteiňáky nejen před, ale dokonce v průběhu tréninku.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 6 Pro 2015 13:44:00


Dzadam
Jediný problém je, že to nemá žádný smysl. Klidně můžu během tréninku pít vodku, malovat obraz nebo věšet záclony - to taky jde. Ale taky to můj trénink nezlepší.

Před tréninkem je třeba jíst tak, abys na trénink šel už vytrávený, ale ještě ne hladový. Zaplácnout to proteinem nemá smysl, rohlík by zafungoval lépe a levněji.

Vytvalostní sportovci můžou pít cokoliv, ale při určité úrovni výkonu nic jiného než sacharidy a minerály stejně nestrávi a nevyužiji, akorát si zatěžuji trávení. Proto se pro ně dělaji hlavně isogely, ionťáky a stimulanty.

Ve výsledku je problémem, pokud místo správných doplňků ve správný čas používáš doplňky, které v ten okamžik nefunguji. Utratíš stejné peníze a budeš mít menší výsledky.

Konkrétně pokud před tréninkem smícháš protein a NOčko, tak protein už stejně nestrávíš, ale snížíš účinek NOčka až skoro na nulu.

Dzadam

Člen

# Zasláno: 7 Pro 2015 22:10:24


Já jenom říkám, že po rohlíku bych šel cvičit tak možná za 2 hodiny a to už bych měl zas hlad. Takže hodinu před proteiňák a je to vyřešeno. 15 minut před tréninkem NOčko a nemám pocit, že by nefungovalo.

O tom hydru při tréninku jsem slyšel od Filipa Ospalého, tak předpokládám, že věděl, o čem mluví. Ne, že by to asi dělal často, ale možnost tu evidentně je.

standajanota

Člen

# Zasláno: 1 Bře 2016 16:36:14


já mam pistacii.Davam 2x denně 50g.Na to že to je 85%tak chutná dobře.Párkrát zatřepu šejkrem a mam hotovo

ArabAlejkum

Člen

# Zasláno: 21 Dub 2016 22:39:21


Zdravím, mám jen dotaz.
Jaké jsou výhody tohoto 9-ti složkový proteinu, (když obsahuje mimo WPC a WPI, taky neplnohodnotné zdroje bílkovin jako je sojový protein, rýžový protein, protein z vlčího bobu,.. ) oproti jiným proteinům, které jsou tvořeny jen ze syrovátkového proteinu?

Martin

Administrátor

# Zasláno: 22 Dub 2016 12:19:55


ArabAlejkum
No marketingové oddělení výrobců bude dlouze psát o lepším spektru a delší době využití a běžně na to tvoří krásné obrázky ...
Podle mě žádné a používám ISO nebo CFM syrovátky, občas hovězí hydrolyzát - podle nálady a potřeby něco zkusit.

Ale musíme nabízet vše, co si lidi přeji

Tono

Člen

# Zasláno: 11 Srp 2016 13:24:35 ° Změnil/a: Tono


Rozpustnost špatná, ale když člověk chce vždy si poradí.
Příchuť čokoláda mě nějak nenadchla...snad někomu sedne lépe.
Pokud je složení dle obalu, tak za cenu je opravdu výborné, ale s tou chutí by mohli něco udělat

Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!