Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Doplňky výživy - konkrétní látky / Sibutramin
Autor Zpráva
Pumpkin

Člen

# Zasláno: 9 Kvě 2006 22:57:42


Možná sem - mezi sportovce tento dotaz nepatří, ale nedá mi to. Takže mě prosím nebijte do hlavy
Mám dotaz ohledně Sibutraminu - zda-li se dá nějak využít při dietě neobézního cvičícího člověka. Dneska mě v tělocvičně překvapila diskuse 2 dam, vedle kterých jsem se rozehřívala na rotopedu. Bavily se o Meridii, jak s její pomocí báječně dodržují jídelníček a nemají ani "ty příšerné chutě ...." No se sportem mi to moc nešlo dohromady, ale na druhou stranu, efedrin je taky síla. Jelikož o tom moc nevím, zajímal by mě váš názor, případně vysvětlení, co je to vlastně sibutramin? Díky.

Pumpkin

Člen

# Zasláno: 10 Kvě 2006 10:02:57


Copak o tom nikdo nic neví?
Je to snad něco jako synefrin jenže na předpis?

Martin

Administrátor

# Zasláno: 10 Kvě 2006 12:50:04


Podávání sibutraminu budeme proto doporučovat zejména pacientům, kteří trpí pocity hladu anebo těm, u nichž byla prokázána "energetická úspornost". Lék je velmi dobře snášen. Na rozdíl od mnoha dříve podávaných centrálně působících léků proti obezitě nemá sibutramin návykové ani psychostimulační účniky. Výskyt nežádoucích účinků je vzácný. Mezi vedlejší účinky patří především suchost v ústech. Vzácně se vyskytuje zácpa, nespavost, mírné urychlení tepové frekvence a zvýšení krevního tlaku. Sibutramin nepodáváme pacientům s nedostatečně léčbou korigovaným zvýšeným krevním tlakem a pacientům s ischemickou chorobou srdeční provázenou poruchami srdečního rytmu anebo selháváním.

Sibutramin obsahuje Serotonin a Norepinephrin

Martin

Administrátor

# Zasláno: 10 Kvě 2006 12:51:01


Serotonin (5-hydroxytryptamine, or 5-HT) is a monoamine neurotransmitter synthesised in serotonergic neurons in the central nervous system and enterochromaffin cells in the gastrointestinal tract.

In the central nervous system, serotonin is believed to play an important role in the regulation of mood, sleep, emesis (vomiting), sexuality and appetite. Serotonin has been thought to play a part in many disorders, notably as part of the biochemistry of depression, migraine, bipolar disorder and anxiety. Recent research suggests that serotonin also plays an important role in liver regeneration and acts as a mitogen (induces cell division) throughout the body (see: Science).

The name "serotonin" is something of a misnomer and reflects the circumstances of the compound's discovery. It was initially identified as a vasoconstrictor substance in blood serum - hence serotonin, a serum agent affecting vascular tone. This agent was later chemically identified as 5-hydroxytryptamine (5-HT), and, as the broad range of physiological roles were elucidated, 5-HT became the preferred name in the pharmacological field.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 10 Kvě 2006 12:52:43


http://en.wikipedia.org/wiki/Serotonin

Martin

Administrátor

# Zasláno: 10 Kvě 2006 12:55:34


Norepinephrine (INN) or noradrenaline (BAN) is a catecholamine and a phenethylamine with chemical formula C8H11NO3. The natural stereoisomer is L-(−-(R)-norepinephrine. It is released from the adrenal glands as a hormone into the blood, but it is also a neurotransmitter in the nervous system where it is released from noradrenergic neurons during synaptic transmission. As a stress hormone, it affects parts of the human brain where attention and impulsivity are controlled. Along with epinephrine, this compound affects the fight-or-flight response, activating the sympathetic nervous system to directly increase heart rate, release energy from fat, and increase muscle readiness.

The host of physiological changes activated by a stressful event are unleashed in part by activation of a nucleus in the brain stem called the locus ceruleus. This nucleus is the origin of most norepinephrine pathways in the brain. Neurons using norepinephrine as their neurotransmitter project bilaterally from the locus ceruleus along distinct pathways to the cerebral cortex, limbic system, and the spinal cord, among other projections.

At synapses it acts on both alpha and beta adrenoreceptors.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 10 Kvě 2006 12:55:46


http://en.wikipedia.org/wiki/Norepinephrine

Martin

Administrátor

# Zasláno: 10 Kvě 2006 12:57:45


Obě látky jsou velmi účinné, norepinephrin dostává tělo do stresu a tim tlačí na odbourávání tuků. Serotonin zase sklidňuje a tim se snaží potlačit hlad.

Podle mě je to docela drsný přípravek s velmi pravděpodbným dopadem na psychiku i organismus pacienta = docela svinstvo, zlatej efedrin.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 10 Kvě 2006 12:59:40


Používá s to i jako antidepresiva (známy po podobném svinstvu napsaném na přepracovanost skončil na rok v Opavě)

Pumpkin

Člen

# Zasláno: 10 Kvě 2006 17:43:02


Martin
Děkuju za naprosto vyčerpávající info
To je docela síla, jen mi vrtá hlavou, že to tedy doktoři předepisují - tedy myslím Meridii. A se synefrinem to tedy opravdu nemá moc společného.


Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!