Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Doplňky výživy - konkrétní látky / KreAlkalyn, KreatinEtylEster a další nové formy kreatinu
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Mo Cuishle

Člen

# Zasláno: 12 Říj 2006 21:31:00


Ahoj,
chci se zeptat na dávkování krealkalynu.
Někdo tvrdí, že je nejlepší ho užívat před tréninkem, někdo po tréninku, někdo zařazuje před i po a někdo ráno. Která varianta je nejlepší a proč? Kdy ho tělo využije nejvíc? Jaký je rozdíl, jestli se bere před tréninkem nebo po? Jaká je vstřebaelnost? (hlavně mě zajímá, jestli má cenu brát třeba 2 kapsle najednou před tréninkem nebo jestli je to lepší rozložit např jednu před a jednu po nebo jednu ráno a jednu před tréninkem.

Děkuji za odpovědi.

Phoenix

Člen

# Zasláno: 12 Říj 2006 21:50:54 ° Změnil/a: Phoenix


Mo Cuishle
tak tady se povětšinou lidi drží dávkování uvedené na etiketě, nikdo zatim na lepší způsob nepřišel. Co sem koukal na info na netu, tak je to 1-2 kapsle ráno, 1-2 kapsle před tréninkem, přičemž bych se držel toho vyššího doporučení 2 kapsle a tu další dávku si klidně rozděl před a po tréninku nebo jenom před nebo po. V netrénikovej den zase ráno, během dne a večer nebo jenom ráno a večer. Ono to neni až zas tak důležitý, jako věci okolo - jídlo, dostatečná regenerace, rozumný trénink.

Mo Cuishle

Člen

# Zasláno: 12 Říj 2006 22:08:09


je mi jasné, že strava, trénink a regenerace je nejdůležitější, že nejvíc to záleží na mě. To už jsem si ale vyřešila. Chtěla jsem se jen ujistit, jestli ve způsobu dávkování není nějaký rozdíl. Chci z toho vytěžit maximum, co je možné. Vím, že třeba u normálního kreatinu se dělá nasycovací fáze, ale u krealkalynu to asi není třeba, že?
Jak jsem tak pochopila, tak to funguje na stejném principu jako klasický monohydrát (zjednodušeně hydratuje sval)s tím, že to má lepší vstřebatelnost. Vím, že není potřeba podávat s krealkalynem cukr, ale ještě by mě zajímalo, jak je to s kávou? Jestli zeslabuje účinek krealkalynu?
Nebo se mýlím? Nikdy jsem se kreatinem a krealkalynem totiž nezabývala (protože jsem ho nepoužívala), takže o tom sice něco málo vím, ale není mi ještě všechno úplně jasné.

Phoenix

Člen

# Zasláno: 13 Říj 2006 14:05:30


Mo Cuishle
jj krealkalin by neměl využívat inzulinové špičky, takže bez cukrů, samozřejmě pokud to dáš s cukrama, tak je to nic proti ničemu.

Fázovat to netřeba.

Kafe ne-e, výchozí látka je pořád kreatin(i když v modifikované formě), takže platí to co u klasickýho kreatinu monohydrátu.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 28 Úno 2007 14:48:28


krealkalyn

I když mezi „objevem“ krealkalynu a dneškem uplynula již dlouhá doba, stále ještě přesně nevykrystalizovalo, zda se jedná o marketingový blábol nebo opravdického pomocníka. Poj´dme se první podívat, jak to funguje podle držitele licence a pak se nad tim zamyslíme.

Teorie výrobce vychází z měření, kdy bylo zjištěno, že se kreatin ve vodě velmi rychle přeměňuje na neužitečný, nebo dokonce nebezpečný kreatinin. Tuto rychlost změřili na řádově minuty nebo dokonce sekundy.
Proto Vyvinuli KRE-ALKALYN® Creatine - U.S. Patent #6,399,661 který má chemickou strukturu, která má zabránit této přeměně ve vodě nebo vlhkosti. Vyvinuli tak kreatin, který se nepřeměňuje na creatinin a navíc má správné pH.

Kre-alkalyn vzniká přidáním 2 vodíkových atomů ke kreatinu a vyrovnáním na pH 12. Přidání těchto dvou vodíkových vazeb má několik důsledků. Kre-alkalyn je rozpustný jak v tucích tak ve vodě. Proto lehce projde buněčnou membránou bez potřeby uvolnění inzulinu a bez srážení (ztrát). Tím se stává kreatin 10 krát účinnější, takže 1 gram kreatinu Kre-alkalyn se rovná 10 gramům kreatin monohydrátu. Další zajímavostí je, že nová chemická struktura se 2 dalšími vodíky způsobuje 100% stálost ve vodě. Takže na rozdíl od standardního monohydrátu, který s vodou (H2O) reaguje a oxiduje na kreatinin (je toxickým vedlejším produktem), lze tento jednoduše bez zdravotního rizika smíchat s vodou. Zásaditost Kre-alkalynu (pH 12) umožňuje, aby byl řádně vstřebán horním trávícím traktem, který vykazuje kyselost.


Ovšem v praxi jsou tyto oslavy asi přehnané.
Pokud už fungoval creatin dobře, nemůže být krealkalyn 10x účinnější, to bychom místo zlepšení o 10kg na benchi museli dosáhnout zlepšení o 100kg a to nám nedají ani steroidy. Stejně tak dávkování by pro stejnou účinnost muselo být desetinové a ani to není docela pravda. Bohužel jediné co je opravdu desetinásobné je cena.

Veškerý kreatin se asi na creatinin taky neproměnil, protože zde jsou s kreatinem monohydratem vynikající a podložené výsledky. Problém rozkladem navíc určitě vyřeší levněji a účinněji kapsle anebo creatin v batohu než drahý krealkalyn.

Fakticky není přesně popsaná cesta trávicím traktem do svalů ani u creatinu ani u krealkalynu. A už z minulosti byly známe o pokusy dostat do těla látku v lepším podání a pak se zjistilo, že si to tělo stejně oboji přemění na stejnou substanci než s tím dále pracuje.

Stejně tak jsem bohužel nenašel co s stane s creatinem nereagujícím na vodu ve chvíli, kdy se má začít reagovat. Nikdo mi nevyvrátil obavu o nižší účinost krealkalynu.

Teorie tak zcela zřejmě je spíše marketingovým tahem a tak zde prostě a jako obvykle zůstává dlouhodobá zkušenost, kdy opadne prvotní nadšení způsobující placebo efekt.Zkušenosti jsou zatím takové, že krealkalyn funguje. Funguje zřejmě lépe než kreatin monohydrát, ale ty rozdíly jsou mnohem menší než se nám snaží namluvit reklama. A tak se volba stává i záležitosti efektivnosti. Dále je pak krealkalyn dobrým tipem pro ty, kterým klasický kreatin monohydrát nezabírá. Naopak pokud někomu bere creatin monohydrát perfektně, bude nejspíše zbytečné utrácet za krealkalyn. Prostě krealkalyn funguje, ale opět to není ta kouzelná pilulka.


Bohužel tak nelze jednoznačně rozhodnout co je lepší, to budete muset vyzkoušet sami.
Krealkaline cretaine is a joke. Every new creatine made including metacell says it prevents bloating. I htink krealkalyne is the worst creatine on the market becasue pH stable & PH correct creatine is completely irrational if you know basic chemistry. Excessive alkaline pH decreases uptake over long periods of time while dmamging the gut.

zde několik odkazu, uvědomte si, že jsou komerčního rázu:
http://www.musclemass.com/kre-alkalyn-creatine-facts.html
http://www.musclemass.com/creatine_side_effects.html

Martin

Administrátor

# Zasláno: 28 Úno 2007 14:49:09


Zkoušel jsem najit informace o krealkalynu pro článek, ale podložených informací je málo, same marketingové bláboly nějaký tip na informace ?

Martin

Administrátor

# Zasláno: 5 Bře 2007 12:59:59


? Tak žádné další know how ani reálné zkušeností

pixla

Člen

# Zasláno: 5 Bře 2007 16:15:23 ° Změnil/a: pixla


Martin
Dneska jsem byl v prodejne a premyslel zda ho koupit uz jsem vytahoval penezenku a typek me presvedcoval at si koupim xpand ze je lepsi a lide ho hodne kupuji nakonec jsem radeji nekoupil nic a rekl si ze pockam az copak napises. Nemas v planu vyzkouset KreAlkalyn?
Jeste jsem chtel koupit Taurin jenze nemel

Martin

Administrátor

# Zasláno: 6 Bře 2007 09:28:18


pixla
popravdě řečenu jsem konzervativní a radši necham ostatní ať utrácejí peníze za nesmysly ja jedu na Taurinu a proteinu, občas si koupi creatin nebo amina 2200 držím si svých 80-85kg, kolem pacičky 41-43, hlidám si kostičky (momentálně jen dvě) a jsem v pohodě

ps. si kup Ttaurin v Eshopu, při větší objednávce platím poštovné za tebe

pixla

Člen

# Zasláno: 6 Bře 2007 13:52:52 ° Změnil/a: pixla


Martin
Taurim koupim pristi tyden na sto pro u tebe pac ve zline neni zadny poradny obchod jen vitalandy kde je to drahe.jen premyslim jestli i creatin?Monohrydrat jsem uz mel asi 3x aby o5 zabral? Hlavne bych chtel aby nebyl v prasku ale v kapslich je to hlavne pohodlnejsi a nikdo si toho nevisime. Pak vsichni se ptaji co to beru za steroidy
nebavime me porad vysvetlovat kdyz to stejne nepochopi..
Takovou postavicku jak mas,popisuje to je muj sen to bych taky uricte nepremyslis na Krealkalim, investoval to radeji nekde ide

Martin

Administrátor

# Zasláno: 7 Bře 2007 09:41:02


pixla
osobně střídám creatin z aminama a on zase ten creatin zabere, i když tak jako poprve už asi nikdy

Mahamotti

Moderátor

# Zasláno: 30 Bře 2007 18:07:12


Takže Creatine Ethyl Ester - Dymatize

Anglicky: Take one serving (4caplets) with 12-16 oz of water 30 minutes to one hour prior to trainig session. Continue water consuption thoughout the workout. Add an additional one serving and 12-16oz of water immediately after sesion for increased effectiveness.

Dymatize CEE take creatie supplementation to the next level by utilizing ethyl ester technology. Dymatize´s esterified creatine can lead to optimal absorption, less bloat and minimal water retention.

Česky: PR kecy o skvělé ceně a 40x vyšší vstřebatelnosti (ehm, to by odpovídalo 120g dávce klasického kreatinu ).
Dávkování: dvě kapsle denně hodinu před tréninkem a zapijte velkým množstvím vody. (nic víc tam nepíšou )

Já to hodlám zkusit - pozdává se mi to víc než kre-alkalin a hlavně... klasický monohydrát mi nefunguje, tohle by mohlo...

Phoenix

Člen

# Zasláno: 30 Bře 2007 19:12:27


Mahamotti
pak dej vědět jak si dopad.

Mahamotti

Moderátor

# Zasláno: 30 Bře 2007 19:22:27


Phoenix
doufám, že se mi povede udržet životosprávu a bude z toho článeček ;-)

jen přemýšlím, jak udělat to dávkování.. totiž.. v tom origoš návodu se fakt nepíše o nabíjení kreatinem v netréninkových dnech...

Rall

Moderátor

# Zasláno: 30 Bře 2007 20:17:23


Mahamotti
Já jsem si teď objednal KEE (od 4fitness), a v pondělí jsem s ním začal. Nad tím dávkováním jsem taky přemýšlel, a třeba na různých e-shopech jsem mi zdají ty návody dost divné - v těch několika kapslích, o kterých mluví na den, je tak kolem 2g, a nezdá se mi, že by ta využitelnost oproti klasickému kreatinu byla o tolik vyšší.
Takže to pojedu tak, že postupně budu zvyšovat dávky, a uvidíme no... Ono zázraky se od toho asi čekat nedají.
Jinak jak plánuješ dávkování ty?
Kdyžtak pak napiš, jestli ti zabírá.

Rall

Moderátor

# Zasláno: 30 Bře 2007 20:19:47


Mahamotti
Já jsem si teď objednal KEE (od 4fitness), a v pondělí jsem s ním začal. Nad tím dávkováním jsem taky přemýšlel, a třeba na různých e-shopech jsem mi zdají ty návody dost divné - v těch několika kapslích, o kterých mluví na den, je tak kolem 2g, a nezdá se mi, že by ta využitelnost oproti klasickému kreatinu byla o tolik vyšší.
Takže to pojedu tak, že postupně budu zvyšovat dávky, a uvidíme no... Ono zázraky se od toho asi čekat nedají.
Jinak jak plánuješ dávkování ty?
Kdyžtak pak napiš, jestli ti zabírá.

Mahamotti

Moderátor

# Zasláno: 30 Bře 2007 20:29:26


Rall
já s tím začnu až za týden - po pauze mezi I a II fází ramborutine, uvažuju o 3g před, 1,5g po a 2,25 v netréninkový den... ale zatím fakt nevím...

Martin

Administrátor

# Zasláno: 11 Dub 2007 15:09:48


Tak při sběru informací o Kreatin esterujen samé bláboly:

kreatin ester

Creatine Ethyl Ester zajišťuje až 40krát větší účinnost a absorbovatelnost než jaká je u běžného kreatinu! Co je to kreatin E2? Kreatin E2 obsahuje kreatinový ethyl-ester Hcl, tzn. kreatin monohydrát doplněný o ester. Estery jsou organické sloučeniny, které vznikají v procesu esterifikace – což je reakce kyseliny karboxylové s alkoholy.

Kre-alkalyn je směs látek, ethyl ester kreatinu je jednoduchá látka. Oba přípravky mají za cíl zabránit přeměně kreatinu na kreatinin, což je látka z hlediska dodávky energie svalům neúčinná.
Kre-alkalyn to dělá tak, že mění pH v žaludku k vyšším hodnotám, kdy degradační proces neběží takovou rychlostí (pH způsob vyjadřování koncetrace kyselin, čím je hodnota nižší tím je kyselina koncetrovanější). Podobný princip je používán při léčbě pálení žáhy, což je ve své podstatě nemoc projevující se překyselením žaludku. Takovám léčivem se neutralizuje přebytečná kyselina. Princip fungování kre-alkalynu je tedy ve své podstatě podobný a vyzkoušený. Jaké jsou však praktické dopady. Léčiva na pálení žáhy vrací pH v žaludku z velmi nízkých hodnot k normálu, což je cca pH1 –1,5. Kre-alkalyn však dělá pravý opak ve snaze ochránit kreatin. PH silně zvyšuje a to až k hodnotě okolo 10, čímž byť jen chvilkově vytváří pH pro žaludek zcela nepřirozené , důsledek čehož může být dočasné zastavení trávicího procesu. Další problém je v tom, že léčiva překyseleného žaludku využívají účinku látek jen velmi mírně alkalických, dost často jsou to sloučeniny hliníku. V Kre-alkalynu se však používá uhličitan sodný (soda, v originálu US patentu 6399661soda ash) což je látka se kterou se dají dosáhnout změny pH podstatně pronikavější. Rizikovost Kre-alkalynu lze spatřovat v tom, že pH ve zdravém žaludku by se mělo pohybovat v rozmezí pH od 1 (hladový) do pH 3,5 (sytý) a Kre-alkalyn ho však může posunout až k 10, což je zcela nepřirozené. Pokud se skutečně vyrábí tablety tak, jak jsou popsány v patentu lze tohoto účinku dosáhnout i s jednou tabletou.
Ethyl ester kreatinu řeší problém degradace na kreatinin jiným způsobem . Esterifikací je zablokována ta část molekuly kreatinu která je citlivá na degradační reakce. Ester takto umožňuje „přežít“ kreatinu v silně agresivním prostředí žaludku. Po té co esterifikovaný kreatin postoupí do tenkého střeva začne se vstřebávat střevní stěnou do krevního oběhu. V krvi je celá řada enzymů (esteráz), které ester kreatinu rozštěpí na ethanol a kreatin, který je pak spotřebován svaly.
Je tedy zřejmé, že esterifikace je zjevně „chytřejší“ metodou ochrany a rozhodně to není pro žaludek takový nápor jako Kre-alkalyn. Esterifikace kreatinu však významně mění jeho rozpustnost v tělních tekutinách ( krev, žaludeční štávy, střevní obsah) a není zcela jisté, že jeho putování organismem je zcela shodné s prostým kreatinem . Příčinou pak mohou být zcela nepředvídatelné reakce a nebo taky ukládání do nesvalových tkání (tuk aj.).
Uzavřel bych to tak, že kre-alkalyn funguje dosti průhledně, ale ve vztahu k žaludku asi dost drsně. Ester je sice lepší, ale jen proto, že se toho o něm tolik neví. V odborné lékařské literatuře nelze najít téměř nic na toto téma (datová báze Medline).
Faktem však je, že tyto přípravky pokud se užívají rozumně zřejmě umožňují snížit příjem kreatinu, tím že ho chrání před degradací, při zachování stejného efektu.
Nějaké lepší zdroje ??? Dejte tip

Martin

Administrátor

# Zasláno: 17 Dub 2007 15:59:16


Kreatin ester - Tak jsem z toho udělal článeček http://www.f-sport.cz/print.php?id=445

a hned jsem zaktualizoval i kreatin alkalyne
http://www.f-sport.cz/print.php?id=436

Mahamotti

Moderátor

# Zasláno: 10 Kvě 2007 10:37:14 ° Změnil/a: Mahamotti


Osobní zkušenost (Martine, jestli se ti to hodí, tak to šoupni k článku na mainwebu )

Jsem z těch "šťastlivců", na které klasický kreatin monohydrát nepůsobí. Člověk si říká, když objem, tak objem: 400-500S,200-300B, tuky 50-100, prostě jak se zadaří. K tomu 6-8 litránků vody a monohydrát v dávkování 10g+ s haldou glukopuru, žádný kofein ani thein, žádný alkohol.. a prostě nic. Po druhém planém pokusu - tentokrát v kombinaci s taurinem jsem si řekl, že to už stačilo a zkusíme něco pokrokového. A tak jsem byl postaven před volbu kre-alkalyn nebo kreatin-ethyl-ester. Na základě různých doporučení na fórech jsem si vybral CEE.

Zakoupená pixla Kreatin-ethyl-esteru od Dymatize mě (po známosti) včetně poštovného přišla na tisícovku - 240 tablet po 750mg, podle českého návodu brát 2kapsle denně, podle originálu 4 před a 4 po tréninku. Takže jsem nasadil dávkování 4 hodinku před, 4 okamžitě po, v den volna 2 kousky a opět žádný kofein, veľa vody, tuny jedla (yogurt Rajo, tuňák, kakao a škorica - tajné zbraně jednoho nejmenovaného slovenského přispivatele - jsem ale vynechal). I přes nedokonalé načasování potravin a ne zcela ideální odpočinek (nárazová práce, více radosti ze života) a občasné zařazení aerobky se dlouho stagnující tělo konečně zase rozjelo. Po 14ti dnech s CEE a tréninkem RR-II poskočily paže o centimetr, nohy o 2 a hrudník taky o 2 kousky. Spolu s tím lehce roste síla. Jen jednu věc zcela nechápu.. Podle výrobce "CEE prevents bloating" - tedy je omezeno zadržování vody, což byla věc na základě které kreatin vlastně funguje. Nevím tedy jak je to možné, ale kupodivu CEE opravdu funguje i na člověku, kterému monohydrát nefakčí - jen se nesmíte bát vysoké ceny a prostě dát tam pořádné dávkování.

Cítil jsem ještě dost potenciálu k růstu - jak při cvičení tak při následně plánované týdenní pauze, jenže co čert nechtěl - dostihla mě angina. Po 3 letech bez nemoci, když už jsem začínal věřit, že se mi každá nemoc zdaleka vyhne. To je hned - ucpaný nos, nateklé mandle, potíže s polykáním, nechuť k jídlu (takže jsem rád když do sebe natlačím cca 250-300S a něco přes 150B).. A tak místo očekávaných výsledků v podobě více než dvou čísel všude, jsem rád, že se mi daří zachránit aspoň část z toho co jsem nabral. Každopádně, těm kterým klasický monohydrát nejede můžu CEE jen doporučit.Martin

Administrátor

# Zasláno: 10 Kvě 2007 10:50:49


Mahamotti
super
škodá te angíny

Mahamotti

Moderátor

# Zasláno: 10 Kvě 2007 10:53:44


no jo no... konečně sem mohl mít i nějaké ruce.. a zase nic, ale jednou to tam bylo, tak to zase dosroste

Martin

Administrátor

# Zasláno: 10 Kvě 2007 11:07:30


už je to tam
kreatin ethyl ester - http://www.f-sport.cz/print.php?id=445

Mahamotti

Moderátor

# Zasláno: 10 Kvě 2007 12:09:35


Martin
vidím, že se ti ta fotečka zalíbila tak, žes ji nacpal i do eshopu

..je sice trošku tmavá, ale je to moje dílko

Martin

Administrátor

# Zasláno: 11 Kvě 2007 13:03:44


Mahamotti
šikovnej chlapec na firemním webu nic nemaj a já to ještě nejed

pcrmartin

Člen

# Zasláno: 15 Kvě 2007 17:08:49


tak sem vyzkousel alkalyn. nechapu kde se berou ty reci o jeho predrazeni apod.. 120 tablet za 700.. pri dvou tabletach denne bez treninku a dalsich dvou v den treninku neco pres 40 dni.. ve vysledku to teda vyjde daleko levnejc nez kreatin.. bez nejakejch nesmyslu jako nasycovaci faze, + ta krasne jednoducha aplikace, zadny rozmichavani se sachrama nic takovyho, proste zdlabnout dve tabletky.. navic kreatin mi taky zabiral nicmene muzu rict ze i co do vysledku jsem s timhle spokojenej vic.. mozna tak o 10% vetsi narust sily oproti monohydratu ? to ke zkusenostem. pro upresneni scifit.

nicmene chci se zeptat jak je na tom ester. koukam ze cenove je to v podstate stejny.. nema nekdo porovnani ? nezajma me zadna teorie ale praxe.. udajne by mel mit ester jeste 4x vetsi vyuzitelnost nez alkalyn, tedy by mel bejt lepsi.. s timhle jsem spokojenej, nechci jit naslepo do esteru.. tak kdyby nekdo mel zkusenosti..

Phoenix

Člen

# Zasláno: 15 Kvě 2007 18:11:44


takže dva základní poznatky:
1.) krealkalyn - trochu účinější, nebo aspoň dejme tomu rovnocená věcička jako klasickej kreáč. Těm kterejm fachá normální kreatin, to zabírá pěkně. těm kterejm nezabírá monohydrát nezabírá ani krealkalyn

2.)CEE - taky dost vychvalovaná věcička a navíc první zpráva o tom, že zabírá i na ty který patři mezi 20% kterejm je klasickej kreatin k hovnu.

Přemejšlim, jestli se obětovat a potvrdit to nebo vyvrátit na sobě. Mě teda taky kreatin, řekl bych nic nedal. i když se obětoval veškerej kofein (coly,kafe, čaje), vzorně cukroval každou dávku glukopurem. Zkoušel sem konstatní dávky, cykly, menší dávky i mega dávky (asi 40g denně) a to všechno při dobrym jídelníčku a nic.

Rall

Moderátor

# Zasláno: 15 Kvě 2007 19:20:44


Ta mě nezabírá ani normální kreatin, ani CEE, a to jsem ho bral tak 15-20g denně, výsledky, který by šli připsat kreatinu, nulový.

Phoenix

Člen

# Zasláno: 15 Kvě 2007 23:55:10


Rall
aha,tak to se do toho nepohrnu. Ono je těžký hledat o tom seriózní info z praxe, těch lidí, který to vyzkouší, víš o nich,že jim klasika nefachá a poreferujou o tom je málo.
Takže the best way je to vyzkoušet sám, ale vyhazovat peníze se mi nechce. Nekupuju už ani proteiny, raději si koupim pořádnej flákot masa někde v restauraci, bílkovin do sebe dostanu i tak dost, takže pro mě zbytečný.
A ostatní věci pro mě nemaj význam, tohle mě zajímalo, ale je to investice do nejistoty.

Rambo

Člen

# Zasláno: 16 Kvě 2007 01:25:37


Mahamotti
...je to zvláštní,ale tohle byl můj celoživotní problém..jakmile jsem začal nabírat,okamžitě angína...vždy tak po 2-3kg...přisuzuju to vyčerpání organismu,oslabení imunity v důsledku soustředění se na růst....nevím...

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!