Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Doplňky výživy - konkrétní látky / Vápník a redukce váhy
Autor Zpráva
ursus

Člen

# Zasláno: 15 Dub 2007 18:44:03


Něco málo k VÁPNÍKU - Jaký je mechanismus působení vápníku při redukci váhy?-Jde o hormonální souvislost-pokud má tělo nedostatek vápníku(ze stravy,při vysokobílkové dietě) tvoří se hormon CALCITRIOL aby se v těle zadrželo více vápníku,ale současně calcitriol stimuluje tvorbu a ukládání tuku a zpomaluje jeho štěpení a odbourávání.Pokud však přidáme do stravy suplementační vápník,vliv calcitriolu se zruší.Vápník také zvyšuje termogenezi,která buňkám umožní spalovat více energie.K absorbci Ca pomáha nejen vit.D ale i HOŘČÍK ( a fyzická aktivita nejlépe posilování)

bebe

Člen

# Zasláno: 15 Dub 2007 20:37:40


Jo, nekde vedci delali pruzkum, jak to tak vetsinou chodi, a dokazali, ze lidi s vyssimi prijmy vapniku dokazou lepe zmobilizovat ulozeny tuk jako zdroj energie a soucasne se jim tuk hure uklada. Je tezky prokazat, jak vysoka davka vapniku by mela byt podavana, zde plati spis cim vice, tim lepe, pricemz se uprednostnuje vapnik ne jako suplement, nybrz jako jedna ze slozek potravy. Podstatnym faktem je i biologicka hodnota nebo jak bych to mela nazvat, proste kolik z uvedeneho se efektivne stravi. Priklad se uvadi treba u spenatu, ktery je hodne bohaty na vapnik, ale absorbovatelnost travicim traktem je dost nizka. Nejbohatsim zdrojem vapniku tedy zustavaji mlecne produkty (plus syrovatkovy isolaty), i u nich se vstreba z celkoveho obsahu calcia pouhych 20-35%.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 16 Dub 2007 16:07:50


ursus
má tělo nedostatek vápníku(ze stravy,při vysokobílkové dietě) to jako, že jíš hodně mléčných výrobků a proto máš malo vápníků ?


CALCITRIOL není hormón, je to forma vitamínu D a souvisí to jen se vstřebáváním vápníku. Vstřebavání vápníků nesouvisí s nějakými šamanskými tanci ale s množství vitamínu D je to prosté, pokud nepotřebujete oblbnout lidi a okrást je.

Vápnikem se LZE předávkovat a to zejména Calcitriolem

první symptomy obsahuji (přeložte si sami, spěchám): nausea, vomiting, constipation, anorexia, apathy, headache, thirst, sweating, and/or polyuria).
Compared to other vitamin D compounds in clinical use (cholecalciferol, ergocalciferol), calcitriol has a higher risk of inducing hypercalcaemia.

Papkejte tedy dále doopravdické mléčné výrobky jako jsou třeba produkty Hollandia ať máte zdravé kosti a to zejména ženy. Vliv vápniku na hubnutí je stejný jako vliv každého jiného minerálu či vitamínu = v praxi ve zdravém těle a při zdravé stravě žádný !


tady pár odkazu co je to Calcitriol:
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/druginfo/medmaster/a682335.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Calcitriol

a doufám, že tu nebude brzo podobný článeček o vápniku
http://www.f-sport.cz/bb/index.php?action=vthread&forum=9&topic=2856

Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!