Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Doplňky výživy - výrobci a konkrétní výrobky / Vita-Whey Isolate Protein
Autor Zpráva
lenkaa

Člen

# Zasláno: 20 Říj 2011 13:52:22


Ahoj,
zajímal by mě váš názor na tenhle produkt.
http://www.supremegreens.com/Vita-Whey_ProteinSahke-Isolate_Protein_%2 0Supreme%20Greens A chci se zeptat jestli něco takového se dá sehnat i tady v ČR?? sama jsem hledala hodiny ale marně.. Všude jinde jsou nějaké přídavky a sacharidy a tuky..
Díky za odpovědi

Martin

Administrátor

# Zasláno: 21 Říj 2011 13:42:03


lenkaa
je to sušená syrovátka, tu maji běžně v Tescu za zlomek ceny. Akorát, že je to dobré tak akorat na vaření. Pít se to nedá, protože je to hořké a hnusné. Navíc to nejde strávit, takže ti z toho bude blbě.

Proto to normální a slušné firmy první vyčistí a natráví a následně ochutí aby se to dalo pít

Uvědom si, že v prvé řadě vůbec žádný protein brát nemusíš - je to lepší než kupovat takové nesmysly.
A pokud máš strach z ochucovadel, tak si kup tabletované aminokyseliny. Je to vyčištěna a důkladně natrávena bílkovina (třeba syrovátka) a následně je tabletována, takže se nemusi dochucovat. V tabletě nejde poznat jak je to hnusné.

Ale můžu tě uklidnit, že jedno nadechnuti na cestě nebo u chemičky nebo šáhnuti na kliku či mobil vystaví tvé tělo Xnásobně horším věcem než je nějaké sladidlo ...

lenkaa

Člen

# Zasláno: 21 Říj 2011 17:16:40


No jo, ale sušená syrovátka mají kolem 72g sacharidů ! ... a já se právě snažím najít nějaký protein úplně bez..

Marek

Moderátor

# Zasláno: 21 Říj 2011 19:10:41 ° Změnil/a: Marek


lenkaa
To určitě nemají (teda syrovátka jo, proteiňáky ne), podívej se do eshopu, i ten úplně nejnižší proteiňák má pod 50g sacharidů a když sáhneš po nějakém 80%, máš jich tam jen 20g/100g, navíc těžko budeš polykat 100g najednou, dáš si třeba 30g prášku což je 24g bílkovin a jen 6g sacharidů ze kterých neztloustneš.
Nebo si kup 90% (třeba TENHLE), tam budeš mít na stejnou dávku 27B a jen 3S, v praxi asi ještě míň.

lenkaa

Člen

# Zasláno: 21 Říj 2011 19:40:58


jj.. blbě jsem to zformulovala, chtěla jsem napsat nějaký zdroj bílkovin bez sacharidů..
Moc díky za tip, a proč si teda vůbec všichni nekupujou ten 90%, když je tam nejvíc bílkovin kvůli kterým se to vyrábí a kupujou si třeba 50%?..
No a jak často vy užíváte ten proteonový prášek??.. Já se snažím zhubnout, ale chci si vypracovat i svaly, ale trenéři v posilovně tvrdili, že proteiny jsou pro mě nevhodný, že je to zbytečný ničení zdraví a že si tělo samo dokáže vytvořit kolik potřebuje.. co si o tom myslíte vy odbornící?
A co pak, když se ty proteinový prášky přestanou jíst a sníží se příjem bílkovin, co se stane s tělem co je třeba zvyklé na větší dávku bílkovin a najednou je přestane dostávat??
dík

Martin

Administrátor

# Zasláno: 24 Říj 2011 10:41:31


lenkaa
protože ten 90tkový bývá běžně dražší,

protože třeba potřebuji i ty sachry do diety - ne každý hubne.


Navíc v 90tce budou ty příchutě a ja měl strach, že ti vadí. Neochucena 90tka by vedla ke zvracení ...

Tělo si protein nevytváří, pokud ti to někdo řekl, tak je idiot. Pokud sníš denně 120g bílkovin ze stravy, tak opravdu protein nepotřebuješ.

Pak si raději kup ty aminokyseliny, ty i zlepšuji regeneraci a produkcí hormónů, takže to bude lepší.

Možná bude úplně nejlepší, když napíšeš jaký je tvůj cíl. Kolik cvičíš a jak tvrdě. A případně pokud máš nějaké omezení, že něco nechceš jíst nebo tak. A já ti navrhnu mix doplňků.

lenkaa

Člen

# Zasláno: 24 Říj 2011 21:26:06


Příchutě mi rozhodně nevadí, spíš bych byla ráda kdyby to mělo aspoň nějakou chuť a v rámci možností to bylo dobré opravdu bych to nechtěla pít na sílu..

Zkoušela jsem si teď vyplňovat takový e-deník na flora.cz kam napíšeš co jsi za den snědl a ono ti to vypočítá KJ, sacharidy, tuky, bílkoviny.. nevím jestli se tomu dá věřit, ale bílkoviny mi za den vychází od 50 - 80 g..

S tím cvičením..se tak nějak pořád rozhoduji co a jak..cvičím aktivně (i s úpravou stravování) tak 2 měsíce a celkem jsem zhubla, ale bojím se o ty svaly, abych nehubla i ty.. Můj cíl je mít vypracovanou pevnou (nejlépe i štíhlou) postavu, aby mi nikde nic nepřekypovalo a nevyčnívalo. chápeš ne? prostě co nejmín tělesného tuku..

Momentálně cvičím 4-5x týdně a to: 1x60min eliptical + nějaký posilování břicha nebo s činkama; 1-2 HIIT podle stránky BodyRock.tv; 1x H.E.A.T.; a 1x TRX nebo kruhový trénink.. Ale teď jsem dostala doporučení abych radši jezdila 3x týdně na elipticalu nebo běhala v posilce na pásu + 2x týdně ty HIIT.. Takže teď jsem docela zmatená a tak nějak nevim co co bys mi dporoučil ty vzhledem k mému cíli? přemýšlela jsem i že bych mohla chodit do posilky na ten pás + posilovat na těch strojích tam když už bych si koupila permici.. ale zas eliptical mám doma zadarmo. a pokud by ti to ještě nevadilo mohl bys mi říct co si myslíč o těch HIIT trénincích?? většinou to zabere kolem 20minut, to je asi málo cvičení na den ne? ale zase jsem po tom většinou fakt mrtvá..

Jinak v těch všech možných přípravcích se vůbec nevyznám takže ti bohužel ani ne,ůžu říct co nechci a co jo.. hlavně aby to bylo v souladu s tím že chci zhubnout a pak tvarovat svaly, aby to nemělo moc vysoký nutriční hodnoty.. někde jsem četla že se proteinový shake pije místo svačiny, někde že je to pouze doplněk takže se podle toho nemusí upravovat jídelníček.. co je pravda?..

Jestli si najdeš čas na odpovědi a neklepne tě z těch všech lamerských otázek tak budu jen ráda. Moc děkuju

Martin

Administrátor

# Zasláno: 25 Říj 2011 11:20:02


lenkaa
na ty detaily si založ deníček,

jako velmi čistý zdroj bílkovin, přitom chutný můžu doporučit

WheyPro Elite 85

A pročti si zde články jak se hubne a tak. Ať neplaveš v tom, co je a co neni možné (např. "brát protein na sílu" je nesmyslná věta).

Marek

Moderátor

# Zasláno: 25 Říj 2011 11:51:46


lenkaa
Jak už psal Martin, čím víc bílkovin na úkor sacharidů, tím dražší a také tím těžší tam dostat nějakou chuť. Cena už pak roste skoro exponenciálně s přibývajícími procenty bílkovin, takže nad 90% to snad ani nemá pro kondiční cvičení smysl.

Pokud dobře jíš, žádný proteiňák nepotřebuješ, to je asi to co mysleli ti tréněři a já bych s tím teda souhlasil. No a pokud přeci jen chceš nějaký proteiny přidat, tak záleží kolik do toho chceš investovat. Myslím si, že ani ze 75% neztloustneš, jak jsem už vše počítal kolik vlastně těch sachrů v jedné dávce přijmeš.

lenkaa

Člen

# Zasláno: 25 Říj 2011 14:31:27


Ale já tu větu: "brát protein na sílu" myslela tak, že bych musela mít zacpanej nos, nedívat se na to jak to bude hnusný a vypít to "nedobrovolně", chápeš?..

I když sním jen 50 - 80 g bílkovin za den, tak myslíš že nepotřebuju ty proteiňáky? Martin psal že bych měla sníst kolem 120g..?

jinak díky za tipy a rady

Marek

Moderátor

# Zasláno: 26 Říj 2011 10:15:35


lenkaa
Nikde tu nevidím tvou váhu, takže těch 120B Martin asi spíš nadhodil jako takovou dostatečnou jistotu. Na 100B denně by neměl být problém to dostat bez proteiňáku a domnívám se, že bys s tim vystačila. Stejně své úsilí dle aktivit směřuješ spíš na vyrýsování nikoli na přibírání svalů, zvlášť pokud budeš jen běhat na pásu nebo na elipticalu.

lenkaa

Člen

# Zasláno: 26 Říj 2011 21:33:46


momentálně vážím 57kg, no a každopádně jsem ten proteiňák nechtěla pít každej den, ale jen ve dny kdy bych posilovala nebo dělala nějakej brutální trénink.. a nebo prostě když nebudu mít možnost za den sníst dostatek bílkovin. Nechci aby se mi místo tuků ztrácely i svaly.. Ale když říkáte že není potřeba tak si pořídím asi jen ty aminokyseliny. Na ty byste měli nějaké doporučení prosíím??

Martin

Administrátor

# Zasláno: 27 Říj 2011 13:56:41


lenkaa
pokud to chceš brát nárazově na doplněni bílkovin, tak si kup ten protein.
Pokud během dne, neustále pro zlepšení regenerace, pak si kup aminokyseliny.
A hlavně si proboha nekupuj nějaké sušené sračky, to je lepší ty bílkoviny nemít ...

Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!