Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Doplňky výživy - výrobci a konkrétní výrobky / Amix Per4max booster - nepovolené látky
Autor Zpráva
Jehla

Člen

# Zasláno: 16 Říj 2014 08:59:49


Dnes jsem se dočetl o zjištění že AMIX Per4max booster obsahuje nepovolené látky a to konkrétně, cituji :

Prostředek obsahoval progesteron v množství 13,8 miligramu na kilogram, přičemž právní předpisy přítomnost tohoto steroidního hormonu v potravinách zakazují. Výrobcem i dodavatelem je společnost Large Life Limited se sídlem v Praze.

Je nějaké oficiální prohlášení od Amixu? Měl jsem tuto značku za jednu z těch poctivějších, ale po tomhle nevím co si mám myslet....

Jehla

Člen

# Zasláno: 16 Říj 2014 09:25:16


Nedalo mi to a hledal jsem dál a našel toto vyjádření

Tyto dva přípravky byly opravdu kontrolovány a bylo u nich zjištěno znečištění v řádu mikrogramů na 1kg účinné látky. Výrobky byly v součinnosti okamžitě staženy z prodeje. Jako prodejce samozřejmě nemáme vůbec žádné možnosti kontroly obsahu, zvláště potom v případech, kdy SZPI udává obsah například progesteronu, který měří špatnou metodou. Ostatně již jsou k dispozici studie a rozbory o obsahu v přírodní látce, tedy zdroji. Stejně tak u tribulusu, kde THC a další látky jsou již obsaženy v přírodní surovině. Nikde v EU kde byly tyto výrobky testovány, nedošlo k nalezení znečištění, pouze v ČR. Ptám se tedy, dělají se rozbory u nás správně? Používají se správné metody?

Martin

Administrátor

# Zasláno: 16 Říj 2014 12:54:48 ° Změnil/a: Martin


Jehla
Je dobře, že se údává i množství nalezené látky. To charakterizuje rozdíl mezi dodáním do suroviny pro lepší účinek a "nalezením".

Takto podrobné testy jsou nesmysl už z té povahy, že tyto výrobky obsahuji rostlinné steroly - zcela bezpečné, přírodní a legální, a ty mají tedy mnoho společných charakteristik.

Pro takto "chycenou" firmu nastává šetření na téma, zda se jedná opravdu o zašpinění na úrovni (v tomto případě) 138:10.000.000 u dodavatele nebo o špatný postup při testech u laboratoří.

Ani jeden výsledek se nedozvíme. První, protože firma potichu změní dodavatele suroviny a nebude riskovat žaloby nebo zhoršené obchodní vztahy a Druhý, protože špatné vztahy s laboratoři si dovolit nemůže.

V ani jednom případě se zde, narozdíl od jiných výsledků, nejedná o vědomé dodání látky, zde by účinnné množství bylo v mg na tabletu (tedy na necelý gram) a to je minimálně 10.000x více.

Jehla

Člen

# Zasláno: 16 Říj 2014 15:05:21


Dík Martine, zhruba tak nějak jsem to množství propočítaval... a přišlo mi to jako zanedbatelné množství.
Zajímal mě však názor někoho sečtělejšího

Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!