Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Osobní deníčky - nabírání svalové hmoty / Václav 28let - Cvičení,nabíraní svalu,strava bez lepku
Autor Zpráva
Vaclav

Člen

# Zasláno: 16 Čen 2015 16:31:21


Ahoj,
chtěl bych začít cvičit ať už doma,v posilovně nebo začít s nějakým sportem. Jenže nevím jak začít, ani jak správně jíst.

Mám bezlepkovou dietu, takže si už tak musím hlídat stravu, ať neobsahuje nic z obilovin. Tudíž bych řekl, že nejím dost plnohodnotně a nemám ani představu, čím například nahradit ranní ovesné kaše či jiné dlouhé sacharidy.

Krom toho beru léky na štítnou žlázu :/ takže má váha je pouhých 51 kg na 165 cm výšky. Má svalová hmota je tak chabá, až je to nehezké . Dle lékařky nemám šanci nabrat tuk, tak chci nabrat alespoň svalovou hmotu.

Jinak dost jezdím na kole, občas si zajdu na brusle nebo zaběhat.

Můžete mi prosím poradit jak poskládat správně bezlepkový jídelníček abych nabral ( jestli to vůbec jde dohromady ) a jak začít s posilováním?


MassBuilder

Člen

# Zasláno: 16 Čen 2015 19:40:47


Vaclav

Ahoj. V první řadě je mi tě teda líto, ale neboj se. Se vším se dá něco dělat . Ještě jsem pak napiš věk a cíl jak by si chtěl vypadat a kolik vážit.
Začneme tou averzí na lepek. Tu ber z té lepší stránky. Rohlíky a chleba jsou sice dobrý, ale do posilování to není zrovna ideální .
Máš opravdu dost možností ikdyž se to nezdá.
Začneme od těch základních. Brambory, rýže. Není třeba se bát že o něco přicházíš pokud cheš posilovat. Hodně lidí co cvičí třeba těstoviny vůbec nejí.
Pak tu sou další možnosti, jako sója, kukuřice (třeba ten polystyrén jak se mu říká. Nemožný mnoštví sacharidů), čočka (udělej si čočkovku, k tomu flák masa, vejce a nemáš co řěšit), fazole (:rofl
Dál jsou tu tuky. Pokud možno tak jen ty zdavé, ale trans se nevyhneš stejně . Sem patří třeba avokádo, ořechy (celkem drahý tento rok, takže pokud má babička na zahradě strom, tak jí ho ober ), pistácie a v podstatě v jakýchkoliv mořských rybách jestli se nepletu.
Pokud se vrátím třeba k tomu chlebu, tak ony jsou i bezlepkový. Jsou to takový ty šroty. Je to teda alespoň pro mě extra hnusný, ale ty živiny...Mají to myslím v Lidlu co vím, ale určo né jen tam. Tu chuť zamaskuješ vrstvou margarýnu a 2. plátky sýra s rajčetem a máš snídani .

Co se týče šítné žlazy, tak i s tou se dá bojovat a není to taková hrůza když víš jak. Koukám že s váhou a výškou si na tom asi jako moje přítelkyně , tak s tím něco uděláme ne?
Osobně znám 3 slečny se štítnou žlázou. Jedna má problém nabrat, druhá shodit a třetí nemá asi s ničím problém . Věř mi že ta co musí nabírat to má lehčí. Jediné co se musela naučit, tak pěkně si roztáhnout žaludek.
Řeknu ti to asi takhle. Pár řádků výš máš vypsané nějáké potraviny, pak k nim dohledat další co můžeš, sestavit trénink, jídelníček a hůrá za svaly
Štítná žláza je sice potvora, ale když půjdeš, zmlátíš středně velký kuře, hodíš ho na plech, vyreješ dva řádky brambor a uvaříš k němu, tak by v tom byl čert aby si nenabral

Ještě pro doplnění. Na kole se snaž jezdit je na rozehřátí před tréninkem, brusle máš asi jako koníček, takže to tak často nebude a neběhej. Zbytečně budeš pálit svaly

Vaclav

Člen

# Zasláno: 16 Čen 2015 20:54:50


Ahoj dík za reakci,doplňuji že je my 28 let a jsem strašně na sladké a smažené jídla.

Je my jasné že to sladké bude muset jít stranu nebo úplně pryč ,ale je třeba u toho jídla dbát na výběr surovin a přípravu ? (jestli mužu jíst třeba smažené hranolky atd.) Nebo jen koukat třeba na tuky,sacharidy a dbát na dostatek bílkovin ? Co se váhy tyče byl bych rád kdybych se dostal aspoň na těch 60 kg pokud to půjde .

Co se ještě toho jídla tyče kolikrát denně bych měl správně jíst ? Vzhledem k tomu že mám blbou práci a dělám na směny tak tomu jídlu moc nedávám někdy se stane že mám třeba jen jedno jídlo za den,teď se snažím pravidelně snídat a obědvat a večer večeřet mezi tím to doplním nějakou maličkostí. Jenže když jsem v práci na ranní začínám už v 6 a pauzu na oběd mám kolem 10 hodiny někdy je to v 10:30 záleží jak mě prostřídají takže dodržovat pro mně přesný jídelní harmonogram je těžké.

To bezlepkové jídlo mám podchycené a chleba si většinou dělám doma takže není tak strašný :-D

Co se kola týče jezdím na horském převážně v terénu a není to pravidelně aspoň ne ty delší trasy,ale pravidelně na něm jezdím do práce a z práce je to sice asi 5 km ale na zahřáti dobré

Jinak s tím cvičením je lepší začít doma ? kliky,dřepy,sedy lehy ? nebo se rovnou vrhnout na posilovnu ? taky mě napadlo vyzkoušet TRX

Martin

Administrátor

# Zasláno: 17 Čen 2015 07:03:45


Vaclav
Jíst bys měl minimálně 5x, většinou to výjde na 6 jídel denně, pokud nechodíš spát v 8 večer.

Jako chlap máš lepší posilovnu, protože potřebuješ větší váhy. Ze začátku se soustřeď na pár základních cviků a jejich techniku:
Zlatá klasika Základy správného tréninku

arnold

Člen

# Zasláno: 17 Čen 2015 07:07:04 ° Změnil/a: arnold


čím například nahradit ranní ovesné kaše či jiné dlouhé sacharidyhttp://www.f-sport.cz/bb/index.php?action=vthread&forum=15&topic=8928


http://www.pohankovymlyn.net/pohankovymlyn/eshop/10-1-Cely-sortiment-S majstrla

Vaclav

Člen

# Zasláno: 17 Čen 2015 14:11:47


Díky moc za reakce mrknu se na to jak se dostanu k PC

MassBuilder

Člen

# Zasláno: 17 Čen 2015 21:33:12


Vaclav

Jak už tu bylo řečeno jíst častěji pokud možno. Jestli máš problém s tím to dodržovat kvůli práci, tak se to dá udělat i jinými způsoby.
Například ráno vstát o 10 minutek dřív a nabouchat do sebe pořádnou a vydatnou snídani. Vyloupej si třeba vlašský oříšky dej si je do sáčku, ten si dej do kapsy a v delších přestávkách si prostě vem hrst a hoď si jí do pusy. Za ty 3 vteřiny tě nikdo nezabije . Vzhledem k vyhlášce ti nemůžou na většině pracovištích zakázat pít. Kup si shaker, nějáký gainer, ten si nasyp do shakeru a pak si to zase v tom delším rozmezí mezi jídly jen zalíj vodou, protřep a val do sebe. O přestávkách pak bouchej pořádné jídlo. Nevím jak to u vás přesně je, ale určitě to něják tak podobně půjde. Chce to jen vynalézavost .
No pokud máš rád sladké a smažené, tak ho jez, ale všeho s mírou a hlavně! Neber to jako jídlo. Nejdřív si sněz svůj denní příjem a pokud bude místo tak do sebe můžeš něco naprat jako bonus vzhledem k tvé váze a štítné žláze. Ale nejdřív to kvalitní. Pak až smažený sračičky. Z hranolek totiž moc svalů neporoste.
60kg z 51? Dej si větší cíl. Nezapomeň, že svaly váží 2x tolik co tuky , tak ať to vypadá.
A ohledně cvičení se vykašli na nějáký cvičení doma jak říká Martin. Jestli se bojíš do posilovny, tak věz, že nabouchaný z nebe nespadl. Každý něják začínal
TRX je na hovno . Potřebuješ nějákou motivaci na začátek a né se nudit na gumičkách
Neznám chlapa co by nechtěl naběhnout hned první posilovnu na bench, no ne?
Určitě se vyfoť, je tu na stránkách na to myslím i návod jak to udělat správně, napiš si k tomu datum, sestav jídelák, sestav trénink, kup suplementy a poctivě spinkej. Úspěch se dostaví

Tereza90

Člen

# Zasláno: 18 Čen 2015 08:23:20 ° Změnil/a: Tereza90


Ahojte Trošku se tu připletu, jsem Vaškova přítelkyně a budu mu pomáhat s jídelníčkem.
Na stránky jsem ho odkázala já. Už jsem tady taky měla deníček, ale na hubnutí. Myslím, že základy stravování mám celkem zmáknutý, ale na hubnutí. Tak nějak nevím jestli u nabírání platí stejná pravidla zdravé stravy a stačí jen navýšit množství? Nebo klidně může tuky atd ve větším množství ( vařit na oleji atd?).

Předpokládám, že platí - ráno nejvíc sachrů, večer nejvíc bílkovin a každé jídlo musí obsahovat bílkoviny i dlouhé sacharidy?
A je nutné u něj nějak dbát na množství ( gramáži ) jídla nebo čím víc sní tím líp?
Na večeři stačí tvaroh nebo ho radši ládovat masem?

Nevím kde začít tak může to vypadat třeba nějak takto?

rýžové chleby ( polystyreny - kolik?), margarín, šunka ( kolik?), eidam
třeba jogurt nebo nějaké ovoce ( nebo platí jako u hubnutí, že ovoce ne?)
rýže, kuřecí prsa přírodně
rýžové chleby s nějakou pomazánkou nebo třeba vajíčkový salát
smaženice, bezlepkový chléb ( nebo rýžové chleby )

Chystám se do něj ládovat i tofu, které mi do teď odmítal Může být? A bezlepkové těstoviny, co vy na to?

Kupujeme tyhle: http://www.zdravapotravina.cz/bezlepkove-testoviny/pasta-d-oro-penne-r igate-baltaxia

Vaclav

Člen

# Zasláno: 18 Čen 2015 18:56:16


60kg z 51? Dej si větší cíl. Nezapomeň, že svaly váží 2x tolik co tuky , tak ať to vypadá.
A ohledně cvičení se vykašli na nějáký cvičení doma jak říká Martin. Jestli se bojíš do posilovny, tak věz, že nabouchaný z nebe nespadl. Každý něják začínal
TRX je na hovno . Potřebuješ nějákou motivaci na začátek a né se nudit na gumičkách
Neznám chlapa co by nechtěl naběhnout hned první posilovnu na bench, no ne?
Určitě se vyfoť, je tu na stránkách na to myslím i návod jak to udělat správně, napiš si k tomu datum, sestav jídelák, sestav trénink, kup suplementy a poctivě spinkej. Úspěch se dostaví


60 kg jsem myslel že to bude už tak přehnané :-D na to jak jsem drobný :-D a šlachovitý a skoro bez tuku.

Se cvičením doma jsem už právě tak trochu začal,ale je to na prd no .
Ty gumičky mě příšly zábavné proto jsem o nich uvažoval

Jidelák mě bude pomáhat dělat právě přítelkyně Terka jak psala niže chce začít taky na sobě pořádně makat . Fotku co nejdřív dodám,teď se snažím vymyslet ten jidelák a posilku už jsem si našel ted tam jen zajít pro permicy . Jo na těch drinkach jsem taky uvažoval nějaka stranka nebo název čí konkrétní drink ktery sehnat ??? vubec o tom nemám páru , a kolikrát do týdne tu posilku navštěvovat ?

Vaclav

Člen

# Zasláno: 18 Čen 2015 19:34:37 ° Změnil/a: Vaclav


Tak tady tedy jsem takový drobný suchar prosím nespadněte ze židle smíchy jak se na to podíváte

http://img16.rajce.idnes.cz/d1602/11/11512/11512482_d99282898d2d32072d b435a9bb3c22f5/images/P6181174.jpg?ver=0

http://img16.rajce.idnes.cz/d1602/11/11512/11512482_d99282898d2d32072d b435a9bb3c22f5/images/P6181180.jpg?ver=0


http://img16.rajce.idnes.cz/d1602/11/11512/11512482_d99282898d2d32072d b435a9bb3c22f5/images/P6181178.jpg?ver=0

Martin

Administrátor

# Zasláno: 19 Čen 2015 08:49:54


Vaclav
normální hubeňour, výhoda je, že nemusíš řešit najednou i tuky i svaly - prostě se do toho naplno opři

MassBuilder

Člen

# Zasláno: 19 Čen 2015 20:19:43


Tereza90

Ahoj. Je hezké, že chceš pomoct příteli .
Tak k otázkám. Množství jídla si musíte vypočítat podle tělesné hmotnosti a taky vzít v úvahu tu štítnou žlázu.
S těmi tuky nebude u Václava problém. Nebude to na něm vidět, ale i tak, nejdřív je samozřejmně lepší do sebe dostat normální stravu a až pak smažák s hrancelma . Ten tolik potřebných živin nedá, ale jestli myslíš třeba usmažit kuře, tak v tom bych určitě problém neviděl.
Ráno sachry a odpoledne bílkoviny nechápu co s tím každý má . Všechno po celý den. Já dávám i ráno bílkoviny a svaly potřebují po tréninku energii pro regeneraci a růst, takže sachry i večer. Samo že čím těžší jídlo (sacharidy) na večer do něj nacpeš, tím hůř se mu bude spát. Což pro růst není dobré
Tu gramáž jsem psal už nahoře, ale určitě bych trénoval s velkým množstvím jídla roztahování žaludku. Jakmile si na to množství žaludek zvykne, tak pro Václava nebude takový problém to do sebe dostat.
Tvaroh, maso je jedno. Jsou to bílkoviny, ale pozor na to kdy to dáváš, aby si mu nedala tvaroh v 9 když jde v 10 spát třeba. To spíš tak v 7 a druhou večeří něco lehčího. Před spaním proteiňák třeba.
U toho jídeláku co si psala je jedno čeho kolik, ale aby to a konci dne dalo potřebné množství živin. Ale pozor. Tělo je schopné najednou strávit jen určité množství živin, tak ať mu neuděláš jedno velké jídlo denně
Tofu ať s klidem odmítá dál. Co se týče živin je k ničemu.
Ty těstoviny super. Ale to teda musí být drahý

Václav

To rozhodně nebude, neboj. Těch 9 kilo ve svalech velikostně pomalu nepoznáš. Nebo jo jako ale prostě to bude vypadat furt moc štíhle
Cvičení doma je na rozjezd pro baby. Ty mazej hned do posilovny a na TRX ani nešahej
Permicu si kup. To tě donutí tam chodit a navštěvuj ji klidně každý den, ale je třeba si udělat trénink tak, aby se ti stíhali regenerovat partie. Tzn když v pondělí pojedeš příklad: nohy, tak je nepojedeš hned úterý a pokud možno ani ve středu .
No co se týče těch suplementů, tak bez těch to nejde. Pokud to s tím myslíš vážně a nechceš to dělat rekreačne (ZBYTEČNĚ!!!), tak jsou potřeba.
Když jsem to říkal přítelkyni, tak tomu furt nevěřila a nechtěla je, tak jsem jí je koupil sám a asi o dva týdny mi poslala jedno video o suplementech a já jen: Vidíš že jsem měl pravdu . Mrkni na to.
https://www.youtube.com/watch?v=oGYiV31myOw
O tom co si koupit rozhodne hlavně tvůj (váš) rozpočet. Ale věř, že když si to koupíš, tak přesně v tu dobu už si ušetřil. Když si přepočítáš kolik by si musel sníst jídla třeba na balení proteinů, nebo takovýho gaineru, tak si s cenou úplně někde jinde. Tím ti samozřejmně neříkám, aby si jedl jen to Navíc třeba bez aminokyselin se absolutně neobejdeš
Já mám třeba tohle teď:
http://www.f-sport.cz/eshop/print.php?id=672
Je tam i dostatek aminokyselin.
No jako takhle. To se musíš mrknout ty a taky mrknout na složení aby tam nebyl lepek
Pak to sem napostuj co by se ti líbilo a dámo něco dohromady

Vaclav

Člen

# Zasláno: 20 Čen 2015 10:28:17


MassBuilder
To roztahování trénuji už teď sice ještě ne s takovým hodnotným jídlem jak bych měl ale připravuju si žaludek

Díky za to video aspon jsem trošku v obraze ted si jen vybrat tu správnou věc. Ten jídelníček budu mít sestaveny během příštího týdne, tak ho sem potom vložím.

Teď si jdu proštudovat nějake ty cviky s posilovny ať tam nevejram jak výr jak tam příjdu .

Ty těstoviny zas tak moc drahé nejsou stojí cca 50 kč ale co se dá dělat

Jdu študovat ty suplementy ať mužem něco vybrat

Vaclav

Člen

# Zasláno: 20 Čen 2015 13:09:03 ° Změnil/a: Vaclav


Tak jsem koukal na ty suplementy a vybral jsem tyhle.

http://www.f-sport.cz/eshop/print.php?id=1847 proteinovy vypada dobře a neobsahuje lepekhttp://www.f-sport.cz/eshop/print.php?id=1531 gainer jenže u toho si nejsem jisty tím lepkem pišou že se vyrábí v zavodě kde se i lepek zpracovává a na obalu je napsáno že tam je příměs mouky tak nevím tedy ,protože v tom zbytku o pšenici nic psáno není.

http://www.f-sport.cz/eshop/print.php?id=209 u toho žádny lepek nevidím a taky vypadá dobře

MassBuilder

Člen

# Zasláno: 22 Čen 2015 16:35:38


Vaclav

Připravuj, připravuj
Není zač. Hodně lidí suplementy podceňuje, ale hodně je zase přeceňuje
Na to vše časem příjdeš. Včetně těch cviků. Nakonec, není nic jednoduššího, než se zeptat někoho v posilovně kdyby si nevěděl. To víš že každý kdo ví, tak rád poradí . Sám to znám
Proti tvýmu výberu nemám absolutně výhrady. Weider je suprová značka
Jinak jen takový doplnění. Nazpomínej na vitamíny. Ráno si dej C-éčko, odpoledné nějákej multivitamín a před spaním půl hoďky hořčík, nebo ZMA. Normlálně si kup šumáky .
Dřív tu měli super mulťák za pár kaček a měl v podstatě vše co bylo třeba, už tu není bohužel, tak si kup šumák

Tereza90

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2015 07:55:17


MassBuilder:
Pár dotázečků
Není z těch vitamínů jen "drahá moč" ? Na škole nám cpali do hlavy, že nemá cenu papat vitamíny, protože si z toho tělo stejně nic moc nevezme a tělem to jen projde.

A tofu - prý má hodně bílkovin. Je problém když mu ho šoupnu třeba na večeři do vaječiny, nebo mu ho udělám na způsob rizota s rýží a zeleninou? nechat to spíš na svačiny nebo večeři a na oběd mu dát radši flák masa? A pro mě při hubnutí je ideální ne? Trošku změna než se cpát furt kuřetem ( vepřové moc nemusím a hovězí zas tak často nedělám ) ..

A ty suplementy co vybral - jsou vhodné i pro mě při hubnutí? Můžu je taky místo svačin a případně po cvičení nebo se na to mám radši vykašlat?

Martin

Administrátor

# Zasláno: 23 Čen 2015 15:16:26


Tereza90
Tělo si vezme z vitamínu co mu chybí. Kdybys byla věděla co ti chybí, tak ušetříš. Ale, když nevíš co ti chybí, tak právě ten jediný chybějící minerál nebo vitamín tě brzdí.
V praxi je nejlepší to střídat, občas multivitamín, občas ZMA, někdy jen hořčík po tréninku. A samozřejmě mít pestrou stravu (což jde například v tvdé dietě hůř).

Z doplňků pro tebe jen ten protein nebo jiný viz článek Nejlepší protein pro hubnutí

Tereza90

Člen

# Zasláno: 25 Čen 2015 10:14:02


Ahojte,
chci se vrhnout na jídeláky. Dle článku na nabírání mi vychází při Vaškové váze 50 kg, že by měl denně mít 100 B a 150 S. Není to nějak málo? Jak jsem tady kdysi chodila tak mi na hubnutí doporučovali 80 B, 170 S a max 25 tuků. Tak jsem z toho nějak zmatená..

A u něj na tuky není třeba koukat při nabírání? Je nějaká hranice?

arnold

Člen

# Zasláno: 25 Čen 2015 14:00:23


Tereza90

Jaká zmatená?

na kg osobní váhy při nabírání se doporučují přibližné hodnoty které jsou orientační.

B 1.5-2.5g na kg
S 3-5g na kg
T 0.5-1g na kg

Tereza90

Člen

# Zasláno: 25 Čen 2015 14:18:34


Že na hubnutí mám víc sachrů než on..

arnold

Člen

# Zasláno: 25 Čen 2015 14:35:46 ° Změnil/a: arnold


Tak jasně,
na nabírání pokud má 50 kg tak potřebuje ALESPOŇ 200g sachacaridů
bílkovin 100 a víc a tuků taky tak 50 g.

Tereza90

Člen

# Zasláno: 25 Čen 2015 15:07:20


Arnold
Oka, díky já počítala 3 g na kg u sachrů budu se tedy řídit 200 S, 100 B a 50 T. Ukážu mu jak na to a pak už bude bojovat sám

Tereza90

Člen

# Zasláno: 3 Čec 2015 12:52:32


Snídaně
kaše instantní rýžová Nominal 1x kus (100 g) 7/80 /2

Dopolední svačina
Hollandia jogurt selský jahodový 200 g 5,8/25,6/ 6,4
chlebíčky rýžové Racio 3x plátek (7 g) 1,68 /17,409/ 0,231

Oběd
parboiled rýže vařená 200g 5,2/52/0
kuřecí čína 1x 200g 28,4/6,6/4,8

Odpolední svačina
chléb bezlepkový 2x silný krajíc (70 g) 0,98 /124,74/ 0,84
salám Vysočina 50 g 9,55 /1/19,75
Perla Máslová příchuť se špetkou soli 2x porce (10 g) 0/0,2/7,8

Večeře
Olomoucké tvarůžky 100 g 29/1/0,6
chléb bezlepkový 2x silný krajíc (70 g) 0,98 /124,74/0,84

Druhá večere
tvaroh polotučný průměr 100 g 10/4,5/3,8
chlebíčky rýžové Racio 3x plátek (7 g) 1,68 /17,409/0,231

Celkem: 11 304 kJ 100/455/47

Vím, ta vysočina tam asi není nejlepší že? Ale sníst se ta šiška co tam je musí..

Jinak sachry u něj asi tak hodně vysoké nevadí ne? Aspoň se vypase trošku

Martin

Administrátor

# Zasláno: 7 Čec 2015 10:10:15


Tereza90
Než rýže jsou na snídani lepší ovesné vločky.

Dopoledne si dej spíše opravdické pečivo a dexi a pod. si nech na odpoledne a večer.

Salámy vyměň za šunku, tam je jen čisté maso.

Strategie "dojíst se to musí" je sebevražedná ...

Tereza90

Člen

# Zasláno: 7 Čec 2015 13:45:17


On si moc vybírat nemůže - viz výše má bezlepkovou dietu. Takže může na snídaně max ty jejich bezlepkové instantní kašičky a rýžové chleby jsou taky základem jeho jídelníčku.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 7 Čec 2015 14:54:24


Tereza90
ajo, jsem si to neuvědomil

MassBuilder

Člen

# Zasláno: 7 Čec 2015 16:40:24


Tereza90

Super. Hodně dobře složený jídelák pro Václava. Ty sálámy střídejte když už. I ta šunka omrzí. Vídím to u kamaráda Tvarúžky sem tam nahradit třeba romadůrem a podobně. Hlavně tam nevidím nikde třeba papriku, rajčátko k chlebíku se salámem pěkně. Ať je to pestrý a třeba těch 15 minut po cvičení ať do sebe navalí nějáký ovoce. Oříšky avokádo rybičky = zdravé tuky . Jen taková rada, jinak to je moc pěkný asi 3K kcal je dobrý
Těch sacharidů si se nebála a udělala si správně podle mě.
Akorát jedna drobnůstka. Nikde jsem si tam nevšim ani jedné dávky toho gaineru co si Václav vybral . To se taky počítá

Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!