Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Fitness témata / Somatotypy ektomorf - mezomorf - endomorf
Autor Zpráva
Strongmind

Člen

# Zasláno: 25 Bře 2015 16:56:27


Zdarec,

hodně lidi řeší somatotypy - ektomorf, mezomorf a endomorf

Všiml jsem si, že jak někdo pošle, ukáže fotku a je hubenějšího zaměření, hned se vytasí nějaký profík s větou - jasný ektomorf.

Chci jen říct, že když mezomorf nebo endomorf nebude žrát a bude hrát online hry tak nejspíš nebude tlustý ani přirozeně svalnatý. Tělo spalí svaly i tuky a je uplně fuk jaký typ kdo je.

myslím, že by se lidé, co radí měli zabývat co váze taky předchází.. pak je možný, co nejlépe poradit, protože opravdu neznamená, že někdo hubený musí být ektomorf, spíš si myslím, že většina "ektomorfů" ektomorfové nejsou, prostě jen málo jí a moc běhaj...

Martin

Administrátor

# Zasláno: 26 Bře 2015 12:02:35 ° Změnil/a: Martin


Strongmind
No něco je na té teorii, ale máš pravdu, že to není žádná překážka k formování postavy, mnohem častěji je to jen výmluva. A tak je každý do svatby ektomorf a od svatby endomorf

Strongmind

Člen

# Zasláno: 26 Bře 2015 17:42:31


Martin
Hlavně.. dejme tomu, že se tu najde třeba nějaký hubený mezomorf.. ukáže fotku, někdo mu nakuká, že je ukázkovej ektomorf, dotyčný si pročte na google články, který řeknou jak je to složitý, těžký, že to nejspíš ani nepůjde..

a co dotyčný udělá? radši s tím hned sekne, přitom má třeba výborný dispozice, kdyby srovnal stravu..

Prostě.. tohle věčný omílání somatotypů je zlo, ještě k tomu je to rozdělený strašně primitivně.. je tam spousta mezistupňů.

MassBuilder

Člen

# Zasláno: 26 Bře 2015 18:32:53


Jak říká Martin, je to jen výmluva. Většina lidí končí, protože jsou líní se zeptat, nebo si o fitness přečíst. Pak to dopadá tak, že borec zamnou v posilovně příjde, že jede objem a že výhoda je to, že může žrát vše . Můžeš kámo, ale všichni víme jak to dopadne pane McDonnald. Další co je čtvrtinovej jako já ,,zvedá´´ o polovinu víc než já . A mám spoustu dalších příběhů a ještě nesmyslnějších . Dost často s dovolením cituji martinovu větu. ,,Je lepší se ptát, než s velkým nadšením dělat velké chyby´´. Je to vše o LENOSTI a VŮLI!!!
A pardon že to řeknu tak tvrdě, ale pokud někdo nemá vůli a sekne s tím dřív než pomalu začne, tak si podle mě nezaslouží dar síly a krásy. Jak poeticky řečeno

kingie

Člen

# Zasláno: 29 Bře 2015 13:40:16


Tak ono v tomhle vyzkumu ani neslo o separovane skatulkovani, ale o prolinani vsech tri typu v urcitem pomeru.
A zaroven, taky neslo o to, ze by to melo byt "na vecne casy a nikdy jinak". Pouze o to, ze statisticky vyplyva, ze pro specializovane cinnosti je pomer vlastnosti tech tri typu vhodne upravit do konkretni casti spektra.
S velkym usilim na nejakou vrcholovou uroven s nevhodnym mixem somatotypu se dostat jde, jen je nepravdepodobne, ze to prekona jine na vrcholove urovni s vhodnejsim mixem.

Sam jsem byl dycky pavoukovec, co uvadel v uzas netrenovane gorilaky Ale to jen proto, ze sem se naucil jak zatez rozkladat a balancovat. Vzdycky je kam se pohnout, tak, aby vase nevyhoda byla kompenzovana a mohli jste pracovat s vasi vyhodou.

Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!