Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Fitness témata / Sarkopenie - ztráta svalové hmoty po čtyřicítce
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
arnold

Člen

# Zasláno: 5 Kvě 2012 16:07:48 ° Změnil/a: arnold


Tohle téma se postupem času bude týkat všech
Od 40 let věku dochází v průměru k 5% ztrátě svalové hmoty za dekádu

Jak z toho ven? Lze to nějak zpomalit?
Zajímavý je názor lékařů na léčbu sarkopenie s použitím anabolických steroidů

MUDr. Dana Hrnčiariková, MUDr. Božena Jurašková, Ph. D., prof. MUDr. Zdeněk Zadák, CSc. 1Klinika gerontologická a metabolická FN Hradec Králové, Subkatedra geriatrie LF UK v Hradci Králové 2Centrum pro vědu a výzkum FN Hradec Králové a LF UK v Hradci Králové

Cituji
Suplementace anabolických hormonů se zdá být možnou strategií léčby a prevence sarkopenie, ale v současné době není ještě tato problematika zcela definitivně uzavřena. Náhrada estrogenů u starých žen nepotvrdila pozitivní efekt na svalovou hmotu. Testosteron může být účinný na zvýšení svalové hmoty, možnosti jeho využití v léčbě sarkopenie jsou předmětem klinického zkoušení. Zatím nejsou uspokojivě definována ani dlouhodobá rizika hormonální substituce.

V souvislosti s podáváním testosteronu se uvádí jeho vliv na zvýšení hematokritu, nárůst hladiny prostatického specifického antigenu (PSA), poruchy lipidogramu, což ve svém důsledku potencuje riziko vzniku syndromu hyperviskozity, koronárního syndromu, rakoviny prostaty a popisována je i náhlá srdeční smrt. Anabolické steroidy (např. nandrolon) je možné použít v indikovaných případech k terapii, je ale nutné předem zvážit možná rizika a kontraindikace jejich podání (hepatopatie, onemocnění prostaty).

Ani profit dlouhodobé suplementace růstového hormonu a IGF-1 není zcela jasně prokazatelný, neboť ve stáří má často náhrada růstového hormonu významné vedlejší projevy (např. gynekomastie, syndrom karpálního tunelu, edémy z retence tekutin a zhoršení artralgií). V neposlední řadě je tato léčba velmi finančně náročná. Vždy je nutné vzít v úvahu, že hormonální suplementace je účinná pouze při současném silovém tréninku a nejprve je potřeba upravit nutriční stav pacienta, dále musíme vzít v úvahu rizika léčby a porovnat je s profitem pro konkrétního pacienta.


kingie

Člen

# Zasláno: 5 Kvě 2012 20:24:55


Má smysl jeste pred timhle nevyhnutnym jevem navysit aktivni hmotu na nadprumernou uroven? Rekneme nad 40%

Protoze v takovem pripade, pokud by ubytek byl fakt prumerny, po sedesatce bych byl na tom byt mohl porad lip jak v puberte.
Ale prijde mi, ze kdyz vidim jak to u drive nadprumerne svalnatych lidi dopada okolo 60, ubytky mi pripadaji dost nadprumerne

Ja osobne ted zamlada jsem schopny litat v rozsahu az 7% nahoru dolu i behem jednoho roku, takze dekada se mi zatim zda jako vecnost a 5% na dekadu jako zanedbatelne.

arnold

Člen

# Zasláno: 6 Kvě 2012 06:57:56


kingie
I tady platí Lamarckův výrok funkce tvoří orgán, když svaly zatěžujeme i ve vysokém věku tak dochází i hypertrofii a navýšení síly,
ale nesmí se s tím dlouho otálet .
Problém je že cca po čtyřiceti letech věku pokud necvičíme dochází k odbourávání rychlých svalových vláken a to definitivně je to nevratný proces, jak o ně jednou přijdeme tak už při posilování pracujeme jenom se zbytkem.
Proto je potřeba nepřestávat cvičit.

http://www.fitnet.cz/index.php?&desktop_back=clanky&action_back=view&i d_back=394&desktop=clanky&action=view&id=427

kingie

Člen

# Zasláno: 6 Kvě 2012 10:36:29


Áha, takze jak to chapu, tak vlastne neni treba pred 40kou resit ani tak objem, jako hlavne tu silu.
Hypertrofie sice zvysuje silu, ale je docela kratkodoba zalezitost, ktera spadne hned jak clovek prestane hodne jist(a to se pri zmenach zdravotniho stavu zkratka stane). Na druhou stranu sila zavisla na poctu vlaken relativne zustava i po zhubnuti.

Rozumim tomu spravne jo?

arnold

Člen

# Zasláno: 6 Kvě 2012 14:36:52


kingie
Tak nějak to je, na udržení rychlých sv. vláken stačí 1x týdně silově např pyramidou cvičit full body a svaly jsou stále v kondici.
Problém je ,ale u lidí kteří do 50 nedělají nic a potom to chtějí dohnat, to nejde ujel jim vlak a hotovo, něco málo sice ještě napraví ,ale žádná hitparáda to už nebude.
Jinak při současnem životní stylu velké části obyvatrel tj. celodenní sezení u PC , ježdění auty,válení u tv apod., rychlá vlákna začinají odcházet už dřív , četl jsem něco o tom že tímto životním stylem dochází k počátku sarcopenie už okolo 30 let.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 7 Kvě 2012 22:43:07


arnold
no, ale asi to nebude tak kritické. Je slavných pár borců co začali cvičit po 50tce a dostali se až na soutěže (že by v tom AS pomohly) ?
A laikovi, zase ke zlepšení zdraví bude zcela stačit i zlepšení formy na 20% maxima

arnold

Člen

# Zasláno: 8 Kvě 2012 07:28:11


Martin
Na začátek cvičení po 50, po celoživotní nečinosti bych moc nespoléhal, to už žádná hitparáda nebude.

arnold

Člen

# Zasláno: 8 Kvě 2012 09:00:58


http://www.novinky.cz/domaci/266933-petina-cechu-ma-dlouhodobe-zdravot ni-obtize.html

WildOrchid

Člen

# Zasláno: 8 Kvě 2012 17:02:24


starsi vzperaci vypadaji furt dobre tedy co se tyce tela a svalu. Mozna po 40 odchazi svaly, ale i tuk, tak jsou ty svaly vice videt. Jen to bricho u chlapu proste roste zevnitr..

arnold

Člen

# Zasláno: 10 Kvě 2012 08:01:56


WildOrchid
Starší vzpěrači cvičí silově a tím pádem sklízí plody ve formě pozitivního účinku silového tréninku, konkrétně vysoká tvorba Testosteronu má pozotivní vliv na tvorbu i udržení saloviny i ve vyšším věku.
Výše uvedené pokusy s aplikací AS má svá rizika a tak cvičení a racionální strava je asi jediný možný způsob .

Jak tedy zvýšit tvorbu testosteronu a přitom nesáhnout na zakázané látky?

Způsob je poměrně jednoduchý! Již samotný silový trénink je faktor, který stimuluje nadměrné vylučování testosteronu jak jsme to mohli pochopit z mnoha, ať už našich či zahraničních studií.
Množství testosteronu, které je vylučovány do organismu je závislé především na druhu pohybu a intenzity zatížení. Trénink, který je krátký a intenzivní má příznivý vliv na vyplavování tohoto hormonu. -Na druhé straně déletrvající trénink převážně silově-vytrvalostního charakteru má přesně opačný vliv (vyplavování se sníží). Tato zjištění jsou rozhodující při přípravě nejen kulturisty, ale i sportovce, kteří se snaží zvýšit podíl aktivní svalové hmoty a proto v domnění "čím déle tím lépe" trápí své tělo vlastně zbytečně.

Lze předpokládat, že hladina krevního testosteronu se dá zvýšit od několika procent až po, což je až neuvěřitelné 210% původní hodnoty.
Hladina krevního testosteronu klesá při vytrvalostním výkonu a proto cvičení metodou kruhového tréninku nebo cvičení na stanovištích nebude zrovna to ideální na nárůst svalové hmoty. Také při aplikování klasického ať už pyramidového nebo objemového tréninku může hladina krevního testosteronu klesnout, zvláště v případech kdy to cvičenec takříkajíc přehání a může si navodit stav přetrénování. Přetrénování samo o sobě není až tak nebezpečné a po pár dnech odpočinku může cvičenec pokračovat v tréninku. Jiná situace je však při funkci testosteronu, který se díky takovému stavu na opětovnou zátěž musí poměrně dlouho přizpůsobovat.


arnold

Člen

# Zasláno: 11 Kvě 2012 06:41:00


Stav naší populace se mi zdá rok od roku horší , včera jsem seděl v autě před Tescem a koukal po lidech, co jsem viděl nebyl nic moc pohled , mladý ženský kdy většina měla pod tričkem tukový nános kolem pasu,občas přetékající přes kalhoty, ,"chlapi" s tenkýma rukama a povislýma ramenama (postava typ lahváč),ale s vytouplým břichem.
Já bych se styděl za takovou postavu i ve svých 48 ,nevím jak tahle generace bude vypadat za 20-30 let
Nejhorší je ,že to není jenom otázka vzhledu ,ale hlavně stavu vnitřních orgánů a pohybového ústrojí.

MichalPM

Člen

# Zasláno: 11 Kvě 2012 07:41:45


arnold
muzes to rikat dokola a dokola a stejne vetsina predevsim holek a zen budou stejne hopsat u nesmyslnych komercnich aktivit, pokud vubec neco..pak se divi ze maj porad velkou prdel..

slunovrat

Člen

# Zasláno: 11 Kvě 2012 08:22:50


arnold
No přesný. Zrovna tyhle pocity mám poslední dobou taky. Koukám po lidech kolem sebe, a pohled na ty mladý ve mně vyvolává přesně tu samou otázku "Proboha, jak tohle bude vypadat za 20 let?". Mně je 46 let a vůbec si nedovedu představit, že bych vypadala takhle příšerně. Nechápu to ani u lidí mého věku, ale u těch mladých, to už vůbec...

Martin

Administrátor

# Zasláno: 11 Kvě 2012 12:53:44


... letos jsem ještě pěknou postavu u mlaďocha/či mlaďošky neviděl ...
Buď podvýživa anebo obezní, případně oboji dohromady.

flink

Člen

# Zasláno: 11 Kvě 2012 15:32:26


arnold
včera jsem seděl v autě před Tescem a koukal po lidech, co jsem viděl nebyl nic moc pohled - mám po dnešním proběhnutí Vaňkovky stejný dojem: snažil jsem se projít bez doteku kolem nějaké dvacítky, která měla na výšku 150, v pase 150 a váhu netipuji, abych se neopakoval a pěkně jsem se zpotil, než se mi to povedlo. Už i ti Vietnamci vypadají jako Budha v nejlepších časech a zakrátko mezi nás zapadnou jako správní knedlíci.

liborius

Člen

# Zasláno: 26 Kvě 2012 20:08:48


dovolil bych si napsat svůj postřeh: někde jsem četl, že v evropské populaci provozuje nějaký silový sport cca 20% lidí. podle mě to odpovídá. Nedá se přece usuzovat z toho, že po Vaňkecu nebo tescu chodí špekáčci s tenkýma rukama nebo obézní holky. Je jasné, že v takových lokalitách se nebudou nacházet zrovna ti aktivnější stejně jako např v hospodě. Apropo já třeba nějaký čas posiluju a tenký ruky mám taky, pže mě bicepstriceps neroste a znám spousu chlapů, kteří posilují jenže mají břicho jak hrom, jsou mohutní akorát v oblečení jelikož mají strach, že kdyby začli hubnout, tak jim zhubnou i svaly...

arnold

Člen

# Zasláno: 27 Kvě 2012 07:36:37


Já to vidím tak celkově na celou populaci, a příčina je tady, další a další ročníky budou čím dál víc zdegenerovaní jedinci.
V poslední době byly publikovány studie, které potvrdily již dlouho očekávaný trend výrazného vzestupu výskytu jednotlivých rizikových faktorů ischemické choroby srdeční v dětské a dorostové populaci, který je již delší dobu patrný v celém světě. Po poměrně příznivé situaci ve výskytu obezity u dětí v ČR došlo během posledních osmnácti let téměř k čtyřnásobnému zvýšení výskytu obezity u třináctiletých dětí a sedmnáctiletých chlapců oproti údajům z roku 1991.

MichalPM

Člen

# Zasláno: 27 Kvě 2012 08:58:28


taky je zvlastni ten posun co se tyce socialniho zarazeni a vztahu vzdelani vuci postave..
driv byl tlustej ten kdo byl ten nejbohatsi, znamenalo to ze se mu proste dobre vede. (nerikam ze musel bejt nejchytrejsi nebo nejvzdelanejsi). Dneska jsou obezni a tlusty spis nizsi socialni vrstvy a min vzdelani obcani. Samozrejme to neplati u kazdyho, ale urcitej vzor se tam najit da..Ten, kdo ma v hlave mozek, proste neji a nekupuje ty hnusny laciny sracky a mysli na to, ze aby mohl byt co nejdyl aktivni, musi neco delat..Zatimco socialne slabsi jedinci neresi nic, zdravi je vubec nezajima, kouri,chlastaj a zerou sracky..Pak vypadaj jako prasata a jejich lecba pak stoji majlant..

arnold

Člen

# Zasláno: 27 Kvě 2012 14:49:11


Je to v hlavě , ninkdo nemusí ,kouřit, chlastat (ale může), zdrava strava se taky dá levně, základ obilné vločky,svačina bílý jogurt 400g za 15kč s trochou třtinového cukru , vejce, apod nikdo nemusí tlačit do hlavy jitrnice, levné salámy apod. to už taky není zadarmo, ale "říkej volovi o sobotě když jde v pátek na porážku"

PEITHO

Člen

# Zasláno: 27 Kvě 2012 14:51:12


dovoluji si vstoupit do diskuze. Obávám se, že spoustě lidí dojde, že by mohli pro své zdraví (spokojenost) udělat více až poté co jim dá tělo pořádné znamení..většinou je to nějaký zdravotní problém. Poté se začnou zajímat co a jak a zase je to jedinec od jedince. Moc bych sem nezatahovala sociální vrstvy..protože tohle vůbec není spojeno s inteligencí..záleží také, kde se vyskytujete a vůbec se mi nezdá nutné používat spojení prasata s lidmi..já si říkám, že je to každého volba, jakou cestou se dá, včetně výchovy a vzorů.

MichalPM

Člen

# Zasláno: 27 Kvě 2012 15:19:15


PEITHO
obavam se, ze na tom musim trvat..na inteligenci hodne zalezi. A at nekdo chce nebo ne, vzdelanejsi nebo aspon inteligentnejsi (o formalni vzdelani fakt nejde) jedinec si spis uvedomi nebezpeci nezdraveho zivotniho stylu a nedopusti, aby az zdravotni potize ho donutily neco se sebou delat, to je proste fakt.Stejne jako je fakt ze vetsina obeznich jsou z nizsich socialnich skupin (taky to neni pravidlo ale staci se koukat kolem). A nezlob se na me, ale 150kg clovek, stojici oprenej o zabradli nemocnice a bafajici cigaro, ktery se prave vratil z vysetreni, pro me je tezko clovekem. Jsem dost tolerantni, ale tyhle lidi odmitam respektovat.

arnold

Člen

# Zasláno: 27 Kvě 2012 15:25:53 ° Změnil/a: arnold


To je celej životní styl, někteří moji známí vrstevníci si nedaji říst , někteří jsou vyloženě obézní, mají vys. tlak , bolí je záda , ale žrát nepřestanou s odůvodněním " co bychom z toho života měli ,když se ani pořádně nenažerem,".Do Egypta jezdí proto že je tam při plné penzi neomezený přístup k pití a jídlu a mají v plánu si dovolenou pořádně "užít"
Cvičit taky nepůjdou diví se že já mám čas a chut' i sílu ještě po práci cvičit,
no a klidně si najdou čas skoro danně zajít do hospody "na jedno"
Abych byl upřímnej tak jsem nějaké přemlouvání už před lety vzdal, at' si každej dělá co chce, někdo si dá říct někdo ne, ted' když tak se někoho zeptám jestli s tím chce něco dělat a při prvním náznaku nevůle okamžitě beru zpátečku, když ne tak ne.


kveta

Moderátor

# Zasláno: 27 Kvě 2012 17:00:47 ° Změnil/a: kveta


arnold
Ježíš, tos nemohl říct, ze me fotis? Bych se aspon usmala

Viz tvůj příspěvek hore: souhlas, nemá cenu nutit ty, co sami nechtějí (a mají svou pravdu)!

Denda

Člen

# Zasláno: 27 Kvě 2012 17:37:12


kveta
Ale tak jako usmála usmála....to by nevadilo....ale co ty plavky Květo!!!!Jako oceňuju, že ti ladí s botičkama.....ale příště zkus tanga

arnold
MichalPM
PEITHO
Myslim, že tohle už jsme tu řešili.....ono je to otázka i rodičů, toho základu který ty lidi mají.....dřív se to tak neřešilo - vesnice- zabíjačky, nebylo tolik "informací" resp. tohle více méně málokdo řešil....to je otázka dnešních 50tníků a výš.....ale horší je, že teď ty informace jsou a těm lidem je to jedno....a co hůř "tahají" do toho i svoje!!!! děti....který samozřejmě milují nade vše, a přitom jim takhle "ubližují"....(snídaně - nic....přeci chudinky nebudeme budit o čtvrt hodiny dříve že!!!- svačina...na tady má 50 a něco si kup...takže vidím u nás děti ráno zástupy v pekárně - a šup koblihy, "pizza" housky, housky se slaninou apod....- no pak oběd -(no jo tak školní jídelna je "nucená" kapitola sama pro sebe) a pak už je vidíte ládovat do sebe chipsy,tuc a zalívají to colou a fantou.....no a k večeři rodiče opět "nestíhají" tákže páreček........

Ale obecně bych řekla, že je to i tom, co nastínil Michal, že on má věci po dně za 1000,- a "sociálně - finančně" slabší ho mají narvaný....jenomže oni to mají taky třeba na týden no.....neřikám, že jíst zdravě je jen pro vyšší střední třídu, ale po pravdě řečeno, ten výdej za jídlo je dražší......(jasně to, že na cigárka,alkohol je vždycky dost je otázka jiná...) - zkrátka je to otázka priorit!
A Peitho má pravdu - lidi se o to začnou zajímat většinou až když nastane nějaký problém!

Jeden čas měl můj manžel taky občas náznaky, že mi řikal, proč jím to co jím, proč dělám to co dělám....podívej támhle ti taky žerou to a to a je jim fajn....a já mu odpovídala.....tak počkej za pár let...počkej až nám a jim bude 50,60...pak srovnávej jak budou vypadat a cítit se oni.....Tak to vzal na milost

PEITHO

Člen

# Zasláno: 27 Kvě 2012 17:47:54


kveta

jsem si tě představila při tvém tréninku

MichalPM
no jo, pravda, některým není pomoc

Zrovna minulý týden jsem řešila v práci, když mi kolegyně povídá, jaké mám štěstí, že nepřibírám a přitom mě vidí stále jíst, to její dcera nic nejí a má slušnou nadváhu. Tak ji říkám ať si upraví stravu, ale na to ona prý nemá čas, je stále v práci, hýbat se taky nemá čas, nakoupit zeleninu taky nemá čas...a ji říkám ona nejí? prý asi ne, kdy by to stihla...a to už jsem se začala smát a říkám, ta by byla tedy první co by v koncentráku byla s nadváhou...takže oni by chtěli být štíhlí, ale nejlepší večer spolknout prášek a ráno modelka

dwidi

Člen

# Zasláno: 27 Kvě 2012 18:55:40


kveta
Qeto .pekný plavky

kingie

Člen

# Zasláno: 27 Kvě 2012 19:02:24 ° Změnil/a: kingie


Nemyslim si ze by to bylo tak, ze mladsi generace uz neni to co byvala. Kdyz se kouknete na jakekoli statistiky, tak ve stravovani v podstate vetsina zemi kopiruje dva milniky - masovou industrializaci, ktera prispeje k vetsi koncentraci lidi ve mestech a tudiz snadnejsi dostupnosti produktu. Sezonni zbozi zacina byt celorocni, maso se ji vic nez jednou tydne, domaci produkty zacinaji bojovat o trh s importovanymi. Vsichni maji vseho(rozumej vychozich surovin) dost a netusi ze jim neco chybi.

A druha faze prichazi s retail sektorem - stavi se superhyperübermultimarkety, v kterych misto jedne police s jogurty prichazi pult o delce sprinterske drahy a v nem sidli hromada barevnych kelimku,vanicek, sklenicek a kyblu. Lidi se reklamou dovidaji ze jsou jedny vhodne kvuli vapniku, dalsi pro deti, dalsi pro imunitu a deti je milujou kvuli samolepkam a barevnym postavickam na obalu. Ze to co pred lety bylo jogurtem nyni uz jogurtem neni nevadi, kvalita je tahounem jen pro malou cast trhu a musime vymyslet produkty pro cely trh a taky neco usetrit at zbyde na reklamu.
Zpracovani vychozich surovin domacnostma klesa, ptze hotove vyrobky jsou na kazdem rohu. Casu neni nazbyt, takze kdo by chtel cist stitky, stejne ta latina tam je nesrozumitelna.

Co tim chci rict - clovek se nezmenil, je to furt stejne pako
Zmenila se nabidka, dostupnost, marketing a proste vsechno co dela trh trhem je nyni daleko ucinnejsi.

Jinak ted uz je trh nasycen a zhorsovani nadvahy uz dal nepokracuje..Schvalne pametnici, vzpomente si, jak oplacane vypadaly maminy za socialismu? Casto ty co potkavam na bazene vypadaji pomalu jak modelky, kterym muzou holky o 10 let mladsi zavidet - zdravy zivotni styl zkratka zacina tahnout, jen lidi musi trochu vyspet, coz u deti trva.
Bohuzel, zdravim se argumentuje i u produktu ktere pro zdravi moc neudelaji - chvili taky trva rozpoznat co je klamava reklama a co bude blizko pravde.

kveta

Moderátor

# Zasláno: 27 Kvě 2012 21:14:56 ° Změnil/a: kveta


dwidi
pekný plavky ... to jsou soutezni jako mivaj holky v kategorii Bikiny.

Jytka

Člen

# Zasláno: 27 Kvě 2012 22:07:32


Bohuzel nekteri lidi se nezmenej,ani kdyz se jim neco vaznejsiho stane - znam nekoho,kdo v necelych 40ti letech po lehkym infarktu,nasledne anginoplastice,uz je to cca 7 let a zmena nula - vazi 90 kg. na vysku cca 160,huli jak fabrika.Zdravou stravu jist nebude,bo mu to nechutna,jiny piti nez Coca colu nepije bo mu to taky nechutna,cvicit nehodla vubec.Zato desne slinta na lidi co prodelali bandaz zaludku a desne prahne po tom samym.Rocne zlucnikovej zachvat co ho na chvili odvede do nemocnice,kde ovsem po 2 dnech co mu odtrne po me chtel abych mu sakra donesla neco poradnyho k jidlu a hlavne aby mel na cigara - no comment Je fakt,ze jeho rodice a sourozenci je kapitola sama pro sebe - zkratim to - snad jeste horsi jak on,ovsem nikde po doktorech nelitaj - ne ze by to neuzili -ale vysokej cholesterol neboli a sedet doma na zadku taky ne,chodit nikam nepotrebujou,tak ani nevadi,ze nikam nedojou.On sam je samozrejme v inv.duchodu,ze........
Jen to vidim,balim tasku do fitka a ty kecy tipu,proc nejim to samy co on,si uz nastesti odpustil,bo vi ,ze to je hazeni hrachu na zed.
No - to jen tak off topic

Jytka

Člen

# Zasláno: 27 Kvě 2012 22:15:07 ° Změnil/a: Jytka


Add deticky - kdyz vidim co do sebe ladujou ti moji - a nedomluvim jim,castecne jo,ale pred kamosema prece nebudou jist echt jogurt a pit vodu.Jo doma uz jim nic jinyho nezbyde,bo to doma nevedu,ale reklama dela svoje - ani jeden nevi proc a co a jak,o ovoci si klasika mysli,ze se po nem hubne,a vubec - pokud se hubne tak se nezere a pokud pohyb tak tipu aerobka.....uuuuaaaaa Osveta nula bodu - max.ta spatna,ty je habakuuuuuk a je pravda,ze driv tohle nebylo - jednoduse proto,ze driv hromada veci byla tak trochu nedostupna,ale treba takovy playstation a pod. neexistovalo,ted - si decka uz venku kolem baraku nehrajou.

Mimochodem sousedovic dcerunka drzi dietu - pytliky z lekarny co se delaj misto jidla,byh vi co v nich je,uz shodila asi 20 kg.,no je ji asi 19,tak to jeste zas takovej snehulak neni,na poznamku co bude jist az pytliky dojdou,aby zas nepribrala,mi bylo receno,ze to neeee,ze to se ji po fazich,kdy ve fazi c.1 se dlabou jen pytliky,ve 2. se zarazuje pomalu strava a ve 3. uz bez pytliku,hmmmm - tak si rikam jestli vi co je to normalni strava.Ovsem drzim uz usta a taky nikomu nic,bo jsem pak za exota a pod.

Nejvic se mi ale libi,ze sousedovi vrta hlavou,ze co jsel zhubla,ze si vahu drzim a jak ze to delam,no zkuste mu neco povidat o B,T,S a o posilovne - to si tuka na ceeeelo
Kadim na ne

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!