Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Jak zhubnout / Jak spočítat kolik kj? Bazalní metabolismus
Autor Zpráva
jow

Člen

# Zasláno: 11 Úno 2015 07:59:02


Ahoj, potřebovala bych poradit s jídelníčkem a BMR. Všude se uvádí, že by se nemělo jít pod bazální. Ten mi podle váhy vychází dle kalkulaček cca 6800kj (při váze 80kg, ale chtěla bych pro začátek 70 to by bylo 6100kj). Někde je uvedeno že při hubnutí k bazálu připočíst cca 1000kj. Cvičím cca měsíc (zatím Jill), cm nějaké ubívají, ale ne moc (váha šla nejdřív o 3kg nahoru, teď jsem -1kg). Na STOBu mám nastaveno 6700kj, 98g B (25%), 53g T (30%) a 177g S (45%). Jsem 4M po 2. porodu. Po prvním porodu to šlo s takovým nastavením pěkně, nyní mě to trochu demotivuje :-/ Vím, svaly váží víc a nemůžu chtít zázraky na počkání, ale..Večer sem tam mám trochu hlad, měla bych kj ještě navýšit? Co jsem tu pročítala, tak mi přijde, že v jídleníčku míváte méně S i T, v jakém % zastoupení to bývá?

Martin

Administrátor

# Zasláno: 11 Úno 2015 08:58:38


jow
kašli na kj
kašli na teoretické cvičení jménem bazální metabolismus
necvič Jill

je na prd, že se všichni ptají pořád na to samé a holt nikdo nedá prachy na širokou propagaci něčeho tak nudného a šedého jako je pravda ...

asi to budu muset dát do nějakého krátkého, ale vystižného článku ...

Lucinka215

Člen

# Zasláno: 11 Úno 2015 08:59:02


jow zkus si založit vlastní deníček .... v každém případě tuky máš dost vysoko ..... hlavně KJ jsou k ničemu .... abys splnila KJ můžeš sníst tabulku čokolády, půl kila bůčku a bude to výživově správně??? Nebude i když KJ jsi splnila

Martin

Administrátor

# Zasláno: 11 Úno 2015 09:52:55 ° Změnil/a: Martin


jow
už jsem to sepsal zde:


Bazalní metabolismus - kj
Výpočtem kj podle bazalního metabolismu se často, spíše vždy, dostanete na divná čísla, která Vám stejně nejsou nic platná. Proč se dočtete v tomto článku.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 11 Úno 2015 09:55:36


jow
a k Jilien. Je to fajn, ale je to jen pár spalených kalorií a zlepšující se fyzička - což není špatné (lepší než nic), ALE ...

Rozdělením tréninku na samostatné intenzivni silové jednotky, třeba 3x týdně 40min a k tomu někdy jindy samostatně nějaká forma aerobky je mnohonásobně účinnější na formování a změnu těla.

A mezi náma i Jilien své formy dosáhla nudným posilováním a díky tomu teď může prodávat cool cvičeníčko

jow

Člen

# Zasláno: 11 Úno 2015 10:09:19


Ok, tak můžete poradit, čeho se teda držet nebo jak postupovat?
Luci, jasně, že nejím bůček K snídani např. kaše (200ml mléka, 35g vloček, trochu semínek, skořice, někdy kousek ovoce (50g), nebo např. dneska "lívanečky" z 50g banánu, 1 vejce, 30g vloček na lžičce oleje a k tomu 100g tvarohu, svačina někdy racio s šunkou/sýrem, jindy jogurt s ovocem (cca 100g) - to jsem se dočetla, že nejlepší není, ale v podstatě mám brzo oběd. Oběd 150g maso, 200g zelenina, 120g brambor, vař. rýže, jáhly, kuskus atd., svačina pečivo s bílkovinou + zelenina, večeře většinou zel. salát s bílkovinou (maso, cottage, jogurt, balkán..) s trochou pečiva. Tuky se snažím nahánět střídáním semínek (dýňová, slunečnicová, kešu, mandle..) + oliv. olej případně řepkový.
S pohybem jsem ráda, že zvládám těch 30min. Mám děti 4M a necelé 3 roky. Kolem nich teda jiak běhám dost, každý den procházka dle počasí alespoň hodinu, jidny celé odpoledne venku (z toho třeba 3km ujdeme).
V jakém % tedy držíte T,B,S?

Martin

Administrátor

# Zasláno: 11 Úno 2015 10:19:40


jow
Dojeď si tu Jilien - je dobré věci dotahovat.
Potom zkus to, co jsem ti napsal, 3x týdně 30minut půjde poznat, 4x týdně je perfektní.
Hodinové procházky jako aerobka stačí, případně můžeš volit těžší terén nebo rychlejší pohyb a je to plnohodnotná aerobka.

To jidlo vypadá docela rozumně, jen napíšu, jako dnes všem - semínek jen málo.

Když si založiš deníček můžeme zjistit odkud kam se chceš posunout a co pro to děláš. Je lehčí se posunout z 90kg na 80kg než z 60kg na super formu 60kg

jow

Člen

# Zasláno: 11 Úno 2015 11:53:11 ° Změnil/a: jow


No, ale v podstatě ono to i posilování je, ne? Někdy k tomu přidávám další cviky na nohy/břicho. Posilování vlastní vahou nestačí? Když jsem četla o Jill, p90x, Bobu Harperu a dalších, tak v podstatě všichni uvádějí, že tyto tréninky (HIIT) jsou dostatečné, že tělo spaluje i během dne, ne jen při samotném cvičení.
Proč ne tuky? Někde jsem narazila na zmíňky, že tuky jsou naopak důležité a je lepší snižovat sacharidy (myslím na stránkách Jehličky). To samé s ovocem - chápu, že má vysoké GI, ale třeba pufovaná rýže má ještě víc (kolem 80). Většinou se i doporučuje kousek denně, tady mi to přijde jako hrozný prohřešek. Nijak nerýpu, jen jsem zmatená z toho, co se člověk dočte a chtěla bych vysvětlení
Je možné mi napsat, kolik bych teda měla jíst T, S, B? Vážím 80kg měřím 170cm, je mi 29let, ale několikrát jsem držela diety a navíc mám něco co ovlivňuje meabolismus a inzulínovou rezistenci (PCOS). Nejde to rozebrat tady? Musím deníček? Prozatím bych chtěla mít 70kg, pokud bych se dostala na 65kg, tak budu max. spokojená. Mě momentálně jde hlavně o jídelníček. Zjistit, co dělám špatně, co bych mohla mít líp.

arnold

Člen

# Zasláno: 11 Úno 2015 14:50:33


Posilování vlastní vahou nestačí?
jow
Nestačí.

Proč ne tuky? Někde jsem narazila na zmíňky, že tuky jsou naopak důležité a je lepší snižovat sacharidy
Může být jeden ze způsobů diety.


To samé s ovocem - chápu, že má vysoké GI
Spíš je problém s fruktozou,která je monosahyrid.
Ovocný cukr blokuje negativní zpětnou vazbu, prostřednictvím které mozek dává najevo, že tělo má již dost energie. Fruktózy se tak lze rychle „přejíst“. Tento cukr se ve větším množství špatně tráví a způsobuje žaludeční potíže.

Fruktóza je naprosto nevhodná při suplementaci kreatinem. Bez inzulinu se kreatin „nezatlačí“ do svalů. Při metabolizaci fruktózy se navíc spotřebovává ATP a mění se na odpadní látky.

Z těchto důvodů se doporučuje fruktóze vyhýbat (pokud se nevyužívá efektu nevylučování inzulinu) a dávat přednost rychleji vstřebatelné glukóze.

ale třeba pufovaná rýže má ještě víc (kolem 80)
Rýže je polysaharid tak se své podstaty se její složitější cukry štěpí rovnoměrně na DI a MONO sacharidy. , které rovnoměrně uvolňují glukózu do krevního oběhu.

jow

Člen

# Zasláno: 11 Úno 2015 19:45:09 ° Změnil/a: jow


Děkuju za vysvětlení.

Nezbednice25

Člen

# Zasláno: 12 Úno 2015 11:37:54


Tahle holka cvičila jen doma Jillian, Boba, atd., tak si udělej obrázek sama.

http://kulturistika.ronnie.cz/c-17952-radikalni-zmena-iii-20-kg-za-7-m esicu.html

jow

Člen

# Zasláno: 12 Úno 2015 13:02:29


Děkuju. Já právě pročítala dost článků o kruhovém tréninku, HIIT a domácím cvičení a výsledky byly vidět. Po prvním porodu byl u mě efekt dobrý (dala jsem dolu 15kg), bohužel po druhém to moc nejde a spíš než pohyb si myslím, že je někde háček v jídelníčku. Ono ani fitko nebo posilovna momentálně není pro mě ani možná - 2 malé děti (3r, 4měsíce), bez hlídání, manžel do večera v práci. Večer většinou spíš odpadnu relaxovat na náročnou noc Dneska mám naspáno 4h (ve 23h se vzbudil mladší, usnul v 0:30 a před pátou byl vzhůru starší a už nezabral). Jindy jsem třeba 5x za noc vzhůru..Tím se nechci vymlouvat, jen že to prostě není uplně snadné s nima skloubit.
Založila jsem si deníček http://www.f-sport.cz/bb/index.php?action=vthread&topic=10087&page=50 tak kdyby měl někdo radu ohledně hladu při úpravě jídelníčku budu ráda.

arnold

Člen

# Zasláno: 12 Úno 2015 15:39:13 ° Změnil/a: arnold


jow

K bazálnímu metabolismu,
je to jednoduché, bazální matabolismus je tím větší čím víc máš aktivní tělesné hmoty v zásadě se jedná o svaly a mozek ,mozek zvětšit neumíme,ale kosterní svaly ano , ale to se týká pouze rychlých glykolytických vláken a ty se zvětšují pouze když zatížíme sval cca na 70% jeho kapacity a to lze jednoduše cvičením s činkami ,jde to i jinak například ,sprinty, kliky apod. to je to cvičení s vlastním tělem ,ale problém je v tom že se můžeš třeba uklikovat a valné svalové hypertofie nedosáhneš a tím ani zvýšení bazálního metabolismu, akorát toho afteburn po cvičení a to je samozřejmě i u cvičení s činkami.
Posilování změníš tvar těla i jeho složení jak na videu říká Martin

https://www.youtube.com/watch?v=MmOC8QM6Xg4

že spálíš tuky a zvětšíš svalovinu.
Nemusíš chodit do posilovny pro začátek si kup pár nakládácich jednoruček a rovnou lavici
https://www.youtube.com/watch?v=5JBrgoljhW8&list=PLL632q11urwBO3tObaK6 DTuEzXZqck0Uj
http://posilovacicviky.info/tag/jednorucky/

jow

Člen

# Zasláno: 12 Úno 2015 16:57:04 ° Změnil/a: jow


Činky doma máme (manžel taky cvičí doma) a na video mrknu večer. Vím, že svalstvo spaluje, ale po pravdě ač jsem momentálně i "zavalená" tukem, tak svalů jsem měla vždy dost (možná vlivem vyšího testosteronu u PCOS) a spíš se za to styděla. Tohle je teda asi hodně subjektivní, ostatním nejspíš budu připadat, kde vidím svaly Takže i když vím, že nikdy nebudu mít jemnější kostru, tak uplně nabírat svalstvo "nechci" (s nějakým nárustem počítám), spíš zpevnit a zhubnout Na fotce jsem po prvním porodu, po cvičení s Jill a měla jsem kolem 74kg
http://joww.rajce.idnes.cz/cviceni (vím, na hubnutí tam toho je stále dost

jow

Člen

# Zasláno: 12 Úno 2015 20:01:05


arnold
Jaký máš názor ty na můj jídelníček popř. co změnit, když mám večer hlad?

Martin

Administrátor

# Zasláno: 13 Úno 2015 08:58:51


jow
obrázek místo tisíce slov:

Jedna z hodně svalnatých kočen, když má málo (ale ne soutěžně málo) tuků a nezatíná

Martin

Administrátor

# Zasláno: 13 Úno 2015 08:59:17


co změnit, když mám večer hlad?
dopolední jídlo

arnold

Člen

# Zasláno: 13 Úno 2015 14:54:34 ° Změnil/a: arnold


Inspirující trénink ,zapojení kardia a posilování v délce půl hodiny 400kcal.

Zajímavé je pozorovat na pravé straně videa měřič ukazující čím je vyšší tepová frekvence tak tím rychleji se pálí kalorie.

https://www.youtube.com/watch?v=bgyebWOm3fY

jow

Člen

# Zasláno: 13 Úno 2015 19:06:54 ° Změnil/a: jow


arnold
Jo, fotka pěkná a moc, ale přidej jí 10cm na šířku přes ramena a to samé přes zadek (širší pánevní kosti) a prostě taková pecka to nebude, ba naopak, bude to až dost :-/ Jako na ZŠ, SŠ a vlastně i VŠ si nepamatuju, že by byla holka, co by měla širší "základ" než já a to když se obalí svalama, tak prostě pěkné není. Jinak k videu - to je jako Jill co cvičím. Vypadá to ale dobře, tak až jí docvičím, dám si tohle..
Martin
Zapracuju na tom

arnold

Člen

# Zasláno: 14 Úno 2015 14:11:56


jow

Já bych to necvičil jako jenom tohle a nic jiného dal bych tohlehttps://www.youtube.com/watch?v=bgyebWOm3fY

třeba v pondělí ,jako trénink který zvýší silovou vytrvalost ,ve středu klasický posilovací trénink s jednoručkama když namáš nic jiného,
tlaky na lavici, rozpažování,bicepsová zdvihy ve stoje,ramenní tlaky,čelní výpady,mrtvé tahy s napnutýma nohama a plie dřepy
všechno jednoručky po 8-10opakováních v 3 sériíích.
A v pátek zese podle videa

Martin

Administrátor

# Zasláno: 16 Úno 2015 09:03:31


jow
Ale bude, znal jsem takovou na výšce, měla i dost velké stehna (vliv sportu a snad i genetiky), přesto chlapi slintali. Jak stáhneš tuky na nějaké množstí (a to relativně velké) a postavu narovnáš, tak jsi sexy,

jow

Člen

# Zasláno: 16 Úno 2015 11:50:28


Činky mám, hýbu se, nevzdám se a za pár měsíců se ozvu, jak to jde. Máte pravdu, víc svalů a míň tuku bude vždy lepší než to co je teď
Jinak u mě to je asi taky vliv genetiky a hlavně i toho vyššího testosteronu, prostě svaly nabírám rychle a docela snadno.

Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!