Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Jak zhubnout / ženy - spravit postavu o 10kg a míň
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>
Autor Zpráva
Martin

Administrátor

# Zasláno: 5 Úno 2004 15:24:41
Anonymní# Zasláno: 9 Úno 2004 08:13:22


Od: Jarka (jarnikvitko@seznam.cz)
Je mi 44 let,měřím 154 cm a vážim 7172 kg. Prosim o radu a jak zhubnout. Děkuji

Martin

Administrátor

# Zasláno: 9 Úno 2004 08:18:55


Jarko,
Váš dotaz je asi tak široký jako bych se zetal chci vyrobit auto, prosím o radu jak..

Takže na hodně všeobecnou otázku trochu konkrétní odpověď

zkuste kolo / rotopéd tak 3x týdně a 3x posilovnu

a na druhou stranu postudujte jídelničky na těchto stránkách a zkuste jíst 6x denně malé porce dietnějšího jídla. Myslím, že článek jak zhubnout je vyčerpávající odpovědí na Váš dotaz.

Martin

ps. opravdu neexistuje žádné kouzlo ani trik jak zhubnout - je to prostě životní styl.

martina# Zasláno: 9 Úno 2004 19:46:50


Ahoj Martine,
je mi 26, měřím asi 168 a vážím přibližně 70 kg.Nikdy jsem s váhou problémy neměla, spíš jsem vždycky patřila mezi hubenoury...
Ani ted je v podstatě nemám,trápí mě jen to, že když přiběru kilo tak vždycky na partie kolem boků a břicha.A ted po Vánocích těch kil bylo nějak více a já mám najednou místo plochého břicha "pneumatiku".Co s tím?!
Děkuji za radu Martina (marchinka@centrum.cz)

Martin

Administrátor

# Zasláno: 10 Úno 2004 08:21:17


martina
ahoj,

tohle je oblíbený problem spousty lidí. Je to problémem lidí, kteří jsou hubení protože nejí. Tajemství je ve svalech, ty samy o sobě spotřebují spoustu kalorií. Na druhou stranu, když tělo hladoví prvni se na energii promění právě svaly. Klasický cyklus potom probíhá takto:

1/ shubnutí dietou bez pohybu = prvni zmizí svaly pak i část tuků (vzhled ala vyschle modelky)
2/ snězení minimálního jídla navíc = tělo tuto energii nespálí, nemá kde, svaly nejsou pohyb není = okamžitě uloží zásoby do tuků
3/ postižená osoba přestává jíst = zbytek svalů se promění v tuky, ty se statečně drží na těle.

Výsledkem tohoto cyklu je sice štíhla postava, ale s tučným bříškem, tzv. překvapení, když se vysouká z upnutých kalhot

Řešením je vyvážit pohyb a dietu. Ženy které hodně sportují pak nějaký ten prohřešek v pohodě spálí a nemají problemy s povislými pneumatikami kolem jinak štíhlého pasu.

Martin

drobek

Člen

# Zasláno: 12 Úno 2004 22:05:27


chodim 3-4krat tydne do posilky, a chci pouze vytvarovat(vyrysovat) a shodit asi 4kg. Vazim 65 a merim 167a byvalo to lepsi
. Trenink mam sestavenej, jde mi spis o zakl. zasady a
aerobni trenink a za jak dlouho muzu cekat vysledky?

Martin

Administrátor

# Zasláno: 13 Úno 2004 10:19:04


Základní zásadou je tlačit na změny - vždy když se 14dnů nezlepšíš tak přitlač na trénink nebo stravu. Čas běží rychle a hodně lidí zjisti po roce, že utratili spoustu peněz a času, ale vypadají pořád stejně.

Když pojedeš tvrdě tak 4kg zhodiš za 2 měsíce, takže hlavni je trpělivost. Klíčový je taky výběr aktivit a hlavně intenzita cvičení. V posilovně se má člověk zničit jinak to nestojí za nic. K nám do posilovny chodí jedna žena, která moc nekecá, ale jede a drží si své tempo ta se mi mění před očima a pak tam chodí spoustu kecálistek co akorát sedi a kecaj a pak si něco odmávaji s činečkou a zase kecaj, to je opravdu na nic. Takže INTENZITA je pravidlo č.2


přeji hodně úspěchu
Martin

ps. nepodceňuj stravu

Anonymní# Zasláno: 23 Úno 2004 07:58:10


Ahoj.

Je mi 30 měřím 168 cm a momentálně vážím 77kg. Na silvestra to bylo 85 kg. Tedy za posledních 8 týdnů ...8kg dole. Postě jsem se zdravě naštvala. A chci to dotáhnout daleko níž. do posilovny chodím teĎ 3-5x týdny + plavání 1x a aerobik taky 1x. Jen se strašně moc bojím že se to zastaví, že se organismus přizpůsobí té zátěži a přestane hubnout. Dělám většinou 3 série po 15 opakováních ..na nohy až 20 vršek těla 12-15. Někdy přidám 4tou sérii. Jen nemám přesný seznam cviků, tkaže nohy jedu sice 2x týdně, ale pokaždé něco jiného a v jiném počtu. Bylo by lepší jet stejný rozpis furt dokola nějakou dobu?? Nevím??
Iva

Martin

Administrátor

# Zasláno: 23 Úno 2004 09:22:58


Ahoj Ivo,
jestli jsi shodila za osm týdnů osm kilogramu tak to gratuluju
- jsi dobrá. Tak jak ten trénink popisuješ vypadá velmi rozumně .

Doporučuji zatim nic neměň dle hesla never change the winning team všechny nápady si schovej na dobu až se to zastaví. Dokud to jede dolů tak je to super

Jestli chceš mohla bys napsat tréninky, jídelniček a jak to děláš - určitě by to zajímalo spoustu dalších čtenářek (i čtenářů).

Hlavně vydrž
mnoho dalších kil dolu přeje
Martin

jarolina

Člen

# Zasláno: 24 Úno 2004 11:49:54


Ahoj Martine.
Děkuji za odpověď, sice jsem čekala spíše doporučení a výtky než chválu, ale potěšilo to. Včera jsem se dohodla v posilovně s trenérem, že mi udělá rozpis na 3 dny týdně a když půjdu víckrát tak pojedu třeba 1,2,3,1 a další týden 2,3,1,2 atd. furt dokola. Proti uveřejnění svých zkušeností nic nenamítám i když pochybuji, že by to někoho zajímalo.
4 týdny jsem si striktně zapisovala každé sousto (což mi otevřelo oči). Ono jedno malé kousnutí mimo stanovenou dobu je nic, ale když to pak vidíš na papíře...udělá to moc. Hned ráno si vždy od prvního jídla nadepíšu obřádek hodiny (interval cca2) kdy budu jíst a to se pak snažím +-půl hodiny dodržel. No a když zhřeším tak to musím zapsat do toho volného řádku a tam to pak na mě svítí...úžasná metoda...to si to raději rozmyslím a ještě počkám tu hodinu a pak si to dám v době kdy mám jíst. A když je to něco absolutně mimo např. v neděli buchta...tak jsem si ji dala jeden pláteček s kafíčkem a pak dvě+ hodiny zase nic a pak své oblíbené kuř. prsa + zeleninu, ale v celém dni už mě to moc nerozhodilo a s váhou to neudělalo vůbec nic. Takže rada.....hřešit, ale systematicky a v rámci dietního plánu...zní to blbě ale mě to zabralo. No a pak z toho výjde 6-8 jídel děně (né víc než na malém talířku) a týdně kilo dole. Klidně se podělím i o další zkušenosti, pokud by to někoho zajímalo.
Tak mi držte palce ať to jde takhle dál...mimochodem můj systém záznamů mi hlásí, že za poslední měsíc jsem v posilovně strávila 1275 minut a z toho 320 na kole....je to legrační představa, ale pokaždé když odcházím je mi lépe a lépe.
Iva

jarolina

Člen

# Zasláno: 24 Úno 2004 12:04:03


A ještě něco...

zatím jsem nezačla užívat nějaké spalovače, nebo jiné dopňky...radíš mi něco.???
Je toho spousta a já se v tom nevyznám a ceny mě taky děsí. Ale něco bych třeba zkusila...

Iva

Martin

Administrátor

# Zasláno: 24 Úno 2004 12:52:51


jarolina
ahoj,
ne spalovače si taky nech na potom, hlavní je ta tvrdá disciplína, kterou dodržuješ
držím palce
Martin

drobek

Člen

# Zasláno: 24 Úno 2004 21:25:54


jarolina
ahoj, zaujala me tva zprava a musim uznat, ze ses dobra.V souvislosti s tim, bych se te chtela zeptat jak cvicis a taky strava, abych se mohla inspirovat.Ohromne me tvoje zprava povzbudils as presvedcila, ze je mozny vsechno katka

jarolina

Člen

# Zasláno: 25 Úno 2004 06:52:28 ° Změnil/a: jarolina


Ahoj Katko,
nevím jestli jsem dobrá, ještě pořád nejsem na konci své cesty (to z ní blbě), ale bojuju. Mám za sebou hodně neúspěšných pokusů, měsíce vymlouvání a jojo efektů. Vždycky jsem 14 dní až měsíc hubla...dala dolů 4-6 kilo a pak to šlo pomalu nahoru. TeĎ je to 9-tý týden, ale je to úplně jiné než dřív.
Co se týká cvičení: po těchto dvou měsících si myslím, že nejdůležitější je pravidelnost. Mě se osvědčuje chodit cvičit častěji třeba jen na 50 minut. Dřív jsem vyrážela do posilovny na 2 hodiny a pak 3 dny nechodila...hrůza. Není divu, že se mi tam často nechtělo a že jsem to časově ani nezvládala...teď jdu skoro denně, ale na hodinku. 5-10minut kolo pak 30-40 minut intenzivního posilování (pokud mám pocit, že už ani trochu nefuním, skočím na 2 minuty na steper, zadýchám se a cvičím dál) a pak 10-20 minut steper nebo kolo. Zhruba jednou týdně to skrátím a jdu na půl hodiny do bazénu (výhoda posilovny u bazénu). Za půl hodiny uplavu min 600 metrů...to je moje kontrola. Hodinku deně si při dobré vůli urveš a i když občas je můj příchod do posilíovny "NA MORÁLKU" tak odchod je vždy s úžasným pocitem, že jsem nepolevila. Taky jsou otázka finance. I tady už mám svou metodu. Hodně lidí se vymlouvá, že posilovny jsou drahé...i já to tvrdila...ale..koupila jsem si měsíční permanentku a při mé frekvenci jsem se např k dnešnímu dni dostala na 26Kč/návštěva posilovny..to mě taky nutí jít. Řeknu si, když už jsem za to dala ty peníze tak jdu ať se mi to vyplatí a jdu třeba jen na půl hodiny, kterou ušetřím na kolo...JInak bych za půl hodinu těžko zaplatila plnou cenu.

Tak mě napadlo, že jsem hrozně upovídaná ženská a že tady by měl radit Martin a né já.

Ale pokud to má někoho povzbudit tak budu klidně psát dál.

Jarolina

jarolina

Člen

# Zasláno: 25 Úno 2004 07:00:30


Ahoj Martine,
ještě Ti musím napsat včerejší zážitek z posilovny...nový kruhový trénink...věc úžasná. Trenér mi přidal Hacken dřepy a výpady...těch jsem se bála (když vidím ty fitnesačky jak mažou s 8kg činkama dokola po posilovně) ale včera jsem je jela ..sice zatím bez zátěže 3x20 (myslela jsem že mě odnesou) ale pocit..skvělý. A nohy dostaly šok a po delší době je dnes cítím. Dnes je teda nechám spát pojedu prsa, biceps, ramena a místo steperu pak skočím do bazénu....mimochodem ty endorfíny jsou taky věc úžasná.
Díky za podporu a mějte se krásně.
IVa

Zdena

Člen

# Zasláno: 25 Úno 2004 12:38:28


Je mi 44 let. Měřím 166cm a vážím 65 kg. Chtěla bých shodit alespoň 5 kg, ale najde to. Pravidelně cvičím 5x týdně fitko("běžky" 30min.,pak 45 min.posilování-cvičím velmi intenzívně). Dodržují 1200kcal denně v 6 dávkách. V létě jezdím dlouhé trasy na kole..a nic, ani deko. Je možné, že už to je věkem? Dík za odpověď.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 25 Úno 2004 13:58:21 ° Změnil/a: Martin


Ahoj Zdeno,
no v určitém věku, hlavně u žen, se už tělu vůbec chudnout nechce, ale jde to. Pokud vydáš víc energie než příjmeš tak se musíš "zmenšit", to je prostě fyzikální zákon a ten neoblafnem.

Prostuduj si návody, které zde jsou a pročti si co napsala Iva (jarolina). Pak se zaměř na tyto dva body:
1/ rozjet metabolismus - hodně zeleniny, jídlo co dvě hodiny - piš si to celý týden a pak zpětně uvidíš. Klaď důraz na potraviny s nízkým obsahem tuků i jednoduchých cukrů (pozor na ovoce !)
2/ spravit trénink - schválně nepíšu přidat, protože to co píšeš je dost. Určitě se poraď s trenérem ať ti napíše trénink. Důležité je dodržovat celý trénink určité tempo a zatížit velké svalové skupiny.

ps. opravdu je to v špatném přístupu, já osobně znám z fitka hodně lidí, kteří pořád přibírají nebo hubnou, už roky a roky a vypadají pořád stejně a dělají pořád to stejne a nenechaji si poradit A pak jsou lide co se furt ptají, hledají, informují se, nechají se cvičit trenérem a za půl roku vypadají úplně jinak


drobek

Člen

# Zasláno: 25 Úno 2004 22:09:31


jarolina
no tak to jsme na tom stejne, taky mam permanentku, a me to vyjde dokonce na 23kc/vstup, cvicime celkem podobne...hele mas nejakej e-mail,abychom tady svyma povidamkama neotravovaly ostatni...me zajimala jeste ta strava. tak napis katka

jarolina

Člen

# Zasláno: 26 Úno 2004 08:08:11


Ahoj Katko.
ivusicek@email.cz
Napiš, pokecáme.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 26 Úno 2004 08:22:42


drobek
jarolina
já myslím, že ty Vaše povídky určitě nikoho neotravují, spíš by se ostatní měli poučit
Martin

jarolina

Člen

# Zasláno: 26 Úno 2004 12:09:25 ° Změnil/a: jarolina


Já s tím problém nemám mluvit tady. Spíš naopak. I já chci poučení a rady.
A o to jde. Tento týden jsem poprvé polevila se zapisováním jídla a hned se to projevilo. Strácím přehled kdy jsem přesně jedla a co přesně. A po 3 dnech bez pravidelné evidence jsem se včera přistihla, že jsem 4 hodiny nejedla a očima bych snědla koně. A dost. Dnes od rána už zase jedu ve starém systému a každé sousto píšu. Bez toho to holt asi nepůjde. Co 2 hodiny, malé porce. ale i tak si nejsem úplně jistá složením stravy a tak uvažuji kde to probrat.
Martine, píšeš všude pozor na ovoce. Já ho hodně omezila, dřív jsem se jím cpávala - s pocitem,ž e jím dietně a přibírala jsem. Během těch dvou měsíců mi ale začalo chybět tak teDˇmám většinou 1x deně buĎ jablko, nebo pomeranč, nebo grep. Jak moc ovoce deně by jsi mi doporučil a popř. jestli vůbec každý den a hlavně jaké?? Na spoustě stránek i fitness se píše banán před cvičením...ale já např. banán nemusím vůbec...připadá mi nechutně sladký.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 26 Úno 2004 12:42:23 ° Změnil/a: Martin


jarolina
ahoj Ivo,

no s ovocem je tá potíž, že je to jenom jednoduchý cukr a voda. Takže pro dietu zabiják, na druhou stranu vylepšuje trávení a obsahuje vitamíny v dobře stravitelné formě, takže to chce kompromisy. Jeden pomeranč denně (nebo něco jiného) neuškodí . To ovoce si dávej podle chuti, neexistuje žádný důvod aby jsi nějaké ovoce musela, to je nesmysl. Takže jestli nemáš ráda banány tak je nejez

No a s tou přísnosti je to zase tak jak píšeš . Ja taky často polevim, přece jen když se člověk nechysá na nějakou soutěž, nebo nemá jiný termín, tak občas lajdači. Důležité je mít cíl, a hlavně TEMPO kterým k němu směřuji. Já teď chci prorýsovat svých 85kg a zvednout svůj slabý bench a jdu po tom jako buldog (včera jsem si zase dal osobní rekord na benchi ). A tak je to i s tebou, máš nastavené tempo 1kg za týden, když to nepujde musiš přitvrdit. Psát to jídlo budeš muset aspoň půl roku, než ti to OPRAVDU přejde do krve. Já to občas udělám taky, že když mám pocit, že to stalo za nic tak si spočítám co jsem včera snědl - energii, proteiny, sacharidy i tuky a hned vidím. Taky si pravidelně hlídám váhu a ihned reaguji - nejhorší je usnout na vavřínech.

Složení stravy - nejlepší je studovat ty hodnoty na výrobcích a výživové tabulky. Z těch si vybírám opravdu dietní potraviny, ty nakoupím a pak z nich kuchtim tím mám jistotu, že i to co ukuchtím bude dietní. Důležité je i mít přesnou váhu a jídlo si vážit. Pak si můžeš přesně spočítat hodnoty jídla za jednotlivé dny a najit si to správné množství.

Martin

jarolina

Člen

# Zasláno: 26 Úno 2004 13:26:52


Snažím se, ale štve mě jak málo je potravin, kde to opravdu je přesně napsáno. Asi máš pravdu s tou váhou. Budu muset uvažovat o koupi nějaké kuchyňské digitální váhy, protože to co mám doma je dobré tak leda na cukroví a mít to postavené neustále na stole...a navíc je to nepřesné a váži to tak +-kaktus.
Mimochodem co používáš ty??
To jídlo psát budu, protože teď mám pocit, že tento týden je to mé kilo ohroženo právě kvůli těm 3 dnům nestíhání a nesledování. Ale to už se nebude opakovat. Mám určené cíle a tam dojdu.
První týden v lednu jsem se vyfotila v plavkách, ted taky...už je to docela vidět. A když bych chtěla polevit - stačí se podívat na tu fotku. A to počkej za 2 měsíce.

K tomu benchi gratuluji.Martin

Administrátor

# Zasláno: 26 Úno 2004 14:15:05


jarolina
Já jsem si pořídil takovou elegantní digitální váhu a mám ji furt vedle mikrovlnky

drobek

Člen

# Zasláno: 26 Úno 2004 18:33:44


tak jsem dnes stoupla rano na vahu, a myslela sem ze snad snim....porad, uz dva blby mesice vazim stejne- 64kg, to je hruza, makam jak blazen a svaly se rysujou, telo zpevnuje ale metabolismus zrejme spi... povazuju to za osobni prohru
neco delam blbe, hodne vecerim, ci pozde, a nezvladam to vyslapat na kole. co s tim?

jarolina

Člen

# Zasláno: 27 Úno 2004 08:21:01


drobek
Můžeme zadepresovat obě dvě. Já to nevydržela a dnes ráno se zvážila a myslím, že tento týden je mé kilo dolů ztraceno, prostě nic. Přitom v tréninku jsem spíš přitvrdila ale...je mi to jasné...chce to větší disciplínu v jídle. Nevím jak ty, ale já se zatím nepřiměla začít to počítat přesně - sem tam si spočítám KJ za den, ale spíš přibližně a poměry - cukry, tuky, bílkoviny - to je hrubý odhad. Jediné co vím přesně je snídaně, protože ta je každý den stejná. Zamilovala jsem si totiž Active křehké rohlícky celozrné a ty mají celkem ideální složení: 1 má 7,3g sacharidy + 0,9g tuky +1,1 bílkovina+0,9 g vláknina a energie 187KJ , takže to nemusím řešit. Každý den ráno po příchodu do práce si uvařím buĎ bilinkový čaj nebo černou kávu bez cukru a dám si 2-4 ty chlebíčky. Vyhovuje mi to a na 2 hodiny nic neřeším, a vím přesně co mám v sobě. Ale ostatní věci se počítají dost špatně. Holt asi budu muset koupit tu váhu. Navíc mám strach z příštího týdne. Odjíždím na hory lyžovat a nevím jak ustojím stravování...budu ale bojovat. Dnes udělám velký nákup kvalitního jídla a uvidíme. Už jsem sama zvědavá co Vám napíšu až se vrátím. Držte mi všichni palce prosím. Pohybu snad bude dost a posilovna tam taky snad někde nějaká bude.

A ještě něco. 13.2. jsi Katko psala, že vážíš 65kg, takže pokud máš teĎ 64...zhubla jsi. A na tvou výšku 167cm nemáš rozhodně nadváhu. Já se svými 168 cm a 77 kg (i když už mám 8 dole) jsem pořád tlustá hrůza...ale doženu tě. Docela by mě zajímalo jak jíš ty, asi by to byla zajímavá konfrontace a možná by to prospělo nám oběma. Tak se skusme rozepsat a Martin nám tomůže zkritizovat. Co vy dva na to?? Např. napíšeme obě 2 nebo 3 dny po sobě co jíme a on se k tomu vyjádří....

Martin

Administrátor

# Zasláno: 27 Úno 2004 08:43:38 ° Změnil/a: Martin


jarolina
Ahoj,
no jasně jen se rozepište
Když jedeš na ten výlet tak si nakup musli tyčinky, racio chlebičky a polystyrenové chlebičky a můžeš se s tím vždycky zaplácnout. Existuji taky speciální tyčinky se zvýšeným množstvím proteinů a sníženým množstvím energie, ale ty už jsou dražší.

Jinak to jídlo si odvaž určitě, ono stačí odvážit párkrát a pak už to budeš mít v oku.

a užij si to na těch horách

drobek
Tak to chce radikální řešení - dva měsíce je moooc. Zkus si zmenšit všechny porce o 1/3 a udržuj tempo jídlo nejmíň co 3h. Jako přílohu si dej vždy papriku nebo zelí. Dobrou metodou je taky přichystat si ráno veškeré jídlo a z toho pak přes den brát - aspoň uvidíš kolik toho sníš Vydrž to takhle týden a pak se domluvíme co dál.

hodně úspěchů oběma

Martin

marie# Zasláno: 27 Úno 2004 10:36:47


Ahoj Martine,
tak uz 10 dni se drzim tvych doporučených zásad a uz mám 3 kila dole a přitom nemám pocity hladu a chutí na sladké. Dokonce se přidal i manžel, takže to mám ještě jednodušší. Sleduji především obsah tuku, bílkoviny a sacharidy. Spočítala jsem pro nás dávku s ohledem na to, jakou váhu chceme dosáhnout. Nakonec večer zjistím, že jsme nedosáhli ani těchto hodnot. Je mi jasné, že u tuků a cukrů je to jen dobře, ale nevadí i snížený obsah bílkovin?
Dále bych od Tebe chtěla radu, kde získám podrobnější tabulky. V Praze je nemají ani ve zdravotnické literatuře a všude mi nabízí jen kalorické (nebo jouly). Na internetu jsem objevila jen ty Tvoje. A ještě jedna prosba, mám obvzlášť silná lýtka a kozačky jsou pro mé nohy úplně nepoužitelné. Neznáš nějaký cvik, kterým bych je mohla alespoň trošku upravit? Díky

marie# Zasláno: 27 Úno 2004 10:50:45


Drobek
Drze vstoupím do diskuse jednou vlastní zkušeností. Pár příkladů: měřím 163 a teď už mám 80 kg konf. vel. 44, moje tchyně má 168 a 79 kg a velikost 50 - hubené nohy a obrovské břicho. Kolegyně 163 a 59 kg, vel. 40, snacha 163 cm, váha 64 vel. 38 - aktivní sportovkyně a je samý sval! Dcera 160 cm, váha 49, vel. 36 - ta miluje sladké a sport viděla jen v TV! To jsou důkazy, že váha neurčuje, jak je kdo štíhlý, protože důležitý je obsah tuku v těle - doporučuji všem nechat si ho změřit.
Takže nějakých 64 kg u někoho je děsná nadváha a někdo je pevný a štíhlý při stejné výšce.

Jarolina# Zasláno: 27 Úno 2004 11:43:24


marie
s tím naprosto souhlasím. Mě taky nechcou věřit že mám 77 a hádají mi tak 68. To myslím víme všichni. Chtěla jsem jen podotknout, že těm kteří zhazují poslední 2-3 kg to jde určitě hůř )musí být na sebe přísnější) než mi více obézní, proto Katce hodně držím palce.

Martin
díky moc za podporu, ozvu se asi až po těch horách. Dnes vykoupím supermarket a uvidíme. Zkusím tam najít ty proteinové tyčinky.

Drobek
drž se - přeji úspěchy. Až se vrátím tak můžeme probrat tu svoji stravu. Mě to moc zajímá a oběma nám to může pomoci.

Mějte se krásně IVa

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>
Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!