Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Jak zhubnout / nejlepší přípravek na hubnutí ?
Autor Zpráva
enries

Člen

# Zasláno: 22 Led 2011 16:05:30


Čau.Četl jsem tu někde, že L-carnitin je na nic, že to jsou jen vyhozené peníze a reagovalo na to stejně asi 50 lidí, a tady v této anketě hlasují všichni pro něj http://www.f-sport.cz/print.php?id=582 ... Chtěl bych se tedy zeptat co je na tom pravdy. ....(vím,že každému vyhovuje na spalování něco jiného)

507

Člen

# Zasláno: 22 Led 2011 16:36:30


tady je vlákno příslušející k článku
http://www.f-sport.cz/bb/index.php?action=vthread&forum=17&topic=5760

Ladinek

Člen

# Zasláno: 22 Led 2011 20:52:05


Pokud se nepletu, tak účinnost prodávaných "spalovačů tuku" na snížení množství tělesného tuku nebyla ještě nikdy prokázána nezávislou vědeckou studií, takže si dovolím tvrdit, že jediný jejich účinek je jako placebo.
Jediný co jakžtakž funguje (se spoustou negativních vedlejších účinků na zdraví) jsou "léky" na předpis jako Adipex Retard, Lindaxa, apod., ale po vysazení těchto prostředků se dostavuje okamžitý jojo efekt.

Jean

Člen

# Zasláno: 23 Led 2011 00:19:36 ° Změnil/a: Jean


takže si dovolím tvrdit, že jediný jejich účinek je jako placebo

no tak to urcite ne, spalovace urcite zvysuji spalovani, ovsem za predpokladu ze clovek maka, brat pilule a sedet nikomu opravdu nezabralo

pak uz to je otazka, jestli je zvyseni spalovani o 1%, 3% , 5% nebo víc a jestli to stoji za ty prachy a nedat si radsi poradny kafe pred aerobkou

co se tyce karnitinu, tak studie jsou jako u drtive vetsiny problemu rozdilne (nejen ve sportu), kazdopadne podle jedne studie delane v nemecku je treba davat vyssi davky karnitinu 3+g

L-carnitine supplementation led to a significant increase in 13C-fat oxidation

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15281008?ordinalpos=33&itool=Entrez System2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_RVDocSum

Martin

Administrátor

# Zasláno: 26 Led 2011 10:31:32


... pokud někdo sedí na zadku a láduje pilule, tak mu opravdu SPORTovní doplňky nikdy nepomůžou. Sportovní doplňky funguji jako NITRO v autě. Když stojí, tak to je na nic. Když to dám do trabanta, tak to žádná sláva nebude. Ale ze sportovního Nissanu to udělá 1000koňové monstrum.

Stejně tak nejvíce ocení spalovače, carnitiny, tribulusy a nabolizery (ale i amina) ti nejtvrději makající borci. Nejen že rozdíl ve formě už po měsíci je značný, ale člověk toho stihne mnohem více udělat.
Vliv už velmi lehce spočitatelný je už jen na spálení energie vzhledem k tomu co všechno stihnu když mám elán (včetně tréninku).

Jmenované lečiva nejsou nic jiného než agresivněji se chovající stimulanty s obrovským vlivem i na psychiku. Úplně stejného účinku dosáhnu, když budu denně místo 6ti kapsli Lipo 6 brát 30. Budu náladový podrážděný a budu ztrácet na hmotnosti (vlastně stejný účinek má i nikotin, alkohol, koks a další drogy). Ten zákaz na láhvičce každého spalovače je právě proto, aby legálně nespadl pod léčiva.

A výhodou těchle všech ochran je nakonec to, že existuji i spalovače bez vlivu na psychiku jako Carnitiny, thyroburny, gugullsterony.

Ladinek

Člen

# Zasláno: 26 Led 2011 13:35:24


Nevím proč si myslíte, že když se dělá vědecká studie účinnosti spalovačů (třeba karnitinu) na hubnutí, tak se zapomene na pohyb. V nejjednodušším případě vezmete skupinu lidí, půlka dostává karnitin a půlka placebo a všichni mají stejný denní režim (včetně pohybu!). A právě takové studie dopadají tak, že po pár týdnech (měsících) není mezi oběma skupinami (placebo/karnitin) měřitelný rozdíl množství ztraceného tuku!
Žádná spolehlivá vědecká studie zatím účinnost spalovačů tuků nikdy nedokázala! A to jak u karnitinu, tak těch založených na kofeinu, gugulsteronech, zeleném čaji,... A přesto, že tyto "účinné" látky bezesporu nějaký vliv na metabolismus mají, když přijde na praxi (ztrátu tělesného tuku), vesměs selhávají.
A když zatím není dokázané, že spalovače fungují, i když se o to už spousta studií snažila, tak člověka logicky napadne, že jsou spalovače třeba úplna na h....

arnold

Člen

# Zasláno: 26 Led 2011 15:49:27 ° Změnil/a: arnold


Ono to je všechno trochu jinak, problém není v l-karnitinu, ale v uživatelích, hodně lidí se cpe třeba carnitinem a čeká, kdy už se očividně začnou spalovat tuky. Problém je v tom, že karnitin zvyšuje spalování mastných kyselin a snižuje utilizaci glykogenu při předkopládaném aerobním pohybu. Tady se upřednostňuje k energetickému krytí tuk a potlačuje spalování cukru.
Byl prováděn pokus při orální aplikaci karnitinu po dobu 3-28 dní ("obrat" karnitinu ve svalu je 105 hod.)v množství 3-6 g denně, kdy došlo při dlouhodobém submaximálním zatížení ke dvojnásobnému zvýšení oxidativní kapacity kosterního svalu a tzv. "glykogen sparing effect" a snižení utilizace glykogenu. To samé nastává při užití kofeinu cca 1 hod před aerobním výkonem při dávca cca 5mg kofein/1kg hmotnosti cvičence. Uvádí se zvýšení obsahu NEMK v krvi o 223 %, o 42% snížení utilizace glykogenu spolu se zvýšeným využitím triglyceridu o 60%.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 26 Led 2011 21:53:40 ° Změnil/a: Martin


Ladinek
jenže to co píšeš je prostě blábol, takové studie jsou a výsledky mají ...
Dokonce je L-carnitin součástí (a mnohdy účinnou) léčení spousty nemocí, kde se zkoumá jeho vliv právě jakožte účinného regulátoru výdeje energie. Namátkou co teď pouští google:
http://www.greenmedinfo.com/article/l-carnitine-significantly-lowered- plasma-lpa-level-compared-placebo-selected-hypercholestero

http://www.umm.edu/altmed/articles/carnitine-l-000291.htm

http://www.healthy.co.nz/ailment/2024-carnitine-fat-transportation-fat -loss-muscle-fatigue-boosts-performance.html

http://www.nutraingredients-usa.com/Research/Lonza-s-L-carnitine-may-b oost-exercise-recovery-Study

http://www.nutraingredients-usa.com/Research/Science-builds-for-L-carn itine-and-muscle-ageing

http://www.sciencedaily.com/releases/2009/08/090812143948.htm

atd atd

Jediné co se dá uznat, je že se testuji vyšší dávky, osobně beru i 10g denně. A že jsou ty testy opravdu protichůdné.

Pak se dá jedině doporučit to zkusit a sám se rozhodnout. Já si i změřil teplotu a s carnitinem mám až o půl stupně vyšší teplotu, i výkon je lepší.

Ladinek

Člen

# Zasláno: 27 Led 2011 08:22:51


Martin
Tyhle tvoje namátkové odkazy jsou trochu offtopic, neříkají nic o vlivu suplementace l-karnitinem na množství ztraceného tuku.
L-karnitin se zkoumá z více úhlů a je pravda, že se zkoumá i vliv na některé nemoci oběhové soustavy a že se tento směr výzkumu ukazuje jako velice nadějný. Také se zkoumá vliv na regeneraci a zvýšení výkonu, to nesleduju, ale z toho mála co jsem našel teď na netu jsou výsledky mírně rozporuplné (ale nevylučuju, že nějaký vliv má).
L-karnitin je látka, která má vliv na metabolismus tuků, tělo si ji samo vytváří a to v dostatečném množství (zdravé tělo). To, že by další suplementace měla vliv na zvýšené spalování tuků se však zatím neprokázalao, jednoznačné důkazy chybí a odkazy na témata zabývající se jinými účinky karnitinu, než ten, o kterém se tu bavíme, mě o opaku nepřesvědčí. Zvláště ne ten poslední odkaz o výzkumech hladiny krevního cukru na krysách. Už jen proto, že co funguje na krysách, často nefunguje na lidech.
Že máš po velké dávce karnitinu vyšší teplotu ti neberu, stejně funguje i kofein, efedrin a další, ale důkazem, že se s karnitinem hubne více, to zdaleka není.
To, co se snažím napsat, je už pěkně zpracováno na wikipedii, tak už sem jen hodím link:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Karnitin

A na závěr si neodpustím, že tím, že píšeš o mém názoru že je to blábol a opíráš se při tom o tebou vypsané odkazy, jenom podrážíš nohy svojí důvěryhodnosti co se tohoto tématu týká. Stejně jako to, že se prodejem karnitinu živíš.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 27 Led 2011 10:04:58 ° Změnil/a: Martin


Ladinek
Tyhle tvoje namátkové odkazy jsou trochu offtopic, neříkají nic o vlivu suplementace l-karnitinem na množství ztraceného tuku.
říkaji, jsou tam i přímo studie na vliv skladby tělesné, taková debata nemá smysl. Tak si prostě carnitin nekupuj, když na něj nevěříš.
Mě to funguje, tak ho nadále budu pít ve velkém.

Ty si přečteš JEDINY zdroj a víš. Hmm... Ale nic z toho nedělej, pořád si přečetl asi víc než většina populace. Už jen kdyby sis prokliknul tam uvedené zdroje, tak jeden nejede a druhý je nějaký prodej "tajného zázraku na hubnutí".
Stačí si tu Wikipedii jen přepnout do angličtiny a tam už je "however, some studies show that oral carnitine reduces fat mass, increases muscle mass, and reduces fatigue. All of these effects may contribute to weight loss."

Tvůj přechod z hodnocení příspěvku (a ten tvůj je opravdu blábol),
do hodnocení mé osoby je sice trapný, ale co ti zbývá, když máš tolik nastudovano

Ladinek

Člen

# Zasláno: 27 Led 2011 12:35:43


Tak si prostě carnitin nekupuj, když na něj nevěříš
Nevěřím, nekupuji....

Mě to funguje, tak ho nadále budu pít ve velkém.
Dělej jak myslíš, ale dovolím si připomenout, že rčení "všeho moc škodí" je pravdivější častěji než si možná myslíš.

Ty si přečteš JEDINY zdroj a víš. Hmm...
To by mě zajímalo, jak jsi přišel na tohle. Tak si z toho nic nedělám...
Ty jsi začal psát, že blábolím, tak jsem pouze upozornil, že ty tvoje odkazy taky nejsou to pravé ořechové. Navíc mám pochybnosti, že jsi četl na co sem odkazuješ, protože třeba ve druhém odkazu jsou tyto odstavečky:
Exercise Performance
Although carnitine is often taken to improve exercise performance, there is no evidence it works.
Weight Loss
Although L-carnitine has been marketed as a weight loss supplement, there is no scientific evidence to show that it improves weight loss, however some studies show that oral carnitine reduces fat mass, increases muscle mass, and reduces fatigue. All of these effects may contribute to weight loss.

Jestli to opsal někdo do wikipedie odsud (bohužel neúplně, první věta tam chybí), nebo obráceně asi není podstatné, jak je všeobecně známo, wikipedii může editovat kdokoli. Proto wikipedie není žádný důkaz, odkaz jsem tu dal, protože se je tam přehledně napsaný můj názor. Zítra to může klidně někdo přepsat na opak.
Důležité je, že když někdo napíše some studies show.... tak se dá doplnit and some don´t....

Tvůj přechod z hodnocení příspěvku (a ten tvůj je opravdu blábol), do hodnocení mé osoby je sice trapný, ale co ti zbývá, když máš tolik nastudovano
Tady jsem nehodnotil tvojí osobu, nevím jak jsi přišel na to, že když nevěřím tomu co píšeš a konstatuji čím se živíš, že hodnotím tvoji osobu. Ovšem když píšeš, že blábolím, tak očekávám, že to tvrzení bude podloženo podstatně lépe. O tom co mám nastudováno víš kulový. O tom, že máš nastudováno ty, jsi mě taky nepřesvědčil.

A to, že se prodejem karnitinu a všeobecně suplementů živíš je nepopíratelným faktem a i když bych chtěl věřit, že to co tu píšeš je to čemu opravdu věříš, tak nikdo soudný nemůže vyloučit možnost, že si tu trošku reklamu děláš. Jestli tě podezřívám neoprávněně, tak jsem tě naštval a rovnou se tady za to omlouvám.
Ale když už jsem prolézal internet, tak jsem si nemohl nevšimnout, že věta jako "účinnost tohoto suplementu je zaručena mnoha vědeckými studiemi" se opakují na každém druhém internetovém obchodě, ale na akademické půdě se objevují spíše tvrzení opatrnější jako "dosud nebylo dostatečně prokázáno".

Mýlit se je lidské a ať se mýlím já nebo ty, tak tě to ještě neopravňuje k urážkám jako že blábolím a jsem trapný a že všechno co vím jsem si přečetl na 10 řádkách wikipedie.

arnold

Člen

# Zasláno: 27 Led 2011 16:49:38


Atˇ je to jak chce karnitin určitě patří do diety,protože když podseknem výrazně denní energetický příjem tak žádný sebelíp sestavený jídelníček nám nezajistí denní příjem ,nejenom carnitinu ale i minerálů a vitamínů.
Nedostatek karnitinu = svalová únava, špatná tolerance fyzického zatížení (způsobené akumulací TG ve svalech a neschopností oxidovat MK).
Tělesná zátěž zvyšuje močovou exkreci karnitinu - proto sportovci doplňují karnitin (zvýšení lipidové oxidace a šetření zásob glykogenu).

98% z celkového množství carnitinu se nachází v kosterním svalstvu a když je ho tam málo ,tak to vede k atrofii svalových vláken a k hromadění tuků.

Takže podle mě, když někdo hubne cvičí+ stahuje kalorický příjem(někdy až na 2g sacharidů/kg ) tak tam carnitin má svůj význam,ale i minerály,lecitin apod.

enries

Člen

# Zasláno: 1 Bře 2012 17:30:39


mohl bych zažádat prosím o smazání všech mých tří blogů / témat ? Děkuju

Martin

Administrátor

# Zasláno: 2 Bře 2012 11:26:24


enries
tvé osobní jsem smazal, tenhle ne, zničila by se tím tato diskuse.

Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!