Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Trénink a cviky / Kondiční posilování v jakémkoli věku
Autor Zpráva
arnold

Člen

# Zasláno: 1 Kvě 2015 14:12:00 ° Změnil/a: arnold


Tohle téma jsem založil proto že,lidi kteří chtějí začít kondičně posilovat třeba po čtyřicítce nebo v jakémkoliv věku.

Informace v tomto směru jsou často zavádějící a skreslené, většinou jsou popisem neexistujícího průměrného člověka. Většinou se jedná o rady spíš odrazující od posilování a v lepším případě rady typu
Po padesátce doporučujeme spíše než činky využít posilovací stroje. Zafixují vaše tělo pevněji a zajistí vám udržení rovnováhy. Důležité je také zvolit si správnou váhu.

Nevím, pokud padesátník nemá zavažné zdravotní problémy tak proč si na místo předkopů nedát sérii dřepů.
Nemám nic proti strojům ,ale nejúčinnější jsou volné váhy a stroje bych volil jako doplněk.
Jak jsem uvedl, praxi v tomto aby pohledal.

Nicméně mám rád lamarckův výrok "funkce tvoří orgán" a dovolím si tvrdit že ve vyšším věku to platí stonásobně.
Nyní přispěju svou troškou do mlýna ze zkušeností trénování 56 letého člověka který se dopracoval ve stylu moderní doby k artroze kolenních kloubů ,bolestem zad, hypertenzi, vysokému cholesterolu..
Abych to nemusel znovu popisovat tak dávám přepis mého emailu,který jsem poslal
PaedDr. Vladimíru Kolouchovi, Ph.D.když ještě žil

Na závěr článku citace z mailu, který mi zaslal pan Arnošt Kluka

Včera jsem se dozvěděl další informaci, kterou Vám posílám, protože podporuje pravdivost Vašeho článku. Pokud chcete můžete ji použít na podporu Vašich prací. Zase mám další plus pro posilování. Včera se mnou cvičil jeden 56 letej kámoš, cvičí se mnou od listopadu, kdy jsem mu to navrhl jako pomoc při bolestech zad a artroze koleních kloubů. Obě věci za dva měsíce vymizely, a od stavu, kdy ráno nemohl vstát z postele, ted’ vyskočí jak srnka. Ale to hlavní mne překvapilo včera. Říkal, že mu volala jeho praktická lékařka. Zprvu se vyděsil, protože mají domluveno, že když se děje něco špatného, tak volá. Ale tentokrát mu oznámila, že po odběrech má všechny hodnoty, co byly vždy dlouhodobě blbě, najednou v normálu. Cholesterol, tuky, cukr atd. Všechno kleslo, ona to už nemohla vydržet, tak mu tu dobrou zprávu zavolala. A prý má pokračovat v tom, co dělá, dál. Navíc ještě jedna věc. Pořád nedodržuje kvalitní stravu, nějak se vymlouvá, takže další plus je, že je to zásluha jenom posilování. A aerobní trénink vůbec nejedeme.

Zamyslete se nad svým přístupem ke cvičení. V životě se každou vteřinu buď zlepšujeme nebo zhoršujeme. Neexistuje nějaký neutrál, který bychom zařadili, a byli na tom pořád stejně. Pokud v našem životě převažují patogeny (pohybová pasivita, pozitivní energetická bilance, kouření, stress, nevhodná strava atd.), rychle se zhoršujeme. Pokud převáží salutory (kvalitní pohyb, nárůst svalové hmoty, zdravá strava, kontrola hmotnosti, regulace stressu atd.), pak se naopak rychle zlepšujeme. Sumace převažujících faktorů nás následně posouvá buď k nemoci nebo k plnému zdraví, zdatnosti a výkonnosti.

Nejvíce nám v současné době škodí nedostatek kvalitního pohybu. Nejkvalitnější formou pohybu je posilování. A je jen na nás, zda posilování do svého života vřadíme!

Ještě přidám jeho silové zlepšení
56let -------------57let
benč
40kg--------------100kg
mrtvý tah
50kg--------------180kg
dřep
40kg---------------136kg

Nejsou od věci rady lékařů dát několikrát týdně chůzi nebo i běh záleží na kondici každého z nás, jako doplněk k posilování v jakémkoliv věku ideální .

arnold

Člen

# Zasláno: 1 Kvě 2015 14:22:50 ° Změnil/a: arnold


91 letý kulturista

arnold

Člen

# Zasláno: 2 Kvě 2015 11:20:11 ° Změnil/a: arnold


RNDr.Jan Melichna,CSc
uvádí že po 40. roku života dochází k atrofii všech typů
vláken a po 25. roku ve svalech roste podíl ,,pomalých" ­ vytrvalostních vláken I.
typu. Údajně až o 5 % na každých 5 let věku čili po 25. roku života o 1 % za
každý další rok života.

Jsou zažité názory že, jakmile jednou o tato vlákna přijdeme, nemůžeme je znovu získat. I když posilujeme, zesilují a optimalizují svoji funkci pomalá svalová vlákna.
---------------------------------------------------------------------- ------


ALE

potěšující je že ve své knize Doc. MUDr.STAŠA BARTŮNKOVÁ,CSc ,fyziologie člověka a tělesných cvičeníUK (Karolinum 2010)
uvádí
adaptace na silový trénink provází-ZVÝŠENÍ POČTU RYCHLÝCH SVALOVÝCH VLÁKEN TRANSFORMACÍ
FG-FOGNení to ojedinělý názor ,
takže jak se to jeví i ve velmi pokročilém věku můžeme dosáhnout zvýšení síly nejenom zvýšením zapojení počtu motorichých jednotek,ale i zvýšením počtu bílých svalových vláken a jejich hypertrofií

flink

Člen

# Zasláno: 2 Kvě 2015 12:27:49


arnold
Není to ojedinělý názor - po slezině se spolužáky ze základky jsem pochopil, co není ojedinělý názor: "...Přijdu z práce utahanej jako pes a ještě polezu do posilovny? Já su rád, že si chvilku odpočinu u televize a dám si nějaké to pivko..." Každopádně souhlasím s Tebou i s pány docenty (dámy mi prominou), že spolu se svalovými vlákny atrofuje i mozek...

arnold

Člen

# Zasláno: 5 Kvě 2015 15:47:57


flink

To máš pravdu z mých vrstevníků vrstevníků neposiluje snad nikdo ,
hodni jich chodí na fotbálek, je to tak zdravé že sem tam si někdo zlomí ruku, nohu a podobně.
Kámoš v 50 letech při fotbálku v tělocvičně spadl dozadu hlavou na radiátor a praskla mu vzadu lebka, měsíc ležel na ARO a nakonec se z toho dostal, ale teď nemůže jezdit ani na kole protože nemá stabilitu.

Neuvědomují si že tyhle hry nejdou dělat rekreačně ,nikdo totiž nejde na hřiště s tím že chce prohrát tak do toho dá všechno, problém ale je že když sebou v 50 flákne metrákovej chlap tak to mu už neprojde jak ve 20 při 70 kilech

Já když v posilovně něco nezvednu tak to položím a basta, zítra je taky den

Martin

Administrátor

# Zasláno: 6 Kvě 2015 09:59:54


Každopádně souhlasím s Tebou i s pány docenty (dámy mi prominou), že spolu se svalovými vlákny atrofuje i mozek...


flink

Člen

# Zasláno: 6 Kvě 2015 22:32:07


Málokdo si z víkendových sportovců připouští, a to se netýká jen 50+, že ztratili svou stabilitu úbytkem sedavého zaměstnání a odpočinku v horizontále. Žijí v přesvědčení, že kopnout do balonu není pro ně problém a začínají svůj názor měnit při prvním přeběhnutí hřiště. Nicméně ani po dávivém kašli, který doprovází jejich snažení, nepřehodnotí situaci a maximálně dodají: To už není pro nás. Završí to několika pivky, přidají panáčka na dobrou noc a ráno se ládují Gastrogelem, protože ten česnekový bůček nějak nesednul. Všechno souvisí se vším: absence pravidelného pohybu, přemíra jídla, kalorické pití, nezvyklá fyzická zátěž, seriál Růžová zahrada (nebo jak se ta sr@čk@ jmenuje?), farmaka na trávení, na tlak, na bolest, pro normální pocit, "jen tak pro zdraví" a taky zázračné patáky na hubnutí z nich dělají čekatele invalidních důchodů. Sice je často slyšet nadávání na cigány, ale v čem jsou tihle lepší? Že platí daně a chodí do práce? Jsou stejně časovaná bomba jako snaha o multikulturní společnost...

arnold

Člen

# Zasláno: 7 Kvě 2015 11:24:34


flink

Trefné a výstižné

arnold

Člen

# Zasláno: 22 Čen 2015 16:25:54


Ve "starším" věku a obecně vůbec, musíme klást důraz na výživu.
Protože téma je až moc rozsáhlé tak vypíchnu jenom něco hodně málo- osvědčené byliny z našich a blízkých krajů.

Osobně neuznávám k nám dovážené cizokrajné byliny se zázračným účinkem, protože naše byliny mají srovnatelný účinek jsou skoro zadarmo a nebo nám rostou přímo pod nosem.

Benedikt lékařský
Používá se už z dob antiky,Benedikt obsahuje látky, které mají velmi silné antibakteriální a antivirové působení, některé (zejména starší) prameny uvádějí i výrazné protinádorové schopnosti. Připravuje se z něj nálev, který má silnou hořkou chuť. Nejčastěji je používán na všechny choroby zažívacího traktu: nemoci žaludku, jater, žlučníku i slinivky břišní. CELKOVĚ ZLEPŠUJE A ZRYCHLUJE TRÁVENÍ – posiluje vylučování žluči, čímž zároveň zvyšuje chuť k jídlu, v trávicím ústrojí působí desinfekčně, potlačuje tak hnilobné procesy zejména ve střevech. Zároveň je močopudný a díky zlepšenému vylučování kyseliny močové pomáhá při revmatických chorobách. Používá se při rekonvalescenci po operacích trávicího traktu.

500g SUŠENÉ BYLINY POŘÍDÍTE ZA 180Kč

kopřiva dvoudomá

Kopřiva patří mezi naše nejlepší léčivky,je celá léčivá od oddenku přes stonky,listy až p květy
je nejlepší léčivá rostlina na čištění krve a krvetvorbu


Čaj
Užíváme při

chudokrevnosti,
anémii,
a jiných těžkých chorobách krve - čistí totiž krev,
podporuje krvetvorbu,
potížích látkové výměny a trávení,
zahlenění,
obtížném nebo krvavém močení,
ledvinovém a močovém písku,
vysokém obsahu cukru v krvi
i při cukrovce,
má dobrý vliv na slinivku břišní,

Vlaštovičník *pomáhá při těžkých onemocnění jater

Čaj pomáhá při onemocněních jater a žlučníku (žloutenka, žlučníková dyskinéza, žlučníkové kameny), žaludečním nebo střevním kataru, průjmu a těžkostech při trávení.[b]Pampeliška lékařská[b]

Čaj z pampelišky posilňují funkce jater, žlučníku a ledvin, proto se používá při zánětech jater, onemocněních žlučníku – žlučníkové kameny, při nedokonalém rozkladu tuků, i jako diuretikum při zánětech a kamenech v ledvinách a močovém měchýři. Používá se též jako protihlístový prostředek. Kromě toho stimuluje látkovou výměnu, zlepšuje chuť do jídla, trávení, účinkuje při žaludečních a střevních obtížích (žaludečním a střevním kataru, nadýmání a zácpě), používá se při cukrovce (list pampelišky). Dobře účinkuje při artróze a dně.

arnold

Člen

# Zasláno: 23 Čen 2015 18:21:20


Ve "starším" věku, a vůbec obecně, musíme klást důraz na výživu.
Protože téma je až moc rozsáhlé, tak vypíchnu jenom něco hodně málo- osvědčené byliny z našich a blízkých krajů.

Osobně neuznávám k nám dovážené cizokrajné byliny se zázračným účinkem, protože naše byliny mají srovnatelný účinek jsou skoro zadarmo a nebo nám rostou přímo pod nosem.

Benedikt lékařský

Používá se už z dob antiky, benedikt obsahuje látky, které mají velmi silné antibakteriální a antivirové působení, některé (zejména starší) prameny uvádějí i výrazné protinádorové schopnosti. Připravuje se z něj nálev, který má silnou hořkou chuť. Nejčastěji je používán na všechny choroby zažívacího traktu: nemoci žaludku, jater, žlučníku i slinivky břišní. CELKOVĚ ZLEPŠUJE A ZRYCHLUJE TRÁVENÍ – posiluje vylučování žluči, čímž zároveň zvyšuje chuť k jídlu, v trávicím ústrojí působí desinfekčně, potlačuje tak hnilobné procesy zejména ve střevech. Zároveň je močopudný a díky zlepšenému vylučování kyseliny močové pomáhá při revmatických chorobách. Používá se při rekonvalescenci po operacích trávicího traktu.

500 g SUŠENÉ BYLINY POŘÍDÍTE ZA CCA 180,- Kč

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva patří mezi naše nejlepší léčivky, je celá léčivá od oddenku přes stonky, listy až po květy je nejlepší léčivá rostlina na čištění krve a krvetvorbu. Čaj užíváme při chudokrevnosti, anémii a jiných těžkých chorobách krve - čistí totiž krev, podporuje krvetvorbu - potížích látkové výměny a trávení, zahlenění, obtížném nebo krvavém močení, ledvinovém a močovém písku, vysokém obsahu cukru v krvi i při cukrovce, má dobrý vliv na slinivku břišní.

Vlaštovičník větší

Čaj pomáhá při onemocněních jater a žlučníku (žloutenka, žlučníková dyskinéza, žlučníkové kameny), žaludečním nebo střevním kataru, průjmu a těžkostech při trávení.

Pampeliška lékařská

Čaj z pampelišky posilňují funkce jater, žlučníku a ledvin, proto se používá při zánětech jater, onemocněních žlučníku – žlučníkové kameny, při nedokonalém rozkladu tuků, i jako diuretikum při zánětech a kamenech v ledvinách a močovém měchýři. Používá se též jako protihlístový prostředek. Kromě toho stimuluje látkovou výměnu, zlepšuje chuť do jídla, trávení, účinkuje při žaludečních a střevních obtížích (žaludečním a střevním kataru, nadýmání a zácpě), používá se při cukrovce (list pampelišky). Dobře účinkuje při artróze a dně.
_________________
"Když chceš mít opravdu velké svaly, musíš trénovat tvrdě a těžce a musíš si tedy zvolit nejméně oblíbený trénink, který ti ovšem dá nejlepší možné výsledky. Takže musíš zvolit volné váhy… a jít si sám pro pořádné pálení ve svalech."
Nasser El Sonbaty

Martin

Administrátor

# Zasláno: 24 Čen 2015 07:36:48


Osobně neuznávám k nám dovážené cizokrajné byliny se zázračným účinkem
četl jsem zajímavou studii na téma látky (právě v cizokrajných rostlinách) na které naše těla nejsou po tisíciletí zvyklé a alergie ...

arnold

Člen

# Zasláno: 5 Čec 2015 14:43:25 ° Změnil/a: arnold


Další naše léčivka, která stojí za povšimnutí je šalvěj lékařská

Tato bylinka je známá více než tisíc let, rčení které vzniklo ve třináctém století praví "proč by měl člověk umírat ,když v zahradě roste šalvěj"


Šalvěj je možné sbírat po celou dobu vrcholu její vegetace, tedy během celého léta. Sklízet můžeme listy, nebo také celé vršky výhonů, čímž zároveň podpoříme košatění a bohatost rostliny.

Já kupuji šalvěj už usušenou v lékárně ,sypaná vyjde na 34kč za 50g.Léčebné užití podle Maria Treben:

[bPodporuje nervový systém.
Aktivuje krevní oběh.
Čaj posiluje celé tělo.
Snižuje hladinu krevního cukru.
stimuluje trávení a funkci žlučníku.Snižuje horečku, zabraňuje pocení při infekcích.
Předchází mrtvici.
Příznivě působí na obrny.
Šalvěj se stará o krásu, udržuje pleť svěží, brzdí vypadávání vlasů.
Čaj rovněž působí na nemocná játra, zbavuje tělo nadýmání.
Čistí krev, podporuje chuť k jídlu.
Čerstvé listy se používají při bodnutí hmyzem (zabraňují svědění).
Zevně se doporučuje při zánětech mandlí, bolestech v krku, vředech a hnisavých ložiscích v dásních, parodontóze, zánětech hrtanu a dutiny ústní.

Byliny nejsou žádné čajíčky bez účinku, je potřeba užívat jen omezenou dobu a střídat ,
dobré jsou směsi .
i ze šalvějí musíme opatrně

Šalvěj, stejně jako pelyněk, obsahuje silici zvanou thujon. Jistě i proto byla jednou z bylin přidávaných do omamných vykuřovadel šamanů a čarodějnic. Omamná síla známého, vysoce alkoholického Absinthu, kterému se také říká "Zelená víla" nebo "Zelená múza", je založena právě na této látce. Thujon působí na naše tělo ve vysokých dávkách omamně. Při konzumaci velkého množství šalvěje bychom se tedy mohli ocitnout ve stavu jakéhosi opojení a odpoutání se od běžné reality, které je však při předávkování doprovázeno i zimnicí, návaly horka, třesem, nevolností až zvracením, v extrémním případě ztrátou vědomí. Při dlouhodobém užívání ve vysokých dávkách by pak thujon mohl ohrozit i naše mentální zdraví a inteligenci, jak se to stalo některým známým umělcům doby romantismu, vášnivým pijákům absinthu. To ale mluvíme o opravdu vysokém množství zkonzumovaného thujonu, v případě šalvěje odborníci orientačně uvádějí, že otrava nastává při překročení konzumace něco kolem 15g suché drogy. Protože thujon se ve vodě neuvolňuje zdaleka tolik, jako v alkoholu, nálev a čaj při střízlivém dávkování a používání běžně nemá tyto nežádoucí toxické účinky.

arnold

Člen

# Zasláno: 16 Čec 2015 15:17:38 ° Změnil/a: arnold


Účinky kopřivy podle Marie Treben


Od určitého věku se snižuje obsah železa v těle. V důsledku toho se dostaví stavy únavy a vyčerpanosti, člověk se cítí starým a málo výkonným. V takovém případě možno s úspěchem používat čerstvou kopřivu pro její obsah železa. Pomáhá nám překonat tento stav. Po kopřivové kúře se poměrně rychle cítíme tělesně lépe, vrací se nám energie a tvořivá síla, ba i náš vnější vzhled se viditelně zlepší.


Jednou, v rozhlasové přednášce, jeden lékař upozornil na to, že kopřiva dvoudomá (urtica dioica) patří mezi naše nejlepší léčivé rostliny. Kdyby lidé věděli, jak je léčivá, tak by pěstovali jen kopřivu. Bohužel to ví jen málokdo. Kopřiva je celá léčivá, od oddenku přes stonky a listy až po květy. Už ve starověku si jí velmi vážili. Albrecht Durer (1471-1528) namaloval anděla, který vzlétá k trůnu Nejvyššího s kopřivou v ruce.

Kopřiva je naše nejlepší
léčivá rostlina napročištění krve a krvetvorbu. Má též dobrý vliv i na slinivku břišní, proto se kopřivou snižuje i obsah cukru v krvi. Léčí i nemoci azáněty močových cesta chorobné zadržování (zástava) močení. Protože současně vyvolává dobrý průběh stolice, je velmi vhodná na jarní kúry.
Od té doby, co znám léčivé účinky kopřivy, navykla jsem si provádětčtyřtýdenní čajovou kúru, a to na jaře z mladých výhonků a stejně tak na podzim po otavě, kdy se všude znovu objevují mladé výhonky. Piji ráno na lačno půl hodiny před snídaní jeden šálek a přes den opět jeden až dva šálky po doušcích. I před snídaní máme pít čaj po doušcích, neboť tím zvyšujeme jeho účinek. Po takové kúře se cítím nepopsatelně dobře a pokaždé mám pocit, že udělám třikrát více práce než obvykle. Moje rodina i já už roky nepotřebujeme žádné léky a cítím se pružná a mladistvá. Ostatně čaj nemá špatnou chuť a pijeme jej bez cukru. Citlivé duše mohou přimíchat trochu heřmánku nebo máty pro zlepšení chuti. V lidovém léčitelství se navrhuje více týdnů používat tinkturu proti chorobám jater a žlučníku, sleziny, ba dokonce proti tumoru sleziny, při zahlenění žaludku a dýchacích orgánů, při žaludečních křečích a vředech, vředech střev a chorobách plic. Čaj se pouze spaří, aby se zachovaly cenné účinné látky. Preventivně se pije denně jeden šálek čaje po celý rok. Je též vydatným pomocníkem při virových a bakteriálních onemocněních.

Jednou ke mně přišla mladá žena z Urfahru, byla chudokrevná, měla bolesti žaludku a žlučníku. Jako průvodní znak měla silné bolesti hlavy. Poradila jsem jí kopřivový čaj. Po nějakém čase jsem se s ní opět náhodně setkala. Byla přešťastná a vyprávěla mi, jak jí kopřiva rychle pomohla. Celá její rodina používá tuto léčivku.
Při otocích a vodnatelnosti kopřiva pomáhá silným odváděním vody. Svými účinnými látkami napomáhá tvorbě krve při chudokrevnosti, anémii a při jiných těžkých chorobách krve. Kopřiva ve směsi s jinými léčivými rostlinami se s úspěchem uplatňuje i při leukémii. Trpíme-li na nějaký druh
alergie (k tomu patří i senná rýma), doporučuji pít čaj z kopřivy, a to delší dobu.
Jednou za mnou přišel s nářkem starší muž. Před třemi roky onemocněl chřipkou. Od té doby měl moč tmavohnědou a trpěl nesnesitelnými bolestmi hlavy. Nepomohlo množství různých tabletek, které mu předepisovali, ani injekce (naposledy do hlavy). Naopak, bolesti hlavy byly vždy horší, byl blízek sebevraždy. Dodala jsem mu odvahy a poradila jsem mu čerstvou kopřivu. Měl vypít během dne 2,5 litru čaje. Po čtyřech dnech mi zatelefonoval, že bolesti hlavy vcelku zmizely. Později mi po jedné ženě vzkázal, že se cítí teď zdravější než před chřipkou. Využijte tedy i vy čerstvé, mladé výhony kopřivy, zvláště na jaře, a proveďte si jednu odhleňovací kúru na odstranění odpadových látek. Budete se divit, jaký je její blahodárný účinek.

Jedna řádová sestra z Klagenfurtu se též řídí mými radami a s údivem pozorovala úspěch. Měla skvrny na břiše a v kříži, doprovázené silným svrběním. Skvrny se nechtěly hojit, ale v krátké době zmizely po jaterní dietě a kopřivovém čaji. I v jiném podobném případě čaj z kopřivy rychle pomohl.

Z jednoho dopisu z tisku v Dellachu v Korutansku vybírám následující stať: „Srdečné ‚Pán Bůh zaplať za neocenitelnou pomoc, kterou jste mi poskytla svými radami. S mou 19 let trvající nemocí jsem prochodil mnoho nervových klinik v celém Rakousku. Ani jeden lékař mi nedovedl říci, co mi vlastně je, a tím méně pomoci. Pil jsem týden čaj z kopřivy a choroba odešla jako zázrakem, jako bych ji nebyl nikdy měl. “ Z uvedených skutečností je patrno, jak rychle dovedou pomoci naše léčivé byliny. Tu, přirozeně, nepomůže jen jeden šálek přes den, neboť při těžkých onemocněních je třeba vypít po doušcích během dne nejméně 2 litry čaje.

Jedna obchodnice mi vyprávěla, že si bere s sebou na výlety, na dovolenou a služební cesty čaj z kopřivy v termosce. Přísahá, že jí dobře pomáhá. Nejenže nejlépe hasí žízeň, ale současně občerstvuje a odstraňuje únavu.

Ještě jedno důležité upozorněni: při ischiasu, bolestech kříže (lumbago) a zánětu nervů v rukou a na nohách bolavé místo zlehka potřeme čerstvou kopřivou. Například při ischiasu lehce přejíždíme čerstvou rostlinou pomalu od kotníku po vnější straně nohy až k boku a odtud zpět po vnitřní straně až po patu. To opakujeme dvakrát a nakonec táhneme kopřivu od boku, směrem dolů přes hýždě. Podobně postupujeme i na jiných chorých místech. Nakonec pokožku zapudrujeme. Nemusíme právě proto děkovat Bohu za takovou zázračnou rostlinu? V naší uspěchané době lidé okolo ní procházejí bez povšimnutí, raději sáhnou po utišujících prášcích a berou je v nadměrných dávkách. Ale ve skutečnosti mohou často pomoci jen naše dobré bylinky, které bohužel upadly do zapomenutí.
Nakonec bych ráda připomněla zážitek, který ve mně zanechal silný dojem. V našem malém městečku jsem se seznámila se starší ženou, která mi vyprávěla, že lékař u ní zjistil silné bujení rakoviny žaludku. Pro vysoký věk se již nemohla rozhodnout pro operaci. Tehdy jí kdosi poradil, aby pila čaj z kopřiv. Šla tedy každý den do zahrady, kde kopřivy rostly u plotu jako plevel a natrhala si vždy hrst. Když po čase navštívila lékaře, zeptal se jí překvapeně: „Ach, vy jste se dala operovat? Není však vidět žádnou jizvu. “ Bujení zcela zmizelo a žena ještě užila spokojené stáří. Není však třeba připustit, aby situace došla tak daleko. Často by nemusela vzniknout zhoubná nemoc, kdybychom si vážili naší dobré kopřivy a využívali její obdivuhodnou moc pravidelným pitím čaje.

A ještě jednu dobrou radu: začněte s kopřivovou kúrou ještě dnes. Sušenou nať dostanete v každé lékárně anebo v obchodě s bylinkami nebo si můžete sami kopřivu natrhat. Dovolte našim léčivkám opět vstoupit do domu. Na jaře se vyzbrojte rukavicemi a nůžkami a vyjděte do přírody: Je to velká radost, můžete-li sbírat kopřivu pod volným božím nebem. Čím čerstvější ji požíváme, tím větší je její léčivý účinek. Dokazuje to zkušenost. Myslete při tom i na zásobu pro zimu. Nejlépe je sbírat kopřivu v květnu. Ať se pro vás stane potěšením myšlenka, že sami můžete něco učinit pro své zdraví!

Čtenář z Vestfálska píše: „ Můj soused používá kopřivu na vyhubení škůdců a hmyzu ve své zahradě. Dá větší množství do 300litrového sudu (možno přirozeně použít i menší nádobu) a nechá tam rostliny delší dobu vyluhovat. Kopřivovou vodou potom polévá všechny rostliny, a tak je chrání před všemi škůdci. Ani mrkev mu nenapadnou žádní červíci! “

arnold

Člen

# Zasláno: 23 Čec 2015 15:25:14 ° Změnil/a: arnold


Potvrdil se mi vliv posilování na snížení krevního tlaku ,zvětšením krevního řečiště, hlavně kapilár.

Došlo ke snížení léků na "tlak" v jednom případě o 1/2 a ve dvou o 2/3 ,sice je to malá ale empirická zkušenost.

Dlouhá desetiletí se chybně považovalo cvičení se zátěžemi za nevhodné, ba dokonce za jednu z příčin vzniku hypertenze. Dnešní poznatky jasně prokázaly, že posilování vede k nižší resistenci periférie těla a tím přispívá k udržení tlaku krve v normě. Máme k dispozici i publikace, v nichž je posilování jasně definováno jako prostředek ke snížení tlaku krve, zvláště diastolického (Graves. Franklin, 2001). Na základě více jak 35 let praxe můžeme zodpovědně prohlásit, že posilování (cvičení ve fitcentru s činkami, kladkami a na přístrojích) je účinný nástroj celoživotní kontroly hladiny krevního tlaku. Kdo chce zabránit vzniku prehypertenze a hypertenze, měl by pravidelně posilovat.

PaedDr. Vladimír Kolouch, Ph.D.


Z rozhovoru z Ivanem Pavlovičem Neumyvakinem
"V jakém smyslu?
Mám na mysli kapiláry. Pokud kapiláry nepracují dobře a srdce není schopné pumpovat zahuštěnou krev, tak se hromadí ve velkých cévách a krevní tlak stoupá a to je ta vaše hypertronie.
A co způsobuje, že kapiláry nefungují dobře?
Kapiláry se nacházejí ve svalech. Kvůli tomu je potřeba praktikovat ten tělocvik, gymnastiku, mnoho pohybu. Gymnastika je nutná každý den. Pokud dnes nevyčleníte alespoň půl hodinky na gymnastiku, tak je ten den pro vás ztracený. V tomto případě nehraje věk žádnou roli. Pro starší lidi je to obzvláště důležité. Samozřejmě, že můžete udělat i výjimku v případě nějakých oslav, událostí nebo cestování."


Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!