Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Trénink a cviky / Kdy běhat?
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
haluza

Člen

# Zasláno: 30 Čec 2006 18:41:25


Je na hubnutí lepší běhat ráno na lačno, nebo po snídani a nebo večer? Díky.

Mahamotti

Moderátor

# Zasláno: 30 Čec 2006 19:29:15


haluza
pokud jsi naturál, tak až po jídle - optimálně s rozumným odstupem -1,5hod a více

haluza

Člen

# Zasláno: 30 Čec 2006 21:01:39


někde jsem četl, že když se běží na lačno, tak tělo víc pálí tuky, protože nejsou k dispozici žádné sacharidi, ale to je asi blbost, co? Nepálí tělo třeba svaly?

Mahamotti

Moderátor

# Zasláno: 30 Čec 2006 21:05:11


haluza
ano na lačno spálíš více tuků ale za cenu velkých ztrát na svalech

blecha

Moderátor

# Zasláno: 31 Čec 2006 09:54:27


Pokud nemusim tak nebeham, muj metrak by daval dost zabrat kolenum a kotnikum. Posledni behy bly vzdy za autobusem nebo tramvaji, ovsem to vyplyne vzdy tak nejak improvizovane ze situace.

Vyjimkou je jednou tydne po kolojizde a vejslapu ne kopec jeho zaverecne intenzivni vybehnuti.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 31 Čec 2006 09:56:40


haluza
a vzhledem k těm velkým ztrátam na svalech pak během následujících dnů či hodin spáliš méně tuků ...
a pokud se ti podaří zabrzdit metabolismus ...

blecha

Moderátor

# Zasláno: 31 Čec 2006 09:58:32


Jo, samozrejme, ze pred timto vyletem jsem nadopovan jidlem Ceckem a navic aminama nebo BCAA.

flink

Člen

# Zasláno: 31 Čec 2006 10:19:03


Doporučuji neběhat protože:
- je to namáhavé
- na sídlišti s sebou strhneš spousty psů a všichni obyčejně jsou ve velikosti králíka, což znamená, že mají málo bílkovin - v obchodech navíc mají jen čínský česnek, který nestojí za nic
- trpí klouby
- trpíš i Ty sám
- sádlo po běhu vibruje ještě dalších 30 minut a vypadá to směšně

Pumpkin

Člen

# Zasláno: 31 Čec 2006 16:48:05


flink
Konečně někdo, kdo mi vysvětlil proč neběhat, když trenér mě nutí běhat, prý jinak nezhubnu a já běh fakt nesnáším. Nějaká alternativa????

Rall

Moderátor

# Zasláno: 31 Čec 2006 19:16:19


S vašima názorama na běh nesouhlasím. Běh je podle mě dost důležitej. Když naberu 20kg a nebudu během toho objemu aerobkovat, tak orgány (srdce, plíce...) se tomu absolutně nepřizpůsoběj a všechny výkony nad 2minuty půjdou rapidně dolů, to je neoddiskutovatelný.
Mě připadá nejlepší běh zrána nebo na večer a půhodinky předtím dát protein s glukopurem nebo maltou - podle potřeby a délky běhu.

Rall

Moderátor

# Zasláno: 31 Čec 2006 19:17:58 ° Změnil/a: Rall


Jo a ještě k tý zátěži na klouby - hodina běhu je na klouby určitě menší zátěž než pár sérek hlubokejch dřepů

Look

Moderátor

# Zasláno: 31 Čec 2006 20:58:06


flink - blahoslaven budiž, kdo vymyslel výmluvy, běh není namáhavý, to jen ty nejsi ve formě


flink

Člen

# Zasláno: 2 Srp 2006 07:15:58


Pumpkin
Opravdu si myslím, že běh není nejideálnější pohyb pro hubnutí a čím těžší a starší člověk se do něho pouští, tím spíš může počítat s tím, že bude v lékárně stávat frontu na opodeldok...a pokud už má někdo před sebou úplný začátek, měl by koketovat nejprve s dlouhými a intenzivními procházkami...běh bych bral jako krajní řešení a jen na rozhýbání...ale je to jen můj názor a jsem zvyklý nechat si je vyvracet...

Rall

Moderátor

# Zasláno: 2 Srp 2006 11:04:08


flink
a co teda myslíš, že je na hubnutí lepší?

Martin

Administrátor

# Zasláno: 2 Srp 2006 13:05:28


znám lidi, kteří nebyli líni a vyběhali si operaci kolen a kyčli do 35-40 roku věku

Rall
na hubnutí je rozhodně nejlepší kolo

flink

Člen

# Zasláno: 2 Srp 2006 13:43:57


Rall
Na hubnutí? Upravit životosprávu a potom začít řešit fyzické aktivity...a ty by neměly začít nějakým úporným lopocením pod činkami ani před nárazníkem automobilu...kolo mi připadá opravdu nejrozumnější...a střídal bych ho s inline bruslemi...protože by to mělo bavit a nemělo by to být od počátku doprovázené skřípěním zubů

blecha

Moderátor

# Zasláno: 2 Srp 2006 13:50:45 ° Změnil/a: blecha


Nejlepsi na hubnuti je jist jen 1 papriku denne a behat maratony, uspech zarucen - pokud se clovek nezhrouti, tak postavicka jak z Dachau, kotnik, kolena a i kycle v hajzlu, ale budete urcite nejak hubenejsi.

Pokud ma nekdo trenera, ktery zensky 165/80 kilo doporucuje na zhubnuti behat, tak to chce vymenit trenera. Dneska jsou treneru tuny. Nekteri z nich jsou tzv. "treneri", papiry se daji sehnat vzdy. Co si myslet o sice namakanym, ktery zna jidlo, ale nalozi vychrtline s maximem na bench 40 kilo. Rovnou 100 kilo a odcvici to vlastne za nej, s tim, ze pokud chce vypadat jako on, tak musi cvicit jako on.

Rall

Moderátor

# Zasláno: 2 Srp 2006 14:16:29


Martin
flink
Běh je na klouby horší než třeba dřepy nebo kolo, jasně...
Dieta, to je samozřejmý. Jinak kolo je taky dobrá aerobka, ale nesrovnával bych ji s během, obojí je dorbý.

wilda

Člen

# Zasláno: 2 Srp 2006 20:40:56


Zdravím všechny zúčastněné. I tady záleží na tom, co chci cvičením, potažmo během, dosáhnout. Je opravdu velká hloupost prohlašovat, že běh ničí kolena a kyčle. To se stane pouze u jedinců s takovýmito dispozicemi a nebo u hlupáků, kteří se do běhu pustí bezhlavě a o jeho tréninku či technice neví nic. Pokud svým tréninkem sledujete pouze hromadění svalové hmoty, je vcelku jedno, jakou aktivitu si pro aerobní trénink vyberete, či ho úplně eliminujete. Pokud však chcete mít hmotu maximálně efektivní a netrváte na jejím ukrutném množství, je běh nepostradatelný. Samozřejmě je ideál aerobní aktivity střídat, ale na rozdíl od kola či inline bruslí je běh člověku přirozený. Je škoda, že se tady běh nebere vážně. Já sám nejsem jeho velkým přítelem, ale jeho role je nepostradatelná (samozřejmě že jedinec s nadváhou 20 kg musí nejdříve shodit stravou a až potom zatížit organismus během). A ikdyž tyto stránky vypadají velmi fundovaně a v této debatě jsou jistě lidé znalí pos. tréninku, výše zmíněné věty hovoří spíše o jejich zaslepenosti a nechuti dělat věci jim nepohodlné, než o fundovaných názorech na téma běh. Pokud jste totiž zdraví jedinci, museli byste naběhat ukrutné množství kilometrů otřesnou technikou, než by se to na vašem pohybovém aparátu podepsalo. Samozřejmě předesílám, že jsem se nikoho nechtěl dotknout. Jen jsem chtěl posloužit názorem člověka lehce obeznámeného s problematikou. Mějte se.

Rall

Moderátor

# Zasláno: 2 Srp 2006 20:43:59


wilda
jj takovej názor na ten běh mám taky

Anicka

Člen

# Zasláno: 2 Srp 2006 23:23:49


Arnold Schwarzenegger ve své knize 50 let retrospektivy píše na str. 97 (v knize je uveden zákaz citování bez písemného svolení vydavatele, které samozřejmě nemám, tak to napíšu vlastními slovy):
a) Pro redukci tuku jsou velmi vhodné aerobní aktivity typu aerobik, jogging, běh, rotoped, veslovací trenažer apod., není důležitý typ aktivity, ale skutečnost, že se aktivitě věnujete pravidelně - 20 - 30 minut denně stačí k nastartování metabolismu.
b) Velmi se mu osvědčilo běhat (zejména v oblečení Slim Gard, které podporuje pocení) a ihned po běhu si dát 100 zdvihů kolen ve visu - redukce tuku na břiše je pak prý přímo dramatická a vřele tento postup doporučuje k vyzkoušení. Při zdvihání novou ve visu doporučuje použít úchytky, jsou-li k dispozici, aby se člověk mohl lépe soustředit na cvičení břicha a ne na to, zda se udrží nebo ne.

flink

Člen

# Zasláno: 3 Srp 2006 06:53:20


wilda
Neodmítám běh jako takový a už vůbec ne aerobní aktivity...jen jsem chtěl vyjádřit názor na různá předsevzetí, která jsou mnohdy neopatrně přijímána a vedou k celkovému nechutenství z pohybu u začínajících...stačí si vzpomenout na promodralé cyanózní tváře...je to prostě nedostatek informací v praxi a tak i v budoucnu bude vidět mezi paneláky spousty jedinců dřoucích "na krv"...
Anicka
Nikdy jsem nic od Arnolda nečetl, ale pro to, aby aerobní aktivitě věnoval 20-30 minut denně a do toho fláknul 100 visů snad nepotřeboval 50 let retrospektivy...btw: myslel jsem, že je mladší...přijde mi, že mnohé citace slovutných kulturistů jim samotným působí záchvaty smíchu, když si představí, jak nějaký elév se snaží během prvního měsíce dostat na jejich úroveň v činkárně a tak rádi škodolibě přitlačí...

Mahamotti

Moderátor

# Zasláno: 3 Srp 2006 07:08:33


Anicka
sorry, ale arnold si vymýšlel jak to šlo, prostě napsal článek nebo knihu, sebral honorář a hotovo. Je pár genetických šťastlivců kterým může ten model sedět, ale obecná pravda to nebude.
Btw. kolik zdvihů kolen ve visu zmákneš?.. ptám se hlavně při kterém opáčku tě už ruce neudrží.. tohle je tady limitující faktor

wilda

Člen

# Zasláno: 3 Srp 2006 07:52:25 ° Změnil/a: wilda


To flink
Každý začátek je těžký. Je smutné, když v době internetu vidíš některé jedince plahočící se kolem baráku evidentně bez základních informací. Na síti je spousta informací o tom jak začít správně s maximální eliminací nežádoucích projevů běhu. Pokud chce někdo spalovat a drží tepovku mezi 65-80% svého maxima, tak by to někteří skalní příznivci této disciplíny s těží pokládali za běh. Ale pokud je za cíl vytýčeno zlepšení času či výkonosti, pak ta "krev" musí přijít. Tady se ale většinou mluví o běhu v souvislosti s posilovacím tréninkem bez větších ambicí v oblasti celkové těl. zdatnosti. V takovém případě určitě tempo na hranici výše zmíněné tepovky plně vyhovuje a stačí a byla by opravdu škoda si zprotivit fyzickou aktivitu zbytečným tlačením na pilu.
Taky znám spoustu lidí, kteří tvrdí, že se jim po běhu (10-20km) podstatně lépe shybuje či klikuje na bradlech, dosahují díky tomuto prohřátí vyšších počtů opakování a jinou aerobní aktivitou toho nejsou schopní dosáhnout. Jak tady však někdo píše, je to záležitost hodně individuální a třeba mě, jakožto zapřísáhlého nepřítele běhu, tato taktika neoslovuje.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 3 Srp 2006 08:12:34


wilda
ale taky je člověku přirozené umřít ve 40-ti to že žijeme do 70-ti je vydobytek civilizace, kterému se náš organismus nestihl vývojově přizpůsobit.

Anicka
abych zhruba citoval Arnolda "napsal jsem cokoliv mě napadlo, ale muselo to být zajímavé aby za to lidi platili, o pravdu nikdo nestojí"

wilda
Je smutné, když v době internetu vidíš některé jedince plahočící se kolem baráku evidentně bez základních informací. Na síti je spousta informací o tom jak začít správně s maximální eliminací nežádoucích projevů běhu. - jojo a o tom to je ...

A další kapitolou je běh člověka s nadváhou, ať už se jedná o obezní nebo o kulturisty ...

wilda

Člen

# Zasláno: 3 Srp 2006 08:31:31


To Martin
Tady si myslím záleží, o jakého kulturistu jde. Ačkoliv obzvláště fandím lidem na těchto stránkách (jsou vskutku skvělé), nemyslím si, že se tady dosahují parametry 180 cm na 135kg jako u vrcholových kulturistů. Komu se to povedlo, smekám. V mém okolí se pohybují lidé se shruba 10-ti kilovým nadbytkem váhy nad výškou. Vesměs všechno aktivní hmota, ikdyž nějaký ten tuk se taky najde (kostky na břiše však úplně neschová). Všichni tito lidé běhají vesměs denně mezi 7,5-15 km ve slušných časech(na průměrnou populaci). Je pravdou, že někteří z nás mají problémy s pohybovým aparátem, nicméně ty jsou zapříčiněné spoustou vedlejších faktorů (promrzání, dlouhé pochody s velkou zátěží apod.). Řekl jsem, že by lidi museli naběhat ukrutné množství kilometrů aby se na nich projevily negativní účinky (když nepočítám genetické dispozice). A takového naběhaného množství moc lidí nedosáhne za celý život. Další věcí je autosugesce. Bez urážky. Znám spoustu velmi rekreačních sprtovců, kteří ve 20-ti letech při píchnutí v koleni rozhlašují, jak je ten sport zničil. Nicméně příčina jejich problému většinou nespočívá v kloubu, ale ve svalové disbalanci (jednostranná zátěž) a jiných následcích "nevzdělaného" přístupu. Problém samozřejmě nastane u člověka s tukovou nadváhou, kdy jeho klouby, svaly, šlachy a úpony nejsou zvyklé na zátěž. Tam to řešit pomocí běhu je v první vlně hazard. Měj se a dík za stránky.

Orsa

Člen

# Zasláno: 3 Srp 2006 08:47:17


wilda tahle debata je pro mě zajímavá, protože jsem již středního věku a před necelými třemi lety jsem prodělala artroskopickou operaci menisku a další oprace druhého menisku mě čekala. Zhubla jsem mnoho kilogramů a začala se hýbat a později posilovat, a kolena mám momentálně jako nová - ovšem musím je pečlivě hlídat a zatím tak činím. Pravdou je, že občas poskakuji na Aerobicu a pravdou je, že po dřepování s 20ti kilovou činkou nebo se zátěží 60 kilo na Legg pressu čas od času (ne vždy) "cítím" vazy v koleni a musím neustále přizbůsobovat pohyb a zátěž momentálnímu "stavu" svých kolen.

Proč to sem píšu? Na svých vycházkách se psem se snažím občas proběhnout a nechci si nohy zbytečně ničit, a tak by mě zajímala správná technika běhu, a protože jí neovládám, potřebovala bych poradit - poradíš? kdyžtak děkuju


wilda

Člen

# Zasláno: 3 Srp 2006 09:15:06


To Orsa
K tomu běhu zkusím dát něco dohromady, ale trpělivost. Nejsem žádný spisovatel a budu se muset poradit i se soukmenovci, abych tady nenapsal nějakou kravinu. Samozřejmě nejsem doktor, ale aerobik mi přijde po ASK jako docela hazard. Myslím, že tam dochází k podstatně větším rázům na klouby. U běhu se v optimálním případě zapojí celé chodidlo, které počáteční ráz slušně rozloží dřív, než projde celým tělem. Taky je to hodně o strečingu. Já jsem ho zanedbal, zkrátil se mi kvadriceps, který tahal čéšku nahoru, čímž docházelo při pohybu ke tření v jiných místech než mělo a průser byl tady. Pokud jsi absolvovala úplnou plastiku vazů, tak jeden můj známý ortoped říká, že to koleno vydrží víc, než původní. Pocit tahání ve vazech by mohl být zapříčiněn právě nedostatkem strečingu a následným zkrácením vazů. Nevím, co pokládáš za střední věk, ale mi je přes 30 a taky to jde cítit(sem tam). Nicméně navzdory extrémní zátěži (jen dle mého názoru) se ještě jakš takš hýbu. Měl jsem štěstí na lidi, co poradili. Měj se. V dohledné době určitě něco spachtím.

Mahamotti

Moderátor

# Zasláno: 3 Srp 2006 09:19:07


wilda
za ten příspěvek o správné technice běhu bych se taky přimlouval. Pokud se ti to povede napsat, tak by to možná bylo lepší poslat martinovi mailem, ať to hodí jako článek na f-sport, jako příspěvek v diskusi by to mělo menší počet shlídnutí a vůbec by se to tak nějak ztratilo a zapomnělo se na to

Orsa

Člen

# Zasláno: 3 Srp 2006 09:22:28


wilda dík moc, tak zase to nespěchá, jen kdyby se ti chtělo, a myslím že tohle mi prozatím stačí. Ten strečink mě nenapadl, tak přidám a budu zase víc strečovat. Pro tvou informaci, měřím asi 169,5 cm a moje současná váha se motá v rozmezí 70 - 72,5 kilo. Bylo mi 44let

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!