Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Trénink a cviky / PUMPing - jediná cesta k svalovým přírůstkům
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Martin

Administrátor

# Zasláno: 14 Pro 2010 10:43:16 ° Změnil/a: Martin


Odvážný to název co?

Neříkám, že některé cykly nefunguji, ale jo, některé funguj a funguji dobře. Ale speciální cykly musí být jako výboje za základny. A tou základnou je klasický trénink. A klasický objemový trénink je o PUMPováni. Skákat od jednoho spešl cyklu k druhému nikam nevede. Mě osobně se osvědčilo, že speciálních cyklů jde udělat tak 2 až 3 za rok, zbytek doby jsem jel poctivý základ.
Zlatá klasika - díl.1

A základem tohoto základu nejsou nějaké konkrétní cviky nebo tajné opakování. Je to vlastní způsob hybání svaly tak, aby rostly, vlastní zvedání vah, a to způsobem zvaným PUMPa. PUMPu nesmrtelně vysvětluje Arnold ve videu na Youtube. Když pochopíte PUMPu, už nikdy nebudete partie, které neumíte procvičit.

PUMPA se objevovala ve spoustě studií, jako odpověď na otázku, proč vlastně svaly rostou. A nyní díky spoustě produktu, které umí PUMPu zvednout až na extrémní úroveň, je mnohem snažší naPUMPování dosáhnout. Sekce NOček s produkty pro masivní naPUMPováni. A s tím související článeček N.O. produkty

A protože to všechno do sebe tak pěkně zapadá, tak jsem ještě udělal něco jako výkladní skříň, kde jsem vše svázalPUMPing - jediná cesta k svalovým přírůstkům

507

Člen

# Zasláno: 15 Pro 2010 08:23:25


Název je skutečně odvážný.

Koukl jsem na web a našel jsem příznačnou "odpověď" na tento odvážný název...

http://www.dumbbell-exercise.com/muscle-pump.htm
(v angličtině)

Článeček se jmenuje "Proč svalové pumpování nebuduje svaly?" Osobně si myslím že článek dává hodně smyslu, jen je potřeba odmyslet si pár věcí související s cílovou skupinou čtenářů, což jsou asi začátečníci, kteří v posilovně dělají supersérie aby dosáhli pump efektu.

aptor

Člen

# Zasláno: 15 Pro 2010 18:39:18


Hodně odvážný název. Já už více jak 20 let vím, že to není pravda.
Když jsem tehdy začínal na vojně s posilováním, cvičili jsme tehdy jen základní cviky 3x6 opak. Po půl roce mi vyrostl biceps o 5cm a uměrně k tomu i postava a přestal jsem být konečně hubeňour. Napumpování jsem tehdy vůbec nezažil a ani jsen nevěděl co to je. Jo a váhy byly tak těžké, že poslední 2 opak s dopomocí.
Po těch letech cvičení, jsem už dávno zjistil o co vlatně jde. Nejde o to, jestli je jeden trénink lepší a druhej horší, jestli jsou lepší váhy volné nebo stroje. JDE JEN A JEN O TO, UDĚLAT TĚM SVALUM NĚJAKEJ ŠOK.

kingie

Člen

# Zasláno: 16 Pro 2010 08:47:57


Ono je rust a rust...otazka je, zda chci mit vice svalu, nebo chci aby svaly byly vetsi. Samozrejme nejde zas tak uplne jedno bez druheho.
Kvalita svalu umozni vyrovnavat se s vetsim "tahem" a umoznuje udrzet si hmotnost trvalejsiho charakteru.
Na druhou stranu, napumpovani zrejme zajisti uzitecnou lazen v latkach potrebnych k rustu a navic to vypada cool. Potencial pojmout a udrzet hromadu krve bude taky asi fajn pro kardiovaskularni system, takze nic proti tomu.
Podle me kazdy z techto cilu muze zvysit potencial toho druheho. Oznacovat napumpovani jako jedinou cestu, to bych zrovna od Martina necekal.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 16 Pro 2010 10:58:28


Pro mě je PUMP jedinečný tím, že s menšíma váhama a menší dřinou dosáhnu lepších výsledků - větších aplnějších svalů.

Nevýhodou je, že nikdy nejde určit, zda např. trénink do vyčerpání trochu funguje, protože se při něm trochu pumpuje. Nebo zda PUMPing trochu funguje, protože se při něm trochu vyčerpám.

Na druhou stranu, znám lidi s obrovskou sílou, obrovskou výdrži a malými svaly. Při přípravě na soutěž každý spíše PUMPuje. Hlavně bych tedy chtěl spojit slovo PUMP a OBJEM. Pro jiné tréninkové cíle jsou jiné metody. Např boxer PUMP nebude používat. Jeho cíl je opačný, mít vlastně málo svalů (nízká váha), co nejsilnějších s co největší výdrži. Oproti tomu by takové svaly byly pro kulturistu katastrofa, musel by mít dlouhé a nekonečné tréninky k dalšímu zlepšení.

Jinak s PUMPou pracoval i Dorian Yates čí Coleman

Martin

Administrátor

# Zasláno: 16 Pro 2010 11:00:00 ° Změnil/a: Martin


507
ale ten článek je o něčem jinem. "You can get a good pump without working all that hard. Giving your body no reason to grow." On říká, že jen napumpování není trénink. S tím souhlasím. Jen napumpování je jen prokrvení srovnatelné s malou procházkou nebo je to dobrá rozcvička.

Tady jde o to cvičit napumpovaný nebo na to kašlat a neudržovat během tréninku pumpu ? Pro mě osobně je to třeba rozdíl mezi dobrým a špatným tréninkem. Co pro Vás ?

Martin

Administrátor

# Zasláno: 16 Pro 2010 11:14:42


a Yates
http://www.youtube.com/watch?v=J3139elZajc

pořád prostě ten samý způsob pohybu, pořád stejné místo, kde už na to kašlou a činky položí ...

507

Člen

# Zasláno: 17 Pro 2010 00:37:03


Pro mě je PUMP jedinečný tím, že s menšíma váhama a menší dřinou dosáhnu lepších výsledků - větších aplnějších svalů.


Mno, můžu potvrdit, že menší váhy techničtějším provedením (kdy se obvykle dostavuje pumpa) má efekt. Jestli větší nebo menší nedokážu posoudit. Myslím že záleží i na tom, na co je tělo v tu chvíli zvyklé.

jen napumpování není trénink. S tím souhlasím. Jen napumpování je jen prokrvení srovnatelné s malou procházkou nebo je to dobrá rozcvička.

Tady jde o to cvičit napumpovaný nebo na to kašlat a neudržovat během tréninku pumpu ? Pro mě osobně je to třeba rozdíl mezi dobrým a špatným tréninkem. Co pro Vás ?


S tím v podstatě souhlasím taky ale už se nebezpečně dostáváme do oblasti, kdy bychom si měli pokud možno jednoznačně říct co si představujeme pod slovem pumpa.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 18 Pro 2010 21:15:06


507
no ono se strašně špatně to probírá v diskusi, v posilovně bysme si to předvedli lépe.

Slovo "techničtější" ve mě vzbuzuje děs, představím si pomalý pečlivý pohyb. To ne, prostě to, co na videu pčedvádí Ronnie. Podle mě se to dá i přirovnat k rytmu pohybu, když nafukujete pumpičkou kolo, prostě šup, šup hlavní je spíše necvičit sérii až na tu hranici selhání, kdy dojde až ke zrušení pumpy.
Také je strašně důležité to divné hybání mezi sériemi, kdy udržuji ve svalech obrovskou pumpu.

507

Člen

# Zasláno: 20 Pro 2010 07:46:02


no ono se strašně špatně to probírá v diskusi, v posilovně bysme si to předvedli lépe.

Tak můžeš natočit video, Arnie a Ronnie už to tam mají

Garantuji tisíce děkovných dopisů, když tam vysvětlíš a pořádně ukážeš pumpu a způsob tréninku konzistentní s pumpou

Logan

Člen

# Zasláno: 20 Pro 2010 22:17:08


507
Tak můžeš natočit video, Arnie a Ronnie už to tam mají
jak už si viděl, z videa zjistíš prd

nejlepší by bylo kdyby Martin udělal sraz v nějaký posilovně a všem to názorně předvedl ne?

Marek

Moderátor

# Zasláno: 21 Pro 2010 15:09:21


Logan
a všem to názorně předvedl
.. a každýho by napumoval a navrch by každýmu během srazu přidal 5kg čistý hmoty, kdo se hlásí?

Jean

Člen

# Zasláno: 21 Pro 2010 15:40:54


to dokaze jedine Dat Dere Celltech

http://1.bp.blogspot.com/_ybblD-9BnQQ/S9nvwhHPlSI/AAAAAAAAAHQ/1PEQZcP6 4Bs/s1600/datdereadvertisement.jpg

arnold

Člen

# Zasláno: 21 Pro 2010 16:06:47


Já používám napumpování svalu jenom při cvičení bic. a tricepsů výjímenče u hrudníku,podstata je u mě v tom že cvičím pomalým tempem s relativně malými váhami, které jsou často umocněny extenzemi nebo flexemi v trvání 2-3 s., s tím že každá série musí být provedena tak že při 5-6 opakování cítím pálení ve svalu a po sérii se dostataví uvolnění kapilár a nahrnutá krev v mezivláknových prostorech zajistí napumpování.
Protože svaly mám plné laktátu tak s další sérií čekám až pumpa odezní abych mohl dokončit plný počet opak. v sérii.

aptor

Člen

# Zasláno: 21 Pro 2010 16:55:20


Taky jsem kdysi jezdíval biceps x triceps v supersérii 10x10, minimální přestávky. Dost slušná pumpa a hlavně, rostlo to. Bodejť by ne, byl to šok jako prase.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 24 Pro 2010 10:18:46 ° Změnil/a: Martin


... je zajímavé, jak si každý pod pojmem pumping představuje něco jiného. Pro mě to určitě není 10x10 ani pomalé tempo. Je to hlavně ta přestávka. Kdy se mi nahrne do svalů děsné množství krve a ve chvíli, kdy by ty svaly měly prasknout jdu cvičit. Nakopu tam třeba 6 až 10 opakování, dle formy a zase slezu a nechám krev téct do svalů.

Také jsem prvni tohle uměl jen s bicepsy a tricepsy. Dotáhl jsem to na 47 kolem ruky a prťavý hrudník. Až když jsem se naučil propumpovat jakýkoliv sval (v mém případě i prsa), tak začly růst i mé do té doby slabé partie. Mnohem snadněji se mi tak podařilo postavu nějak sladit.

Pusťte si znovu ta videa, ono to tam je. Borci nic nepočítaji, nedělaji nic vědeckého. Je to v té přestavce, koukejte na ně jak se soustředí na to, že jim svaly teče krev, že jsou velci. Na to pohupování svaly, to je ono, cítí tu krev, svaly sou těžké. A pak prostě jdou a napráskaj tam další sérii.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 24 Pro 2010 10:23:19


... jo a eště to, že každý pohyb končí krátkým zatnutím, ala pózování.

Všimněte si, že někdy je sval největší v jiné poloze, než když je nejvíce zatnutý. Nejsnadněji si toho všimnete na hrodníku. Při pumpování končí pohyb právě v poloze největší sval. Zlomek sekundy podržet a dolu. Nejde se až do úplně dementního zmáčknuti svalu.

arnold

Člen

# Zasláno: 27 Pro 2010 13:46:50 ° Změnil/a: arnold


Pumping je taky o procítění a o pálení ve svalech z důvodu velké koncetrace laktátu

Uvolnění po sérii kapiláry otevře, přičemž zpětný krevní tlak prostor mezi vlákny okamžitě promyje. Ohromné množství tekutiny v prostorách mezi vlákny způsobí osmotický tlak na svalové buňky, který brání přirozenému odstranění laktátu. Jelikož žilní kapiláry dokáží pojmout zmíněnou tekutinu v malém poměru, mezivláknové prostory zůstávají dlouho přeplněné krví a vzniká „napumpování“
Při zahájení další série jsou vaše svaly plné laktátu a tento handicap vám nedovolí provést určený počet opakování.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 9 Kvě 2011 09:35:28


a tento handicap vám nedovolí provést určený počet opakování
ale cílem kulturistiky není vytrvalost. Z tohoto důvodu nepumpuji maratonci ani turisti. Ovšem vliv na růst svalů je enormní a to je cílem kulturistiky.

arnold

Člen

# Zasláno: 10 Kvě 2011 07:27:59


Existují na tom postavené tzv."burn" tréninky (pálení ve svalech+ napumpování) moc lidí je ,ale necvičí, jde se do nebo až za hranici bolesti, jde o to když začne pálit silně sval tak vyždímem ještě 2-3 opak. a na růst je to opravdu dost dobrý.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 10 Kvě 2011 11:32:17


arnold
osobně neburním, za mlada jsem takto blbnul. Dnes jedu spíše maximum co dokážu v tuhém napumpovaní, snaha přesně trefit svaly a pak hromady doplňků a regenerace. Je to pohodlnější

Při takto striktním pumpování začne ten pohyb vypadat jako u Yatese nebo Colemana a člověk najednou vidí, že oni nedělaji cheating. To jen, když člověk bez rozmyslu začne dělat podobně prudké pohyby tak dělá cheating.

arnold

Člen

# Zasláno: 14 Kvě 2011 13:39:32 ° Změnil/a: arnold


Já upřednostnuju spíš dosažení pálení ve svalech,hlavně u cvičeni biceps.triceps, má to spojitost s růstovým hormonem,který mimo to že je sám anabolický tak zmírnuje nepříznivé účinky katabolických hormonů při cvičení.
Pocit pálení ve svalech ,tedy není samoúčelný, je způsoben laktátem a tvorba laktátu při cvičení způsobuje vylučování růstového hormonu Somatotropinu.

Matyldak

Člen

# Zasláno: 9 Lis 2011 19:53:17


Super článek! Z vlastní zkušenosti se velmi často setkávám s pumpou, totiž s kamarádem pumpujeme Biceps(pátek) a Triceps(středa).
Na triceps volíme Stahování kladky s lanem, Francouzký tlak a http://misterbig.blog.cz/0810/fgff (nevím jak to pojmenovat, máte tu odkaz) provádíme to se závažím, které potom shodíme a jedeme bez závaží dokud necítíme pálení, náhle dáme přestávku a já prostě cítím, jak se krev nalívá(šimrání) do svalů, a cca po 1min jedu další sérii. Zatím se mi toto osvědčilo a triceps rapidně roste. Biceps pumpujeme podobným způsobem. Jsou pro mě důležíté hlavně poslední série, kde se maximálně soustředím na provedení cviku tak, abych měl pocit že už dál nemůžu.

Pak se Vás chci zeptat, co si myslíte o pumpování noh. Docvičím nohy(dřepy,předkopávání,zakopávání a výpady s velkou čínkou) a chodím na kolo cca 5-10 min, po tom když slezu, necítím pomale nohy.

A pak ještě k Bicepsu, jezdím většinou první sérii s Erzetou na široký úchop, potom kladiva a nakonec se pumpnu strašně moc na stroji, vypadá to jako Scotova lavice, akorát to nedělám s Erzetou ale přitahuji k sobě stroj(mám přejít na klasickou čínku? Je to lepší?)

Co si o tomto myslíte? Každý názor je velmi vítán. Děkuju.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 10 Lis 2011 09:48:00


Matyldak
vše co se naučíš propumpovat začne růst, takže i nohy pumpovat

arnold
spíš dosažení pálení ve svalech - toho se dá dosáhnout při pózování napumpovaných svalů. Ono to "předvádění" se před zrcadly při cvičeni má velký vliv na růst svalů.

pavelkrou

Člen

# Zasláno: 1 Zář 2012 23:14:15 ° Změnil/a: pavelkrou


Ta pumpa je hezká, ale ty videa už na ronnie tu nejsou a u Doriana to nevidím v odkazu. Stále nevím jak to dělat, jedu serii do selhání
a případně zpomalím tempo a dostaví se pumpa apálení.
TO mám nejít do selhání dát pauzy do doby kdy ucítím téct krev a znovu opakování, jen tolik abych neselhal nebo jak?
KOukal jsem na video kde Yates trénuje kluky a jen jim hlídal techniku aaby sval vyčerpali o pumpě ani slovo a ani jsem si na videu ničeho nevšiml.
Když bude nějaká rada, děkuju.

Mimochodem někde padla zmínka o pumpě s těžkou váhou takže styplem šup,šup cca 1sec.nahoru a dolů. To mě nikdy moc krve ani pálení nedalo

Martin

Administrátor

# Zasláno: 4 Zář 2012 10:06:09


pavelkrou
nechoď do selhání pokud je to za cenu ztráty pumpy. Poslední opakování musí byt tak tak, ale v pumpě.

Mrkni na to video s Arnoldem, tam to dělá pomalu.
http://www.youtube.com/watch?v=KzI-UQ-JsaQ

Ostatní už to umí a pak to dělaji rychleji, takže kdo to neumí, tak to moc nevidí.

Ty videa prokontroluji ...

Martin

Administrátor

# Zasláno: 4 Zář 2012 10:14:32


Nové video s Colemanem
http://www.youtube.com/watch?v=gSMaI63H9hc
Sledujte od 3ti minuty.

Hlavně PUMPing není o šmidlání 4x20 s lehkou váhou, je o pohybu, který je jiný než u vzpěračů, který si neklade za cíl za každou cenu zvednou co nejvíce, ale co nejvíce zatížit sval

Coleman zde jede v pumpě v menším rozsahu, všimněte si, že i když zastaví, tak stále má hrudník napumpovaný, jako by pózoval. Nikam si nepomáhá, neuhýbá, nezkouší přesunout váhu na jiné svaly - ne zatne hrudník a nechá činku "tlačit" do napumpovaného hrudníku - TO JE PUMPA

pavelkrou

Člen

# Zasláno: 5 Zář 2012 19:27:34


Tak teď jsem z toho vůl ja myslel, že rostou svaly z přetížení z těžké váhy nebo pumpy a pálení a pokud je vyčerpám tedy do selhání?
Mě připadá, že když jedu na doraz ruce jsou prokrvené a plné laktátu než kdybych skončil o malinko dříve. To je mám tedy cvičit systémem nejezdti do slehání a vždy skončit cca 1 opakování před selháním?

Pokud by ruce rostl z laktátu, není pak vhodné občas dát do objemu hodně opakování do šíleného pálení třeba i s dopmocí, abych tam narval maximum laktátu?

Kouknu na video, dík.
Teď jsem z toho jelen

Martin

Administrátor

# Zasláno: 7 Zář 2012 13:32:51


pavelkrou
je to o tom co kdo představuje pod selháním. Proto jsou informace různé i kdyžtřeba pisatelé myslí to samé.

Selhání musí vypadat tak, že jsem sice nedokončil pohyb, ALE stále jsem jel jen zatěžovaným svalem a v tom svalu jsem naztratil napětí a prokrvení.
Špatně je:
1/ myslet si, že selhání je, že už se mi ani nechce ...
2/ nastřílet tam ještě tři opakování i za cenu zapojení celého těla, lavičky a ručníku

není pak vhodné občas dát do objemu hodně opakování do šíleného pálení třeba i s dopmocí, abych tam narval maximum laktátu? - občas je dobré zvednou laktát, ale ne takto šíleně. Je to ono pózování mezi sériemi !!! To zvedne laktát a vytváří prostor pro růst i vznik detailů.

oholik

Člen

# Zasláno: 21 Zář 2012 11:44:13


Nevím, zda jsem pochopil princip "pumpy" zcela správně, nicméně by se v podstatě mělo jednat o udržení krve ve svalu tím, že sval během cvičení (série) cvičenec stále udržuje alespoň v mírné zátěži (tzn. během cvičení sval zcela nepovolí). K tomu bych měl dvě otázky. Pokud někdo cvičí tzv. do selhání, přestane cvičit v době, kdy jej už bolest ve svalu nepustí dál (už prostě nemůže). Jaký máte názor na prostředky, které potlačují bolest (teď nemyslím léky) ale dejme tomu když má člověk pár pivousů v žilách, případně jinak uměle snížený práh bolesti? Jde o to, že tímto způsobem by cvičenec měl udělat více opakování do selhání, jelikož teoreticky "může" déle, když necítí bolest, čímž by logicky měl dosáhnout dříve lepších výsledků. Druhá otázka se týká pumpování na kole. Princip asi chápeme všichni, takže se jenom zeptám, jestli jízda na kole vlastně není také forma pumpování, přičemž záleží na tom, jaký převod má cyklista zařazen (v jakém terénu případně jede). Myslím si, že lze vždy zajistit (pokud na to člověk myslí), aby noha, která je v záběru měla malý proti odpor nohy, která v záběru není a ta tím pádem vlastně stále byla udržována v pumpě. Faktem je, že většina cyklistů má nohy jako párátka, jenomže, si myslím, je právě tím, že jezdí na rychlé lehké převody a nedělají si proti odpor. Co vy na to?

. 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!