Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Trénink a cviky / Teninkové cykly
Autor Zpráva
Fuji

Člen

# Zasláno: 15 Kvě 2014 18:02:58


Ahoj,

jel jsem cca 14 týdnů pouze objemový cyklus. Ale protože jsem byl úplný začátečník, tak to fungovalo. Teď jedu 4. týden cyklus na sílu a v tom objevím, že se mají cykly střídat rychleji

Moje otázka se týká stravy. Pokud jsem v nabíracím období, dodržuji objemovou dietu, ale necvičím pouze objemový cyklus, ale všechny? A o poté skočím na rýsovací dietu, ale jedu normálně dál celý 13 týdenní cyklus (na objem, sílu, pump, výdrž), jak je popsáno v článku tréninkové cykly?

Jediné co se tedy upravuje je strava, že?

Díkes

Marek

Moderátor

# Zasláno: 16 Kvě 2014 08:12:38


Fuji
Ahoj, pokud ti to, jak píšeš, funguje, není co řešit a cvič to třeba půl roku. Proč opravovat něco co není rozbitý? Cyklování potřebuješ až když už si tělo začne moc zvykat. Jídlem si pak reguluješ příjem, tzn. jestli bude přibírat nebo rýsovat.

Fuji

Člen

# Zasláno: 16 Kvě 2014 12:08:41


Děkuji

S tím neopravuj co není rozbitý máš pravdu Z objemu jsem přešel právě proto, že to již nefungovalo. Cyklus na sílu (8x8 s minutovou pauzou) přestal fungovat cca po třech týdnech a teď se spíš trápim. Tak nevím jestli protáhnout pauzy nebo dát jiný cyklus. Tak asi zkusím dát jiný cyklus

Marek

Moderátor

# Zasláno: 16 Kvě 2014 19:09:46


Fuji
8x8 mi úplně na sílu nepřijde, na sílu bych viděl spíš něco 5x5, 3x3 apod., tak co zkusit něco takového pro změnu?

Fuji

Člen

# Zasláno: 17 Kvě 2014 10:13:05


Vycházím pouze z tohoto článku:

http://www.f-sport.cz/print.php?id=155

Takto malé počty opakování (5x5,3x3) jsem jel v objemové fázi. Jezdil jsem 4x4-6. A z toho jsem potřeboval změnu. Akorát asi dělám moc malé pauzy (1 min) protože 8x8 se stejnou váhou téměř nezvládnu. Začínal jsem např. dřepy 8x8 se 70 kg. Takže první týden jsem zvládnul 3x8 70 Kg a 5x8 60..no a snažím se ten podíl překlopit. Ale 4 týdny pryč a moc se to nezlepšuje viz. podle mě krátké pauzy.

Teď o víkendu dokončím 5. týden a přejdu asi na "Výdrž" a zkusím 7x30.

Takhle to povyzkouším, zjistím co funguje a v příštím cyklu objemové diety aspoň pořádně nabydu

Martin

Administrátor

# Zasláno: 19 Kvě 2014 08:50:23


ve finále je vždy lepší něco x8
takové to x3 funguje jen díky steroidům, jinak se zastaví progres ...

Jinak je tu v sekci pár tréninku na zlepšení síly - dají se snadno převest třeba z hrudníku na stehna - hlavně je tam dobře vidět ten princip.

Marek

Moderátor

# Zasláno: 19 Kvě 2014 12:02:21 ° Změnil/a: Marek


Fuji
Cvičil jsem 8x8 podle původní verze od Vince Girondy (třeba TADY), kde byly pauzy cca 30s, takže i při nízkých vahách masakr a nedostatek dechu. Je to ve své podstatě objemový trénink, jako GVT nebo Bear Routine. Spíš než krátké pauzy bych teda tipnul, že zvedáš moc velké váhy, začal bych níže. Ale každý pokus je dobrý, pokud si při něm člověk nic neudělá

Martin
Vyřešeno.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 20 Kvě 2014 08:54:18


Marek
díky za upozornění - opraveno

Fuji

Člen

# Zasláno: 26 Kvě 2014 14:41:11


Martin:
Jelikož cvičím podle tvých rad a funguje to, tak nemám důvod nevěřit. Ale koukal jsem teď na video s nějakým kulturistou, který právě tvrdil, že malé počty opákování jsou vhodné pro nesteroidisty. Pokud si na steroidech, tak právě máš jet vysoké počty opakování např. 30 a právě ten sval "spálit"

Marek:
Váhy jsem nasadil na cca 60-70 procent z maxima. Ale budu muset ubrat tedy a více se soutředit na prokrvení/pumpování.

Ještě malý off topic k NO. Po čase si na něj tělo zvykne a přijde mi, že již nereaguje. Proto v objemové (dietě) fázi (1. opravdová fáze posilování v životě) jsem ho bral a teď na rýsovací jsem vysadil, aby si tělo odvyklo. Je to ok nebo nesmysl a můžu brát neustále?

Martin

Administrátor

# Zasláno: 26 Kvě 2014 14:50:40


Fuji
Pokud si na steroidech, tak právě máš jet vysoké počty opakování např. 30 a právě ten sval "spálit" - tak se vyrábí zajímavé detaily - na objem to vliv nemá, jenže pokud bere steroidů mraky, tak už ho to až tak netrápí. Ale rozhodně není ani mezi steroiďáky praxe jet více než těch 10-12 opakování.

Je to popsáno zde: Cvičení na hubnutí aneb vysoké počty opakování

Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!