Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...
E-SHOP   DISKUSE   RADY, informace a články    návod pro použití diskuse    stránky členů diskuse    rady jak zhubnout nebo přibrat    recenze a diskuse k doplňkům    rady jaké doplňky nakoupit

 ° Domů ° Odpovědět ° Statistika ° Registrace ° Hledat ° Návod °

F-sport diskuse / Nezařaditelné a další dotazy a odpovědi / játra
Autor Zpráva
Afroman

Člen

# Zasláno: 11 Říj 2013 13:22:57


Ahoj rád by jsem se zeptal těch z vás co už cvičíte déle.

Cvičím celkem 7 roků.

První 4 roky jen creatin a protein.

Po tom objeven super obchod F-sport

Pomalu jsem 3 roky zkoušel NOčka, po tréninkové a předtréninkové směsi.

Minulý rok při preventivní prohlídce se u mě poprvé v životě objevily zvýšené hodnoty v játrech.

Nyní se léčím na hepatalogii s onemocněním jater zatím nejsou výsledky všechyn ale vypadá to na na mononukleózu nebo prodělanou žloutenku a nebo vedlejší účinky doplňků jakých to netuším bral sem jich fakt desítky.

Pravda je když se jede hardcore trénink tělo vylučuje hodně odpadu a ten je filtrován přes játra (pomáhá i slezina kterou mám také zvětšenou).

Prosím vás o případné osobní zkušenosti a chtěl by jsem vám také pomoct tím že preventivní prohlídku máte jendou za rok zdarma i s náběrama na biochemickou kontrolu.

Díky a cvičení zdar.

rikolami

Člen

# Zasláno: 11 Říj 2013 13:39:35


Afroman

To je záležitost o které se moc nemluví.Vliv dlouhodobého užívání suplementů na zdraví.

Bojim bojim

Marek

Moderátor

# Zasláno: 11 Říj 2013 14:03:57


Afroman
Jak píšeš, může jít o nemoc. Každopádně to je jeden z důvodů proč zůstávám z doplňků jen u proteinu a případně kreatinu.
Držím palce ať si ty játra zase srovnáš

Afroman

Člen

# Zasláno: 11 Říj 2013 14:08:42 ° Změnil/a: Afroman


rikolami:

Tak to máš svatou pravdu.

marku:
díky dělám ošetřovatele v nemocnici je možné že sem něco chytil jak budpu výsledky dám vědět doufám taky že to nebude doplňkama ale člověka už napadá všechno.


Primář mě taky říkal že nejen kulturisti ale hlavně hokejisti a fotbalisti k němu přijdou s bolestípod pravým žebrem a mají tak špatná játra že je až jeden rok dává do hromady.

Prozatím mě zakázal cvičit a to mě vadí fakt dost.
Taky mě doporučil prozatím jaterní dietu je taková ortodoxně kulturistická bych řekl (žádné tuky, sůl, sladkosti ale nesmím ani ořechy, vejce a dokonce ani lososa nesmím)

No tak to budou dlouhé 3 týdny než budou komplet výsledky.

Martin

Administrátor

# Zasláno: 11 Říj 2013 22:03:51


Toje nesmysl, prostě si chytl žloutenku nebo jinou svini. Chytla to i sestřenice a nikdy doplňky nebrala - naopak je vegetariánka. Známy to také chytl a je to normální tlouštík. Další má v loji ledviny - jen tak.
Oproti tomu já jsem v klidu, kámoši jsou vklidu i ti přes 60, dokonce i ti sypači jako Arnold a Ferrigno jsou v klidu ...

A profici to mají ze steroidů. Zejména fotbalisté a hokejisté z něčeho poslední dobou padaji jako mouchy ve 20ti na infarkt. Ale určitě to nemaji od nás

Pokud už játra nemocná jsou je jasné, že se nesmi zatěžovat a právě různé koncentráty je zatěžují. Ale nadruhou stranu máme i věci, které játrům popmáhají (asi s ohledem na "kulturisty+").

Marek

Moderátor

# Zasláno: 12 Říj 2013 13:25:49


Afroman
Nucená odluka od cvičení mě taky vždycky dost štve, ale vem to z té lepší stránky, s touhle dietou máš výbornou možnost se trochu prorýsovat i bez cvičení

JaneDoe

Člen

# Zasláno: 14 Říj 2013 23:58:46


Mně úplně náhodně v červnu zjistili špatné výsledky jater. Hodnoty v krvi mnohonásobně vyšší než by měly být. Doktoři taky mluvili buď o žloutence nebo o mononukleóze. Nic z toho se nepotvrdilo a doteď nezjistili, z čeho nebo kvůli čemu jsem měla tak špatné výsledky. Chodím na kontrolní odběry a při posledním (cca 2 týdny zpět) už jsem měla "jen" hraniční výsledky. Takže se to pomalu dává do normy a samo od sebe (žádné prášky neberu). Cvičím stále stejně a co se týče doplňků, tak jsem brala/beru ThermoLean, L-carnitin a protein. Takže z doplňků to fakt nemám. Nevim, někdy se tělo prostě asi zblázní...

Martin

Administrátor

# Zasláno: 15 Říj 2013 11:01:17


JaneDoe
Velmi často jsou špatné výsledky způsobené tím, že lékař neví co berete a nebo se v tom i nevyzná.

Ty testy totiž vycházejí z toho, že jite normálně a pak se předpokládá nějaký normální stav krve. Nejlepší je tedy měsíc před důležitým odběrem všechno vysadit ( ) a 3 dny před odběrem ani tvrdě necvičit ( ).
Někdy tak zdravému člověku výjdou vyšší hodnoty. případně se dá odběr zopakovat s tím o jsem psal nahoře.

To neznamená, že by bylo něco špatně, ale že doktor "předpokládal".

Byli i případy, kdy chtěl doktor řezat ledvinu, kvůli vysokému obsahu creatininu. Vycházel z toho, že normální člověk sní za den tak 0,2g creatinu a vzniklý creatinin zdravá ledvina odplavuje. Nemocná ho zadržuje a tak má vysoký (nasbíraný) obsah creatininu. Jenže borec co bere 20-30g creatinu za den, má samořejmě i ve zdravé ledvině cca 100 až 150x více creatininu - a to neznalého doktora vyděsí, protože myslí, že už se ho tam tolik nasbíralo.

Afroman

Člen

# Zasláno: 17 Říj 2013 22:14:18 ° Změnil/a: Afroman


Tak za 14 dní jdu na infekční kde se dozvím koneční verdikt.

Stále mě to vrtá hlavou a pokud se vyloučí nemoci mohlo by to být i nadměrný příjem bílkovin.

S bílkovinama opatrně, maximálně 1,6g/kg je třeba se opravdu zamyslet nad zarytým a nesmyslně propagovaným příjmu bílkovin nad 1,6g/kg***

Marek

Moderátor

# Zasláno: 18 Říj 2013 09:18:46 ° Změnil/a: Marek


Afroman
Pokud si odmyslíš nepřehlédnutelný název domény, jako zatím nejlepší článek o bílkovinách mi přišel TENHLE. Zejména poměr efektivnost/zdraví.

Afroman

Člen

# Zasláno: 18 Říj 2013 10:37:54


Jo tenhle článek je super. Tak to taky chápu dávkovat nějakých 1,5g/kg ale počítat to podle toho kolik je cíl.

Pokud vážím 110kg a mám 25% tuku můj cíl je 15% tuku down což je (16kg) tuku dolu

110kg - 16kg = 94kg

94kg x 1,5 = 141gramu bílkovin na den

To samozřejmě rozumě rozdělit do celého dne.

Dobrý článek.

addo

Člen

# Zasláno: 18 Říj 2013 10:44:46


Lekári všeobecne radi preháňajú a zbytočne "liečia" - tj - predpisujú lieky. Neviem koĺko máš rokov, predpokladám, že si mladý a regeneračná schopnosť Tvojho organizmu bude úžasná. Neplaš sa! Malá prestávka neuškodí. Každopádne sa najviac prikláňam k názoru MARTINA. Tvrdo trénujúci človek, ktorý má nadpriemernú výživu a suplementáciu bude mať vždy zvýšené hodnoty ak dostatočne dlhý čas pred testom nevysadí. Na výsledok testov má vplyv aj stresový faktor. Ak si pred odberom v strese - výsledky sú skreslené, ale to ako zdravotník určite vieš.
Nákaza mononukleozov je dnes dosť rozšírená a mnoho ľudí ani nepostrehne, že ju chyti a prekoná.

Ináč tá Bielkovinová biblia v odkaze od MAREKa stojí za prečítanie
[/b][b]

Martin

Administrátor

# Zasláno: 21 Říj 2013 09:24:30


Afroman, Marek
1,6 nebo 2 už je docela jedno. I u 100kg se bavíme jen o 40g rozdílu. Navíc pro 60kg kluka bude 96g málo a u 120kg svalovce zase předpokládám, že více bílkovin už nebude zrovna to, co jeho játra ohrozí
Spíše mě děsili svého času někteři vzpěráči s kombinaci nadrolon, rohlíky a sušená syrovátka 4g bílkovin na kg

Afroman

Člen

# Zasláno: 31 Říj 2013 23:06:35


Tak jak sem slíbil tak konám.

Objednán na hematologii na 11:30 bylo nás tam 5 na řadu sem šel v 15:00 jako 4 v pořadí na ambulanci infekční tři a půl hodiny.

Sorry ale musím to napsat kurvy líný už tam víckrát nejdu kdyby sem se neklepal strachy co mě je už bych odešel.

Naštěstí mám vše v naprostém pořádku jen pro jistotu kontrola za půl roku ale to si ještě rozmyslím hodně dobře a když tak tam půjdu nedjdříve v 13:00.

Takže závěr primaře byl že mírně zvětšenou slezinu a lechce zvýšené jaterky jako ALT atd.. má většina lidí. Je to prý tou chemií kterou nás všude kolem krmí.

Takže hurá do sypání zase


Ale všeho s Mírou.

Marek

Moderátor

# Zasláno: 1 Lis 2013 10:57:31


Afroman
Tak to je fajn, to teda máme asi všichni

Takže hurá do sypání zase
Jasný, když jsi ok.. slyšel jsem, že je prý teď nějaká akce Sustanon 2+1 zdarma

Afroman

Člen

# Zasláno: 1 Lis 2013 19:11:07 ° Změnil/a: Afroman


no a navíc injekční jsou mnohem šetrnější k játrům než tabletové
ale i tak děkuji nechci

Martin

Administrátor

# Zasláno: 6 Lis 2013 13:09:37


offtopic k doktorů: psal mi kluk, že má od doktora kreatin zakázaný, protože vždy když ho bere, tak má horší výsledky ledvin (a když ho vysadí, tak je to OK). Že doktor neví vše, to chápu, ale, že ho ani netrkne podobnost slov kreatin a kreatinin už nechápu
ps. kolik testů a za kolik "veřejných" peněz asi udělal ...

rikolami

Člen

# Zasláno: 18 Lis 2013 22:43:06


Kreatin se v žaludku rozkládá na účinnou látku kreatin fosfát a kreatinin.V kyselém prostředí je kreatin nestabilní,což podporuje větší tvorbu kreatininu.A u některých nových forem kreatinu jako např.Kreatin Ethyl Ester vzniká ještě methanol nebo ethanol,který ještě zvýší kyselost v žaludku a vzniká tak více kreatininu.Takže kreatinin je odpad,který zatěžuje játra a ledviny.Proto používat osvědčenou formu creatinu a to je creatine monohydrát,který je na tom nejlépe.

Logan

Člen

# Zasláno: 19 Lis 2013 09:01:32


rikolami

pochopitelně

Afroman

tak tak, všeho s mírou .)

já měl špatné jaterky už od malička, tudíž chodím na testy pravidelně a ani po dloholetém uživání různých doplnků,.. se mi hladina u ničeho nezvýšila.. takže asi tak

Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?
...


přihlášení
 » Uživatelské jméno  » Heslo  Pozor v diskusi je jiné jméno a heslo než v E-shopu!