E-SHOP    DISKUSE    RADY  
  Hubnutí Nabírání Rysování Tréninky Cviky Výživa a doplňky Látky v doplňcích Jídelníčky Recepty  F-sport Team  
 Jaké doplňky nejlépe brát po tréninku


  23.8.2016 - Martin - 48049 shlédnutí
Jaké doplňky nejlépe brát po tréninku - Rady, CO nejlépe brát po tréninku, PROČ to brát a JAK to brát. Průvodce doplňky výživy. Aktuální informace o tom, co je zrovna nejlepší na trhu.   -200


Rady, CO nejlépe brát po tréninku, PROČ to brát a JAK to brát. Průvodce doplňky výživy. Aktuální informace o tom, co je zrovna nejlepší na trhu.

Stále více lidí se na nás důvěrou obrací s prosbou o doporučení toho nejlepšího All-In-One.
 1. Dnes výrobce klidně nakoupí nekvalitní suroviny, dá to do krásné krabičky a prodává to - to laik nemůže poznat.
 2. Stejně tak se laik těžko orientuje v nepřeberném množství různých doplňků.
správně poskládané doplňky výživy můžou být rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými.

Související články:
 Tento článek navazuje na článek Co brát před tréninkem.
 Tento článek souvisí s články Potréninkové speciální kreatinové směsi (ten je čistě o směsích creatinů a sacharidů)
 a ALL IN ONE potréninkové směsi (ten je čistě o produktech obsahujících VŠE (minimálně sacharidy, bílkoviny, creatin a taurin).FITNESS DOPLŇKY VÝŽIVY PO TRÉNINKU

Po tréninku je toho důležitého opravdu hodně. A proto je i hodně různých potréninkových doplňků. Svaly a tělo potřebuji po tréninku, zhruba v tomto pořadí - krátké sacharidy, střední sacharidy, minerály a vitamíny, bílkoviny a to vše se dá ještě do buněk dopravit lépe různými transportními systémy (hlavně kreatin a taurin), zlepšením prostupnosti do buněk (tauriny a další látky) a zvětšením průtoku krve (a zase ty NOčka).

Výrobci doplňků výživy pracuji různým způsobem s formami a délkou sacharidů, s formami bílkovin, s typem aminokyselin a u dalších látek, zase s různou formou a podobou těchto látek.
Proč vlastně je nutno přijmout sacharidy, ihned po silovém tréninku, najdete ve článku Potréninkové doplnění sacharidů.

Za tu dobu, co se doplňky vyrábějí, se osvědčily dvě hlavní cesty:
   1. Gainer a k tomu Creatin.
   2. Speciální potréninková kreatinová směs a potom protein.

Obě cesty dopraví do těla postupně prakticky stejné látky. Dále nám to výrobci zamotali tím, že existuje spousta vylepšených gainerů a ty už obsahuji creatin i další látky. Anebo rovnou vyrábějí směsi, které dle nich obsahuji vše (ALL IN ONE potréninkové směsi).


Níže se tedy pokusím vybrat aktuálně to nejlepší za nejlepší možnou cenu.A než začnete klikat na zboží, určitě se přihlaste !, pak uvidíte lepší ceny :-)MOMENTÁLNĚ NEJLEPŠÍ KOMBINACE POTRÉNINKOVÝCH DOPLŇKŮ NA TRHU

Můžete si vybrat jednu z těchto tří osvědčených možností:
  1. speciální produkt obsahující vše,
  2. gainer a creatin,
  3. kreatinovou směs (se sacharidy) a protein.
Všechny 3 možností nakonec zásobí Vaše tělo všemi potřebnými látkami - jen v jiném pořadí.

 

1. SPECIÁLNÍ GAINER - OBSAHUJE VŠE:

 

CarboJet Mass Professional Amix
Perfektní zástupce jednoho nápoje po tréninku, který obsahuje vše! Už jako samotný gainer je to špička, obsahuje celých 30% vysoce kvalitních bílkovin (kombinace syrovátkových proteinů a hovězích aminokyselin!!!), sacharidy tvoří Palatinosa a Vitargo - dnes špička jak zásobit svaly energii bez rizika nárůstu tukových zásob!!! A k tomu je zde Kreatinový matrix, Glutaminový matrix, BCAA matrix a Phosfátový Matrix. A abyste to vše využili na sto procent, tak i trávicí enzymy.
K tomuto doplňku už tedy nemusíte nic dokupovat.

Dávkování: 3 odměrky (100g) cca 5-10min po tréninku. Rozmíchejte v 300-350ml vody.
Pro lepší cenu je třeba se v E-shopu přihlásit!Další ALL IN ONE potréninkové směsi nejdete zde, v samostatném článečku.
 

2. GAINER a KREATIN:

 

CFM Whey Gainer Professional Explomax Gainer cca 13% CFM WHEY GAINER PROFESSIONAL patří mezi špičkové gainery s perfektním složením. Obsahuje vyváženou kombinaci mono a polysacharidů včetně palatinózy, která pomáhá optimalizovat vylučování inzulínu a tím i co nejefektivněji ukládádat glykogen do svalových buněk.

Dávkování: Bere se jedna dávka (150 až 200g) ihned po tréninku (už obsahuje creatin!). Lze brát i ráno v den po tréninku pro udržení plné regenerace a podporu nárůstu svalové hmoty. Nebo častejí, v rámci denního energetického příjmu.


Creapure Creatine Professional Explomax
Kreatin CREAPURE za neskutečnou cenu - 249 Kč.

Dávkování: Ihned po tréninku berte 5 až 10g. Lze samozřejmě používat i v další doby nebo cyklovat, ale to najdete ve článku kreatin.
 

Gear Mass Shock Fitness Authority Gainer má vynikající chuť, snadno se rozmíchá, je instantní a velmi lehce ho strávíte. To je velmi důležité, protože gaineru musíte vypít opravdu hodně.

Dávkování: Jedna dávka je cca 150g (9 až 12 polévkových lžic). Bereme jednu dávku po tréninku (cca 16 tréninků za měsíc je 2400g) a další dávku vždy den po tréninku mezi snídani a svačinou (dalších 2400g za měsíc). Kdo šetří, tak mu tedy gainer vydrží na déle. Jinak je dobré brát gainer každý den mezi snídani a svačinou a v případě potřeby rychlého nabrání se bere další dávka na noc.Mutant Creakong PVL 300 g na www.f-sport.cz jen za 245 Kč - VÝPRODEJ Kreatinová směs tří kreatinů.

Dávkování: Bere se 4 až 5g s jídlem nebo gainerem každý den. Bez ohledu na to, že se to někdy setká jinými doplňky.
 

HQ Mass Up Premium Nutrition HQ MASS UP od PREMIUM NUTRITION je představitelem generace moderních gainerů s poměrem 42 g bílkovin a 134 gramy sacharidů v jedné dávce. Hydrolyzát, izolát a koncentrát syrovátkové bílkoviny, stejně jako hydrolyzovaný kasein, stimulují syntézu svalových vláken a regenerují miniaturní svalové trhliny vzniklé během intenzivního tréninku. Kombinace jednoduchých a složených sacharidů přináší energii už krátce po konzumaci a navíc působí po delší dobu, což brání využívat bílkoviny jako energetický materiál, tj. katabolismu.

Dávkování: Jedna dávka je cca 150g (9 až 12 polévkových lžic). Bereme jednu dávku po tréninku (cca 16 tréninků za měsíc je 2400g) a další dávku vždy den po tréninku mezi snídani a svačinou (dalších 2400g za měsíc). Kdo šetří, tak mu tedy gainer vydrží na déle. Jinak je dobré brát gainer každý den mezi snídani a svačinou a v případě potřeby rychlého nabrání se bere další dávka na noc.Crea Core
Obsahuje ultramoderní Creatine hydrochloride (Creatine HCL) což je forma, která jde opravdu cítit! Pro mě rozhodně nejsilnější cretin všech dob, už pouhý gram jde poznat. Zejména v průběhu tréninku a na jeho konci.

Dávkování: Ihned po tréninku (nebo pár minut před jeho koncem) berte 7g. Lze samozřejmě používat i v další doby.
 
VÝPRODEJ

CFM Gainer 15 Vision 90 x40 g (3600 g) na www.f-sport.cz jen za 499 Kč.

ULTRA WHEY CFM GAINER 15 je moderní přípravek pro urychlení regenerace po všech typech sportu. Podporuje nárůst svalové hmoty i její ochranu při fyzické zátěži a slouží jako zdroj rychle využitelné energie. Energetickou část výrobku tvoří sacharidy (maltodextrin, dextroza), které zajišťují dodávku energie pro požadovaný fyzický výkon nutný pro svalovou odezvu. Zároveň slouží k regeneraci zásob spotřebované energie po výkonu. Tato energie je navíc nutná pro trávení obsažených bílkovin. Zdrojem bílkovin je zde především syrovátkový filtrát CFM, dále syrovátkový ultrafiltrát a bílkovina syrovátky. To je vynikající bílkovinná anabolizující kombinace obsahující specifické frakce syrovátkové bílkoviny, které v důsledku ovlivňují stimulaci silně anabolického hormonu IGF-1 v organismu. Přípravek je navíc doplněn o řadu důležitých vitamínů.

Dávkování: Jedna plnohodnotná dávka je 150g (3 nebo 4 sáčky).
CM3 1250 Trec 360 kps na www.f-sport.cz jen za 449 Kč.

1250 mg kreatin jablečnanu v 1 kapsli CM3 1250 je přípravek, který obsahuje krystalicky čistý tri-kreatin malát ve zvýšené dávce. Jedná se o výjimečně stabilní, velmi dobře rozpustnou formu kreatinu, která je odolná vůči kyselému prostředí trávicí soustavy. Oproti obvyklému monohydrátu tri-kreatin malát nevyvolává typické vedlejší účinky a jeho užívání vede k intenzivnějšímu nárůstu síly a svalové hmoty. CM3 1250 se doporučuje jako prostředek, který pomáhá dosáhnout špičkové formy, a to zvláště v disciplínách založených na síle a kombinaci rychlosti a síly.

Dávkování: Jedna plnohodnotná dávka jsou 4 kps. 


3. KREATINová směs a PROTEIN:

 

Crea-Trix
Vysoce kvalitní produkt s klasickým složením. Obsahuje směs kreatinů, moderních kreatinů, Beta alanin a Phospho matrix. Doplněny samozřejmě sacharidovou směsí a ochucen tak, aby výsledkem byl chutný a snadno stravitelný nápoj.

Dávkování: 1 odměrka (20,6g) asi 5min po tréninku. Rozmíchejte v 200-300ml vody.
Pro lepší cenu je třeba se v E-shopu přihlásit!

Instant CFM Whey Protein 100 Professional Explomax 3000 g
Klasický vysoce kvalitní Instantní syrovátkový protein cca 75%.
Tento jsem vybral pro dvě vlastnosti skvělá chuť a EKONOMICKÉ balení 3 kilogramy za super cenu!!!

Dávkování: 2 odměrky (50g) asi 30 až 45min po tréninku. Rozmíchejte v 300-500ml vody.
 

Cell Core Fitness Authority
Nabouchaná směs s jediným cílem - být lepší, chutnější, ale přitom levnější než jeji známý konkurent.

Dávkování: 53g asi 5min po tréninku. Rozmíchejte v 300ml vody.

 

 
 


Pro násobně lepší využití Gaineru i Creatinu je nutno použit Taurin. Více informací najdete ve článku Vše o Taurinu. Taurin je taková tajná a přitom legální zbraň:

 Taurin Mega Caps Explomax
  120 kps  171Kč


  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

Taurin je neesenciální aminokyselina, kterou si tělo dokáže vyrobit samo z aminokyselin methioninu a cisteinu za asistence vitaminu B6. Je základním stavebním kamenem mnoha druhů bílkovin. Je nezbytný při trávení tuků a vstřebávání vzniklých mastných kyselin a vitaminů rozpustných v tucích. Z hlediska sportu je taurin velice zajímavý díky své funkc ...


Taurine Amix
  360 kps  473Kč


  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

Taurin 1000 mg v kapsli.


 
Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím na f-sport@f-sport.cz nebo do diskuze. Díky

Dávkování je u všech Taurinů víceméně stejné: Jedna dávka je 1 až 5g a bere se vždy před nějakými sacharidy. Podrobně je to popsáno v článku Taurin.


DALŠÍ ČASTO POUŽÍVANÉ POTRÉNINKOVÉ DOPLŇKY

BCAA nově i glutamín či další aminokyseliny by měly dále podpořit regeneraci. To vše lze volně kombinovat s tím, co je nahoře.


BCAA:

 I BCAA Hardcore Professional Explomax
  500 g  444Kč


  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

INSTANTNÍ BCAA 2:1:1 jedna dávka obsahuje 5000 mg čistých BCAA a 3500mg L-Glutamínu. Instantní struktura těchto FREE BCAA pro vyšší a rychlejší účinek, snadnější přípravu a jemnější chuť. Dodatek GLUTAMÍNU pro vyšší účinnost. Maximální účinnost v řadě Professional. Lahodná chuť, pro dokonalé rozpuštění stačí rozmíchat lžičkou.


Xtreme BCAA 5000 +Shaker +Tester Napalm Fitness Authority
  800 g  699KčXtreme BCAA 5000 obsahuje FREE BCAA špičkové kvality ve vzájemném poměru 2:1:1 nyní s dárky - šejkrem a vzorkem Napalmu


BCAA Elite Rate Amix
  500 kps  763Kč


  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

Optimální poměr aminokyselin L-Leucin, L-Isoleucin, L-Valin 2:1:1


BCAA Professional 6:1:1 Explomax
  300 kps  549KčFree BCAA v moderním a unikátně účinném složení 6:1:1 s obsahem 900mg BCAA v jediné kapsli.


Amino 1000 BCAA Mega Caps Explomax
  240 kps  429Kč


  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

900mg FREE BCAA v jediné kapsli.


BCAA 80000 Extra Strong
  1000 ml  279KčŠpičkové volné BCAA te nejvyšší kvality v super ekonomickém balení. 25dávek !


BCAA Megaforte Sanas
  30x25 ml  999Kč


  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

Tento výrobek obsahuje větvené aminokyseliny, které zvyšují svalovou syntézu proteinů a mají specifický význam v ochraně bílkoviny svalu před rozpadem, např. při redukčních programech. Snižují potřebu svalů spalovat své vlastní proteiny a tím se podílejí na anabolizaci organismu. Stimulují uvolňování nesteroidních anabolických hormonů jako je růsto ...


 
Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím na f-sport@f-sport.cz nebo do diskuze. Díky

Dávkování je u všech BCAA stejné: Bere se 2,5g před tréninkem a 2,5g po tréninku.
Podrobně je to popsáno v článku BCAA - vše co o nich potřebujete vědět.


BCAA + GLUTAMIN:

 I BCAA Hardcore Professional Explomax
  500 g  444Kč


  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

INSTANTNÍ BCAA 2:1:1 jedna dávka obsahuje 5000 mg čistých BCAA a 3500mg L-Glutamínu. Instantní struktura těchto FREE BCAA pro vyšší a rychlejší účinek, snadnější přípravu a jemnější chuť. Dodatek GLUTAMÍNU pro vyšší účinnost. Maximální účinnost v řadě Professional. Lahodná chuť, pro dokonalé rozpuštění stačí rozmíchat lžičkou.


BCAA - Synergy Prom-in
  550 g  719Kč


  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

BCAA – synergy je specifická kombinace klíčových aminokyselin určena na zlepšení výkonu, ochranu svalové hmoty před odbouráváním a podporu zotavení. Obsahuje optimální dávku aminokyselin obohacenou o vit. B6, pro podporu vstřebávání.


Xtreme Anticatabolix +Shaker +Tester Napalm Fitness Authority
  800 g  679Kč


  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!
  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

Kombinace Free Form BCAA a L-Glutaminu dává XTREME ANTICATABOLIX až drastickou schopnost akcelerovat Vaší regeneraci a tím i další zlepšování nyní s dárky - šejkrem a vzorkem Napalmu


L-Glutamine Micronized Hydrolyzed Explomax
  500 g  299KčŠpičkový L-Glutamín v hydrolyzované a micronizované formě pro maximální účinek. Ekonomické balení pro minimální cenu.


L-Glutamine Go Nutrition
  500 g  285KčL-Glutamine firmy Go Nutrition obsahuje čistý L-Glutamine.


 
Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím na f-sport@f-sport.cz nebo do diskuze. Díky

Dávkování je u všech BCAA stejné: Bere se 2,5g před tréninkem a 2,5g po tréninku.
Podrobně je to popsáno v článku BCAA - vše co o nich potřebujete vědět. Vše o glutamínu je ve článku Glutamin.

Více informací o Potréninkových speciálních kreatinových směsích najdete ve článku Potréninkové speciální kreatinové směsi.
Více informací o BCAA najdete ve článku BCAA - vše co o nich potřebujete vědět.


   DISKUSE


Své dotazy můžete napsat do diskuse k tomuto článku (případně založit nové téma).

   DOPLŇKY - související články


Konkrétní účinné látky v doplňcích výživy.Seznam všech doplňků (v diskusi)Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmotyZhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí
Nejlepší protein pro hubnutíSpalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkemVelké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně
Fitness doplňky výživy před tréninkemJaké doplňky nejlépe brát po tréninkuVýživa - shrnutí pro všechnyVitamíny a Minerály


   Členové diskuse Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty