E-SHOP    DISKUSE    RADY  
  Hubnutí Nabírání Rysování Tréninky Cviky Výživa a doplňky Látky v doplňcích Jídelníčky Recepty  F-sport Team  
 ZMA


5.10.2013 - Martin - 4625 shlédnutí

ZMA - Zinek Hořčík a vitamín B6 v patentované kombinaci pro lepší spánek a regeneraci.
Zinek Hořčík a vitamín B6 v patentované kombinaci pro lepší spánek a regeneraci.

 Ptejte se na FB,  odpovídáme do 24hodin!


ZMA ( zinek monomethionin a aspartát a aspartát hořečnatý ) je doplněk, který vyvinul Victor Conte ( zakladatel BALCO Laboratories v Burlingame , Kalifornie ) a je to kombinace zinku, hořčíku a vitaminu B6 .

ZMA zvýšuje odolnost a produkci hormónu.
Studie provedená na západní Washington Universitě za vedení Dr. Lorrie Brilla testovala 12 fotbalistů NCAA divize II. Sportovci užívající ZMA měli 2,5 krát vyšší zisky svalové síly než placebo skupina. ZMA skupina zvýšila sílu o 11,6 procenta v porovnání s pouhými 4,6 procenty ve skupině užívající placebo. Skupina ZMA také měla o 30 procent zvýšenou hladinu testosteronu (ve srovnání s 10 procenty ve skupině s placebem).
Další studie najdete přes en.wikipedia.org

Původní ZMA vzorec se skládá ze zinku monomethioninu a aspartátu (30mg) , aspartátu hořečnatého (450mg) a vitamínu B6 (pyridoxin hydrochlorid 10,5mg) . ZMA se bere 30-60minut před spaním. ZMA se nesmí užívat s potravinami nebo doplňky s obsahem vápníku, protože vápník zabraňuje vstřebávání zinku.

ZMA je registrovaná ochranná známka společnosti SNAC Systems Inc, ale vlastní složení patentovano není - někteří výrobci tak vyrábějí ZMA pod jiným názvem.

Všechny tři základní komponenty ZMA jsou důležité pro správnou funkci základních biologických procesů v lidském těle. Za předpokladu, že máte Hořčíku nebo Zinku méně, je vliv ZMA enormní až překvapivý - určitě doporučuji vyzkoušet všem, co se cítí unavení nebo špatně spí. Studie ukázaly, že většina Američanů má silný nedostatek zinku a vitaminu B6, a o více než 50 % nesplňují normy vlády USA pro příjem hořčíku.

Vše o hořčíku najdete ve článku Hořčík - magnesium.
Vše o zinku najdete ve článku Zinek.ZMA na en.wikipedia.org. 


   DOPLŇKY - související články


Konkrétní účinné látky v doplňcích výživy.Seznam všech doplňků (v diskusi)Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutíProteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty
Nejlepší protein pro hubnutíSpalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkemVelké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně
Fitness doplňky výživy před tréninkemJaké doplňky nejlépe brát po tréninkuVýživa - shrnutí pro všechnyVitamíny a Minerály


DISKUSE


Své dotazy můžete napsat do diskuse k tomuto článku (případně založit nové téma).
   Členové diskuse Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty