Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...

Rozdáváme dáreček ke každé objednávce nad 999 Kč
Testery Proteinů I CFM 85 + I CFM 100 ZDARMA.

E-SHOP    DISKUSE    RADY, informace a články 

  Hubnutí Nabírání Rysování  ⋅  Tréninky Cviky  ⋅  Výživa a doplňky Látky v doplňcích  ⋅  Jídelníčky Recepty  ⋅   Motivační galerie  Členové diskuse  

0

Chondroitin sulfáte a Glukosamin sulfáte


  9.7.2014 - Martin - 2034 shlédnutí

 Chondroitin sulfáte a Glukosamin sulfáte - látky známe z přípravků na klouby.Eshop s fitness doplňky výživy


Určitě už každý z Vás alespoň zaslechl tyto složité názvy - Chondroitin sulfáte a Glukosamin sulfáte a má je spojené s přípravky na regeneraci kloubů. Ale co vlastně jsou zač tyto dvě látky?

Chondroitin sulfáte je součásti proteoglycanu, tedy hodně glycosylatovanému proteinu, ten tvoří mezibuněčnou hmotu chrupavek a vazu.

Glukosamin je pak přímo prekursorem ke glycosylatům. Glukosamin sulfáte je pak účinná sůl Glukosaminu. Glukosamin rovněž přispívá ke zlepšení orteoartritidy.

zdroj: www.webmd.com.

Společně tedy Chondroitin sulfáte a Glukosamin sulfáte přispívají k obnově chrupavek a vaziv.

Více informací najdete na:
cs.wikipedia.org - chondroitin
cs.wikipedia.org - glukosamin
www.mayoclinic.org

V současné době existuji pouze střednědobé studie s mírně pozitivními výsledky, žádné studie nad 2roky nejsou k dispozici.Z Chondroitin sulfátu zřejmě tělo používá jednotlivé jednoduché vazby, doporučené dávkování chondroitin sulfátu je cca 800 mg denně po dobu nejméně 2 měsíců, vliv přestávek není doložen. Není tak nutné brát jej denně (komerční přípravky obsahující Chondroitin sulfáte i Glukosamin sulfáte vjedné kapsli to řeší snížením dávky chondroitinu oproti glukosaminu).

Glukosamin příznivě ovlivňuje rovnováhu metabolických procesů při tvorbě pojiv a chrupavek, vhodná denní dávka glukosamin sulfátu je 1 500 mg denně po dobu nejméně 2 měsíců a to bez přestávek.

Je tedy vidět, že u obou přípravku je klíčové dlouhodobé použití a nejsou schopny pomoci ihned a prudce - naopak pomalu a dlouhodobě přispívají k lepší obnově chrupavek a pojiv. Důležité je i poctivé dávkování a nepřerušování kůry.


Praxe:
Komplexnější přípravky obsahující Glucosamine a Chondritine jsou určeny pro první použití. Velmi vhodný je Osteo Anagenesis. A až doberete jedno balení tohoto komplexnějšího doplňku, tak nasaďte 3 až 4 balení (hned po sobě, bez přestávek) nějakého kolagenu, doporučuji Osteo Gelatin Caps.

Další články na téma kolagen a MSM chystám ... 


   DOPLŇKY - související články


Konkrétní účinné látky v doplňcích výživy.Seznam všech doplňků (v diskusi)Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmotyZhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí
Nejlepší protein pro hubnutíSpalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkemObrovské svaly - jaké fitness doplňky výživy dnes nejlépe koupit pro nabrání svalové hmotyGainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně
Fitness doplňky výživy před tréninkemJaké doplňky nejlépe brát po tréninkuVýživa - shrnutí pro všechnyVitamíny a Minerály


   DISKUSE


Své dotazy můžete napsat do diskuse k tomuto článku (případně založit nové téma).
  Seznam článků na F-sportu  ⋅  Tabulky  ⋅  Sitemap  ⋅   Kontakty     SLEDUJTE NÁS: