E-SHOP    DISKUSE    RADY  
  Hubnutí Nabírání Rysování Tréninky Cviky Výživa a doplňky Látky v doplňcích Jídelníčky Recepty  F-sport Team  
 Tribulus Terrestris


29.7.2011 - Martin - 136338 shlédnutí

Tribulus Terrestris - Vše co potřebujete vědět o tomto nejsilnějším povoleném
Vše co potřebujete vědět o tomto nejsilnějším povoleném "hormonálním anaboliku".

 Ptejte se na FB,  odpovídáme do 24hodin!


Tribulus Terrestris
V E-shopu najdete široký výběr Tribulusů za skvělé ceny.
Tribulus terrestris je rostlina rostoucí v mnoha tropických i mírných pásmech světa. Mnoho různých kultur ho používá mnoha způsoby. Například, Řekové používali Tribulus terrestris jako diuretikum a náladu zlepšující prostředek. Indiáni ho používali jako diuretikum, antiseptikum, a protizánětlivý lék. Číňane ho používali na různorodé účely na játra, ledviny, a kardiovaskulární nemoci. V Bulharsku se užíval Tribulus terrestris jako sexuální stimulant a proti neplodnosti. V poslední době, ho začali používat také východní evropští atleti a síloví závodníci.

V tomto článku se pokusím moc neodbočovat do detailů a vysvětlit to hlavní o Tribulusu Terrestris.

Teorie:

Stejně jako lidé mají i rostliny svůj hormonální systém. Tam kde v živočišném organismu funguji hormóny funguji v rostlině Fytosteroly. V 70. letech se začalo vědecký potvrzovat proč některé rostliny funguji tak jako fungují, je to právě díky fytosterolům, které dokáži ovlivnit i pochody v živočišném organismu. Pro své mírnější účinky, a tím i vedlejší účinky, se rostliné fytosteroly začaly hojně používat v medicíně.

Právě směs fytosterolu v tribulusu patří k nejefektivnějším prorůstovým kombinacím, které byly zatím objeveny. Sušina plodů a kořene rostliny obsahuje více než 45 % směsi furostanolu, furostenedionu a protodioscinu, tedy "anaboliky" mezi fytosteroly.
Protodioscin si měři firmy samy a nikdo to neověřuje. Ten test je drahý. Některé firmy si na své náklady nechaly udělat test jedné pixličky a staví na tom marketing (vůbec se na vlastních testech dá pěkně marketingově stavět (dokud to neskončí u soudu ...)). Jiní majitele firem si myslí, že zákazníci nejsou tak hloupí a odmítají utratit ty peníze za test jedné pixličky, když cituji "pokud nebudu testovat každou sarží, je to skoro podovod, nikdo neví co je v dalších saržích". Oproti tomu obsah saponinů je sledovanou položkou a test není tak drahý.

Tribulus terrestris dokáže zlepšit vylučování mužského pohlavního hormonu. Studie potvrzuji, že funguje velmi dobře když se používá v kombinaci s DHEA a androstenedione. To zvýšilo mužský pohlavní hormon v různé úrovni, ačkoliv, to dokáží DHEA nebo andro i bez Tribulusu. Takže spíše než testosteron prekurzor, vede testosteron k výrobě luteinizing hormonu (LH). Když se zvedne hladina LH, zvedne se i přírodní vylučování mužského pohlavního hormonu. LH je hormon, který rovněž ovlivňuje sexuální aktivitu. Lze tedy pochopit proč je užívaný k zlepšení plodnosti a potence. Laboratorní studie na zvířatech prokázaly, že Tribulus terrestris zvyšuje množství spermatu stejně jako jeho pohyblivost během 30 dnů. Toto je dobrý doplněk pro muže a ženy ke zvětšení jejich sexuální aktivity.

K farmaceutickému použití tribulusu došlo poprvé v osmdesátých letech v Bulharsku v produktu Tribestan. Tento se používal k léčbě premenstruálního a postmenopauzálního syndromu u žen a andropauzálního syndromu u mužů. Tribestanem byl testován více než 12 let u mnoha set osob, převážně žen. Vynikající vlastnosti Tribestanu je, že zvyšuje citlivost hypothalamu k využití a regulaci mužských i ženských sexuálních steroidů jako androgenů a estrogenů.

Klinické testy neprokázaly toxicitu ani vedlejší účinky, a to ani při podání velmi vysokých dávek. S těmito vlastnostmi Tribestan rychle pronikl i do sportu jako povzbuzující přípravek a pro kombinaci se steroidy.


Tribulon Black 95% obsah bioaktivních saponinů. Dávkování:

Pro starší 30let:
Na každých 20 kg váhy užít 500mg jednou až dvakrát denně.

Pro steroiďáky:
Běžně se doporučuje brát 750 až 1,250 mg denně, rozdělené mezi jídlo, spolu s 100 mg DHEA denně a spolu s 100 mg androstenedione denně abyste dosáhli výsledků.

Je jedno jestli to berete na lačno nebo po jídle, hlavní je to dobře zapít.


Praxe:
Tolik teorie, v praxi se projevilo, že reálné použití tribulusu je ve dvou oblastech:

1/ pro muže starší 40let. V tomto věku je již vlastní hladina testosteronu natolik nízká, že lze pocítit podávání tribulusu. Pro muže nad 50 let, je účinek obrovský ! S velmi pozitivním vlivem na mentální i tělesnou svěžest.

2/ pro steroiďáky. Zde je to oblíbený "udržovač" hladiny testosteronu a "obnovovač" tvorby vlastního testosteronu při ukončení kůry. Používá se i pro zesílení účinku kůry.

3/ pro fitnessky. Při dobré formě, může mírné posunutí k testosteronu dále vylepšit formu. Ale nemělo by se to moc zneužívat.

Za čtvrté jsou nemocní ... ale to nepočítám, protože pro ty jsou účinnější látky.


Varování:
Totálním nesmyslem je když si tento produkt kupuji kluci mezi 14-18 roky kdy je jejich vlastní produkce testosteronu tak vysoká, že tribulus už si ani neškrtne.

Musíte si uvědomit, že oni bulharští vzpěrači, kteří tuto květinku protlačili do silové atletiky ji požívali podle výše uvedeného bodu 2.

Opravdu účinný doplněk by měl obsahovat cca 40-60% Protodioscinu!
Bohužel protodioscin si měři firmy samy a nikdo to neověřuje. Ten test je drahý. Některé firmy si na své náklady nechaly udělat test jedné pixličky a staví na tom marketing (vůbec se na vlastních testech dá pěkně marketingově stavět (dokud to neskončí u soudu ...)). Jiní majitele firem si myslí, že zákazníci nejsou tak hloupí a odmítají utratit ty peníze za test jedné pixličky, když cituji "pokud nebudu testovat každou sarží, je to skoro podovod, nikdo neví co je v dalších saržích". Oproti tomu obsah saponinů je sledovanou položkou a test není tak drahý.

Tribulus vlevo obsahuje 60% Protodioscinu, ten vpravo obsahuje 95% saponinu (garantováno).


Zajímavé zdroje informací o Tribulusu:
goldfitness.cz
wikipedia.org - ProtodioscinDoporučené tribulusy:


 TT Ultra Strong IronMaxx
  180 tbl  899Kč


BestSeller - nejvíc se podává 100% Tribulus, jediná tableta obsahuje Tribulus Terrestris 1600 mg !!! Z toho saponiny 1200 mg a z toho protodioscin 304 mg. K tomu 15mg zinku. Stačí tedy jediná tableta denně!


Tribulus 90 Extra Strong Explomax
  100 kps  349Kč


BestSeller - nejvíc se podává Přírodní extra silný stimulant testosteronu získaný z rostliny Tribulus Terrestris se zvýšeným 90% podílem saponinů.


Tribulon Black Trec
  120 kps  569Kč

  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

BestSeller - nejvíc se podává TRIBULON BLACK je profesionální pro-testosteronová receptura, která obsahuje ultrakoncentrovaný extrakt z Tribulusu, standardizovaný na rekordní – 95% obsah bioaktivních saponinů.


 
Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím na f-sport@f-sport.cz nebo do diskuze. Díky

Dávkování je u všech tribulusů stejné: Bere se na každých 20 kg váhy užít 500mg jednou až dvakrát denně (ráno a na noc).
Podrobně je to popsáno v článku Tribulus Terrestris.

   DOPLŇKY - související články


Konkrétní účinné látky v doplňcích výživy.Seznam všech doplňků (v diskusi)Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutíProteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty
Nejlepší protein pro hubnutíSpalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkemVelké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně
Fitness doplňky výživy před tréninkemJaké doplňky nejlépe brát po tréninkuVýživa - shrnutí pro všechnyVitamíny a Minerály

DISKUSE


Své dotazy můžete napsat do diskuse k tomuto článku (případně založit nové téma).
   Členové diskuse Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty