E-SHOP    DISKUSE    RADY  

^^^ skrýt ^^^
 E-shop
 Diskuse

 Hubnutí
 Nabírání
 Rýsování
 Tréninky
 Cviky
 Výživa a doplňky
 Látky v doplňcích
 Jídelníčky
 Recepty
 F-sport Team
 Členové diskuse
 Tabulky
 Seznam všech článků
 Kontakty

     
  Hubnutí Nabírání Rýsování Tréninky Cviky Výživa a doplňky Látky v doplňcích Jídelníčky Recepty  F-sport Team  

Tribulus Terrestris

29.7.2011 - Martin - 137571 shlédnutí

Tribulus Terrestris - Vše co potřebujete vědět o tomto nejsilnějším povoleném
Vše co potřebujete vědět o tomto nejsilnějším povoleném "hormonálním anaboliku".


 Ptejte se na FB,  odpovídáme do 24hodin!


TRIBULUS TERRESTRIS - TEORIE

V E-shopu najdete široký výběr Tribulusů za skvělé ceny.
Tribulus terrestris je rostlina rostoucí v mnoha tropických i mírných pásmech světa. Mnoho různých kultur ho používá mnoha způsoby. Například, Řekové používali Tribulus terrestris jako diuretikum a náladu zlepšující prostředek. Indiáni ho používali jako diuretikum, antiseptikum, a protizánětlivý lék. Číňane ho používali na různorodé účely na játra, ledviny, a kardiovaskulární nemoci. V Bulharsku se užíval Tribulus terrestris jako sexuální stimulant a proti neplodnosti. V poslední době, ho začali používat také východní evropští atleti a síloví závodníci.

V tomto článku se pokusím moc neodbočovat do detailů a vysvětlit to hlavní o Tribulusu Terrestris.

Stejně jako lidé mají i rostliny svůj hormonální systém. Tam kde v živočišném organismu funguji hormóny funguji v rostlině Fytosteroly. V 70. letech se začalo vědecký potvrzovat, proč některé rostliny funguji tak, jak fungují. Je to právě díky fytosterolům, které dokáži ovlivnit i pochody v živočišném organismu. Pro své mírnější účinky, a tím i mírnější vedlejší účinky, se rostliné fytosteroly začaly hojně používat v medicíně.

Právě směs fytosterolu v tribulusu patří k nejefektivnějším prorůstovým kombinacím, které byly zatím objeveny. Sušina plodů a kořene rostliny obsahuje více než 45 % směsi furostanolu, furostenedionu a protodioscinu, tedy "anabolika" mezi fytosteroly.
Pozor, protodioscin si měři firmy samy a nikdo to neověřuje. Ten test je drahý. Některé firmy si na své náklady nechaly udělat test jedné pixličky a staví na tom marketing (vůbec se na vlastních testech dá pěkně marketingově stavět (dokud to neskončí u soudu ...)). Jiní majitele firem si myslí, že zákazníci nejsou tak hloupí a odmítají utratit ty peníze za test jedné pixličky, když cituji "pokud nebudu testovat každou sarží, je to skoro podovod, nikdo neví co je v dalších saržích". Oproti tomu obsah saponinů je sledovanou položkou a test není tak drahý.

Tribulus terrestris dokáže zlepšit vylučování mužského pohlavního hormonu. Studie potvrzuji, že funguje velmi dobře když se používá v kombinaci s DHEA a androstenedione. To zvýšilo mužský pohlavní hormon v různé úrovni, ačkoliv, to dokáží DHEA nebo andro i bez Tribulusu. Takže spíše než testosteron prekurzor, vede testosteron k výrobě luteinizing hormonu (LH). Když se zvedne hladina LH, zvedne se i přírodní vylučování mužského pohlavního hormonu. LH je hormon, který rovněž ovlivňuje sexuální aktivitu. Lze tedy pochopit proč je užívaný k zlepšení plodnosti a potence. Laboratorní studie na zvířatech prokázaly, že Tribulus terrestris zvyšuje množství spermatu stejně jako jeho pohyblivost během 30 dnů. Toto je dobrý doplněk pro muže a ženy ke zvětšení jejich sexuální aktivity.

K farmaceutickému použití tribulusu došlo poprvé v osmdesátých letech v Bulharsku v produktu Tribestan. Tento se používal k léčbě premenstruálního a postmenopauzálního syndromu u žen a andropauzálního syndromu u mužů. Tribestanem byl testován více než 12 let u mnoha set osob, převážně žen. Vynikající vlastnosti Tribestanu je, že zvyšuje citlivost hypothalamu k využití a regulaci mužských i ženských sexuálních steroidů jako androgenů a estrogenů.

Klinické testy neprokázaly toxicitu ani vedlejší účinky, a to ani při podání velmi vysokých dávek. S těmito vlastnostmi Tribestan rychle pronikl i do sportu jako povzbuzující přípravek a pro kombinaci se steroidy.


DÁVKOVÁNÍ - TEORIE


Pro starší 30let:
Na každých 20 kg váhy užít 500mg jednou až dvakrát denně.

Pro steroiďáky:
Běžně se doporučuje brát 750 až 1,250 mg denně, rozdělené mezi jídlo, spolu s 100 mg DHEA denně a spolu s 100 mg androstenedione denně abyste dosáhli výsledků.

Je jedno jestli to berete na lačno nebo po jídle, hlavní je to dobře zapít.


PRAXE


Tolik teorie, v praxi se projevilo, že reálné použití tribulusu je ve dvou oblastech:

1/ pro muže starší 40let. V tomto věku je již vlastní hladina testosteronu natolik nízká, že lze pocítit podávání tribulusu. Pro muže nad 50 let, je účinek obrovský ! S velmi pozitivním vlivem na mentální i tělesnou svěžest.

2/ pro steroiďáky. Zde je to oblíbený "udržovač" hladiny testosteronu a "obnovovač" tvorby vlastního testosteronu při ukončení kůry. Používá se i pro zesílení účinku kůry.

3/ pro fitnessky. Při dobré formě, může mírné posunutí k testosteronu dále vylepšit formu. Ale nemělo by se to moc zneužívat.

Za čtvrté jsou nemocní ... ale to nepočítám, protože pro ty jsou účinnější látky.


VAROVÁNÍ


Totálním nesmyslem je když si tento produkt kupuji kluci mezi 14-18 roky kdy je jejich vlastní produkce testosteronu tak vysoká, že tribulus už si ani neškrtne.

Musíte si uvědomit, že oni bulharští vzpěrači, kteří tuto květinku protlačili do silové atletiky ji požívali podle výše uvedeného bodu 2.

Opravdu účinný doplněk by měl obsahovat cca 40-60% Protodioscinu!
Bohužel protodioscin si měři firmy samy a nikdo to neověřuje. Ten test je drahý. Některé firmy si na své náklady nechaly udělat test jedné pixličky a staví na tom marketing (vůbec se na vlastních testech dá pěkně marketingově stavět (dokud to neskončí u soudu ...)). Jiní majitele firem si myslí, že zákazníci nejsou tak hloupí a odmítají utratit ty peníze za test jedné pixličky, když cituji "pokud nebudu testovat každou sarží, je to skoro podovod, nikdo neví co je v dalších saržích". Oproti tomu obsah saponinů je sledovanou položkou a test není tak drahý.


Zajímavé zdroje informací o Tribulusu:
goldfitness.cz
wikipedia.org - Protodioscin


DOPORUČENÉ TRIBULUSY


Tribulus Terrestris 2000 Explomax
  120 cps + 120 cps  349Kč


Přírodní stimulant testosteronu získaný z rostliny Tribulus Terrestris. Směs 40% zaměřená zejména na zlepšení libida (u obou pohlaví).


Tribulon Black Trec
  120 kps  569Kč

  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

BestSeller - nejvíc se podává TRIBULON BLACK je profesionální receptura, která obsahuje ultrakoncentrovaný extrakt z Tribulusu, standardizovaný na rekordní – 95% obsah bioaktivních saponinů. Plné účinky nelze popsat kvůli cenzuře EU.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím na f-sport@f-sport.cz nebo do diskuze. Díky

Akce v EXPIRACI:
Thermodrene XT black edition NVE
  120 kps  349Kč


Thermodrene XT black edition DMAA FREE Stacker 2 je nová generace xtremně silného spalovače a stimulantu xxx v jednom. Plné účinky nelze popsat kvůli cenzuře EU.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím na f-sport@f-sport.cz nebo do diskuze. Díky

Dávkování je u všech tribulusů stejné: Bere se na každých 20 kg váhy užít 500mg jednou až dvakrát denně (ráno a na noc).
Podrobně je to popsáno v článku Tribulus Terrestris.

DOPLŇKY - související článkyKonkrétní účinné látky v doplňcích výživy.

Seznam všech doplňků (v diskusi)

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

Nejlepší protein pro hubnutí

Spalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Fitness doplňky výživy před tréninkem

Jaké doplňky nejlépe brát po tréninku

Výživa - shrnutí pro všechny

Vitamíny a Minerály

DISKUSE


Své dotazy můžete napsat do diskuse k tomuto článku
   Členové diskuse Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty