E-SHOP    DISKUSE    RADY  


  Hubnutí Nabírání Rýsování Tréninky Cviky Výživa a doplňky Látky v doplňcích Jídelníčky Recepty Tabulky  F-sport Team  

Proteinová dieta - ketóza , nízkosacharidová dieta a CKD

10.3.2014 - Martin - 81619 shlédnutí

Proteinová dieta - ketóza , nízkosacharidová dieta a CKD - Přesný popis tohoco se děje ve vašem těle pokud nejíte sacharidy, nebo držíte nějakou dietu s nízkým obsahem sacharidů.

Přesný popis tohoco se děje ve vašem těle pokud nejíte sacharidy, nebo držíte nějakou dietu s nízkým obsahem sacharidů.


To hlavní, co potřebujete vědět:

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

5.1.2018 Martin shlédnutí: 175670
Jak zhubnout - účinné prostředky pro rychle hubnutí. Doporučení zkušených.


Zhubnout - jídelniček pro hubnutí pro začátečníky

25.5.2017 Martin shlédnutí: 286843
Jídelniček pro hubnutí určen pro ty, kteří chtějí začít se sebou něco dělat a je velmi mírný.


Zhubnout - jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí

14.8.2015 Martin shlédnutí: 61790
Podrobný návod, jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí.


Zhubnout - jak zhubnout reálně, rozumně a navždy ve 2 jednoduchých krocích

3.5.2016 Martin shlédnutí: 228409
Je zhubnout vaším cílem ? Jak Zhubnout reálně a navždy se dozvíte v tomto návodu. Zhubnutí na www.f-sport.cz je trvalé a zcela zdravé.


Jak a kudy mizí tuky z těla

21.3.2018 Martin shlédnutí: 166318
Jednoduché a přehledné osvětlení toho jak se tuky dostávají do těla a jak ven. Po přečtení tohoto článku se Vám mnohé ujasní a budete imunní vůči lživým reklamám.


Cviky pro Váš zadeček.

29.12.2017 Martin shlédnutí: 90666
Ukázka tréninků a cviků zaměřených na formování zadečku a hubnutí.


Jak cvičit břicho

13.5.2016 Martin shlédnutí: 206644
Návod jak cvičit a posilovat břicho a břišní svaly s fotkami a užitečnými poznámkami.


Velmi nízký přísun sacharidů, to je pod 50g denně a máte-li už nějaké svaly tak u můžů i pod 200g denně, způsobuje tzv. ketózu - extrémní formu ketogeneze (normálního spalování tuků). Ketóza je stav metabolismu, který nastává, když tělo vyčerpá zásoby glykogenu v játrech a přepne se do šetřícího režimu jako například při spánku, během nízkosacharidových diet nebo hladovek. Při tomto procesu tělo získává energii z bílkovin a tuků místo z cukrů.

en.wikipedia.org: "Ketosis is deliberately induced by use of a ketogenic diet as a medical intervention in cases of intractable epilepsy.[7] Other uses of low-carbohydrate diets remain controversial.[10][11] Induced ketosis or low-carbohydrate diet terms have very wide interpretation. Therefore Stephen S. Phinney and James S. Volek coined the term nutritional ketosis to avoid the confusion.[12]"

Nejenom, že je to drahá sranda, protože potraviny bohaté na bílkoviny jsou násobně dražší než potraviny bohaté na sacharidy, navíc si tím ubližujete !  F-sport doporučuje
reklama:
Správně poskládané doplňky výživy můžou být rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými.

Pořiďte si i Vy doplňky se kterými dosáhnete svých cílů.Kvalitní protein ICFM 100 pro podporu spalování tuku. Pro zlepšení stravy a ochranu svalové hmoty.

Synephrine (extrakt z Citrus Aurantium) je vysoce účinnou funkční látkou používanou pro efektivní podporu redukce hmotnosti a snižování tělesného tuku. Stimuluje a urychluje metabolismus a zvyšuje termogenezi (tvorbu tepla) v organismu.

Vysoce kvalitní L-carnitine pomáhá při spalování tuků jeho uvolňováním a transportem ke spalování.

Při nízkosacharidovém příjmu dochází k uvolňování glykogenu (zásobního cukru) z jater a potažmo svalů, už v této fází dochází k spalování proteinů = vaších svalů v reakci spolu s glykogenem. Po vyčerpání zásob glykogenu (nikdy není úplné, protože tělo si šetři zbytky glykogenu pro oči a mozek, při nedostatku glykogenu může dojit k jejich poškození) nastává ketóza. V tomto stavu se v játrech vyrábí látky vhodné ke spálení a získání energie (acetyl-CoA). Tyto látky se získávají z tuků a bílkovin. Proces získávání z tuků je vratný, proces získávání z bílkovin je nevratný, to znamena, že při minimálním přísunu energie dochází k reverzi těchto přebytečných látek zpět na tuky.

V extrémních případech může vzniknout až ketoacidóza, překyselení organismu látkami vzniklými v tomto procesu z acetyl-CoA - ketony. I když nedojde přímo k ketoacidóze, je tělo stále zatíženo vyrovnávaním hladiny pH. Navíc tělo nemá přísun ochranných látek rostlinného původu. Vitamíny lze sice nahradit formou doplňků, ale mnoho dalších látek (antioxidanty ze skupin bioflavonoidů, různé druhy vlákniny, fytoestrogeny) může dodat jen zelenina, ovoce a obiloviny. A tak se na jednu stranu v těle hromadí toxické odpadní látky z ketózy a na druhé straně chybí vitamíny a minerály vhodné k odvodu těchto odpadních látek z těla. Dochází teda k postupné toxikaci organismu. S tim jsou spojené migrény, nevolnosti, špatná nálada a pocit zapáchajícího dechu (ketony).


Dále ketóza pak vede k úniku sodíku z organizmu, a tím i k odvodnění, tzv. dehydrataci. Tato se projevuje únavou, nechutí do života, nepříjemným pocitem sucha v ústech a někdy zčervenáním v obličeji. Dále toto odvodnění způsobuje změnu tlaku, která může u ketózou oslabeného organismu vyvolávat vážné poruchy a to u žen hlavně (znovu) migrénu a poruchy menstruace u mužů je zase díky dehydrataci větši sklon k infarktu. Ženám navíc vadí díky dehydrataci podkoží vznikající vrásky a to i v obličeji.


Dalším velmi vážným problémem je vznik ledvinových kamenů při odstraňování ketonů z těla. Tento problém je zmíňovan velmi často !

Celkově tedy stoupá riziko žlučníkových obtíží, srdečně-cévních chorob a rakoviny. Vše je zhoršeno tím, že člověk při se nehlídá přísun tuků a cholesterolu, nerozlišuje se ani mezi tuky živočišnými a rostlinnými.


Navíc dochází ke ztrátě vápníku s možným odvápněním kostí a to je další nepříjemná záležitost, zejména v kombinaci s horším přisvojováním vápníku ve vyšším věku.

A v neposlední řadě tim ztrácíte i svaly. A ztráta svalů znamená nejenom zhoršení postavy, ale i nemožnost pálení tuků, protože tuky se pálí "přes" svaly (viz článek o tom jak se páli tuky).

Hubnoucím se tyto dva efekty, ztráta svalů a odvodnění, líbí, protože to znamená úbytek 5-10kg. Ovšem jakých kg ! To co shodite není ani z 5 procent tuk, ale je to jen voda a svaly !


Výsledkem nejčastěji bývá obrovský hlad a díky nízké hladině cukrů vás dohoní mlsná (viz. tento článek). Nejhorší je, že po takové "dietě" se i malé množství snězených cukrů (a většinou jednoduchých viz článek o sacharidech) okamžitě projeví zavodněním a zvětšením svalů. Opticky tedy zalitím vodou a zvednutím váhy. No a to je impuls zase přestat jíst sacharidy. Nejenom, že je to začarovaný kruh, ale navíc se v každém kole zbavíte 0g tuků a až sníte ten zákusek tak nějaký přibude. Je to onen známy jojoefekt - shodíme 3kg svalů a 2kg vody, pak se najíme, přibereme 1kg tuků, spraví se 3kg svalů a vrátí se 2kg vody a jedeme znova. Kdo umí počítat vidí, že výsledkem těchto "cyklu" je spousta špeků.


související články

  1.  Výživa - shrnutí pro všechny
  2.  Sacharidy - vše co o nich potřebujete vědět
  3.  Proč nás honí mlsná
  4.  Sacharidové vlny pro hubnutíDiskuse k článku:   Členové diskuse Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty