E-SHOP    DISKUSE    RADY  

^^^ skrýt ^^^
 E-shop
 Diskuse

 Hubnutí
 Nabírání
 Rýsování
 Tréninky
 Cviky
 Výživa a doplňky
 Látky v doplňcích
 Jídelníčky
 Recepty
 F-sport Team
 Členové diskuse
 Tabulky
 Seznam všech článků
 Kontakty

     
  Hubnutí Nabírání Rýsování Tréninky Cviky Výživa a doplňky Látky v doplňcích Jídelníčky Recepty  F-sport Team  

Bench press

28.12.2007 - Martin - 42388 shlédnutí

Bench press - Bench press je královský cvik a zaslouží si vlastní článeček a důkladné rozebrání se spoustou ukázek. Už nikdy nebuďte slabí v bench pressu.
Bench press je královský cvik a zaslouží si vlastní článeček a důkladné rozebrání se spoustou ukázek. Už nikdy nebuďte slabí v bench pressu.


 Ptejte se na FB,  odpovídáme do 24hodin!tlaky na lavičce velkou osou (bench press)

animace jsou majetkem
www.theministryoffitness.com
Bench press je základním cvikem pro zvětšení objemu prsních svalů.
Základní šířka úchopu je o něco užší než šířka mezi lokty. Při užším úchopu lze hrudník lépe smrštit v horní části, při příliš úzkém úchopu (poslední dva obrázky) už ale pracují více tricepsy. Širší úchop (obrázek 3) používají spíše vzpěrači, kulturisti ho moc nepoužívaji.
Pohyb musí vycházet z hrudniku ne jenom z ramen - v dolní fázi musí být lopatky lehce zmáčknuty u sebe, potom se ramena po oblouku (pohybem prsních svalů - ne ramen) zvedají a v horní poloze jsou prsní svaly smrštěné a v napětí. Musíte celou dobu prociťovat tah prsních svalů přes hrudnik a nahoře stlačit prsní svaly k sobě.
Činku spouštíme k spodní/střední části prsních svalů.
Základní provedení je na rovné lavičce, zaměření cviku se dá obměňovat nakloněním lavičky od hlavou dolů, zabírá spodní část prsních svalů, až po hlavou nahoru (obrázek 2), zabírá horní část prsních svalů.
Nádech při pohybu dolů, nahoru výdech.

Chyby:
- pohyb jen z ramen - ramena se musí hýbat s hrudníkem, jinak cvičite jen ramena ! Poznáte to tak, že vás po tréninku bolí ramena.
- zkrucování těla do strany, nerovnoměrné zvedání činky, zvedání nohou, mostování - musíte snížit zátěž, technika procvičení je důležitější než maxima.
- odrážení od hrudníku - je potřeba zastavit přesně na hrudníku a plynulým pohybem se rozjet nahoru, jinak si koledujete akorát o zranění.
- poloviční pohyb - nesmíte zastavit činku v polovině pohybu dolů, je třeba dát činku až na hrudník (poloviční pohyby se používaji jenom při speciálním tréninku).

Jak se naučit benchpress:
Zkus to takhle na lavičce hlavou nahoru si nalož 30kg (3/4 maxima) zvední činku a polož si ji na hrudník tam kde ti končí prsní svaly a začíná břicho. Lokty si nastav asi 45 stupňů od těla, chápej u těla je 0 úplně roztažené 90 takže něco mezi tím. Uchop zvol tak, že když si představíš na ose šířku svého hrudníku tak na to místo polož konec nataženého palce a pevně uchop činku do dlaní. Zvední činku nahoru. Obě zápěstí vytoč lehce dozadu, činka se nemá opírat o mezeru mezi palcem a ukazovákem, ale musí dosednout na tu plochu u palce a spodek dlaně. Teď bys měl mít správný úchop. Když už si nahoře tak lehce pozdvihni ramena a zatni prsní svaly, prostě musíš cítit, že prsní svaly tlačí tu činku výš a výš. Při pohybu dolů se nadechuješ a roztahuješ hrudník, lokty i ramena opisují oblouk. Je to pohyb jakoby si chtěl předvést obrovský hrudník. Díky tomuto pohybu ramen musíš cítit po celou dobu, že se roztahují prsní svaly, nesmíš to jet rameny. Dole skončí činka zase mezi prsními svaly a břichem.

Krásně Vám to na dolním odkazu na videu předvede Arnold Schwarzenneger.Pár cyklů pro zlepšení se v benchpressu:

Benchpress - Martinův cyklus pro zlepšení benchpressu z 110 na 120kg.
Zvýšení síly v raw benchpressu - Arnošt (arnold), 50 let (obsahuje video)
Jak jsem si zvedl maximum na bench o 8kg.
Coleman radí - Dvanáctitýdenní plán pro mimořádný rozvoj hrudníku.Další cviky na hrudník - celkový článeček o tréninku hrudníku. Krásné provedení předvádí Arnold Schwarzenegger ve videu na YouTube "Arnold Schwarzenegger - Dumbell Fly" Jsou to sice jednoručky, ale krásně tam jde vidět jak celou dobu pumpuje prsními svaly a jak se kvůli toho lehce posouvaji ramena.   Členové diskuse Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty