E-SHOP    DISKUSE    RADY  


  Hubnutí Nabírání Rýsování Tréninky Cviky Výživa a doplňky Látky v doplňcích Jídelníčky Recepty Tabulky  F-sport Team  

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

9.3.2018 - Martin - 228473 shlédnutí

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně - Gainer a protein - ověřená cesta k obrovským svalům. Proč se u nás s gainery šetří? Kolik gaineru či proteinu se vlastně má brát v jedné dávce? A kolik dávek gaineru či proteinu denně?

Gainer a protein - ověřená cesta k obrovským svalům. Proč se u nás s gainery šetří? Kolik gaineru či proteinu se vlastně má brát v jedné dávce? A kolik dávek gaineru či proteinu denně?


Docela si okolo sebe všímám, že někteří složitě vymýšli, co koupit za super speciality na růst svalů, mají 70kg a přitom mají absolutně poddimenzovaný příjem toho základního - GAINERů a PROTEINů. Dnes to navíc podporuje všeobecně rozšiřovaný strach z cukrů. Přitom já, spousta známých a profíků se GAINERů a PROTEINů "nebojí" a jen díky obrovskému množství živin a energie z těchto produktů mají ohromnou svalovou hmotu a jsou všude v podezření, že berou steroidy. To fungovalo od dob Arnolda a funguje to i dnes i kdyby bylo 100x COOL jíst jen dvě zrnka jihoamerických raw hrozinek denně.

Platí to zejména pro ty z nás, kteří máme rychlý metabolismus! Chudí 70kg borci tak chodí okolo těch 100kg monster a zvažuji, jak to, že oni jsou tak malí, když dělají vše podle časopisů. A nechtěji pochopit to ZÁKLADNÍ:


na 100kg
to chce tak
450g sacharidů
a
250g bílkovin denně

A právě proto byly vyvinuty GAINERY a PROTEINY. Ne proto, abyste vypadali frajersky když pijete koktejl po tréninku, ani proto, abyste po tréninku zahnali žízeň. Ne, jediným účelem je dodat OBROVSKÝ přísun živin pro vaše OBROVSKÉ SVALY !!!
Je samozřejmé, že si každý musí upravit konkrétní příjem sacharidů a proteinů tomu, jak na to reaguje. Někdo třeba přibírá rychle do tuků, jiný zase třeba méně cvičí - to vše se musí zohlednit.


Jak brát proteiny a gainery

Tyto údaje jsou v Eshopu, pokud rozkliknete dané zboží, jsou i na krabicích, ale tam mnohdy výrobci "šetří" a proto se na dávkování podíváme podrobněji. Na maximální dávkování nemůžete skočit najednou. Začněte na 50% a zvedejte dávky tak, jak budete zlepšovat i stravu a trénink. Pokud bude málo pevné stravy a moc tekuté, tak to není dobré. A pokud bude slabý trénink a moc živin, tak ztloustnete.


Běžně se denně berou 2 až 3 dávky denně:

Gainer berte v plné dávce hned po cvičení. Dávka je velká nepije se najednou! Popíjí se postupně v klidu, třeba i 30min. Jedna dávka by vždy měla obsahovat 30 až 50g bílkovin. Gainer nebo protein do 50% je to nejlepší po tréninku a je to nejdůležitější suplementace ze všech.

Protein se bere 30 až 40 minut po tréninku, pokud máte jen protein dejte ho co nejblíže tréninku, hned jak budete mít pocit, že už máte žaludek a trávení v klidu.
Lepší, ale je, když prvni dávku po tréninku tvoří gainer s obsahem 10 až 50 procent bílkovin. V takovém případě se protein dává až 60minut po prvním šejku. Pokud už máte gainer není dávka proteinu tak důležitá, dá se vynechat (gainer prostě různě kombinovat s běžnou stravou).


1/ Ráno pro nastartování anabolizace
mezi snídani a svačinu, zhruba doprostřed té mezery berte
a/ spíše gainer (ráno maji svaly hlad po energii)
b/ protein (pokud už máte strach z dalších tuků)


2/ Po poledni pro udržení anabolizace.
mezi odpolední svačiny, zhruba doprostřed té mezery
a/ protein
b/ nebo gainer (pokud jste v objemu)


3/ Na noc pro noční růst a regeneraci
a/ protein
b/ nebo gainer (pouze pokud jste v tom nejtvrdším objemu)


Toto dávkování je na každý den. A ta tréninková dávka se vždy vymění za jednu z těch 3 dávek. Nebo za dvě, pokud máte dva tréninky za den.

Samozřejmě si počet dávek přizpůsobíte stravě a rozpočtu. Od minima, to jest jen gainer po tréninku až po maximum a to jsou tři dávky proteinu nebo gaineru denně.

A nakonec lze oboji používat během dne k doladění jídla, třeba, když je nějaká svačinka výživově slabá, tak se doplní proteinem nebo gainerem.

tip:
Správně poskládané doplňky výživy můžou být rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými.

Pořiďte si i Vy doplňky se kterými dosáhnete svých cílů.Kvalitní gainer CFM Whey Gainer pro podporu regenerace, růstu svalů. Pro zlepšení stravy a zajištění dostatku živin pro růst svalové hmoty.

Špičkové NOčko Assassins Pump Pro větší energii a chuť do tréninku a lepší napumpování během tréninku. Ta zajistí i lepší odezvu a růst svalů po tak kvalitním tréninku.

Vysoce kvalitní Creatin v zvýšené účinnosti - micronized. Jemnější struktura tohoto monohydrátu znamená lepší reakci v organismu. Creatin pomáhá dostat do svalu potřebné živiny a vodu a tak zajištuje růst svalové hmoty.


Cílem pro 90kg je 400g sachrů denně a 200g bílkovin denně, co se nestihne stravou můžete rovnoměrně doplnit právě proteiny a gainery. Přesné tabulky, kolik byste toho měli sníst najdete v článku Užitečné tabulky a výpočty.


 
V americe se GAINERy berou úplně jinak než u nás. Například svého času oblíbený Giant Mega Mass 4000 firmy Weider se jmenuje 4000, protože můžete v jedne dávce příjmout 4000kalorií. A takové dávky si amíci daji i 2 až 4 denně. Pak se samozřejmě snadno dostanou k obrovským objemům. Další doplňky jako NOčka a další berou až teprve k tomu.

A když se nad tím tak zamyslite, tak při správně objemovém dávkování Vám takový 7kg gainer vydrží týden. Je mi jasné, že nemáme platy jako v americe a toto si nemůže každý dovolit.

Ale otázka stojí spíše jinak. Co zvolit ?
Koupit gainer, Nočko, amina a něco ? Nebo ... Koupit hromadu gaineru ?

No a ja tvrdím - mluvíme o OBJEMU nebo o šmrdlaní ? Mluvíme o 4kg nebo o 1kg ? Tak jestli jde o OBJEM a jestli jde o 4kg za měsíc, pak se to chce soustředit.
Soustředit na GAINER !

Dobrá strava, podpořená mraky energie z gaineru prostě DONUTÍ tělo k růstu ! Na Vás je jen to pak ukočírovat, aby to byly hlavně svaly.

 


BlueBoard.cz


Abyste mohli správně určit velikost dávky i přes někdy zavádějící informace výrobce je zde vzorec pro výpočet dávky:
Výpočet dávky proteinu/gaineru
P - síla proteinu/gaineru, bývá součásti názvu, ale raději použijte nutriční hodnoty na 100g
D - velikost dávky v gramech
B - počet bílkovin, které v dávce chci mít

A vzorec je:
D = B / P x 100

Kalkulačka pro dávkování proteinu a gaineru


Pokud se tedy rozhodnete přijímat 40g bílkovin v dávce je postup následující:
Protein 82% - D=40g/82 x100 = 48g - takže jedna dávka proteinu 82 by měla být z 48g prášku.
Gainer 22% - D=40g/22 x100 = 182g - takže jedna dávka gaineru 22 by měla být z 182g prášku.


Jak si správně připravit gainer

V šejkru je cca 150g práčku, u GMM4000 je to něco přes 350ml. Šejkr tedy vypadá už skoro plný :-) Dále se dolije vodou (cca 300ml) a teď už je šejkr s objemem 700ml plný. Doporučuji prvni rozmíchat nahrubo lžíci, ono se to pěkně vstřebá. Teprve potom rozmíchat důkladně v šejkru. Potom nechat cca 5min odstát a znovu důkladně promíchat v šejkru. A teď už je gainer hotový. Pijte ho pomalu, je to obrovská dávka živin. Klidně ho vypijte na 4x, vždy co 10minut.


Ukázka dvě ukazuje, že různá příchuť, různý stav (utřepanost?) , znamená jiné ml:
V šejkru je stále 150g, ale je to čokoláda a tak je to přes 250ml. Na obrázku vidíte, jak si první nastavit na váze nulu i s šejkrem (tuto funkci má 99,999% všech váh), Následně klasická lžíce, takových je 12 do 150g !!! Nový GMM4000má odměrku, je na 75g, takže do jedne dávky jsou dvě odměrky !!!   DOPORUČENÉ GAINERY


CFM Whey Gainer Professional Explomax
  4000 g  549Kč

  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

BestSeller - nejvíc se podává Gainer cca 13% CFM WHEY GAINER PROFESSIONAL patří mezi špičkové gainery s perfektním složením. Obsahuje vyváženou kombinaci mono a polysacharidů včetně palatinózy, která pomáhá optimalizovat vylučování inzulínu a tím i co nejefektivněji ukládádat glykogen do svalových buněk.


CFM Nitro-Gain Professional Explomax
  4000 g  899Kč


BestSeller - nejvíc se podává Gainer cca 33%. ALL-IN-ONE CFM Profesional Nitro-Gain obsahuje kvalitní proteiny a k tomu dokonalý mix látek pro maximální napumpování živinami a růst svalů.


Mass Core Fitness Authority
  7000 g  1195Kč

  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

BestSeller - nejvíc se podává Gainer cca 20%. Mass Core Fitness Authority obsahuje vše potřebné pro růst svalů.


Giant Mega Mass 4000 Weider
  7000 g  1649Kč


BestSeller - nejvíc se podává Gainer cca 20% Jeden z nejúspěšnějších gainerů na trhu ve speciální inovované verzi CREAPURE. Sacharidovo-proteinový přípravek vhodný pro každého, kdo usiluje o vybudování obrovské svalové hmoty. Ideální pro tzv. hardgainery - jedince s extrémně rychlým typem metabolismu. Oproti klasické verzi byla část bílkovin nahrazena bílkovinami vyšší kvalit ...


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím na f-sport@f-sport.cz nebo do diskuze. Díky

Akce v EXPIRACI:
CFM Gainer 20 Explomax
  4000 g (100x40 g)  499Kč


Gainer cca 20%. V každém sáčku – dávce se nachází 40 g vysoce kvalitního perfektně rozpustného CFM GAINERU 20. Typ prášku je instantní, tzn. k rozpuštění nepotřebujete mixér, ale stačí jen rozmíchat ve vodě, kde se v řádu vteřin rozpustí ve velmi chutný nápoj.


Royal Mass Myotec
  6000 g  1399Kč


BestSeller - nejvíc se podává Gainer cca 20%. Royal Mass Myotec využívá v ty nejkvalitnější a nejčistější zdroje.


Instant Oats Myprotein
  2500 g  399Kč


Instantní ovesné vločky.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím na f-sport@f-sport.cz nebo do diskuze. Díky

Dávkování je u všech gainerů podobné. U 20% a slabších je to 150g, u 30% je to 100g prášku.

DOPLŇKY - související článkyKonkrétní účinné látky v doplňcích výživy.

Seznam všech doplňků (v diskusi)

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

Nejlepší protein pro hubnutí

Spalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Fitness doplňky výživy před tréninkem

Jaké doplňky nejlépe brát po tréninku

Výživa - shrnutí pro všechny

Vitamíny a MinerályOBJEM - související článkySvalová hmota - jak získat svaly, návod pro začátečníky

Svalová hmota - jak přibrat svalovou hmotu, základní informace a pojmy nabíraní

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Potréninkové doplnění sacharidů

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Nabírací jídelniček pro začátečníky

Zlatá klasika Základy správného tréninku - díl.1

PUMPing - jediná cesta k svalovým přírůstkům

DISKUSE


Zapojte se do diskuse,
tam můžeme vše probrat důkladněji
a spolupracovat i delší dobu.
Své dotazy můžete napsat do diskuse k tomuto článku
A to i zcela anonymně!
   Členové diskuse Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty