Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...

Rozdáváme dáreček ke každé objednávce nad 999 Kč
10g tester Assassins Pump + ExploMax 250ml ZDARMA.
E-SHOP    DISKUSE    RADY, informace a články 

  Hubnutí Nabírání Rysování  ⋅  Tréninky Cviky  ⋅  Výživa a doplňky Látky v doplňcích  ⋅  Jídelníčky Recepty  ⋅   Motivační galerie  Členové diskuse  

0

N.O. Nitric oxide doplňky výživy


  13.1.2015 - Martin - 17632 shlédnutí

 CO je to NO doplněk výživy, Pumpa při tréninku, JAK fuguje, JAK se má správně brát, aby dobře zabral a CO obsahuje, to vše se dozvíte v tomto článku na F-sport.cz.Eshop s fitness doplňky výživy


N.O. Nitric oxide


NO, N.O. neboli Nitric Oxide doplňky pomáhají při tréninku dosáhnout mohutného napumpování a lepších výkonů. Jsou určeny primárně pro silové cvičení, ale s úspěchem je používají i jiní atleti, dokonce i vytrvalostní.


Nitric Oxide doplňky když začali obsahovali zejména již dlouhou dobu známou aminokyselinu L-Arginin. L-Arginin se do té doby používal jen ve své krystalické podobě (free) na noc, pro stimulaci nárůstu svalové hmoty viz článek Arginin a Ornitin. Ovšem účinnost nebyla dramatická, byla srovnatelná s použitím klasických aminokyselin (Aminokyseliny - vše co o nich potřebujete vědět).

Teprve využití pro zadržení dusíku ve svalech (toto je mimochodem během dne úkol právě klasických aminokyselin), pomoci modernějších forem argininu a v kombinaci s dalšími látkami, stalo u zrodu velmi účinného produktu - N.O. Postupem času se začaly používat další látky stimulující napumpování, mnohdy se jedná o prekurzory Argininu a to zejména:
Beta-Alanine, L-Citrulline a Betaine.

Dále pak NOčka obsahuji (většinou) dost silnou stimulaci různými kofeiny či látkami známými ze spalovačů tuků a někdy i další podpůrné látky jako creatin, stimulanty testosteronu, glutamin, taurin, agmatine, BCAA a další.

Úkolem NOček je napumpovat svaly před tréninkem a umožnit tak mnohem účinnější trénink (PUMPing - jediná cesta k svalovým přírůstkům).

NOčka byly rázem katapultovány na 1. místo v suplementaci a vyrojilo se spoustu produktů s nejrůznější účinnosti.

Hlavní úkolem NOček je:
 • zvětšit napumpování v tréninku
 • umožnit brutálnější trénink
 • dodat sílu
 • zlepšit prokrvení svalů
 • zlepšit transport živin do svalů
 • urychlit potréninkovou regeneraci (za předpokladu dodání dostatku živin po tréninku


  Dále se začaly vyrábět i tabletované NOčka, prvotní motiv bylo snažší dávkování, ale praxe ukázala, že vzhledem k postupnějšímu působení kapslí oproti nápoji připravenému z prášku, jsou tablety vhodné pro každodenní rovnoměrné použití, pro udržení pumpy - N.O. kapslové
  a prášek (respektive nápoj z něj připraven) působí prudce a je tak vhodnější před tréninkem - N.O. práškové
  Dokonce se to dá úspěšně kombinovat.


  Jaké jsou dnes nejlepší a mnou doporučené NOčka najdete ve článku
  Co brát před tréninkem.


  JAK NOčka DÁVKOVAT:


  Základní dávkování je naprosto jednoduché. Jedna dávka cca 20min před cvičením. Tu dobu si můžete časem upravit tak, aby Vám to fungovalo právě v tréninku.
  Jak to namíchat je v návodu u jednotlivých produktu, ale ve výsledku se s z toho vždy dělá takové řídké a sladké pitičko jako třeba z Tangu. Většinou bývá na jednu odměrku 2 deci, ale může se to lišit. Více vody nevadí, jen nesmíte pak mít plný žaludek.
  Jednou připravený nápoj už moc neskladujte a vypijte co nejdříve. Maximálně to mějte namícháno 3h. Nezapomeňte, že si vždy můžete donést zvlášť prášek a zvlášť vodu a namíchat si to až před použitím.
  Při rozmícháni dejte prášku čas se rozpustit. Takže prášek do šejkru, na to vodu, pak cca minutu šejkrovat. Nechte to ještě 2 až 5 odstát a znovu to důkladně rozmíchejte. Pak už to jde pít. Pro nejlepší rozmíchaní je nejlepší použit šejkr.
  Při používání NOček je třeba dodržovat pitný režim, jinak by mohlo dojit k dehydrataci.

  Jiná situace je u kapslí, ty se většinou berou každodenně ráno a odpolede pro dlouhodobé udržení pumpy. Dá se pak brát větší dávka před cvičením, případně před cvičení dát místo kapslí nějaké práškové Nočko. To si chce vyzkoušet na sobě.


  DALŠÍ POUŽITÍ NOček:


  Všechny tyto experimenty už si musíte sami vyzkoušet. Každému to funguje jinak, je to jen souhrn nápadů a zkušeností.
  1. Dále lze NOčko ještě i popíjet v průběhu tréninku pro udržení účinku po celou dobu tréninku. Zde se doporučuje vypít raději více, na méněkrát. Tedy je lepší vypít 2x za trénink deci než 20x za trénink hlt.
  2. Pokud nemáte potréninkový specializovaný suplement, můžete použit bez obav NOčko, svaly to jedině ocení. Už lze použit menší dávku. Správně by po tréninku měly být potréninkové creatinové směsi ze sekce Creatinové směsi nebo speciální potréninkové NOčko, ale lze použít bez obav i předtréninkové NOčko.
  3. S malým propumpováním lze brát suplement (zde právě lépe kapsle) i v netréninkové dny, pro udržení svalu v regeneraci. Stačí vzít dávku (může být menší) a lehce se propumpovat. Jak se lehce propumpovat Vám předvede Arny na YouTube v 0:15sekundě tohoto videa.
  4. NOčko lze použit i jako ranní probuzení. Malá dávka je vhodná ihned po probuzení a to i třeba pro zapití věci, které se berou hned ráno pro probuzení. Je to dobré a chutné nakopnutí hned z rána.  S ČÍM LZE NOčko KOMBINOVAT:


  Se vším. S proteiny, gainery, aminokyselinami, tribulusy, anabolizery, carnitiny a dalším zcela volně a bez obav.
  Pozor jedině na stimulanty, pokud už Vámi vybrané NOčko obsahuje stimulant, pak byste se mohli předávkovat, tak na to pozor při případných experimentech.

  Nemám rád použití gaineru nebo proteinu před tréninkem, v kombinaci s NOčkem se z toho stává absolutní nesmysl. Nijak si neublížíte, ale asi to nevyužijete a můžete se přecukrovat, pak nastoupí slabost a malátnost po cca 15 minutách cvičení.

  Kombinace s formami creatinu je možná úplně volně a bez obav. Jen lze vzít do úvahy, pokud NOčko také obsahuje kreatiny, že s dávkou NOčka asi můžete vynechat příslušnou dávku onoho kreatinu.
  Kombinace dalším NOčkem je nesmysl a hrozí předávkování, na druhou stranu experimentům se meze nekladou, jen opatrně.


  JAK UDRŽET PŮSOBENÍ NOčka PO CELOU DOBU POUŽITÍ:


  NOčka dnes často obsahuji stimulanty, spolu s extremní pumpou, pak způsobí, že když si je vezmete POPRVÉ je to pro Vás šok ! Tak parádní trénink, nadšení, spousty sil a napumpovanost až na půdu. Po cca 10 až 20 dnech už to jakoby není ono. Proč? Mám zvednout dávku? Koupit jiné NOčko?
  Ne, není třeba nic dělat, jen to chce přibrzdit a zamyslet se. NOčko způsobuje i při použití celý rok z 90% stejné napumpování jako poprvé. Jen poklesla ta první výbušná nálada, kdy tělo reagovalo na doplnění některých látek. Ale NOčko pořád funguje a existuje jednoduchý způsob jak si to užít.
  Souvisí to s návodem jak pořádně cvičit Zlatá klasika - díl.1, s tou části, která popisuje správné provedení cviku, která je o pumpováni ! a s dílem 2 Zlatá klasika - díl.2 s části o rozcvičení. protože právě rozcvičení je ta část, kdy čekáte, až do svalů nateče krev, až se naPUMPuji a až budete moct začít pořádný trénink. A SPRÁVNÉ POUŽITÍ NOČKA je právě si v rozcvičování počkat na mohutnou PUMPu. Jako pokročilý uživatel NOčka už můžete popíjet NOčko (nebo už potréninkovou kreatinovou směs) už v této fázi. Až pumpa nastoupí, jdete dřít. Klíčové je tempo a přestávky mezi sériemi, jak je popisuju v článku Zlatá klasika - díl.2, protože po celou dobu tréninku musíte udržet naPUMPování. Když PUMPa opadne, můžete jít do sprchy - je po tréninku (příliš rychle opadnutí pumpy souvisí se špatným příjmem sacharidů posledních 72h před tréninkem nebo s nemoci).

  Tímto jednoduchým postupem, POČKAT NA PUMPU A PAK SE NA TO VRHNOUT, Vám bude NOčko fungovat i celý rok v kuse.  NAMÍCHAT SI NOčko SÁM:


  To je český způsob, tak to sem napíšu. Nakoupí se Arginin a kreatiny a mícha se to s maltodextrinem. Ale už na to nevěřím, nikdy jsem nezažil, že by si to doma někdo namíchal ani z daleka tak účinné, jako to umí profíci. Většinou to spíše končí žaludečními a střevními obtížemi, což je katastrofa pro růst a navíc je to pak drahé nadělení.  Doporučené NO pumpy:


   
  ŠPIČKOVÁ PUMPA:
  Assassins Pump Explomax 600 g (60dávek)

  Ultimativní NOčko, obsahující ty všechny potřebné látky v maximální dávce a v maximální kvalitě. Jednoduše, prostě a na základě zkušeností pro maximální pumpu.

  Dávkování: Jedná dávka je 10g, bere se jen před tréninkem.  PRUDKÁ STIMULACE A BRUTÁLNÍ PUMPA:
  Xtreme Napalm Pre-Contest Fitness Authority 500g

  Velmi SILNÉ NOčko s perfektní pumpou a přitom MAXIMÁLNÍ stimulaci. Jde-li Vám o NAKOPNUTÍ pak toto je ta správná volba.

  Dávkování: Bere se 5g jen před tréninkem.
  Balení 500g obsahuje nově 100 dávek a vydrží Vám na 100 tréninků.


   

  VYVÁŽENÁ STIMULACE A PUMPA:
  CellZoom Hardcore Activator Amix CellZoom Hardcore Activator Amix

  NOčko které se prodává samo a dobře, ani jsme ho nijak nepropagovali ...

  Dávkování: 2 miniodměrky (7g) asi 30-45 min před tréninkem. Rozmíchejte v 200-300ml vody.
  Pro lepší cenu je třeba se v E-shopu přihlásit!  PRUDKÁ STIMULACE A BRUTÁLNÍ PUMPA:
  Zorn IronMaxx

  Poslední generace předtréninkového NO stimulantu Zorn obsahuje vysoce učinný matrix Krea7 formula, carnosine, beta-alanine, tyrosine, antioxidanty, vitaminy a mineraly - to vše je dotaženo k dokonalosti 400 mg čistého caffeinu.

  Dávkování: Jedna dávka je 16g s 250-300ml vody. Berte 30-45 minut před tréninkem.


   

  C4 Extreme Cellucor 360g (60dávek)

  Využívá NO3 technologii a další účinné látky, včetně kreatin dusičnanu, Beta alaninu, argininu AKG. C4 Extreme je moderní pre-workout doplněk.

  Dávkování: Jedná dávka je 5,7g, bere se jen před tréninkem.
  Pokud máte cca 16 tréninku za měsíc, pak to tedy znamená, že Vám toto balení vydrží na tři a třičtvrtě měsíce.  The Curse Cobra Labs 250 g (50 dávek)

  Absolutně šílené a ultimativní NOčko - musíte vyzkoušet!

  Dávkování: Jedná dávka je 5g, bere se jen před tréninkem.


   
  Dávkování je u všech NOček víceméně stejné: Bere se jen dávka cca 10-20minut před tréninkem na prázdný žaludek.
  Podrobně je to popsáno v článku N.O. Nitric oxide doplňky výživy.
   
  Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím na f-sport@f-sport.cz nebo do diskuze. Díky

     DOPLŇKY - související články


  Konkrétní účinné látky v doplňcích výživy.Seznam všech doplňků (v diskusi)Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmotyZhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí
  Nejlepší protein pro hubnutíSpalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkemObrovské svaly - jaké fitness doplňky výživy dnes nejlépe koupit pro nabrání svalové hmotyGainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně
  Fitness doplňky výživy před tréninkemJaké doplňky nejlépe brát po tréninkuVýživa - shrnutí pro všechnyVitamíny a Minerály

     DISKUSE


  Své dotazy můžete napsat do diskuse k tomuto článku (případně založit nové téma).
 •   Seznam článků na F-sportu  ⋅  Tabulky  ⋅  Sitemap  ⋅   Kontakty     SLEDUJTE NÁS: