E-SHOP    DISKUSE    RADY  
  Hubnutí Nabírání Rysování Tréninky Cviky Výživa a doplňky Látky v doplňcích Jídelníčky Recepty  F-sport Team  
 Zhubnout - jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí


14.8.2015 - Martin - 57977 shlédnutí

Zhubnout - jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí - Podrobný návod, jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí.
Podrobný návod, jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí.

Ptejte se na FB,  odpovídáme do 24hodin!Přidejte se do naší FB skupiny Recepty.

F-sport.cz pro Vás připravil více jídelníčků, ze začátku se to může zdát komplikované, ale je to vlastně jednoduché a rozumné. Často je to hlavně o tom, zapomenout na všechny nesmysly, které do nás tlačí massmédia.

Jídelničky si určitě můžete upravit podle svého a sami si pak budete moci doopravdy řídit svoji formu - nemusíme přece být všichni mistři světa :-)

A nezapomeňte, že jídelníček si můžete zpestřit šikovnými recepty.

Nemusíte tedy striktně a na 100% dodržovat vše,
ale už při 70% dodržení zásad, dosáhnete změn!

Hlavní zásady:
1/ jíme pravidelně (aspoň něco - proč najdete v článku Proč nás honí mlsná)
2/ jíme rozumné věci (nápověda v článku Co máte mít v ledničce)
3/ jíme rozumné množství (bez alespoň kontrolního převážení nemá začátečník vůbec odhad!)

  F-sport doporučuje
Správně poskládané doplňky výživy můžou být rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými.

Pořiďte si i Vy doplňky se kterými dosáhnete svých cílů.
Kvalitní protein Diet Whey s přidanými suplementy na podporu spalování tuku. Diet Whey PhD obsahuje CLA, L-karnitin (ALC), extrakt ze zeleného čaje, nenasycené mastné kyseliny (EFA – lněné semínko).

Synephrine. Synefrin (extrakt z Citrus Aurantium) je vysoce účinnou funkční látkou používanou pro efektivní podporu redukce hmotnosti a snižování tělesného tuku. Stimuluje a urychluje metabolismus a zvyšuje termogenezi (tvorbu tepla) v organismu.
Pro úplné začátečníky je zde článek s ukázkami jídelničků: Zhubnout - jídelniček pro hubnutí pro začátečníky. A samozřejmě je dobré se inspirovat v diskusi: Diskuse - sekce Osobní deníčky - hubnutí.


Pro ty, kteří si chtěji jídelniček složit sami jsou zde sepsány hlavní zdroje informací a hlavní pravidla, jak si poskládat správný jídelniček.

A nebojte se, na poprvé je to složité, ale časem to půjde samo a odhadem.


1. Jíme rozumné množství jídla

Prvním krokem je, že podle své váhy si zjistíte startovní hodnoty bílkovin, sacharidů a tuků. Perfektním pomocníkem je Kalkulačka pro výpočet denního příjmu živin. Pozor, ta kalkulačka ukáže dost tvrdé výchozí hodnoty. Tyto si časem rozhodně upravíme podle Vaši výšky, podle aktivit, které děláte a dalších vlivů.


To hlavní, co potřebujete vědět:

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

21.6.2017 Martin shlédnutí: 161153
Jak zhubnout - účinné prostředky pro rychle hubnutí. Doporučení zkušených.Zhubnout - jídelniček pro hubnutí pro začátečníky

25.5.2017 Martin shlédnutí: 272670
Jídelniček pro hubnutí určen pro ty, kteří chtějí začít se sebou něco dělat a je velmi mírný.Zhubnout - jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí

14.8.2015 Martin shlédnutí: 57977
Podrobný návod, jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí.Zhubnout - jak zhubnout reálně, rozumně a navždy ve 2 jednoduchých krocích

3.5.2016 Martin shlédnutí: 220665
Je zhubnout vaším cílem ? Jak Zhubnout reálně a navždy se dozvíte v tomto návodu. Zhubnutí na www.f-sport.cz je trvalé a zcela zdravé.Jak a kudy mizí tuky z těla

24.4.2014 Martin shlédnutí: 156355
Jednoduché a přehledné osvětlení toho jak se tuky dostávají do těla a jak ven. Po přečtení tohoto článku se Vám mnohé ujasní a budete imunní vůči lživým reklamám.Cviky pro Váš zadeček.

22.6.2004 Martin shlédnutí: 87005
Ukázka tréninků a cviků zaměřených na formování zadečku a hubnutí.Jak cvičit břicho

13.5.2016 Martin shlédnutí: 199444
Návod jak cvičit a posilovat břicho a břišní svaly s fotkami a užitečnými poznámkami.2. Jíme pravidelně a rovnoměrně

Dalším krokem je rozdělení celkového denního příjmu do jednotlivých porcí. Dá se to udělat odhadem, většině výjde za den 5-7 porcí. F-sport.cz pro ulehčení nabízí Kalkulačku pro rozpočet denního příjmu živin. Do této kalkulačky zadáte potřebné hodnoty a ona Vám je rozhodí do požadovaného počtu porcí.

Další užitečnou pomůckou jsou Výživové tabulky (excel) - v těch najdeme jednotlivé potraviny.


Ve finále je to velmi jednoduché. Nejsložitější je změna v myšlení. V praxi to bývá na svačinu pečivo s šunkou, mléčným výrobkem, vejcem a podobně, na větší jídla maso s klasickou přílohou a na snídani se pro perfektní poměr sacharidů (opravdu perfektní ne jako sladkosti z reklamy) nejvíce osvědčily instantní ovesné kaše - a dělají se i ochucené!3. Jíme kvalitní jídlo

Nejlepší je používat základní, přirozená a kvalitní jídla. Různe light produkty bývají často jen voda s cukrem, barvivy a zahušťovadly, stejně tak komplikované pomázánky či směsi bývají často jen záminkou pro vpašování sojové mouky nebo ještě horších výplní. Dobrým návodem je je článeček Co máte mít v ledničce.


Jídelniček po čase upravujeme

To už vlastně není pravidlo, ale jak jsem již zmínil, takto vzniklý jídelniček je jen startovní. Většinou bývá nedostatečný a nerespektuje Vaší osobnost. Hlavním signálem pro zvýšení hodnot je slabost nebo chutě na sladké. V takovém případě prostě přidáme na hodnotách.

Změna by se neměla provádět častěji jak 1x za 14dnů. Tak můžete přesněji a bez výkyvů sledovat změny.


Ještě rady na závěr

Vše můžete konzultovat v diskusi, která je zcela anonymní. Možná tam působíme přísně, ale snažíme se, aby individualizace jídelníčku nedopadla jako soubor výmluv pro dietu z knedlíku, zmrzliny a čokolády.

Navíc můžete bez omezení opisovat v Diskusi, případně se do ní rovnou příhlásit a založit si vlastní téma - deníček. Jak na to, najdete v Návodu pro nováčky.

A nebojte se, vše se dá doladit časem, hlavní je vydržet a ZMĚNIT SE.

   HUBNUTÍ - související články


Zhubnout - jak zhubnout reálně, rozumně a navždy ve 2 jednoduchých krocíchZhubnout - jídelniček pro hubnutí pro začátečníkyZhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutíJak nejlépe cvičit pro pálení tuků
Jak a kudy mizí tuky z tělaOptimální postava pro ženy - modelky vs realitaProč nás honí mlsnáNejlepší protein pro hubnutíTABULKY - související články


Užitečné tabulky a výpočtyKalkulačka pro výpočet denního příjmu živinKalkulačka pro rozpočet denního příjmu živinKalkulačka pro dávkování proteinu a gaineru

DISKUSE


Své dotazy můžete napsat do diskuse k tomuto článku (případně založit nové téma).
   Členové diskuse Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty