E-SHOP    DISKUSE    RADY  
  Hubnutí Nabírání Rysování Tréninky Cviky Výživa a doplňky Látky v doplňcích Jídelníčky Recepty  F-sport Team  
 Zhubnout - jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí


  14.8.2015 - Martin - 57227 shlédnutí
Zhubnout - jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí - Podrobný návod, jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí.  -200


Podrobný návod, jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí.

 Ptejte se na FB,  odpovídáme do 24hodin!Přidejte se do naší FB skupiny Recepty.

F-sport.cz pro Vás připravil více jídelníčků, ze začátku se to může zdát komplikované, ale je to vlastně jednoduché a rozumné. Často je to hlavně o tom, zapomenout na všechny nesmysly, které do nás tlačí massmédia.

Jídelničky si určitě můžete upravit podle svého a sami si pak budete moci doopravdy řídit svoji formu - nemusíme přece být všichni mistři světa :-)

A nezapomeňte, že jídelníček si můžete zpestřit šikovnými recepty.

Nemusíte tedy striktně a na 100% dodržovat vše,
ale už při 70% dodržení zásad, dosáhnete změn!

Hlavní zásady:
1/ jíme pravidelně (aspoň něco - proč najdete v článku Proč nás honí mlsná)
2/ jíme rozumné věci (nápověda v článku Co máte mít v ledničce)
3/ jíme rozumné množství (bez alespoň kontrolního převážení nemá začátečník vůbec odhad!)


  F-sport doporučuje
Správně poskládané doplňky výživy můžou být rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými.

Pořiďte si i Vy doplňky se kterými dosáhnete svých cílů.
Kvalitní protein Diet Whey s přidanými suplementy na podporu spalování tuku. Diet Whey PhD obsahuje CLA, L-karnitin (ALC), extrakt ze zeleného čaje, nenasycené mastné kyseliny (EFA – lněné semínko).

Synephrine. Synefrin (extrakt z Citrus Aurantium) je vysoce účinnou funkční látkou používanou pro efektivní podporu redukce hmotnosti a snižování tělesného tuku. Stimuluje a urychluje metabolismus a zvyšuje termogenezi (tvorbu tepla) v organismu.
Pro úplné začátečníky je zde článek s ukázkami jídelničků: Zhubnout - jídelniček pro hubnutí pro začátečníky. A samozřejmě je dobré se inspirovat v diskusi: Diskuse - sekce Osobní deníčky - hubnutí.


Pro ty, kteří si chtěji jídelniček složit sami jsou zde sepsány hlavní zdroje informací a hlavní pravidla, jak si poskládat správný jídelniček.

A nebojte se, na poprvé je to složité, ale časem to půjde samo a odhadem.


1. Jíme rozumné množství jídla

Prvním krokem je, že podle své váhy si zjistíte startovní hodnoty bílkovin, sacharidů a tuků. Perfektním pomocníkem je Kalkulačka pro výpočet denního příjmu živin. Pozor, ta kalkulačka ukáže dost tvrdé výchozí hodnoty. Tyto si časem rozhodně upravíme podle Vaši výšky, podle aktivit, které děláte a dalších vlivů.


To hlavní, co potřebujete vědět:

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

21.6.2017 Martin shlédnutí: 159145
Jak zhubnout - účinné prostředky pro rychle hubnutí. Doporučení zkušených.Zhubnout - jídelniček pro hubnutí pro začátečníky

25.5.2017 Martin shlédnutí: 270427
Jídelniček pro hubnutí určen pro ty, kteří chtějí začít se sebou něco dělat a je velmi mírný.Zhubnout - jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí

14.8.2015 Martin shlédnutí: 57227
Podrobný návod, jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí.Zhubnout - jak zhubnout reálně, rozumně a navždy ve 2 jednoduchých krocích

3.5.2016 Martin shlédnutí: 218901
Je zhubnout vaším cílem ? Jak Zhubnout reálně a navždy se dozvíte v tomto návodu. Zhubnutí na www.f-sport.cz je trvalé a zcela zdravé.Jak a kudy mizí tuky z těla

24.4.2014 Martin shlédnutí: 153784
Jednoduché a přehledné osvětlení toho jak se tuky dostávají do těla a jak ven. Po přečtení tohoto článku se Vám mnohé ujasní a budete imunní vůči lživým reklamám.Cviky pro Váš zadeček.

22.6.2004 Martin shlédnutí: 86501
Ukázka tréninků a cviků zaměřených na formování zadečku a hubnutí.Jak cvičit břicho

13.5.2016 Martin shlédnutí: 198647
Návod jak cvičit a posilovat břicho a břišní svaly s fotkami a užitečnými poznámkami.2. Jíme pravidelně a rovnoměrně

Dalším krokem je rozdělení celkového denního příjmu do jednotlivých porcí. Dá se to udělat odhadem, většině výjde za den 5-7 porcí. F-sport.cz pro ulehčení nabízí Kalkulačku pro rozpočet denního příjmu živin. Do této kalkulačky zadáte potřebné hodnoty a ona Vám je rozhodí do požadovaného počtu porcí.

Další užitečnou pomůckou jsou Výživové tabulky (excel) - v těch najdeme jednotlivé potraviny.


Ve finále je to velmi jednoduché. Nejsložitější je změna v myšlení. V praxi to bývá na svačinu pečivo s šunkou, mléčným výrobkem, vejcem a podobně, na větší jídla maso s klasickou přílohou a na snídani se pro perfektní poměr sacharidů (opravdu perfektní ne jako sladkosti z reklamy) nejvíce osvědčily instantní ovesné kaše - a dělají se i ochucené!3. Jíme kvalitní jídlo

Nejlepší je používat základní, přirozená a kvalitní jídla. Různe light produkty bývají často jen voda s cukrem, barvivy a zahušťovadly, stejně tak komplikované pomázánky či směsi bývají často jen záminkou pro vpašování sojové mouky nebo ještě horších výplní. Dobrým návodem je je článeček Co máte mít v ledničce.


Jídelniček po čase upravujeme

To už vlastně není pravidlo, ale jak jsem již zmínil, takto vzniklý jídelniček je jen startovní. Většinou bývá nedostatečný a nerespektuje Vaší osobnost. Hlavním signálem pro zvýšení hodnot je slabost nebo chutě na sladké. V takovém případě prostě přidáme na hodnotách.

Změna by se neměla provádět častěji jak 1x za 14dnů. Tak můžete přesněji a bez výkyvů sledovat změny.


Ještě rady na závěr

Vše můžete konzultovat v diskusi, která je zcela anonymní. Možná tam působíme přísně, ale snažíme se, aby individualizace jídelníčku nedopadla jako soubor výmluv pro dietu z knedlíku, zmrzliny a čokolády.

Navíc můžete bez omezení opisovat v Diskusi, případně se do ní rovnou příhlásit a založit si vlastní téma - deníček. Jak na to, najdete v Návodu pro nováčky.

A nebojte se, vše se dá doladit časem, hlavní je vydržet a ZMĚNIT SE.

   HUBNUTÍ - související články


Zhubnout - jak zhubnout reálně, rozumně a navždy ve 2 jednoduchých krocíchZhubnout - jídelniček pro hubnutí pro začátečníkyZhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutíJak nejlépe cvičit pro pálení tuků
Jak a kudy mizí tuky z tělaOptimální postava pro ženy - modelky vs realitaProč nás honí mlsnáNejlepší protein pro hubnutí   TABULKY - související články


Užitečné tabulky a výpočtyKalkulačka pro výpočet denního příjmu živinKalkulačka pro rozpočet denního příjmu živinKalkulačka pro dávkování proteinu a gaineru

   DISKUSE


Své dotazy můžete napsat do diskuse k tomuto článku (případně založit nové téma).
   Členové diskuse Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty