Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...

Rozdáváme dáreček ke každé objednávce nad 999 Kč
Carnitine 3000 Holma 1 ampule ZDARMA.

E-SHOP    DISKUSE    RADY, informace a články 

  Hubnutí Nabírání Rysování  ⋅  Tréninky Cviky  ⋅  Výživa a doplňky Látky v doplňcích  ⋅  Jídelníčky Recepty  ⋅   Motivační galerie  Členové diskuse  

0

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty


  13.4.2016 - Martin - 7558 shlédnutí

 Proteiny - jaký vybrat - účinné prostředky, osobní doporučení zkušených. Neutrácejte peníze za nesmysly.Eshop s fitness doplňky výživy


Stále více lidí se na nás důvěrou obrací s prosbou o doporučení vhodného proteinu. Je mi naprosto jasné, že
nakupovat jen podle popisů se nedá!
 • Dnes klidně někdo koupí skoro až odpad, dá to do krásného obalu a prodává to - to laik nemůže poznat.
 • Stejně tak se laik těžko orientuje v nepřeberném množství různých doplňků stravy s různým složením.
 • A i někdo, kdo se zajímá, snadno podlehne marketingovým bludům.
 • Předražené obyčejné prostředky se silným marketingem jsou pasti spíše na peněženku.

Sepíšu tedy, jaké proteiny nejlépe koupit. Pokusím se vybrat proteiny, tak , jak kladete často otázky - podle jednotlivých parametrů - kdy pro každého z Vás je nejdůležitější jiný parametr. Navíc se tento článek budu snažit udržovat aktuální, aby se dalo vždy nakupovat to nejlepší v daný okamžik.


Další články:
 1. Co to jsou vlastně proteiny, jaký je rozdíl mezi proteiny a aminokyselinami - to vše nejdete ve článku Proteiny - vše co o proteinech potřebujete vědět.
 2. Jak správně dávkovat proteiny najdete ve článku Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně.
 3. Proteiny s obsahem bílkovin pod 50% se obvykle nazývají Gainery a jaký gainer nejlépe koupit nejdete v článku Gainery - rady a aktuální informace.
 4. Gainery s obsahem dalších účinných látek pak doporučuji ve článku ALL IN ONE potréninkové směsi
O tom všem se v tomto článku psát nebude. V tomto článku se budeme věnovat klasickým proteinům s cca 50% až 90% bílkovin.


Proteiny lze rozdělit z několika hledisek:
 1. typ suroviny
 2. kvalita
 3. koncentrace
 4. chuť a konzistence
 5. cena
Koncentrace je někdy zbytečně přeceňováná.
Pro účely hubnutí většinou stačí proteiny nad cca 60%, protože stačí, když neobsahuji moc tuků a sacharidů. Koncentrace okolo 75% lze použít pro lepší regenerační a blahodárné účinky. Vyšší koncentrace se používá jen v opravdu tvrdých dietách, kdy držíte sacharidy i tuky na minimu, většinou je i vykupená horší chuti.
Pro účely tvarování svalů s minimem tuků, takové to bežné dlouhodobé používání proteinů platí to samé co pro hubnuti výše s tím, že se rozsah se dle formy rozšířuje i na použití 50% proteinů.
Teprve pro tvrdé a přísné přípravy a útok na formu je třeba brát koncentraci proteinů evědomitě a zúžit výběr na 80% až 95% s tím, že proteiny okolo 80% jsou většinou chuťově lepší.


Typ suroviny je také někdy zbytečně přeceňován.
Krátce řečeno, nejlepší a nejuniverzálnější je syrovátka. Dále se používá hovězí (separát a ne libové maso), což někomu přináší lepší regenerační a vitalizující účinky a někdo to volit musí kvůli nesnášenlivosti laktózy. K ostatním surovinam se dost vyjadřuji marketingové oddělení jednotlivých výrobců a není potřeba k tomu dál něco psát - je to na dlouhé vysvětlování co ano a co ne. Shrnout se to dá tak, že důkladnou filtraci lze udělat kvalitní protein ze všeho.


A než začnete klikat na zboží, určitě se přihlaste !, pak uvidíte lepší ceny :-)Takže níže Vám doporučímjeden dva proteiny, které jsou vžd nejlepší v té či oné disciplíně. A je jen na Vás si upřímně zvážit, co je pro Vás opravdu hlavní a podle toho si vybrat vhodný protein.
 Instant CFM Whey Protein 100 Professional Explomax
  3000 g  1149Kč


  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

Protein cca 75% Špičkový INSTANTNÍ whey protein, nepění,lze snadno rozmíchat i lžičkou a samozřejmě je i snadno stravitelný.


I CFM Whey Protein 85 Professional Explomax
  3000 g  1149KčProtein cca 85% plně INSTANTNÍ CFM WHEY Syrovátkový Protein lahodné chuti firmy Explomax řady Professional druhé generace a pořád za skvělou cenu. Aspartam FREE!


Efectiv Whey Professional Series Efectiv Nutrition
  2000 g  1099Kč


  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

Protein cca 70% Delikátní, jemná, úžasná chuť a přitom vysoká účinnost.


Isolate 100 Trec
  1800 g  1495KčProtein cca 84%.Rekordní biologická hodnota - BV 159 !!! ISOLATE 100 obsahuje 100% izolátu syrovátkových bílkovin CFM, který se vyznačuje extrémní snadnosti a rychlostí vstřebávání a zároveň nedotčeným obsahem aminokyselin BCAA a L-glutaminu. BEZ LAKTÓZY


GN Whey Protein 80 GO Nutrition
  2500 g  999Kč


  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!
  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

Protein cca 80%. GN Whey Protein 80 obsahuje pouze CFM protein s velmi příznivými biologickými parametry. Používá pouze suroviny z německé mlékarny se zarukou GM a hormone FREE.


Protein 90 IronMaxx
  2350 g  799Kč


  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

Protein cca 75-85% 9-ti složkový protein je extrémně snadno rozpustný ve vodě a obsahuje jen 3% sacharidů.


Natural Whey Reflex Nutrition
  2270 g  1699Kč


  Po přihlášení uvidíte v E-shopu ještě lepší cenu!

Protein cca 78%. Reflex Natural Whey podobně jako Instant Whey má nejvyšší biologické hodnoty na trhu díky excelentnímu profilu aminokyselin, obsahu proteinu a perfektní stravitelnosti. Reflex Natural Whey obsahuje nejvyšší koncentraci větvených aminokyselin (B.C.A.A.) v porovnání s ostatními zdroji proteinů. Tato vysoká koncentrace je zásadní, ...


Diet Whey PhD Nutrition
  1000 g  649KčSpeciální protein pro hubnutí. Podporuje hubnutí a zároveň potlačuje hlad.


 
Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím na f-sport@f-sport.cz nebo do diskuze. Díky

   VÝPRODEJ


 Protein Professional IronMaxx
  2350 g  599Kč


  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

Protein cca 63% Krémový šejk dodávající proteiny vysoké kvality s plným amino spektrem.


Trophix 5.0 Syntrax
  2270 g  825Kč


  Při odběru více kusů je v E-shopu lepší cena!

Protein cca 71%. Trophix kombinuje čtyři různé zdroje bílkovin - kasein, vaječný albumin, syrovátkový protein a glutaminové peptidy do jednoho univerzálního produktu.


 
Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím na f-sport@f-sport.cz nebo do diskuze. Díky

Dávkování je u všech proteinů víceméně stejné: Bere se dávka na noc a dopoledne mezi jídly. Každá dávka by měla obsahovat cca 30-40g bílkovin pro muže a 20-30g bílkovin pro ženy (viz kalkulačka správné dávky proteinu Kalkulačka pro dávkování proteinu a gaineru). Protein množstvím bílkovin nahrazuje dvě dávky aminokyselin viz nahoře. Je na Vás, zda tím pádem ony dvě dávky vynecháte nebo přesunete. Ale brát v jedné mezeře mezi jídly i protein i amina nemá smysl.
Podrobně je to popsáno v článku Proteiny - vše co o proteinech potřebujete vědět.


   DISKUSE


Své dotazy můžete napsat do diskuse k tomuto článku (případně založit nové téma).   DOPLŇKY - související články


Konkrétní účinné látky v doplňcích výživy.Seznam všech doplňků (v diskusi)Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmotyZhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí
Nejlepší protein pro hubnutíSpalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkemObrovské svaly - jaké fitness doplňky výživy dnes nejlépe koupit pro nabrání svalové hmotyGainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně
Fitness doplňky výživy před tréninkemJaké doplňky nejlépe brát po tréninkuVýživa - shrnutí pro všechnyVitamíny a Minerály


  Seznam článků na F-sportu  ⋅  Tabulky  ⋅  Sitemap  ⋅   Kontakty     SLEDUJTE NÁS: