Svět zkušeností a výsledků pro Váš maximální výkon už od roku 2003, připojte se ...

Rozdáváme dáreček ke každé objednávce nad 999 Kč
10g tester Assassins Pump + ExploMax 250ml ZDARMA.
E-SHOP    DISKUSE    RADY, informace a články 

  Hubnutí Nabírání Rysování  ⋅  Tréninky Cviky  ⋅  Výživa a doplňky Látky v doplňcích  ⋅  Jídelníčky Recepty  ⋅   Motivační galerie  Členové diskuse  

0

Svalová hmota - jak přibrat svalovou hmotu, základní informace a pojmy nabíraní


  5.9.2003 - Martin - 200694 shlédnutí

 Jak přibrat svalovou hmotu se dočtete v tomto návod jak se nabírají svaly. Jak sestavit trénink a jídelniček a hlavní zásady nabírání. Měli byste se zde dozvědět vše, co potřebujete vědět o nabírání svalové hmoty.Eshop s fitness doplňky výživy


Většinou na teto fitness stránce hledáte: Recepty, Cviky, Hubnutí, Proteiny, Svaly, Explomax, Amix, Nutrend, MyProtein, IronMaxx, Weider, Fitness Authority, Spalovače tuků a Anabolizéry.

 
JaToDokazu

Správně poskládané doplňky výživy můžou být rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými.

Pořiďte si i Vy doplňky se kterými dosáhnete svých cílů.

Kvalitní CFM Whey Gainer Professional a špičkový Creatin monohydrate Mega Caps.
Denně vidím v posilovnách mladé kluky i starší muže, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu, ale vypadají pořád stejně. V tomto článku zkusím rozebrat hlavní příčiny jejich stagnace a poradit jak nabrat kvalitní svalovou hmotu. Jsou zde dva hlavní aspekty jídelniček a trénink (a potom celková životospráva).
  • Nejdůležitější bavíme-li se o hmotnosti je jídelniček - z ničeho vaše tělo neporoste !
  • Trénink bude určovat co na vašem těle poroste jestli svaly, dráty nebo tuky.
  • A nakonec životospráva - to je ten zlatý hřeb pro dosažení dokonalé formy.

To hlavní, co potřebujete vědět:

Obrovské svaly - jaké fitness doplňky výživy dnes nejlépe koupit pro nabrání svalové hmoty

18.10.2016 Martin - 235106
Svalová hmota a obrovské svaly - jak je nabrat - účinné doplňky výživy pro nabrání svalové hmoty. Osobní doporučení zkušených. Neutrácejte peníze za nesmysly.


Svalová hmota - jak získat svaly, návod pro začátečníky

29.9.2016 Martin - 381762
Konkrétní návod a hlavní kroky pro velké svaly, jak nabrat svalové objemy, pro ty z Vás, kteří jste jako bidlo (např. 60kg na 175cm).


Svalová hmota - jak přibrat svalovou hmotu, základní informace a pojmy nabíraní

5.9.2003 Martin - 200694
Jak přibrat svalovou hmotu se dočtete v tomto návod jak se nabírají svaly. Jak sestavit trénink a jídelniček a hlavní zásady nabírání. Měli byste se zde dozvědět vše, co potřebujete vědět o nabírání svalové hmoty.


Nabírací jídelniček pro začátečníky

7.9.2015 Martin - 159235
Minimum pro nabraní svalové hmoty, když nesníte aspoň tolik nepřiberete ani deka ! Dále zde najdete optimální použití doplňků výživy kolem tréninku i v netréninkové dny.


Nabírací jídelniček pro pokročilé

7.9.2015 Martin - 94519
Ještě pořád civilní jídelniček, ale už s ním dosáhnete slušných výsledků.


Trénink pro svalové objemy

27.10.2014 Martin - 156046
Popis jak si poskládat a odcvičit objemový trénink.


Tréninky

25.9.2012 Martin - 468690
Návody jak sestavovat tréninky a jak správně cvičit plus ukázkové tréninky pro hubnutí i přibírání.jídelniček

Naprosto klíčovým bodem je přijímat více energie než vydáte - to je prostě přírodní zákon a ten neobejdete !! Toto množství energie se dá vypočítat, ale jednodušší je si ho odvodit (navíc je každý stejně jiný a co platí jednomu neplatí druhému). Odvodíme ho tak, že vyjdete ze svého dnešního denního příjmu a budete ho zvyšovat o 2000kj na den každý týden až dokud nezačnete přibírat, pak energeticky příjem udržujte. Tak to budete dělat vždy když se váš váhový přírůstek zastaví na dobu delší než 1 měsíc (ono více svalů bude chtít více energie jenom na udržení !). Všeobecně se pro 80kg předpokládá příjem 13000kj denně. Jídlo by mělo být rozloženo pravidelně do celého dne do 5-8 jídel.

Dalším důležitým momentem je jaké bude mít vaše jídlo složení - kolik proteinů, sacharidů a kolik tuků. Už dodržením prvního kroku začnete přibírat teď si určíme jak přibírat zrovna svaly. Důležité je co nejvyšší počet proteinů, dostatek sacharidů a minimum tuků. Tento poměr samozřejmě odvisí od typu vašeho metabolismu (jaké máte přirozené sklony k tloustnutí) a od vašeho energetického výdeje (tj. vaše aktivita - běháte-li denně maratón můžete sníst tuku mnohem víc než když jenom posilujete). Všeobecně se doporučuje tento poměr 25% proteinů 60% sacharidů a 15% tuků. Je odzkoušeným pravidlem přijímat ráno spíše sacharidy (vločky, musli...) ať máte dostatek energie na celý den a během dne čím dál více proteinů až večer maximum.

Bílkoviny - zde platí jednoduché pravidlo je třeba přijmout 1,6 až 2,4 g proteinů na 1kg vaši tělesné hmotnosti. Důležitý je i zdroj proteinů musí být vyváženy zdroje živočišné i rostlinné. Většinou si borci pomáhají proteinovými nápoji - u těch velmi záleží na stravitelnosti (kolik jich tělo využije a kolik vyloučí).
Více informací zde.

Sacharidy - mělo by se jich přijmout dost na pokrytí vašeho energetického výdeje. Přijmete-li totiž málo sacharidů začnou se drahé proteiny přeměňovat na sacharidy (navíc neskutečně neefektivně). Přijmete-li moc sacharidu začnou se přeměňovat v tuky (bohužel s vynikající efektivitou). Sacharidy mají různou formu od jednoduchých cukrů až po složité polysacharidy, zhruba platí, že čím jednodušší forma, tím rychlejší energetický příjem a větší riziko přeměny v tuky (vhodné jen po tréninku), čím delší řetězec tím horší využití (až nestravitelnost - celulosa). Je třeba si uvědomit, že obnova svalového glykogenu (tj. vaši síly) trvá min. 12 hodin to znamená, že dobrá snídaně je základem pro celý den. Proto jsou oblíbené ovesné vločky, musli atd. - mají tu správnou délku.
Více informací zde.


Tuky - někdo říká, že čím míň tím lépe. Ale není to zas tak úplně pravda, za jedno jsou zdrojem vitamínu rozpustných v tucích (a,e - bez tuku nikdy tělo nevstřebá) a za druhé by bylo neuvěřitelně drahé a složité úplně se jím vyhnout.

Celkově je třeba přizpůsobit jídelniček vaším požadavkům, budete-li jíst zákusky (jednoduché cukry) a špek (tuky) těžko se propracujete k vyrýsované postavě. Budete-li jíst málo proteinů svaly vám nenarostou.
Konkrétní jídelničky naleznete zde.trénink

Intenzitou a četností tréninku budeme určovat formu postavy a kondičky. Všeobecně pro obrovské objemy je třeba hodně odpočívat a regenerovat - nerosteme v posilovně, ale při regeneraci. Pro co největší objemy je tedy optimální procvičit jednu svalovou partii jednou za 4 dny. Tréninky by měly být velmi intenzívni a krátké - do 1hodiny. Výběr cviků musí být ze základních vícekloubových cviků. Tyto vyplavuji nejvíce růstového hormónu. Jsou to dřepy, mrtvý tah a benchpress. Je potřeba necvičit speciální tvarovací cviky - věnujte se těm základním.
Konkrétní tréninky naleznete zde.

Dalším krokem pro pokročilé jsou speciální cykly kdy se soustředíme na rychlá i pomalá svalová vlákna různými tréninky - např. 4 týdny rychle dynamický a pak 4 týdny pomalu na sílu (takový různých cyklů je spousta). Ale pořad zde platí soustřeďte se na základní objemové cviky a kašlete na tvarovací !
Více informací o cyklech naleznete zde.životospráva

Ta může být hřebíčkem do rakve našemu úsilí. Většinou se jedna o zlozvyky zde je na vás jak si vyvážíte požitek a vaší kondičku. - nedostatek spánku (bez regenerace není růstu, při spánku se vyplavuje růstový hormon) - pivo (velký energetický příjem - bohužel přímo do tuků) - nepravidelný příjem jídla (když 3 hodiny nejíte tělo začne rozkládat vaše svaly na energii !)
Krásny příklad životosprávy naleznete zde.   OBJEM - související články


Svalová hmota - jak získat svaly, návod pro začátečníkySvalová hmota - jak přibrat svalovou hmotu, základní informace a pojmy nabíraníObrovské svaly - jaké fitness doplňky výživy dnes nejlépe koupit pro nabrání svalové hmotyPotréninkové doplnění sacharidů
Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádněNabírací jídelniček pro začátečníkyZlatá klasika Základy správného tréninku - díl.1PUMPing - jediná cesta k svalovým přírůstkům

   DISKUSE


Své dotazy můžete napsat do diskuse k tomuto článku (případně založit nové téma).
  Seznam článků na F-sportu  ⋅  Tabulky  ⋅  Sitemap  ⋅   Kontakty     SLEDUJTE NÁS: