ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Kofein

13.1.2005 - Martin - 68399 shlédnutí
Kofein - Zde se dozvíte co umí kofein a jak ho používat a jak ho nepoužívat. Včetně dávkování, negativních i pozitivních projevů.

Zde se dozvíte co umí kofein a jak ho používat a jak ho nepoužívat. Včetně dávkování, negativních i pozitivních projevů.reklama:
Gourmet Whey protein 100 Professional Explomax už od 815Kč


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)KOFEIN


Kofein funguje tím způsobem, že blokuje enzym, který za normálních okolností odbourává adrenalin a noradrenalin. Vyplavení adrenalinu a noradrenalinu do krve je běžně záležitosti desítek vteřin. V normální situaci se nadbytečné množství těchto stresových hormónu okamžitě deaaktivuje, tak, aby nemohlo dojit k "předávkování" organizmu z nadprodukce.

Proto kofein funguje tak, jak již jistě hodně z vás zaregistrovalo, v klidu nepovzbudí vůbec, ale při nervech nebo fyzické činnosti hodně. Účinek kofeinu proto závisí nejen na jeho podané dávce, ale i na to za jakých okolností je podán.

Citlivost na kofein je různá, někdo reaguje na jeden šálek (150mg), někdo je velmi citlivý již na 20mg a někdo zase musí přijmout i 400mg, aby vůbec něco zaregistroval. Účinky se projevují 6-14 hodin. Na kofein vzniká docela rychle tolerance, neboli člověk si na něj zvykne a potom už zabírá méně.
Smrtelná dávka kofeinu je při orálním užití 150mg/kg, to je pro 100kg těžkou osobu 15g, přepočítáno na kávu je to 25litrů. Nejvyšší dávka, kterou člověk přežil byla 24 gramů. Nejnižší, kterou nepřežil je 3.2 gramy, ovšem nitrožilně. Za rozumné denní množství se považuje cca 300mg kofeinu, což jsou asi tři šálky kávy.

Jak se nepředávkovat a správně brát kofein najdete ve článku Spalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem.


Kofein stimuluje centrální nervový systém, zrychluje tep, zvyšuje kyselost žaludku a působí jako diuretikum. Kofein rozšiřuje tepny, proto pomáhá lidem postižených astmatem.

Tím, že kofein stresuje tělo působením na jeho nervový systém dochází k odbourávání tuků i v "klidovém" stavu. Kofein dále zvyšuje sílu při tréninku, vynikající je v kombinaci s dalšími povzbuzovači (Lcarnitin, guarana, efedrin), protože funguje jako vynikající startér. Kofein zabírá velmi rychle, ale jeho účinky také docela rychle vyprchají, proto se pro povzbuzení na delší dobu uplatňuje spíše guarana nebo kombinace guarany a kofeinu.KOFEIN - DÁVKOVÁNÍ


Dávkování: 10min. před tréninkem 200mg
Šikovná je kombinace s 2g Lcarnitinu.

Budete-li chtít dělat klasický creatinový cyklus nesmíte pít kávu, čaj a další nápoje obsahující kofein. Modernější způsob ale je, brát před tréninkem kofein a po tréninku creatin (tzv, přebíjení). Podrobně je to popsáno ve článku Creatin neboli kreatin.

Chemický je Kofein C8H10N4O2 neboli anglicky 1H-Purine-2,6-dione, 3,7-dihydro-1,3,7-trimethyl, nebo také: 3,7-Dihydro-1,3,7-trimethyl-1H-purine-2,6-dione. Molární hmotnost 194.19. C 49.48%, H 5.19%, N 28.85%, O 16.48%.

Čistý kofein je bílý hebký prášek, nebo lesklé jehličky, hořké chuti.

Kofein oddaluje únavu, zlepšuje koncentraci, povzbuzuje oběhový i respirační systém, je to stimulant. Kofein má silnější centrální stimulační účinek než ostatní methylxanthiny.

Purinový derivát kofein je obsažen v kávě (Coffea arabica), v čaji (Camellia thea), v kakau (Theobroma cocao), v kole (Cola acuminata), v maté (Ilex paragueyensis) a v guaraně (Paullinia cupana).
Obsah kofeinu v 100ml:
Káva60mg
Čaj25mg
Ledový čaj15mg
Kakao2mg
Mléčná čokoláda15mg
Hořká čokoláda65mg
Coca cola15mg


Zajímavosti

Rizika
Doporučený KOFEIN a stimulantySpeed8 Wellness food
  10 x 20 ml  419Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Speed 8 je mozkový stimulant s komplexním působením ovlivňující neurovegetativní i psychosomatickou část regulačních pochodů v organismu.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji


Další nabídka stimulantů v našem E-shopu.
DOPLŇKY - související článkyKonkrétní účinné látky v doplňcích výživy.

Seznam všech doplňků (v diskusi)

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

Nejlepší protein pro hubnutí

Spalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Fitness doplňky výživy před tréninkem

Jaké doplňky nejlépe brát po silovém tréninku

Výživa - shrnutí pro všechny

Vitamíny a Minerály


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty