ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Ionto Drink - Vitalmax - recenze

25.9.2004 - Martin - 32127 shlédnutí
Ionto Drink - Vitalmax - recenze - Recenze výrobků na našem trhu. Osobní zkušenosti pro Vaší orientaci.
Recenze výrobků na našem trhu. Osobní zkušenosti pro Vaší orientaci.reklama:
Účinný a kvalitní L-carnitin pro spalování tuků. Balení obsahuje 150 dávek po 1000mg L-carnitinu


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)Teorie:
Nápoj je určený pro doplnění minerálů, vitamínů a energie před, v průběhu a po sportovním výkonu v rámci pitného režimu. Je určen pro sportovce a těžce pracující.

Jedná se o koncentrát, který se dle použití a vaši chuti ředí zhruba v poměru 1:60, takže z jednolitrové láhve připravíte 0l nápoje.

Po zředení obsahuje 1l:

Taurin250,00 mg
L-karnitin83,30 mg
Vitamín E3,69 mg
Vitamín B10,69 mg
Vitamín B20,64 mg
Vitamín B60,97 mg
Vitamín B120,39 mg
Kyselina pantothenová2,64 mg
Kyselina listová0,08 mg
Nikotinamid7,10 mg
Biotin0,06 mg
Vitamín C23,8 mg
Sodík Na41,00 mg
Draslík K25,00 mg
Hořčík Mg16,00 mg
 
Energetická hodnota120 kj
Bílkoviny0,08 g
Sacharidy7,42 g
Tuky0,00 g
Složení:
dextróza, voda, kyselina citrónová, přírodní grapefruitové aróma, Taurin, L-karnitin base, směs vitamínů, chlorid sodný, chlorid draselný, chlorid hořečnatý, nahradní sladidla aspartam a acesulfam, kyselina askorbová, konzervant benzoan sodný, sorban draselný, barvivo E161b.

Tento nápoj patří mezi moderní hypotonické nápoje. To jednoduše řečeno znamená, že dodává tělu více vody než minerálů. Proto ho lze používat před, po celou dobu i po výkonu. Oproti tomu isotonické nápoje jsou určeny pouze k jednorázovému prudkému doplnění minerálů a počítá se s tím, že mezi každým isotonickým drinkem vypijete spoustu vody ! Budete-li během výkonu pít pouze isotonické drinky bez vody, tak si spíš pohoršíte !Praxe:
U nás jsou běžně k dostání tři takovéto drinky - Vitalmax, Nutrend a Aminostar. Každý z nich je v něčem jiný, rozdíly jsou však hlavně v chuti a vzhledu. Nemůžů říct, že bych poznal rozdíl v průběhu tréninku, jestli piju ten nebo onen. Takže nějaké zhodnocení na základě výkonu, způsobeného těmito nápoji nečekejte - asi je to jedno co pijete. Dokonce někdy si dle chuti vezmu Tang, nebo šumák a i tak nepoznám rozdíl. Ovšem pouze tyto hypotonické nápoje mi dávají jistotu te správné rovnováhy draslíku a sodíku !

Takže zásadní rozdíly jsou v chuti a vzhledu. Všechny tři firmy nabízejí opravdu velké množství příchutí i balení. Přesto však mají drinky charakteristicky vzhled i chuť. Aminostar má drinky (rozuměj po rozmichání) průzračné a čiré s jasnou chutí, dani za to je, že vypadají řídké - vzhled jako sodovka. Nutrend oproti tomu ma drinky matné a chutnaji hustěji - vzhled blíže k džusu. Vitalmax má taky matnější vhled ovšem není v něm tolik barviva, takže nešpiní (nectnost hlavně Nutrendu) a nemáte po něm zabarvené zuby a jazyk. Chuťově mi připomíná méně sladký tang, celkově je něco mezi Nutrendem a Aminostarem.

Zhrnuto, podle mě je úplně jedno, kterou z těchto značek upřednostníte. Doporučuji vám postupně ochutnat od všech tří a sámi si vyberte co vám nejvíc sedí. Vzhledem k množství příchutí od každé značky máte aspoň jistotu, že nepropadnete stereotypu.


Tento výrobek je k dostání v E-shopu !
související články

  1.  Doplňky výživy
  2.  L carnitine
  3.  Sacharidy - vše co o nich potřebujete vědět
  4.  Sodík
  5.  Výrobci doplňků výživyDiskuse k článku:


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty