E-SHOP    DISKUSE    RADY  


  Hubnutí Nabírání Rýsování Tréninky Cviky Výživa a doplňky Látky v doplňcích Jídelníčky Recepty Tabulky  F-sport Team  

Coleman radí - tvrdá příprava na soutěž

3.3.2004 - Martin - 34640 shlédnutí

Coleman radí - tvrdá příprava na soutěž - Jak se dokáže Ronnie připravovat na soutěž pomocí tréninku s těžkými váhami, když ostatní závodníci používají před soutěží nižší váhy a vetší počet opakování. Návod JEN pro pokročilé ! Hlavně začátečníci brát pouze jako inspiraci NEKOPÍROVAT !!

Jak se dokáže Ronnie připravovat na soutěž pomocí tréninku s těžkými váhami, když ostatní závodníci používají před soutěží nižší váhy a vetší počet opakování. Návod JEN pro pokročilé ! Hlavně začátečníci brát pouze jako inspiraci NEKOPÍROVAT !!


Ptejte se Mr. Olympia: Tvrdá práce se stále počítá, napsal: Ronnie Coleman 6x Mr.Olympia. - příprava trénink rady informace cviky svaly nabrat přibrat svalová hmota vyrýsovat rýsování tuk


Ptejte se Mr. Olympia: Tvrdá práce se stále počítá.
napsal: Ronnie Coleman 6x Mr.Olympia.

převzato:FlexOnline.


Jak se dokáže Ronnie připravovat na soutěž pomocí tréninku s těžkými váhami, když ostatní závodníci používají před soutěží nižší váhy a vetší počet opakování?

Ronnie: Účelem předsoutěžní přípravy je udělat vaše svaly co nejvíc viditelné. To znamená dostat tuk na co nejnižší úroveň a zároveň zvětšit svaly na maximum. Navzdory všeobecně vžité představě tyto dva procesy nejsou neslučitelné. Běžný mýtus je, že když ztrácíte tuk, ztrácíte i sílu a svaly. Běžný mýtus je, že více opakování spálí více energie. Ale to jsou jen výmluvy těch, kteří dosahují jen malých cílů a předsoutěžní přípravu mají za odpočinek. Pro mě je předsoutěžní příprava pravým opakem odpočinku: je okamžikem pravdy, zkouškou ohněm. Jestli to dokážu já, dokážete to i vy. Když odbouráváte tuk, zvětšujete poměr svalů k tuku ve vašem těle. Když máte více svalů v poměru k vaši váze ztrácíte více tuků celý den, budete mít i více vytrvalosti, výbušnosti a síly. Pokračujte v tréninku s maximálními váhami a spálíte více kalorií než když použijete lehčí váhy a více opakování. S těžkými váhami spálíte více energie, protože používat více svalových vláken, více je zatížíte do hloubky a vyčerpáte svaly k většímu deficitu. S více opakováními s nižšími váhami, dokonce i v prodloužených sériích, pořad spálíte méně energie v porovnání s těžkým tréninkem. Bohužel hodně kulturistu je v horší kondici - malí, sedření, unavení a vyčerpaní - před soutěži, než když nesoutěží! To vše protože opustí vše co udělali proto, aby byli velcí a masivní, především velké množství jídla a těžké tréninky.

Snadná dieta před soutěží: Neomezujte svaly budující látky ve vašem jídelničku. Udržujte nebo zvyšujte váš příjem proteinů, a najděte takovou úroveň energetického příjmu, která vás zásobí dostatkem energie pro vaše těžké tréninky a zároveň vám umožní postupně pálit přebytky tuků na vašem těle bez pálení svalů. Zmenšete celkový počet jídel na 6 denně, ale hlídejte si dostatečné množství proteinů v každém z nich. (K zrychlení pálení tuků jím kuřata a krocany, protože nemám rád ryby. první a šesté jídlo nahrazuji proteinem. Zbytek jídelničku tvoří pečené brambory, rýže nebo ovesná kaše.)

Jednoduché tréninky: Lide mi nechtějí věřit, že i před soutěží používám stále stejné tréninky, stejné cviky, stejné série a opakování, pořád stejný 6-ti denní cyklus jako jsem měl v minulém století, ale je to pravda. Jediný rozdíl je ve váhách. Nyní jsem silnější, tak zvedám více. To je jediná změna, kterou jsem udělal a Vám doporučuji to samé. Jakmile se jednou ustálíte na postupu, který vám zaručuje ten nejlepší svalový nárůst pro danou svalovou partii, zůstaňte u ní a zlepšení dosahujte už jen zvyšováním váhy. Především neztrácejte čas zbytečnými a odbytými pohyby. Udělejte tolik opakování, kolik je zapotřebí abyste napumpovali sval krví, ale vždy plně kontrolujte pohyb a techniku. Stlačujte své svaly tak tvrdě až budete moct ucítit jak rostou.

Ronnie Coleman uvítá jakékoliv vaše dotazy ohledně kulturistiky. Posílejte své dotazy (samozřejmě v angličtině) na: Ask Mr. O, FLEX magazine, 21100 Erwin St., Woodland Hills CA 91367Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty