ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Coleman radí - tvrdá příprava na soutěž

3.3.2004 - Martin - 35512 shlédnutí
Coleman radí - tvrdá příprava na soutěž - Jak se dokáže Ronnie připravovat na soutěž pomocí tréninku s těžkými váhami, když ostatní závodníci používají před soutěží nižší váhy a vetší počet opakování. Návod JEN pro pokročilé ! Hlavně začátečníci brát pouze jako inspiraci NEKOPÍROVAT !!

Jak se dokáže Ronnie připravovat na soutěž pomocí tréninku s těžkými váhami, když ostatní závodníci používají před soutěží nižší váhy a vetší počet opakování. Návod JEN pro pokročilé ! Hlavně začátečníci brát pouze jako inspiraci NEKOPÍROVAT !!reklama:
CFM Gainer super balíček


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)CO SE KUPUJE NEJVÍC

Nejoblíbenější je pro nabírání svalů klasická kombinace:
1/ Gainer
2/ NOčko
3/ Creatin

Gainer je kvalitní s vícesložkovou sacharidovou i proteinovou části a podpořen creatinem pro lepší účinnost. Tento gainer se stal volbou číslo 1 zejména pro mladší cvičící, ale i pro ty, kdo potřebujou rychle nabrat větší množství svalové hmoty. Gainer se bere většinou 2x denně pro podporu růstu svalů. A to dopoledne mezi jídly a odpoledne mezi jídly. V tréninkový den se 1 dávka přesune na dobu po silovém cvičení.
NOčko se bere pouze před cvičením (takže vydrží dlouho). Cca 30 minut před započetím tréninku. Nočko přispívá k větší síle a napumpovanosti při tréninku, tedy k mnohem lepšímu tréninku. Navíc právě důkladné propumpování je klíčovým stimulem k růstu svalů.
Creatine monohydráte stále patří mezi nějúčinnější formy creatinu a to zejména b objemu. Ze začátku, prvních 10dnů, se berou 4x denně 5g. Pozdějí už jen 2 dávky po 5g denně. Doporučený gainer už dávku creatinu obsahuje, takže se o to méně používá samotný creatin. Přesto dokáže pomoci ve fázi růstu, kdy můžete udržovat svaly plné živin a v růstu.

Další gainery najdete zde.

TRÉNINK


Ptejte se Mr. Olympia: Tvrdá práce se stále počítá.
napsal: Ronnie Coleman 6x Mr.Olympia.

převzato:FlexOnline.


Jak se dokáže Ronnie připravovat na soutěž pomocí tréninku s těžkými váhami, když ostatní závodníci používají před soutěží nižší váhy a vetší počet opakování?

Ronnie: Účelem předsoutěžní přípravy je udělat vaše svaly co nejvíc viditelné. To znamená dostat tuk na co nejnižší úroveň a zároveň zvětšit svaly na maximum. Navzdory všeobecně vžité představě tyto dva procesy nejsou neslučitelné. Běžný mýtus je, že když ztrácíte tuk, ztrácíte i sílu a svaly. Běžný mýtus je, že více opakování spálí více energie. Ale to jsou jen výmluvy těch, kteří dosahují jen malých cílů a předsoutěžní přípravu mají za odpočinek. Pro mě je předsoutěžní příprava pravým opakem odpočinku: je okamžikem pravdy, zkouškou ohněm. Jestli to dokážu já, dokážete to i vy. Když odbouráváte tuk, zvětšujete poměr svalů k tuku ve vašem těle. Když máte více svalů v poměru k vaši váze ztrácíte více tuků celý den, budete mít i více vytrvalosti, výbušnosti a síly. Pokračujte v tréninku s maximálními váhami a spálíte více kalorií než když použijete lehčí váhy a více opakování. S těžkými váhami spálíte více energie, protože používat více svalových vláken, více je zatížíte do hloubky a vyčerpáte svaly k většímu deficitu. S více opakováními s nižšími váhami, dokonce i v prodloužených sériích, pořad spálíte méně energie v porovnání s těžkým tréninkem. Bohužel hodně kulturistu je v horší kondici - malí, sedření, unavení a vyčerpaní - před soutěži, než když nesoutěží! To vše protože opustí vše co udělali proto, aby byli velcí a masivní, především velké množství jídla a těžké tréninky.

Snadná dieta před soutěží: Neomezujte svaly budující látky ve vašem jídelničku. Udržujte nebo zvyšujte váš příjem proteinů, a najděte takovou úroveň energetického příjmu, která vás zásobí dostatkem energie pro vaše těžké tréninky a zároveň vám umožní postupně pálit přebytky tuků na vašem těle bez pálení svalů. Zmenšete celkový počet jídel na 6 denně, ale hlídejte si dostatečné množství proteinů v každém z nich. (K zrychlení pálení tuků jím kuřata a krocany, protože nemám rád ryby. první a šesté jídlo nahrazuji proteinem. Zbytek jídelničku tvoří pečené brambory, rýže nebo ovesná kaše.)

Jednoduché tréninky: Lide mi nechtějí věřit, že i před soutěží používám stále stejné tréninky, stejné cviky, stejné série a opakování, pořád stejný 6-ti denní cyklus jako jsem měl v minulém století, ale je to pravda. Jediný rozdíl je ve váhách. Nyní jsem silnější, tak zvedám více. To je jediná změna, kterou jsem udělal a Vám doporučuji to samé. Jakmile se jednou ustálíte na postupu, který vám zaručuje ten nejlepší svalový nárůst pro danou svalovou partii, zůstaňte u ní a zlepšení dosahujte už jen zvyšováním váhy. Především neztrácejte čas zbytečnými a odbytými pohyby. Udělejte tolik opakování, kolik je zapotřebí abyste napumpovali sval krví, ale vždy plně kontrolujte pohyb a techniku. Stlačujte své svaly tak tvrdě až budete moct ucítit jak rostou.

Ronnie Coleman uvítá jakékoliv vaše dotazy ohledně kulturistiky. Posílejte své dotazy (samozřejmě v angličtině) na: Ask Mr. O, FLEX magazine, 21100 Erwin St., Woodland Hills CA 91367


OBJEM - související článkySvalová hmota - jak získat svaly, návod pro začátečníky

Svalová hmota - jak přibrat svalovou hmotu, základní informace a pojmy nabíraní

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Sacharidové okno - Potréninkové doplnění sacharidů

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Nabírací jídelniček pro ty, kdo potřebuji nabrat hodně svalové hmoty.

Zlatá klasika Základy správného tréninku - díl.1

PUMPing - jediná cesta k svalovým přírůstkům


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty