ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Ironman - nový časopis na českém trhu !

9.4.2005 - Martin - 32068 shlédnutí
Ironman - nový časopis na českém trhu ! - Tak se na našem trhu objevil nový časopis pro kulturisty. Zde je seznámení s ním a krátká recenze.
Tak se na našem trhu objevil nový časopis pro kulturisty. Zde je seznámení s ním a krátká recenze.reklama:
Gourmet Whey protein 100 Professional Explomax už od 815Kč


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)Tak se mi konečně dostalo do ruky nové číslo české verze Ironmana. Tento nový časopis o kulturistice je pod licenci světově známeho Ironmanu, má 160 stran a stojí 99,- Kč. Hodně jsem se na něj těšil, protože šefredaktorem je Martin Jebas, kterého známe z jeho webu Ronnie´s World a tak jsem doufal, že by časák mohl být zajimavý.

Už na první pohled je to pořádný tlusťoch, který vypadá jako západní časáky, jeho 160 stran jde znát. Témata obsahuji snad všechno na co se ptáte ve svých dotazech od tréninku, přes GVT, doplňky, dávkování no úúúplně všechno, jsem zvědav co dá Ronnie do dvojky, když toho tolik dal do prvního Ironmanu ! Nezvykle hodně je věnováno i steroidům a to 6 stránek !
To celé je proloženo spoustou nádherných fotek sexy modelek i namakaných borců. Zaníceně se věnuje i české scéně a to hodně do hloubky. V příštím čísle maji být výsledky ze soutěží v ČR a ty mívá Ronnie zmáknute vždy široce, tak doufám, že to bude stát za to.
Články které mě zaujaly:

Po proletěni fotek z výstavy Sport Prague, mě zaujal hned první článek, rozhovor se Štefanem Oroszem. Je vidět, že autor ví o čem mluví a tak zde (díky bohu) nejsou tréninkové rozpisy, ale spíše zajímavosti o jídle, rýsování a sachr superkompenzaci. Taky se dočtete hodně zajimavostí ze života Štefana.

Článek o GVT je napsaný ve srozumitelné formě, kterou pochopí i laik. Ronnie Vás provede nenásilně a reálně filosofii i technikou. A co je důležité jsou zde praktické změny nutné pro aplikaci v bezsteroidové kulturistice !

Článek na klasické téma jak přibrat, krásně a prostě popisuje jak jíst aby to konečně rostlo.Trošku to asi bude pro Ronnieho boj na té pozici šefredaktora, aby udržel jednotný tón a náhled časopisu. Jako ve všech časopisech o kulturistice se zde míchá svět steroidové a nesteroidové kulturistiky. Možná by si to zasloužilo nějaké přehledné rozdělení. V tomto díle se mi třeba nezdál článek Michala Mokrého, který na základě teoretických studii doporučuje výrazně zkrátit dobu regenerace. Nevím co na to říkají vědci, ale moje svaly třetí, ba ani čtvrtý den po tréninku nejsou připraveny pro další těžký trénink. Navíc je tento článek umístěn, hned za Ronnieho doporučením cvičit svalovou partii jednou týdně. A kdo si čte dále zjistí, že Michal Mokrý ma o kousek dál velmi zasvěcený článek o steroidech.

Podobně kousek falešně pak vyznívají některé motivační článečky, konkrétně třeba o Lary Scotovy, který již otevřeně přiznal, že steroidy bral.
Naopak velmi přínosné mi přijdou články Ron Harrise a Odpovědi Petra Weinlicha.

Čtenář tedy bude muset při čtení rozeznávat co platí pro ty co berou a co pro ty co neberou.

Celý časopis je nabitý informacemi, které si (většinou) nic nevymýšlejí a jdou k rovnou k věci. Hlavně pro začátečníky je to neocenitelná studnice informací. Myslím, že toto první číslo by si měl sehnat každý kdo má rád fitness a kulturistiku za 100,- je zde odvedená vynikající práce..

Když to zhrnu, tak svým startem se Ironman pasoval na jedničku na našem trhu, uvidíme jestli mu vydrží elán a jak mu to půjde nadále.

Pár fotek ...


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty