ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Gluten Free

19.6.2014 - Martin - 5182 shlédnutí
Gluten Free - Bezlepkové Gluten Free doplňky stravy.
Bezlepkové Gluten Free doplňky stravy.reklama:
NexGen Pro with digestive enzyme + Albion Magnesium AKCE


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)Tímto logem Bezlepkové - Gluten Free jsou označený výrobky neobsahující lepek a vhodné pro celiaky.

Speciální sekce v E-shopu pro Bezlepkové doplňky stravy.

Tyto loga k produktů teprve postupně doplňujeme, pokud tedy sami víte o dalších bezlepkových produktech v našem E-shopu, které toto logo ještě nemají, tak mi to prosím napište na f-sport@f-sport.cz
děkuji


Lepek, jinak také gluten, je směs dvou bílkovin, gliadinu a gluteninu, které se nacházejí společně se škrobem v endospermu semen některých obilnin.
zdroj: cs.wikipedia.org.

Gluten samotný je lidskému tělu cizí lepkavá a tuhá látka. Má tendenci zapouzdřovat molekuly části stravy a tak může zhoršovat trávení. V případě poškození střev se umí přenést do krve a porušovat funkci jednotlivých orgánů. V takovém případě pak dále svou činnosti snižuje správnou funkci střev.

Citlivost na gluten nebo nesnášenlivost glutenu se projevuje jako dyspepsie (porucha trávení), kručení v břiše, špatné zažívání, otoky, neustálý pocit únavy, pálení v očích.

zdroj: www.magazinzdravi.cz.

Pokud se u člověka po požití lepku obejvují potíže po jedná se o celiakii. Dále může být na lepek alergická reakce.


Bezlépková dieta tredy spočívá v různě přísném vyloučení lepku ze stravy.

Jsou případy, kdy bezlepkovou dietu drží i úplně zdraví lide, ti maji samozřejmě možnost nechtě sníst potraviny s lepkem, bez nežadoucích účinků.
Dále jsou pak lidé s mírnou reaci na lepek a ti se prostě snaží lepku vyhýbat.
Obě tyto skupiny můžou i potraviny, které nejsou označeny logem či nápisem bezlepkové / Gluten-free. Stačí jim povědomí o tom, že daná potravina nebo doplněk stravy neobsahuje nic z pšenice, žita anebo ječmene.

Lidé se silnou reakci na lepek pak musí vyhledávat potraviny s logem bezlepkové / Gluten free a dávat pozor na varování pro alergiky, protože u nejsilnějšího typu alergie nesmí celiatik ani produkt, který byl vyroben na stejné lince jako výrobek obsahující lepek - i tato minimální kontaminace může mít následky.Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty