ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Chondroitin sulfáte a Glukosamin sulfáte

9.7.2014 - Martin - 5155 shlédnutí
Chondroitin sulfáte a Glukosamin sulfáte - Chondroitin sulfáte a Glukosamin sulfáte - látky známe z přípravků na klouby.

Chondroitin sulfáte a Glukosamin sulfáte - látky známe z přípravků na klouby.reklama:
One Stop Xtreme 4350g + NexGen Pro with digestive enzyme AKCE


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)Chondroitin sulfáte a Glukosamin sulfáte


Určitě už každý z Vás alespoň zaslechl tyto složité názvy - Chondroitin sulfáte a Glukosamin sulfáte a má je spojené s přípravky na regeneraci kloubů. Ale co vlastně jsou zač tyto dvě látky?

Chondroitin sulfáte je součásti proteoglycanu, tedy hodně glycosylatovanému proteinu, ten tvoří mezibuněčnou hmotu chrupavek a vazu.

Glukosamin je pak přímo prekursorem ke glycosylatům. Glukosamin sulfáte je pak účinná sůl Glukosaminu. Glukosamin rovněž přispívá ke zlepšení orteoartritidy.

zdroj: www.webmd.com.

Společně tedy Chondroitin sulfáte a Glukosamin sulfáte přispívají k obnově chrupavek a vaziv.

Více informací najdete na:
cs.wikipedia.org - chondroitin
cs.wikipedia.org - glukosamin
www.mayoclinic.org

V současné době existuji pouze střednědobé studie s mírně pozitivními výsledky, žádné studie nad 2roky nejsou k dispozici.Chondroitin sulfáte a Glukosamin sulfáte - DÁVKOVÁNÍ


Z Chondroitin sulfátu zřejmě tělo používá jednotlivé jednoduché vazby, doporučené dávkování chondroitin sulfátu je cca 800 mg denně po dobu nejméně 2 měsíců, vliv přestávek není doložen. Není tak nutné brát jej denně (komerční přípravky obsahující Chondroitin sulfáte i Glukosamin sulfáte vjedné kapsli to řeší snížením dávky chondroitinu oproti glukosaminu).

Glukosamin příznivě ovlivňuje rovnováhu metabolických procesů při tvorbě pojiv a chrupavek, vhodná denní dávka glukosamin sulfátu je 1 500 mg denně po dobu nejméně 2 měsíců a to bez přestávek.

Je tedy vidět, že u obou přípravku je klíčové dlouhodobé použití a nejsou schopny pomoci ihned a prudce - naopak pomalu a dlouhodobě přispívají k lepší obnově chrupavek a pojiv. Důležité je i poctivé dávkování a nepřerušování kůry.


Praxe:
Komplexnější přípravky obsahující Glucosamine a Chondritine jsou určeny pro první použití. A až doberete jedno balení tohoto komplexnějšího doplňku, tak nasaďte 3 až 4 balení (hned po sobě, bez přestávek) nějakého kolagenu.

Další články na téma kolagen a MSM chystám ...Doporučené kloubní přípravkyOsteo Anagenesis Amix
  120 kps  397Kč


Vysoce efektivní kombinace Glukosaminu, Chondroitinu, MSM, Salicinu a Boswellie.Enzymaticky Hydrolyzovaný kolagen sáček NutriStar
  1000 g  429Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Jedná se o hydrolyzovaný kolagen s velmi krátkými molekulovými řetězci, čímž je zabezpečena jeho co nejvyšší využitelnost v lidském organismu. 100 %-ně přírodní produkt vepřového původu.Enzymaticky Hydrolyzovaný kolagen dóza NutriStar
  1000 g  449Kč


BestSeller - nejvíc se prodává Jedná se o hydrolyzovaný kolagen s velmi krátkými molekulovými řetězci, čímž je zabezpečena jeho co nejvyšší využitelnost v lidském organismu. 100 %-ně přírodní produkt vepřového původu.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji

Dávkování je u všech doplňků na klouby stejné: Bere KAŽDODENNĚ, bez vynechávání, alespoň 2 měsíce. Podle zdravotního stavu buď bez přestávek nebo s přestávkami. Je možné kombinovat kůry s propracovanými doplňky, jako je Artrox s během zbytku doby používat jednodušší kolagen.

DOPLŇKY - související článkyKonkrétní účinné látky v doplňcích výživy.

Seznam všech doplňků (v diskusi)

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

Nejlepší protein pro hubnutí

Spalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Fitness doplňky výživy před tréninkem

Jaké doplňky nejlépe brát po silovém tréninku

Výživa - shrnutí pro všechny

Vitamíny a Minerály


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty