ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Bazální metabolismus - kj

11.2.2015 - Martin - 6843 shlédnutí
Bazální metabolismus - kj - Výpočtem kj podle bazálního metabolismu se často, spíše vždy, dostanete na divná čísla, která Vám stejně nejsou nic platná. Proč se dočtete v tomto článku.

Výpočtem kj podle bazálního metabolismu se často, spíše vždy, dostanete na divná čísla, která Vám stejně nejsou nic platná. Proč se dočtete v tomto článku.reklama:
Pro Explomax produkty poštovné zadarmo už nad 1199Kč


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)CO SE KUPUJE NEJVÍC PRO HUBNUTÍ

Nejoblíbenější je pro hubnutí klasická kombinace:
1/ Stimulační spalovač tuků
2/ Protein
+ se dá vzít L-carnitin (150dávek, tj 75 dnů za 300Kč je velmi levné)

Protein je velmi kvalitní, CFM filtrovaný a chutný. Dobrá stravitelnost proteinu je důležitá, protože protein silněji působí, méně zatěžuje organismus a neutracíte za bílkoviny, které pak ani nestrávíte. Proto se volbou č.1 i pro hubnutí stal kvalitní protein s kulturistou na obrázku, a ne nekvalitní s štíhlou slečnou na obrázku. Protein se bere většinou 2x denně pro podporu spalování, ochranu svalového tonusu a zlepšení diety. A to dopoledne mezi jídly a na noc. Případně i po silovém cvičení.
Stimulační spalovač se bere každodenně, vždy ráno na lačno a odpoledne na prázdný žaludek. Pokud ten den cvičíte, stačí jednu z dávek přesunout před cvičení.
L-carnitin se bere společně se stimulačním spalovačem. Výrobci by to i rádi spojili, ale Carnitin, aby byl kvalitní musí být tekutý, kapsle jsou zase levnější pro stimulační spalovač - a to nejde technicky spojit.

Další spalovače tuků najdete zde.

BAZÁLNÍ METABOLISMUS


Bazální metabolismus a potřebné množství kj
to je dnes úplné zaklínadlo a velmi častý dotaz

Diskuse:
Ahoj, potřebovala bych poradit s jídelníčkem a BMR. Všude se uvádí, že by se nemělo jít pod bazální. Ten mi podle váhy vychází dle kalkulaček cca 6800kj (při váze 80kg, ale chtěla bych pro začátek 70 to by bylo 6100kj). Někde je uvedeno že při hubnutí k bazálu připočíst cca 1000kj. Cvičím cca měsíc (zatím Jill), cm nějaké ubývají, ale ne moc (váha šla nejdřív o 3kg nahoru, teď jsem -1kg). Na STOBu mám nastaveno 6700kj, 98g B (25%), 53g T (30%) a 177g S (45%). Jsem 4M po 2. porodu. Po prvním porodu to šlo s takovým nastavením pěkně, nyní mě to trochu demotivuje :-/ Vím, svaly váží víc a nemůžu chtít zázraky na počkání, ale..Večer sem tam mám trochu hlad, měla bych kj ještě navýšit? Co jsem tu pročítala, tak mi přijde, že v jídleníčku míváte méně S i T, v jakém % zastoupení to bývá?


A já vždy napíšu:
1/ kašli na kj
2/ kašli na teoretické cvičení jménem bazální metabolismus
3/ necvič Jill
Tak v tomto článku krátce vysvětlím proč.
Doporučuji si článek první celý přečíst a pak až případně klikat na odkazy a začíst se do detailů.Začnu od lesa. Jídlo, které sníte má tři základní složky bílkoviny, tuky a sacharidy. Všechny tři složky mají ještě různou rychlost strávení a dá se to studovat podrobněji zde: sacharidy a bílkoviny
Je důležité si jídlo takto rozdělit, protože sice maji všechny tyto živiny stejnou jednotku energie - kj, ale v těle se s nimi ději naprosto odlišné věci. Jako zdroj energie slouží, za běžných okolností, krátké a střední sacharidy a také tuky. Dlouhé sacharidy a bílkoviny už se, na tělem spalitelnou energii, využívají hůř nebo vůbec! Míchání sacharidů a bílkovin pod jednu jednotku je tedy stejný nesmysl jako míchat v autě benzín s vodou do ostřikovačů. Na pumpě by Vám asi vadilo, kdyby Vám do nádrže nalili 20l vody místo benzínu.


A co tedy potřebujeme?

1/ dostatek bílkovin pro udržování pevné postavy - pro svaly a to je cca od 70g u malé dívky po 160g u svalnatého chlapa. Toto množství jde navýšit doplňky, které mají další přínosy viz článek Aminokyseliny - vše co o nich potřebujete vědět.

2/ dostatek tuků ty obsahuji látky důležité pro zdraví, denní příjem stačí od 10g (krátkodobě) přes cca 20-30g u dívek až po 50g u obrovských svalovců.

3/ správné množství správných sacharidů. Právě práci s množstvím sacharidů a jejich typem se vylaďuje forma.Mé tabulky počítají pro každého počet těchto živin do startu a následně se upravuje množství sacharidů a jejich forma podle každého individuálně. Navíc se po silovém tréninku otevírá tzv. sacharidové okno, kdy se pro urychlení regenerace přijímá určité množství sacharidů do 2h po tréninku!

Je vidět, že to je mnohem složitější než nějaká tabulka kj. Kj můžou být i z vodky, čokolády, počítá se tam i celulóza a jiné nesmysly.

Počítáním bazálních kj a podobných teoretických předpokladů a následném rozpočtu na jednotlivé živiny se nikdy ničeho kloudného nedoberete!
Je to vlastně absolutní nesmysl, jakoby Vám někdo řekl kolik váží televize a Vy byste na základě té hodnoty měli nakoupit součástky k jejímu složení.A ve výsledku, když si jednou zvyknete vnímat v každém jídle tyto tři základní složky, tak zjistíte, že to je strašně jednoduché, stačí otevřít oči. A když bude ve Vašem těle, dělat každé jídlo to co má, tak to je základ k tomu řídit svou postavu a reálně ovlivňovat svou formu.


Podrobně je tato problematika probrána v článku Výživa - shrnutí pro všechny.


HUBNUTÍ - související článkyJak zhubnout reálně, rozumně a navždy ve 2 jednoduchých krocích

Zhubnout - jídelniček pro hubnutí pro začátečníky

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Jak nejlépe cvičit pro pálení tuků

Jak a kudy mizí tuky z těla

Optimální postava pro ženy - modelky vs realita

Proč nás honí mlsná

Nejlepší protein pro hubnutí


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty