ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Coleman radí - Jak těžké je moc těžké ?

25.9.2003 - Martin - 35458 shlédnutí
Coleman radí - Jak těžké je moc těžké ? - Ronnie Coleman zde rádí jak najít tu správnou váhu, se kterou máte cvičit.

Ronnie Coleman zde rádí jak najít tu správnou váhu, se kterou máte cvičit.reklama:
Pro Explomax produkty poštovné zadarmo už nad 1199Kč


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)CO SE KUPUJE NEJVÍC

Nejoblíbenější je pro nabírání svalů klasická kombinace:
1/ Gainer
2/ NOčko
3/ Creatin

Gainer je kvalitní s vícesložkovou sacharidovou i proteinovou části a podpořen creatinem pro lepší účinnost. Tento gainer se stal volbou číslo 1 zejména pro mladší cvičící, ale i pro ty, kdo potřebujou rychle nabrat větší množství svalové hmoty. Gainer se bere většinou 2x denně pro podporu růstu svalů. A to dopoledne mezi jídly a odpoledne mezi jídly. V tréninkový den se 1 dávka přesune na dobu po silovém cvičení.
NOčko se bere pouze před cvičením (takže vydrží dlouho). Cca 30 minut před započetím tréninku. Nočko přispívá k větší síle a napumpovanosti při tréninku, tedy k mnohem lepšímu tréninku. Navíc právě důkladné propumpování je klíčovým stimulem k růstu svalů.
Creatine monohydráte stále patří mezi nějúčinnější formy creatinu a to zejména b objemu. Ze začátku, prvních 10dnů, se berou 4x denně 5g. Pozdějí už jen 2 dávky po 5g denně. Doporučený gainer už dávku creatinu obsahuje, takže se o to méně používá samotný creatin. Přesto dokáže pomoci ve fázi růstu, kdy můžete udržovat svaly plné živin a v růstu.

Další gainery najdete zde.

TRÉNINK


Napsal: Ronnie Coleman, 5x Mr.Olympia
Otázka: Stále varuješ před používáním příliš velké zátěže, ale není velká zátěž předpokladem pro nárůst velkých svalů?

Odpověď: Jednou z největších výzev v kulturistice je vyvinout si schopnost rozeznat, kdy je váha příliš těžká a kdy zase příliš lehká. Není zde žádné objektivní měřítko, které by to určilo a i naše subjektivní pocity nás mohou oklamat. Ale musím říct, že jsou zde cesty jak zjistit, jestli jsou váhy, které používáte ty správné pro stimulaci svalového růstu. Zde jsou nějaké postupy, jak otestovat účinnost, úroveň vyčerpanosti u základních cviků. Nejlepší metodou jak zjistit jestli jste sval zatížili až k limitu je nasadit po vlastním cvičení izolovaný cvik. Povšimněte si, že žádný s testu není dán počtem něčeho, neurčuji vám maximální, ani minimální váhu (to se mění, dle toho, kterou část těla cvičíte). Jediným cílem těchto postupu je, abyste našli tu správnou zátěž, která optimálně vyčerpá vaše svaly v co nejkratším čase.


TEST RONNIE COLEMANA

dřepy
Toto je základní cvik na nohy a velmi těžko při něm lze cheatovat. Nezáleží na tom kolik dalších svalů se do cviku pokoušíte zapojit, staré dobré dřepy s činkou na ramenech vždy zničí vaše stehna. Bezpodmínečně byste měli vyzkoušet tento cvik tak, že po vaší poslední sérii uděláte dřepy bez činky, ale až dolů. Jestli jich uděláte méně než 10 byl to dobrý trénink, jinak přidejte váhu.

Přítahy velké činky k hrudníku v předklonu
Když skončíte vyzkoušejte kladku v sedě s váhou se kterou normálně uděláte 10-12 opakování, jestli jich uděláte méně než 6 byl to dobrý trénink, jinak přidejte váhu.

Bench press
Otestujte účinnost tlaků tak, že přejdete na kladky do kříže - jako při supersérii - bez oddechu. Jestli jich uděláte aspoň polovinu co normálně musíte zaplatit pokutu: vraťte se na lavičku a odjeďte další dvě série, tentokrát už snad k vyčerpání.

Tlak na ramena
Po poslední sérii jděte ihned k rozpažkám. Vemte maximum co uzvednete, jestli uděláte maximálně 3 opakování zasloužíte si metál, jinak to nestálo za nic.

Bicepsové zdvihy velké činky
Až si budeš myslet, že už víc nemůžeš, přejdi bez odpočinku na Scottovu lavičku a zkus další velmi striktní opakování s tou samou váhou, jestli uděláš jen 2 prošels.

tricepsové tlaky v leže
Aby sis byl jist, že jsi udělal maximum odpočiň si mezi sériemi jako obvykle, ale tentokrát tlač činku kolmo nahoru nad tvou hlavou. Neměl bys udělat více jak dvě opakování a i to s obtížemi.

Velké svaly se staví zatížením svalů, ne váhou na čince.

převzato z Flexonline


OBJEM - související článkySvalová hmota - jak získat svaly, návod pro začátečníky

Svalová hmota - jak přibrat svalovou hmotu, základní informace a pojmy nabíraní

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Sacharidové okno - Potréninkové doplnění sacharidů

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Nabírací jídelniček pro ty, kdo potřebuji nabrat hodně svalové hmoty.

Zlatá klasika Základy správného tréninku - díl.1

PUMPing - jediná cesta k svalovým přírůstkům


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty