E-SHOP    DISKUSE    RADY  


  Hubnutí Nabírání Rýsování Tréninky Cviky Výživa a doplňky Látky v doplňcích Jídelníčky Recepty Tabulky  F-sport Team  

Sacharidové vlny pro hubnutí

21.5.2005 - Martin - 94963 shlédnutí

Sacharidové vlny pro hubnutí - Návod na použití i varování před špatnými postupy této v poslední době hodně módní metody.

Návod na použití i varování před špatnými postupy této v poslední době hodně módní metody.


To hlavní, co potřebujete vědět:

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

16.7.2018 Martin shlédnutí: 191500
Jak zhubnout - účinné prostředky pro rychle hubnutí. Doporučení zkušených.


Zhubnout - jídelniček pro hubnutí pro začátečníky

25.5.2017 Martin shlédnutí: 301979
Jídelniček pro hubnutí určen pro ty, kteří chtějí začít se sebou něco dělat a je velmi mírný.


Zhubnout - jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí

14.8.2015 Martin shlédnutí: 66486
Podrobný návod, jak si sám složit jídelniček pro zhubnutí.


Zhubnout - jak zhubnout reálně, rozumně a navždy ve 2 jednoduchých krocích

16.3.2019 Martin shlédnutí: 240343
Je zhubnout vaším cílem ? Jak Zhubnout reálně a navždy se dozvíte v tomto návodu. Zhubnutí na www.f-sport.cz je trvalé a zcela zdravé.


Jak a kudy mizí tuky z těla

21.3.2018 Martin shlédnutí: 176955
Jednoduché a přehledné osvětlení toho jak se tuky dostávají do těla a jak ven. Po přečtení tohoto článku se Vám mnohé ujasní a budete imunní vůči lživým reklamám.


Cviky pro Váš zadeček.

29.12.2017 Martin shlédnutí: 95438
Ukázka tréninků a cviků zaměřených na formování zadečku a hubnutí.


Jak cvičit břicho

13.5.2016 Martin shlédnutí: 213545
Návod jak cvičit a posilovat břicho a břišní svaly s fotkami a užitečnými poznámkami.


Původně je sachvlna určená pro naplnění svalů před soutěží. Soutěžní kulturisté totiž drží před soutěží velmi přísnou dietu a stáhnou tak tuky na neuvěřitelně nízkou hladinu. Ovšem cenou za to je únava a taky unavený a splasklý vzhled svalů. Postupně si hodně kulturistů všimlo, že vypadá lépe dva-tři dny po soutěži než na soutěži. Bylo to tím, že po soutěži každý snědl na co přišel z té úlevy, že už nemusí držet dietu, tím si naplnili svaly cukry, ale tuk se ještě nestihl usadit. Proto dnes dociluji tohoto stavu naschvál právě tzv. sach. superkompenzaci, sacharidovou vlnou. Ta probíhá tak, že první závodník vysadí sůl. Asi po dvou dnech omezí i sacharidy na velmi nízkou úroveň 50-150g (ne na 0 !), v toto období je třeba hodně pít a přijímat hodně bílkovin. Zde je třeba tvrdě cvičit, aby dostali ze svalů všechen cukr. Celá táto fáze trvá další 3 dny a po té nasaďte komplexní sacharidy (nejlépe rýži) v dostatečném množství a tím se svaly naplní více než byly před touto vlnou ! Dále se začíná laborovat s draslíkem a nastupují další finty, ale to nás jíž nezajímá.

Pro nás je důležité, že v celém tom výše popsaném není ani stopa po odstraňování tuků !


Druhý postup kterému se také říká sachvlny je ten, že máme-li při hubnutí (platí jen pro opravdu ostré diety) už například jenom 150g sachrů (pro ženy 60g) denně,a bychom tlačili tuky pryč je dobré občas ty sachry zvednou, aby se zvedla nálada a i se lepšila naše fyzička pro další tréninky. Anebo pokud jedeme na vyrovnané hladině třeba 250g sachrů (pro ženy 90g) můžeme občas zařadit 2-3 denní snížení pro nastartování ostré diety a pak se zase vrátíme na původní hodnoty. Tím jsem "obelhali" tělo a budeme chvíli pálit tuky rychleji i při tom "normálním" množství sacharidů.

Ovšem zde zase nenajdete nic o 0 sachrů nebo 600g sachrů denně v dietě, to je opravdu pitomost.

Proto vám všem vždy v diskusi rozmlouvám ony vlny co se hýbou od 0g do 600g to opravdu mohou používat jenom závodní kulturisté, kteří pro oněch 0g používají steroidy na ochranu svalové hmoty a pro oněch 600g mají ospravedlnění ve váze 90kg čistých svalů ! A to vy nemáte ani jedno !


Co se stane, když snížite sachry moc se dozvíte v článku:

 1.  Proteinová dieta - ketóza , nízkosacharidová dieta a CKD

Pro všechny výše uvedené příklady samozřejmě platí rozdělení celkového množství jídla rovnoměrně do 6-8 porcí během celého dne !


Ještě uvedu příklady oněch hubnoucích sachvln.
Hubnoucí sachvlna dolů:
Dám zde kulaté čísla ať se vám to dobře přepočítává, tabulka v excelu co to počítá sama je zde a taky tam najdete tabulku co vám to následně rozpočte do porcí během dne. Takže pro "normální" příjem 100g sachrů a 70g bílkovin to snížíte na 60g sachrů a bílkoviny zvednete na 90g. Za každé dva ubrané sachry přidáte jeden gram bílkovin. Toto snížení proveďte na dva až tři dny. Toto snížení můžete zopakovat maximálně třikrát po sobě v rozestupech 2-3 dnů a měli byste se pak vrátit na "normální" hodnoty tak na 14dnů. Většinou, ale stačí udělat tuto vlnku jen jednou za měsíc nebo tak.

Hubnoucí sachvlna nahoru:
Dám zde kulaté čísla ať se vám to dobře přepočítává, tabulka v excelu co to počítá sama je zde a taky tam najdete tabulku co vám to následně rozpočte do porcí během dne. Takže pro "ostře dietní" příjem 60g sachrů a 60g bílkovin to zvýšíte na 90g sachrů a bílkoviny necháte stejně nebo je zvednete o pár gramů.. Toto snížení proveďte na dva až tři dny. Toto zvýšení můžete zopakovat cca 1-2x týdně, ale ne hned za sebou, hodně se to řídí osobními pocity. Muži, kteří zvyšují z velkých hodnot si to prodlouží a na minimům jdou po 50g denně.

Doufám, že tento článeček vám pomůže pochopit onu hodně zneužívanou formuli sacharidová vlna a budete se k ní moct lépe postavit. Vaše názory, dotazy a nápad pište do diskuse dole.související články

 1.  Výživa - shrnutí pro všechny
 2.  Sacharidy - vše co o nich potřebujete vědět
 3.  Proč nás honí mlsná
 4.  Proteinová dieta - ketóza , nízkosacharidová dieta a CKD
 5.  Protein - vše co o proteinech potřebujete vědět
 6.  Jak a kudy mizí tuky z těla
 7.  Beta-Alanin
 8.  Zhubnout - jak zhubnout reálně, rozumně a navždy ve 2 jednoduchých krocích
 9.  Seznam všech článku o vyrýsování
 10.  Hubnutí rozšířené mýty a nejčastější chyby
 11.  Zhubnout - jídelniček pro hubnutí pro začátečníky
 12.  Jak nejlépe cvičit pro pálení tuků
 13.  Užitečné tabulky a výpočty

Diskuse k článku:


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty