ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Tribulus Terrestris

29.7.2011 - Martin - 145931 shlédnutí
Tribulus Terrestris - Vše co potřebujete vědět o tomto nejsilnějším povoleném

Vše co potřebujete vědět o tomto nejsilnějším povoleném "hormonálním anaboliku".reklama:
L-carnitin pro spalování tuků jen 1,2Kč na dávku. Balení obsahuje 150 dávek po 1000mg L-carnitinu


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)TRIBULUS TERRESTRIS - TEORIE

V E-shopu najdete široký výběr Tribulusů za skvělé ceny.
Tribulus terrestris je rostlina rostoucí v mnoha tropických i mírných pásmech světa. Mnoho různých kultur ho používá mnoha způsoby. Například, Řekové používali Tribulus terrestris jako diuretikum a náladu zlepšující prostředek. Indiáni ho používali jako diuretikum, antiseptikum, a protizánětlivý lék. Číňane ho používali na různorodé účely na játra, ledviny, a kardiovaskulární nemoci. V Bulharsku se užíval Tribulus terrestris jako sexuální stimulant a proti neplodnosti. V poslední době, ho začali používat také východní evropští atleti a síloví závodníci.

V tomto článku se pokusím moc neodbočovat do detailů a vysvětlit to hlavní o Tribulusu Terrestris.

Stejně jako lidé mají i rostliny svůj hormonální systém. Tam kde v živočišném organismu funguji hormóny funguji v rostlině Fytosteroly. V 70. letech se začalo vědecký potvrzovat, proč některé rostliny funguji tak, jak fungují. Je to právě díky fytosterolům, které dokáži ovlivnit i pochody v živočišném organismu. Pro své mírnější účinky, a tím i mírnější vedlejší účinky, se rostliné fytosteroly začaly hojně používat v medicíně.

Právě směs fytosterolu v tribulusu patří k nejefektivnějším prorůstovým kombinacím, které byly zatím objeveny. Sušina plodů a kořene rostliny obsahuje více než 45 % směsi furostanolu, furostenedionu a protodioscinu, tedy "anabolika" mezi fytosteroly.
Pozor, protodioscin si měři firmy samy a nikdo to neověřuje. Ten test je drahý. Některé firmy si na své náklady nechaly udělat test jedné pixličky a staví na tom marketing (vůbec se na vlastních testech dá pěkně marketingově stavět (dokud to neskončí u soudu ...)). Jiní majitele firem si myslí, že zákazníci nejsou tak hloupí a odmítají utratit ty peníze za test jedné pixličky, když cituji "pokud nebudu testovat každou sarží, je to skoro podovod, nikdo neví co je v dalších saržích". Oproti tomu obsah saponinů je sledovanou položkou a test není tak drahý.

Tribulus terrestris dokáže zlepšit vylučování mužského pohlavního hormonu. Studie potvrzuji, že funguje velmi dobře když se používá v kombinaci s DHEA a androstenedione. To zvýšilo mužský pohlavní hormon v různé úrovni, ačkoliv, to dokáží DHEA nebo andro i bez Tribulusu. Takže spíše než testosteron prekurzor, vede testosteron k výrobě luteinizing hormonu (LH). Když se zvedne hladina LH, zvedne se i přírodní vylučování mužského pohlavního hormonu. LH je hormon, který rovněž ovlivňuje sexuální aktivitu. Lze tedy pochopit proč je užívaný k zlepšení plodnosti a potence. Laboratorní studie na zvířatech prokázaly, že Tribulus terrestris zvyšuje množství spermatu stejně jako jeho pohyblivost během 30 dnů. Toto je dobrý doplněk pro muže a ženy ke zvětšení jejich sexuální aktivity.

K farmaceutickému použití tribulusu došlo poprvé v osmdesátých letech v Bulharsku v produktu Tribestan. Tento se používal k léčbě premenstruálního a postmenopauzálního syndromu u žen a andropauzálního syndromu u mužů. Tribestanem byl testován více než 12 let u mnoha set osob, převážně žen. Vynikající vlastnosti Tribestanu je, že zvyšuje citlivost hypothalamu k využití a regulaci mužských i ženských sexuálních steroidů jako androgenů a estrogenů.

Klinické testy neprokázaly toxicitu ani vedlejší účinky, a to ani při podání velmi vysokých dávek. S těmito vlastnostmi Tribestan rychle pronikl i do sportu jako povzbuzující přípravek a pro kombinaci se steroidy.


DÁVKOVÁNÍ - TEORIE


Pro starší 30let:
Na každých 20 kg váhy užít 500mg jednou až dvakrát denně.

Pro steroiďáky:
Běžně se doporučuje brát 750 až 1,250 mg denně, rozdělené mezi jídlo, spolu s 100 mg DHEA denně a spolu s 100 mg androstenedione denně abyste dosáhli výsledků.

Je jedno jestli to berete na lačno nebo po jídle, hlavní je to dobře zapít.


PRAXE


Tolik teorie, v praxi se projevilo, že reálné použití tribulusu je ve dvou oblastech:

1/ pro muže starší 40let. V tomto věku je již vlastní hladina testosteronu natolik nízká, že lze pocítit podávání tribulusu. Pro muže nad 50 let, je účinek obrovský ! S velmi pozitivním vlivem na mentální i tělesnou svěžest.

2/ pro steroiďáky. Zde je to oblíbený "udržovač" hladiny testosteronu a "obnovovač" tvorby vlastního testosteronu při ukončení kůry. Používá se i pro zesílení účinku kůry.

3/ pro fitnessky. Při dobré formě, může mírné posunutí k testosteronu dále vylepšit formu. Ale nemělo by se to moc zneužívat.

Za čtvrté jsou nemocní ... ale to nepočítám, protože pro ty jsou účinnější látky.


VAROVÁNÍ


Totálním nesmyslem je když si tento produkt kupuji kluci mezi 14-18 roky kdy je jejich vlastní produkce testosteronu tak vysoká, že tribulus už si ani neškrtne.

Musíte si uvědomit, že oni bulharští vzpěrači, kteří tuto květinku protlačili do silové atletiky ji požívali podle výše uvedeného bodu 2.

Opravdu účinný doplněk by měl obsahovat cca 40-60% Protodioscinu!
Bohužel protodioscin si měři firmy samy a nikdo to neověřuje. Ten test je drahý. Některé firmy si na své náklady nechaly udělat test jedné pixličky a staví na tom marketing (vůbec se na vlastních testech dá pěkně marketingově stavět (dokud to neskončí u soudu ...)). Jiní majitele firem si myslí, že zákazníci nejsou tak hloupí a odmítají utratit ty peníze za test jedné pixličky, když cituji "pokud nebudu testovat každou sarží, je to skoro podovod, nikdo neví co je v dalších saržích". Oproti tomu obsah saponinů je sledovanou položkou a test není tak drahý.


Zajímavé zdroje informací o Tribulusu:
goldfitness.cz
wikipedia.org - Protodioscin


DOPORUČENÉ TRIBULUSYTribulus Testosteron 90% My Food
  90 kps  495Kč


BestSeller - nejvíc se prodává EXtra silný, 100% přírodní a bez vedlejších účinků. Obsahuje 8 prověřených a účinných výtažků v maximální kvalitě a dostatečné síle.Tribulus Maca root 90% saponins Fitco
  90 kps  299Kč


Extrémně silný přírodní stimulant. Obsahuje extrakty 7 afrodiziakálních bylin. Napomáhá optimalizaci hladiny testosteronu. Posiluje imunitní systém, udržuje vitalitu a svalovou vytrvalost. Účinky ocení zejména muži starších 35 let, kdy jejich přirozená hladina testosteronu postupně klesá.Tribulus Terrestris VemoHerb
  90 kps  625Kč


BestSeller - nejvíc se prodává VemoHerb Tribulus – originální bulharský Tribulus Terrestris s garantovaným obsahem 60% protodioscinu (vhodné pro sportovce, potravina určená pro zvláštní výživu). Jedna kapsle obsahuje 200 mg suchého extraktu bulharského Tribulus Terrestris s obsahem 60% futostanolového saponinu, determinovaného jako Protodioscin a 4 mg stearanu hořečnatého.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji

Dávkování je u všech tribulusů stejné: Bere se na každých 20 kg váhy užít 500mg jednou až dvakrát denně (ráno a na noc).
Podrobně je to popsáno v článku Tribulus Terrestris.

Další nabídka Tribulusů v našem E-shopu.


DOPLŇKY - související článkyKonkrétní účinné látky v doplňcích výživy.

Seznam všech doplňků (v diskusi)

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

Nejlepší protein pro hubnutí

Spalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Fitness doplňky výživy před tréninkem

Jaké doplňky nejlépe brát po silovém tréninku

Výživa - shrnutí pro všechny

Vitamíny a Minerály


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty