ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Taurin caps - Vitalmax - recenze

4.10.2005 - Martin - 35418 shlédnutí
Taurin caps - Vitalmax - recenze - Praktická aplikace Taurinu i nejnovější informace o jeho použití jako insulin mimikeru. Využijte své tréninku naplno k nárůstu svalové hmoty !
Praktická aplikace Taurinu i nejnovější informace o jeho použití jako insulin mimikeru. Využijte své tréninku naplno k nárůstu svalové hmoty !reklama:
AKCE Iontovita


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)Výrobek firmy Vitalmax.

Povzbuzující připravek - stimulant / inzulin mimiker.
Teorie podle výrobce:
TAURIN CAPS

Taurin je neesenciální aminokyselina, kterou si tělo dokáže vyrobit samo z aminokyselin methioninu a cisteinu za asistence vitaminu B6. Je základním stavebním kamenem mnoha druhů bílkovin. Je nezbytný při trávení tuků a vstřebávání vzniklých mastných kyselin a vitaminů rozpustných v tucích. Z hlediska sportu je taurin velice zajímavý díky své funkci „insulin mimickeru" (napodobuje funkci silně anabolického hormonu insulinu, pod jehož vlivem se do svalových bunněk dostává energie a aminokyseliny, cirkulující v krvi). Takže dochází ke zlepšenému zotavnení organismu po těžkém tréninku a nárůstu svalové hmoty a síly. Taurin navíc patří mezi tzv. stimulační látky, takže podporuje činnost nervové soustavy a zlepšuje tak psychickou a fyzickou výkonnost.

TAURIN CAPS od firmy VITALMAX podporuje:
- zotavení organismu po těžkém tréninku
- nárůst svalové hmoty
- psychickou stimulaci před sportovním výkonem
- fyzickou stimulaci při sportovním výkonu
- srdeční činnost


Složení:
taurin, želatinová kapsle

1 kapsle obsahuje 500 mg taurinu.(nyní již je verze Mega Caps, která obsahuje 1000mg !!!)

Doporučené dávkování:
3 - 5 kapslí za den. Podávejte ihned po zátěži a zapijte nejlépe vodou nebo minerálkou.(nyní již je verze Mega Caps, která obsahuje 1000mg, použijte tedy jen 1 až 3 kapsle za den !!!)Teorie podle mě:
Nevím jestli se jedná o nějakou "zpětnou vazbu na moje zkušenosti s taurinem, které jsem popsal v recenzi taurinu od Hammermana a v následném všeobecném článku o Taurinu, který už jsem psal na základě zkušenosti s i s první pixli Taurinu od Vitalmaxu, každopádně na stránkách Vitalmaxu je "oficiálně uznaná" funkce inzulin mimikeru. Osobně mi Taurin velmi dobře funguje jako inzulín mimiker a po užití již skoro třeti pixle si myslím, že můžu shrnout své praktické zkušenosti a dávkování.

Na chvíli se ještě zastavím u toho, co to je inzulín mimiker. Inzulín je často zneužívan soutěžními kulturisty i běžnými sypači k naplnění svalů po tréninku cukrem a tím k mnohem rychlejší regeneraci svalové hmoty a také k jejimu nárůstu. Použití inzulínu zkrátka umožňuje optimální využití tréninkového impulzu k dalšímu růstu a jeho použití jde velmi rychle poznat na přírůstku svalové hmoty.
To byla pozitiva, ovšem použití inzulínu má jednu nevýhodu, může Vás to zabít ! A rozhodně byste nebyli první !!! Inzulín totiž jak cpe veškerý cukr do svalů, tak ho tam samozřejmě cpe z krve. A ve chvíli kdy vypotřebuje veškerý cukr z krve dochází k prudké hypoglykemii (málo cukru v krvi) a může následovat šok se slabosti, třesem končíci až zástavou srdce a dýchání. Proto je třeba při těchto experimentech s životem mit poruce značnou zásobu cukrů.

Zatimco inzulín cukr do svalu laicky řečeno "cpe" tak Taurin funguje úplně z jiné strany. Podle dostupných zdrojů Taurin zvyšuje citlivost a zřejmě i průchodnost buněk. Proto se i používá jako stimulátor, protože zlepšuje přenos vzruchu mezi buňkama. Ve chvíli, kdy Taurin použijete po tréninku, mají buňky hladové po cukru, větší schopnost tento absorbovat. Teď jsem to hodně zjednodušil, ale doufám, že se odbornici neurazí a ostatní to snáze pochopí.


Praxe podle mě:
Taurin tedy používám takto (při cca 80-90kg víceméně čisté svalové hmoty) po tréninku ihned vezmu 7 tablet TAURIN CAPS od firmy VITALMAX jdu do sprchy a lehce dopumpuji svaly, které jsem cvičil. Někdy po osprchování, většinou při oblíkání začne být lehce slabo, tak v tom okamžiku vypiju koktejl z 40g glukopuru a 45g Proteinu 63 od Vitalmaxu. Pokecám na baru, dojdu domu a cca 45-60min. po tomto drinku do sebe tlačím kuřecí prsa s rýži, prostě optimální potréninková strava.Testy:
31.1.2005 - V praxi mě teda taurin moc nepovzbudil spiš jsem sebou po 3g málem švihnul, zachranily mě až dva pytlíky cukru, pak mi bylo líp.
Po tréninku už jsem to použil spíše jako inzulín to znamena vzal jsem 3g počkal 10min. a vypil svých 30g glukopurur a bylo mi fajn. Zkusím tedy taurin ještě před tréninkem s cukrem a pak ho budu testovat jako insulin mimiker a dám vám vědět.

2.2.2005 - Tak jsem se po dalších studiích rozhodl, že vyzkoušim taurin použit jako inzulin mimiker. Před tréninkem jsem si na povzbuzení dal oblíbenou směs kofein a carnitin a žádny taurin. Taurin jsem dal ihned po tréninku v množství 3g. I když jsem se cítil hodně unavený tak mi najednou bylo fajn. Ne že bych měl více síly to ne jeno jsem jakoby jasněji dýchal a líp se cítil. Tato zkušenost potvrzuje co jsem nastudoval, totiž že taurin působí na nervovou soustavu. Po čase (10-15min.) nasledovala zase ta slabost (To může byt způsobené buď zvýšenou citlivosti buněk na insulín a tím jeho vyčerpáním nebo poklesem tlaku. Obojí taurin umí !). Tentokrát jsem však již měl nachystaných 20g glukopuru, které jsem ihned vypil a bylo mi dobře. Výsledkem bylo, že jsem pak byl celý večer napumpovaný a ani druhý den mě záda nebolí tak moc jako normálně. Takže toto použití se mi velmi zamlouva ! Ještě to vyzkoušim.

4.2.2005 - Na žádost výrobce jsem otestoval i dávkování jak píšou na krabičce a tedy nic moc, no spíše nic. Doplňovat taurin 3x denně 1g se nijak neprojevuje, možná kdybych nejedl maso, nebo snad, kdybych to bral déle, nevím. Máte-li nějaké zkušeností svěřte se do diskuze. Navíc i po dvou tabletach před tréninkem mi nebylo v tréninku hej. Prostě pokles tlaku a nástup hypoglykemie je 100% jev ten nejde oddiskutovat ! Proto taurin vždy suplementuje spolu s nějakým jídlem obsahujícím sacharidy !

7.2.2005 - Tak dnes jsem vzal zbylých 9 tablet (4,5g taurinu) po tréninku po cca 20min. jsem hodil pár dřepu a jak jsem ucítil, že je po glykogenu. Tak jsem dal 20g glukopuru a po dalších 20min. jsem si dal protein, zitra napíšu jestli je to lepší než jindy ...

8.2.2005 - Ano je to lepší !! Prsňáky cítim, jsou napumpované, ale nebolí ! Zřejmě tedy nasadim Taurin jako standartní součast potréninkové regenerace !

Shrnuto:
Rozhodně jde vidět, že v tomto výrobku je opravdu kvalitní taurin, protože ty 3g se mnou vždy pěkně zamavaly. Takže ať už máte s taurinem jakékoliv záměry, při koupi tohoto produktu neuděláte chybu.
Osobně mě taurin přesvědčil natolik, že si jej koupim i za svoje. Je to opravdu jeden z mála silně účinkujících povolených preparátů !


Tento výrobek je k dostání v E-shopu !
související články

  1.  Taurin
  2.  Marleyka - člen diskuse
  3.  Vitamíny a Minerály
  4.  Doplňky výživy
  5.  Protein 63 - Vitalmax - recenze
  6.  Protein 70 - Vitalmax - recenze
  7.  Protein 82 - Vitalmax - recenze
  8.  L-glutamine - Vitalmax - recenze
  9.  Ionto Drink - Vitalmax - recenze

Diskuse k článku:


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty