ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Protein 63 - Vitalmax - recenze

18.3.2004 - Martin - 34821 shlédnutí
Protein 63 - Vitalmax - recenze - Recenze výrobků na našem trhu. Osobní zkušenosti pro Vaší orientaci.
Recenze výrobků na našem trhu. Osobní zkušenosti pro Vaší orientaci.reklama:
One Stop Xtreme 4350g + NexGen Pro with digestive enzyme AKCE


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)Teorie:
Syrovátkový protein firmy Vitalmax, deklaruje jako hlavní použité suroviny Syrovátkový ultrafiltrát, Hydrolyzát želatiny, směs volně větvených aminokyselin, dextrózu, fruktózu a další už v malém množství. Na obalu upozorňuje na obsah BCAA, Taurinu a Glutamínu. Obsah taurinu a glutamínu není dostatečně velký aby měl na Vás zásadní vliv. Tím, ale netvrdím, že nemůžou nějak vylepšovat stravitelnost a použitelnost vlastních proteinů. Chci tim jenom říct, že to hlavní je zde syrovátkový protein a tak je třeba na tento výrobek i nahlížet. Tedy budete-li chtít brát nějaké další doplňky nemusíte se ohlížet na obsah těchto minoritních látek.
Tento protein obsahuje 63 % bílkovin, 25,51 % sacharidů a 3,69 % tuku. Ve 100 g výrobku je 1641,2 kJ / 390,7 kcal. Hlavním zdrojem bílkovin je syrovátkový ultrafiltrát vysoké kvality. Protein 63 se vyrábí v těchto příchutích: čokoláda, vanilka, jahoda, lískový oříšek, kokos, banán. Protein 63 je k dostání v balení 900g nebo 2,7kg.
Oficiálně doporučené dávkování je 3 x denně rozmíchat 30 g (3 polévkové lžíce) přípravku ve 200 - 250 ml vody nebo mléka. Z hlediska stravitelnosti jednoznačně doporučuji rozmíchat ve vodě, i když s mlékem má samozřejmě lepší chuť.
Jako 63% protein není vhodný pro tvrdé rýsování na závodní úrovní, pro nabírání objemu a klasické hubnutí je však akorát.

Praxe:
Vyzkoušel jsem všechny příchuti a všechny jsou vynikající, velmi se blíži kvalitě západních, mnohem dražších výrobků. Stravitelnost je vynikající, nejsou zde žádné problémy. Rozmíchání je také bez problému, v mixeru i šejkru. Kvalitu samotného proteinu můžu posoudit jenom čistě subjektivně, na základě zkušenosti. Musím uznat, že některé proteiny od Sanasu, nebo Weidera (CFM) měly mnohem lepší vliv na rychlost regenerace i schopnost zvětšovat svalové objemy. Na druhou stranu Protein 63 od Vitalmaxu je výrazně levnější. Kvalita P63 bohatě postačuje na udržování, nebo rozvoj hmotnosti a svalového tonusu, i když necítim tak silné regenerační schopnosti. V porovnání se spoustou jiných, a to i západních a dražších, proteinů má mnohem lepší schopnost udržovat nebo zvyšovat mé svalové objemy. Český řečeno svou váhu udržuji s jedním proteinem (45g) denně plus jeden po tréninku, s některými jinými značkami jsem musel několikanásobně zvýšit počet drinku a někdy jsem prostě neviděl výsledky ať jsem pil sebevíc.
Běžně požívám na jednu dávku 45g prášku s 350ml vody. Toto množství je spočítáno tak, aby v jedné dávce bylo 28g proteinů (to je nejblíž k30g). Protein používám večer a 40min. po tréninku, také když výjimečně nestihnu jídlo nebo když mám chuť.

Shrnuto - tento protein je velmi slušný standart a na našem trhu nabízí nejlepší poměr cena/kvalita. Vlastně neznám nikoho, kdo by s ním nebyl spokojen.


Tento výrobek je k dostání v E-shopu !
související články

 1.  Jak vyrýsovat
 2.  Doplňky výživy
 3.  Svalová hmota - jak přibrat svalovou hmotu, základní informace a pojmy nabíraní
 4.  Protein - vše co o proteinech potřebujete vědět
 5.  Aminokyseliny - vše co o nich potřebujete vědět
 6.  BCAA - vše, co o nich potřebujete vědět
 7.  Protein 82 - Vitalmax - recenze
 8.  Arginin
 9.  Jak a kdy používat doplňky výživy
 10.  Sacharidy - vše co o nich potřebujete vědět
 11.  Výrobci doplňků výživyDiskuse k článku:


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty