ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

KreAlkalyn

17.4.2007 - Martin - 39736 shlédnutí
KreAlkalyn - I když mezi „objevem“ krealkalynu a dneškem uplynula již dlouhá doba, stále ještě přesně nevykrystalizoval jednoznačný závěr.

I když mezi „objevem“ krealkalynu a dneškem uplynula již dlouhá doba, stále ještě přesně nevykrystalizoval jednoznačný závěr.reklama:
L-carnitin pro spalování tuků jen 1,2Kč na dávku. Balení obsahuje 150 dávek po 1000mg L-carnitinu


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)KREALKALYN


I když mezi "objevem" krealkalynu a dneškem uplynula již dlouhá doba, stále ještě přesně nevykrystalizovalo, zda se jedná o marketingový blábol nebo opravdického pomocníka. Poj´dme se první podívat, jak to funguje podle držitele licence a pak se nad tim zamyslíme.

Teorie výrobce vychází z měření, kdy bylo zjištěno, že se kreatin ve vodě velmi rychle přeměňuje na neužitečný, nebo dokonce nebezpečný kreatinin. Tuto rychlost změřili na řádově minuty nebo dokonce sekundy.
Proto Vyvinuli KRE-ALKALYN® Creatine - U.S. Patent #6,399,661 který má chemickou strukturu, která má zabránit této přeměně ve vodě nebo vlhkosti. Vyvinuli tak kreatin, který se nepřeměňuje na creatinin a navíc má správné pH.

Kre-alkalyn vzniká přidáním 2 vodíkových atomů ke kreatinu a vyrovnáním na pH 12. Přidání těchto dvou vodíkových vazeb má několik důsledků. Kre-alkalyn je rozpustný jak v tucích tak ve vodě. Proto lehce projde buněčnou membránou bez potřeby uvolnění inzulinu a bez srážení (ztrát). Tím se stává kreatin 10 krát účinnější, takže 1 gram kreatinu Kre-alkalyn se rovná 10 gramům kreatin monohydrátu. Další zajímavostí je, že nová chemická struktura se 2 dalšími vodíky způsobuje 100% stálost ve vodě. Takže na rozdíl od standardního monohydrátu, který s vodou (H2O) reaguje a oxiduje na kreatinin (je toxickým vedlejším produktem), lze tento jednoduše bez zdravotního rizika smíchat s vodou. Zásaditost Kre-alkalynu (pH 12) umožňuje, aby byl řádně vstřebán horním trávícím traktem, který vykazuje kyselost.


Ovšem v praxi jsou tyto oslavy asi přehnané.
Pokud už fungoval creatin dobře, nemůže být krealkalyn 10x účinnější, to bychom místo zlepšení o 10kg na benchi museli dosáhnout zlepšení o 100kg a to nám nedají ani steroidy. Stejně tak dávkování by pro stejnou účinnost muselo být desetinové a ani to není docela pravda. Bohužel jediné co je opravdu desetinásobné je cena.

Veškerý kreatin se asi na creatinin taky neproměnil, protože zde jsou s kreatinem monohydratem vynikající a podložené výsledky. Problém rozkladem navíc určitě vyřeší levněji a účinněji kapsle anebo creatin v batohu než drahý krealkalyn.

Fakticky není přesně popsaná cesta trávicím traktem do svalů ani u creatinu ani u krealkalynu. A už z minulosti byly známe o pokusy dostat do těla látku v lepším podání a pak se zjistilo, že si to tělo stejně oboji přemění na stejnou substanci než s tím dále pracuje.

Stejně tak jsem bohužel nenašel co s stane s creatinem nereagujícím na vodu ve chvíli, kdy se má začít reagovat. Nikdo mi nevyvrátil obavu o nižší účinost krealkalynu.

Teorie tak zcela zřejmě je spíše marketingovým tahem a tak zde prostě a jako obvykle zůstává dlouhodobá zkušenost, kdy opadne prvotní nadšení způsobující placebo efekt.Zkušenosti jsou zatím takové, že krealkalyn funguje. Funguje zřejmě lépe než kreatin monohydrát, ale ty rozdíly jsou mnohem menší než se nám snaží namluvit reklama. A tak se volba stává i záležitosti efektivnosti. Dále je pak krealkalyn dobrým tipem pro ty, kterým klasický kreatin monohydrát nezabírá. Naopak pokud někomu bere creatin monohydrát perfektně, bude nejspíše zbytečné utrácet za krealkalyn. Prostě krealkalyn funguje, ale opět to není ta kouzelná pilulka.


Bohužel tak nelze jednoznačně rozhodnout co je lepší, to budete muset vyzkoušet sami.
Citát z jedné diskuse: Krealkaline cretaine is a joke. Every new creatine made including metacell says it prevents bloating. I htink krealkalyne is the worst creatine on the market becasue pH stable & PH correct creatine is completely irrational if you know basic chemistry. Excessive alkaline pH decreases uptake over long periods of time while dmamging the gut.

Zde několik odkazu (uvědomte si, že jsou komerčního rázu):
https://www.musclemass.com/kre-alkalyn-creatine-facts.html
https://www.musclemass.com/creatine_side_effects.html

17.4.2007 - A první dodatek z dílny konkurence:
Kre-alkalyn ve snaze ochránit kreatin silně zvyšuje pH, a to až k hodnotě okolo 10, čímž vytváří v žaludku podmínky neslučitelné s trávením. Kre-alkalynu používá k dosažení tohoto účinku uhličitan sodný (soda - US patent 6399661: soda ash) který působí velmi silně. Kre-alkalynu tak může posunout pH v žaludku dalece mimo normální stav (pH od 1 do pH 3,5) a to až k pH10.
KREALKALYN - DÁVKOVÁNÍ


Jako jedna dávka se ustálilo cca 2 až 3g za den.Doporučený KREALKALYNKreAlkalyn 1500 Amix
  220 kps  801Kč


Amix Kre-Alkalyn je nová moderní forma kreatinu s pH vyšším než 12, čehož je dosaženo pomocí celosvětově patentovaného výrobního procesu. Vyniká vysokou stabilitou při průchodu trávícím traktem, čímž zaručuje maximální množství creatinu, které se dostane do svalových buněk. Všechny výhody kreatin monohydrátu bez vedlejších účinků.Kre-Alkalyn Aminostar
  240 kps  1118Kč


Kre-Alkalyn je novou formou kreatinu vyvinutou na základě dlouholetého intenzivního výzkumu.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji


Další nabídka krealkalynů v našem E-shopu.
DOPLŇKY - související článkyKonkrétní účinné látky v doplňcích výživy.

Seznam všech doplňků (v diskusi)

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

Nejlepší protein pro hubnutí

Spalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Fitness doplňky výživy před tréninkem

Jaké doplňky nejlépe brát po silovém tréninku

Výživa - shrnutí pro všechny

Vitamíny a Minerály


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty