ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Kreatin ethyl ester

10.5.2007 - Martin - 46797 shlédnutí
Kreatin ethyl ester - Creatin Ethyl Ester - mýty fakta i osobní zkušeností.

Creatin Ethyl Ester - mýty fakta i osobní zkušeností.reklama:
Pro Explomax produkty poštovné zadarmo už nad 1199Kč


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)CEE


Zde můžu začít stejně jako u dalšího článku a kreatinových vylepšeních - I když mezi "objevem" kreatin esteru a dneškem uplynula již dlouhá doba, stále ještě přesně nevykrystalizovalo, zda se jedná o marketingový blábol nebo opravdického pomocníka.

A tak opět začneme marketingovým tvrzením výrobců:
Kreatin ethyl ester je jednim z doplňků, které mají bránit příliš rychlému rozpadu kreatinu. Tato látka není směsi, ale molekulou a příliš rychlému rozpadu kreatinu brání tzv. esterifikaci (estery jsou produkty reakce kyseliny karboxylové s alkoholy). Esterifikací zablokuje tu část molekuly kreatinu, která by se jinak účastnila reakce. Ester takto prodlužuje dobu životnosti kreatinu v silně kyselém prostředí žaludku.

Ester by měl řešit i co s takto "nerozložitelným" kretinem v krvi. Tam se esterifikovaný kreatin dostane tenkým střevem. V krvi je celá řada enzymů (esteráz), které ester kreatinu rozštěpí na ethanol a kreatin - tolik alespoň tvrzení prodejců.

Věcné studie či testy jsem zatim nenalezl, jestli něco najdete , dejte mi vědět.10.5.2007 - Tak tady máme první reálnou zkušenost důvěryhodného člena - Mahamottiho.

V diskusi se objevil tento příspěvek:
Jsem z těch "šťastlivců", na které klasický kreatin monohydrát nepůsobí. Člověk si říká, když objem, tak objem: 400-500S,200-300B, tuky 50-100, prostě jak se zadaří. K tomu 6-8 litránků vody a monohydrát v dávkování 10g+ s haldou glukopuru, žádný kofein ani thein, žádný alkohol.. a prostě nic. Po druhém planém pokusu - tentokrát v kombinaci s taurinem jsem si řekl, že to už stačilo a zkusíme něco pokrokového. A tak jsem byl postaven před volbu kre-alkalyn nebo kreatin-ethyl-ester. Na základě různých doporučení na fórech jsem si vybral CEE.

Zakoupená pixla Kreatin-ethyl-esteru od Dymatize mě (po známosti) včetně poštovného přišla na tisícovku - 240 tablet po 750mg, podle českého návodu brát 2kapsle denně, podle originálu 4 před a 4 po tréninku. Takže jsem nasadil dávkování 4 hodinku před, 4 okamžitě po, v den volna 2 kousky a opět žádný kofein, veľa vody, tuny jedla (yogurt Rajo, tuňák, kakao a škorica - tajné zbraně jednoho nejmenovaného slovenského přispivatele - jsem ale vynechal). I přes nedokonalé načasování potravin a ne zcela ideální odpočinek (nárazová práce, více radosti ze života) a občasné zařazení aerobky se dlouho stagnující tělo konečně zase rozjelo. Po 14ti dnech s CEE a tréninkem RR-II poskočily paže o centimetr, nohy o 2 a hrudník taky o 2 kousky. Spolu s tím lehce roste síla. Jen jednu věc zcela nechápu.. Podle výrobce "CEE prevents bloating" - tedy je omezeno zadržování vody, což byla věc na základě které kreatin vlastně funguje. Nevím tedy jak je to možné, ale kupodivu CEE opravdu funguje i na člověku, kterému monohydrát nefakčí - jen se nesmíte bát vysoké ceny a prostě dát tam pořádné dávkování.

Cítil jsem ještě dost potenciálu k růstu - jak při cvičení tak při následně plánované týdenní pauze, jenže co čert nechtěl - dostihla mě angina. Po 3 letech bez nemoci, když už jsem začínal věřit, že se mi každá nemoc zdaleka vyhne. To je hned - ucpaný nos, nateklé mandle, potíže s polykáním, nechuť k jídlu (takže jsem rád když do sebe natlačím cca 250-300S a něco přes 150B).. A tak místo očekávaných výsledků v podobě více než dvou čísel všude, jsem rád, že se mi daří zachránit aspoň část z toho co jsem nabral. Každopádně, těm kterým klasický monohydrát nejede můžu CEE jen doporučit.
CEE - DÁVKOVÁNÍ


Dávkování se ustálilo na 2 až 3g za den.


Doporučený Creatine Ethyl EsterCreatine Ethyl Ester HCL Amix
  350 tbl  606Kč


Creatine Ethyl Ester - CEE - Zdokonalená forma Kreatinu - esterifikovaný kreatin. Vyznačuje se velmi dobrou stabilitou a perfektní využitelností.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji


Další nabídka Creatine Ethyl Esteru v našem E-shopu.
DOPLŇKY - související článkyKonkrétní účinné látky v doplňcích výživy.

Seznam všech doplňků (v diskusi)

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

Nejlepší protein pro hubnutí

Spalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Fitness doplňky výživy před tréninkem

Jaké doplňky nejlépe brát po silovém tréninku

Výživa - shrnutí pro všechny

Vitamíny a Minerály


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty