ČLÁNKY    E-SHOP      Hubnutí  Nabírání  Rýsování  Tréninky  Cviky  Výživa a doplňky  Látky v doplňcích  Jídelníčky  Recepty  Tabulky  Ostatní...   

Arginin

3.9.2020 - Martin - 44633 shlédnutí
Arginin - L-Arginine - Informace o použití a účincích aminokyseliny L-Arginin.

L-Arginine - Informace o použití a účincích aminokyseliny L-Arginin.reklama:
ICFM WHEY 100 protein Explomax už od 1170Kč za 3kg


Internetový obchod F-sport.cz Vám nabízí spoustu doplňků pro hubnutí, velké svaly, tvarování postavy, pro zdravou stravu, vitamíny, minerály a také pomůcky pro cvičení.
  (klikni zde pro vstup do eShopu)ARGININ


Arginin je aminokyselina, které dokáže opravdu účinně zvednout hladinu růstového hormonu. U Argininu bylo toto zvýšení prokázáno testováním na lidech, testovány byly dávky 250mg argininu na 1kg tělesné hmotnosti a po těchto dávkách došlo ke zvýšení hladiny růstového hormonu až o 60% !


ARGININ + ORNITIN


Arginin se původně kombinoval s Ornitinem, další aminokyselinou s podobnými účinky. K tomu se přidával Lysin, ten je v kombinaci proto, protože samotný Arginin + Ornitin byl nepoživatelný a každému by z toho bylo šoufl. Aby tato kombinace zabral a bylo třeba příjmout opravdu velké množství těchto aminokyselin, a to na 80kg tělesné váhy cca 20g Argininu plus Ornithinu, lysin nepočítaje. V takovém množství už suplementace vyšla opravdu draho, a v menším množství zase neměla cenu. Přínos takového zvednutí růstového hormónu se v praxi moc neodvědčil a tak se postupně tato kombinace vytratila z trhu.


ARGININ DNES


Postupem vývoje se arginin a jeho různé variace a prekurzory (dále budu psát jen arginin pro zjednodušení textu) začaly používat spíše pro podporu prokrvení svalové hmoty = k podpoře svalové pumpy. Arginin zde funguje spolu s dalším látkami a zlepšuje prokrvení svalů, svalovou pumpu a to má ohromný vliv na růst a regeneraci svalové hmoty. Tyto produkty se nazývají NOčka, od N.O. neboli Nitric Oxide.
Dnes jsou v nabídce tabletové NOčka, ty se používají spíše dlouhodobě, každodenně, podobně jako aminokyseliny a tedy třeba 2x denně cca 3 až 5g.
A tekuté + práškové NOčka - ty oboje se používají bezprostředně před silovým tréninkem a výsledkem je lepší trénink (větší váhy, motivace i výkon) s lepšími výsledky! Nočka se takto staly jedno z největších revolucí v naturální kulturistice v poslední době. Celkově si o NOčkách můžete přečíst v článku N.O. Nitric oxide doplňky výživy


ARGININ A SEX


Arginin se navíc stal slavný díky reklamě v televizy, kde je inzerován jako prostředek pro lepší potenci. Opět to souvisí s prokrvením. A ano i takto lze L-Arginin použit. Zde bych potom doporučil kombinaci s produkty Tribulus a Maca..


ARGININ SAMOSTATNĚ


I dnes je stále velká poptávka po samotné aminokyselině Arginin. Dávkování se liší podle toho, jak kdo k Argininu přistupuje. Nezapomeňte, že pokud chcete, aby Arginin takto fungoval, je zapotřebi koupit FREE verzi v niž je tato aminokyselina v krystalické podobě bez vazeb na jiné aminokyseliny. Nesmí se brát najednou s jinými proteiny, protože pak není účinek takový. Proč je rozdíl mezi aminokyselinou a aminokyselinou v proteinu a proč se nemají aminokyseliny míchat s proteiny najdete ve článku Aminokyseliny - vše co o nich potřebujete vědět..


DOPORUČENÉ ARGININY
Arginin Economy Explomax
  500 g  399Kč


Arginin ve výhodném balení!Arginin NutriStar
  100 kps  162Kč


L-ARGININ je důležitá aminokyselina, která se účastní řady fyziologických pochodů v těle, zahrnujících dělení buněk, hojení ran, odstraňování amoniaku z krve, imunitní reakce a sekreci důležitých hormonů.A-AKG Fitness Authority
  300 g  358Kč


Obsahuje L-arginin ve vysoce bio-dostupné formě napojením na metabolit zvaný alfa-ketoglutarát.Arginine Amix
  360 kps  490Kč


Arginin podporuje syntézu bílkovin, pomáhá snižovat vylučování dusíkatých látek z těla a tím zajišťuje nárůst svalového objemu. L-Arginin je v těle nezbytný pro růst tkání.


Poznámka: Časem se některý z produktů může stát neaktuální. Odkaz nebude fungovat nebo bude zboží staženo. Napište mi to potom prosím mailem na f-sport@f-sport.cz . Děkuji
Negativním jevem může být, že arginin podporuje činnost herpes víru neboli oparu !


DOPLŇKY - související článkyKonkrétní účinné látky v doplňcích výživy.

Seznam všech doplňků (v diskusi)

Zhubnout - co dnes nejlépe koupit pro hubnutí

Proteiny - co dnes nejlépe koupit pro ochranu svalové hmoty

Nejlepší protein pro hubnutí

Spalovač tuků - jak brát silné stimulanty pro hubnutí i před tréninkem

Velké svaly - jaké fitness doplňky stravy dnes nejlépe koupit.

Gainer a Protein - návod jak brát gainer a protein pořádně

Fitness doplňky výživy před tréninkem

Jaké doplňky nejlépe brát po silovém tréninku

Výživa - shrnutí pro všechny

Vitamíny a Minerály


Tabulky Seznam článků na F-sportu Sitemap  Kontakty